Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:36 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Статия за вегетарианството,  
АвторNature (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 01:45



която заслужава да се прочете! Въпреки че много от вас вече са я чели...надявам се най- вече да я видят и хора, които не са вегетарианци, и нямат достатъчно информация...

http://rakovina.net/01.php?name=st/st_cuh01&do=do&menu_forma
=00&top=inc_top_gif_rak&nacalo=00&menu4=inc_menu4_00




"Какъв е смисъла да искаш нещо ако не го правиш...?"



Тема Ай стига венови [re: Nature]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано03.02.05 12:52



Мега тъпунгерски текст е това. Пълен е с нагли лъжи и тъпотии.
Месопроизводителите маскират тези разпадни процеси като добавят към месото нитрати, нитрити и други консерванти, които му придават характерния червен цвят. Къде ги добавят? Ръсят го с тях? Или го киснат? Глупости на О.
Отпадните води от животновъдството са основен замърсител на реките. Животновъдството предизвиква 10 пъти по-голямо замърсяване в сравнение с останалите отрасли и 3 пъти повече от промишлеността.
?? Как го сметнаха пък това??? Да не говорим, че от говеждите и прочие говна се изхранва флората и фауната. Стадата бизони от едно време не са ли ачкали и пишкали?
За отглеждането на 1 паунд пшеница се използват около 6 паунда вода, докато за получаване на 1 паунд месо са нужни 2.500 до 6.000 паунда вода И къде отиват тия 6000 паунда вода? Кравата магически ги премества в друго измерение, лишавайки завинаги планетата от тях? Чшшш, алооооУУУУ??? Малоумни ли сте, или ние сме малоумни според вас вее?
Така например 1 kg месо струва 5 - 7 лева, докато продуктите за едно вегетарианско ястие около 1 –3 лева (вж. рецептите). Така че дори само за това си струва човек да стане вегетарианец. Вегетарианството ще ви спести хиляди левове годишно.
Смятай па ако ровя по кофите какви спестявания от храна ще реализирам. Направо безплатно ще ми излиза. Пу.

Аз пък се гордея че съм хищник. Такъв съм се родил, такъв ще си остана. Който успее да обясни на вълка, че е по-хуманно да стане вегетарианец и да тичка с овчиците като бест-френдс, нека дойде да ми каже. Мозъкът може да служи за да си надмогваш на природата, но това не винаги е Нужно, нито пък е кой-знае каква гордост в някои случаи. Нищо срамно и грозно не намирам в това да ям свине и пилета. Пра-на Н-степен- дядо ми е клал мамути, за да оцелее, сега сме се поиздигнали над това ниво и не се налага сам да си коля животните, които ям - но също не се налага да си садя пшеницата, да си бера ябълките и да си строя колибата. На тъпизмите за ХОЛЕСТЕРОЛА при месоядните мога да отговоря с изследванията на един отявлен, убеден месояд. Не са от вчера, но са още актуални :)


Сега остава само да добавя списък от няколко десетки хиляди известни личности, които НЕ СА вегетарианци, за да хукнете всички към бакалията за ПЪРЖОЛИ, нали така?

______



Тема Re: Ай стига венови [re: tchupakabra]  
Автор фoтoн фйk (крава-шампион)
Публикувано03.02.05 15:36



и на мен ми правиха изследване и нямам никакъв креатинин, урея и лош холестерол:)
и между другото наистина е вярно, че за производството на месо се хвърлят много ресурси. хората изсичат хиляди декари гори за да садат соя, с която да хранят животните. ако спрат да дават соята на другите фуражи на животните, а използват обработваемите площи за растителна храна на хората, тогава няма да има глад в африка повече. имаше един много готин филм - диета за нова америка, там един обяснява колко храна и вода могат да се спестят ако хората престанат да ядат месо в такива количества.
чупакабра, съвсем вярно е, че цветът на мъртвата тъкан е сив. и "свежият" червен цвят се сължи на оцветители и други боклуци.
не казвам, че не трявба да се яде месо, яж си щом искаш, но не можеш ли да се опитваш да намираш от домашни производители на село? честно да ти кажа аз гледам да не купувам много от пазара неща...дори и зеленчуци. щото те на тях какви боклуци им слагат и пестициди ...а в месото да не говорим..
освен това месопроизводителите разчитат на по-бърза печалба и хранят животните с женски хормони за да наддават по-бъзро. така ако едно теле става 100 кг примерно за 10 месеца, когато го хранят с изкуствени полови хормони, то става 100 кг за 2 месеца. и после тия хормони като ги ядат децата и възрастните им се ебава майката на хормоналния баланс...вече щом се приема за нормално на момичетата да им идва менструацията на 9-10 години смятай колко сме зле..
а замисляш ли се женските хормони как влияят на момчетата и мъжете...или обръщат резбата, или пикалото завинаги изгубва другите си функции. само ако погледнеш статистиките на мъже, които страдат от импотентност и стерилитет ше ти стане лошо. разбира се мръсната околна среда и стреса също влияят, но май никой не се опитва поне малко да ограничи лошото влияние като подобри храненето.
чела съм, че лекарите се оплакват, че антибиотиците вече не действали и бактериите и вирусите имат по-голяма толерантност към тях и не се влияят. говори се, че една от причините (освен масовото предписване на антибиотици на щяло и нещяло) е практиката на животните освен хормони да им се дават и антибиотици с храната, за да не се разболяват. а те се разболяват, щото ги хранят с гадни фуражи, костно брашно и хормони. това не е естествената храна на тревопасните животни и им е зле.
затова си мисля, че не можем да сравняваме бройлера, тъпкан с антибиотици и говна с домашната кокошка от село хранена с тревичка и семенца. аз не съм толкова против яденето на месо, колкото съм против икономическите интереси на гадните печелбари, които ни тровят и грам не им пука.
има и вариант ако не живееш на село или нямаш вила, примерно да си купиш няколко кокошки или крава и да даваш пари на някой стопанин на село да ти ги гледа. така поне ще си 100% сигурен, че месото, което ядеш е чисто и животното не е живяло и умряло в ебати стреса и средата.
аз пък не знаех, че си месоядец

има още едно несъответствие в статията - пише че думата произлиза от растителен, но аз четох, че правилната етимология трябва да се търси в думата "жовот" на латински. нещо такова беше...

::салатено чудовище::


Тема Re: Ай стига венови [re: tchupakabra]  
АвторNature (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 12:23



kolko energiq izhabi za nishto , nqma nujda ot tolkova agresiq...Tova e prosto informaciq, ako iskash i vqrvai, ako neiskash nedei...
Mejdu drugoto radvam se, che si prochel/a statiqta!



Тема Re: Ай стига венови [re: фoтoн фйk]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано07.02.05 23:24



Еми смятай, че ако се изпълнят оптимистичните прогнози - да се откажем сите от месото и да освободим ресурс за изхранването на още 600 млн. души, ще се нароят три пъти по толкова и горите пак ще се изсекат за строителство на къщури и пътища. А в Африка глад има не баш щото няма храна. И всички да имаме по един хамбар зърно в двора, не е речено, че ще им повлияе. Затова се бъзикам и с африканците, понеже все тях ги хранят в тия кретенистично-романтични про-веджи съчленителствувания. За месото - не знам, не съм напълно компетентен, но все ми се струва, че баба ми и дядо ми на село не са се увличали толкова с оцветителите и прочие химия, пък месото от стопанството никога не е било зелено или сиво. Нито пък си представям месаря в квартала как бърка адски смеси в котела и топи месото вътре, пък той сам го разфасова.
Това за хормоните - сигурно ги хранят, но не съм сигурен, че тези хормони остават в месото например... Малко ми насилваш спомените от уроците по биология... Ама ако храня прасето с лимони, няма да има лимонена киселина в месото, нали... Някак ми се струва, че не са толкова буквални нещата, колкото излизат. Също и за антибиотиците.
За обръщането на резбата под влияние на каквито и да е хормони и ппрочие само ще ти се засмея приятелски :о)

Хранят добитъка с гадости, тъпчат го с боклуци, химии и прочие, но няма никаква разлика от зеленчуците и плодовете - в тях пък колко химия отива, цели заводи. Тея дето са сега в магазините даже не се отглеждат в почва, а в трици. Да си виждала някога червей в плод от пазара? Сещай се как става. Ако искаш чисто, отиваш на село да ровиш земята и да си гледаш... А иначе, всички сме в ла***та... Тревопасни и месоядни, се тая.

Бе много ми е интересно що никой никога не ми отговаря за кучетата

______



Тема Re: Ай стига венови [re: Nature]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано07.02.05 23:26



Информация, ку*а ми янко... Това е Манипулация, съвсем друг жанр... Ама смотана...

______



Тема Re: Ай стига венови [re: tchupakabra]  
Автор мeдyнka (крава-шампион)
Публикувано08.02.05 00:23



аз не се дразня ако кучето яде месо, щото тва му е естествената храна, кво има да му се дразня тогава?
баба и дядо колят кокошката ама веднага я пъхат в тенджерата нали?
а ти от къде знаеш месото дето го купуваш колко време е престояло?
и са доказали, че 1 голяма част от антибиотиците остава в месото.
абе има ли смисъл? нито ти-мен, нито аз-теб, защо спорим тогава?
всеки да си яде квото иска
живей и остави другите да живеят..
мен като ми е писнало от храна и я мразя, спира ли ме някой?
всеки да се оправя сам...
много поздрави на Янко

:: салатено чудовище ::


Тема Re: Ай стига венови [re: tchupakabra]  
АвторNature (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 13:33



Искрено се забавлявам с теб...

Манипулация е, когато го приемаш по този начин....
Аз каквато и статия да прочета за яденето на месо, за ползите и "незаменимите аминокиселини" в него не бих я приела като манипулация, просто защото по никакъв начин не може да ми повлияе да променя мнението си! Тоест не ми въздейства по никакъв начин, освен като нечие мнение...!
Очевидно на теб ти въздейства ..., което може само да ме радва!


"Какъв е смисъла да искаш нещо, ако не го правиш...?"



Тема Re: Ай стига венови [re: Nature]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано08.02.05 14:38



Преди да продължим, обясни ми къде отива водата

______



Тема Re: Ай стига венови [re: tchupakabra]  
АвторNature (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 11:11



"С отглеждането на животни не само се замърсява околната среда, но се разхищават огромни количества питейна вода. За отглеждането на 1 паунд пшеница се използват около 6 паунда вода, докато за получаване на 1 паунд месо са нужни 2.500 до 6.000 паунда вода."

Тъй като не съм достатъчно добре запозната, ще приложа няколко предположения (може би верни, може би грешни).Не отричам и възможността информацията да е преувеличена, въпреки че се съмнявам.
За напояването на огромния брой животни, който се отглежда за производство на месо и млечни продукти, се използва много вода, както и за изхранването на животните се засаждат големи количества жито и соя. Не отричам, че може би част от животните се напояват с речна или друга вода, но не навсякъде където има предприятие за добив на месо има възможност животните да се водят на водопой (това се прави основно по селата от частните собственици), и обикновено се отглеждат в затворени помещения, лишени от възможността да имат допир с природата, от което има нужда всяко живо същество. В повечето случаи животните, живеят затворени в кочината или кланицата от раждането си, докато им отнемат живота. Освен това трябва да се имат предвид и замърсените водоизточници.
В производството, за обработката на месото и превръщането му в различни месни продукти също е необходима много вода. Като съм присъствала на убиването на някое прасенце насело (едно, представи си 100 прасета дневно), се е изразходвало голямо количество вода. При убийството на животното , отделянето на месото от кожата, разфасоването му, изваждането и почистването на вътрешностите му, има нужда от вода, а не искам да си помислям, че би могло всичко това да се прави със замърсена непречистена вода. Достатъчно е да си представиш една кланица, в която се убиват по 50 животни на ден от какво количество вода има нужда. Представи си и количествата, кръв и отпадъци, които остават. Дори и процеса на обработка да е механизиран, това не изключва необходимостта от хигиенизиране.

Относно това какво ще стане с животните, ако намалее консумирането на месо (коментирано в една от темите), ясно е че това неможе да стане изведнъж, най-малкото заради многото хора, които са против това (всички препитаващи се с добив на месо, всички, които обичат да си хапват...), а също поради големия им брой. Ще стане постепенно, и това вече се случва...
Животните използвани от човека за изхранване, са били диви (както има диви коне, диви кози) преди да бъдат опитомени, и принудени да са зависими от човека. И постепенно могат да се върнат към естествената им среда, и да се приспособят към нея. Това изисква време, но не е невъзможно.

Стана дума и за манипулация!
Затова ще спомена за много обсъжданите животински белтъчини, които според много хора са незаменими. Тази заблуда в обществото е възникнала, именно поради желанието на месопреработвателните предприятия и кланиците да запазят бизнеса си. А как животните се снябдяват с "незаменимите аминокиселини"? Тези аминокиселини се намират в растенията с, които се хранят. И в такъв случай не е ли по-добре те да се консумират в чистия им вид? (За мен това е риторичен въпрос!)

Но, не се опитвам да убеждавам никой в каквото и да било. Отказването от месото става по естествен път и е нужно вътрешно убеждение.
По принцип съм за: всеки да живее според собствените си разбирания и нужди.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.