Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:32 23.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Едно такова питане имам???  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано16.01.05 20:42



Как коментирате "кучешките зъби" на човека. Не се заяждам, но е някак странно. Те не са изявени като у хишниците, но не предполагат ли МЯСО!



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор KamBam® (o)
Публикувано16.01.05 21:36



Като дойде някоя мечка в гората и аз и се узъбя ще избяга защото ще помисли че съм месоядец
Извън темата, на мен пък ми е интересно защо кучешките зъби често стават леко по-жълти от останалите?



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: KamBam®]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано16.01.05 23:32



Ако дойде някоя мечка в гората, най- добре да се насереш, щото иначе може да помисли, че ставаш за ядене.
Това се нарича - "мечи рефлекс" и е спасявало живота на хора. Но като се има предвид, че си суровоядец, едва ли ще го докараш на миризма и определено, шансовете ти се стопяват.

ТТД и ценни съвети от първа и втора необходимост за мечка: на правата ще те скъса, поне надбягва кон; катери се отлично, дърветата не са спасение; по природа е месоядец, но от тези...ако припадне; с един удар поваля кон, особенно да се пазиш от ляво круше; ако бягаш по нанадолнище по диагонал, й натежава задника и захожда, това е вярната тактика; ако срещнеш мечка на пътеката, отмести се, дори да е добра мечка, няма навика да се връща, нито да заобикаля, тя си знае само напред и ще мине през теб; ако срещнеш мило малко мече да си играе самотно, не му се цани за бавачка, майка му може да не те одобри...; кучешките ти зъби и без това ще изпопадат от тракане така, че няма нужда да се зъбиш, може и в шепа да й ги покажеш; кога ходиш из гора с мечки, припявай си...това е един от редките случай, когато фалшивото пеене е за предпочитане; също така, срещата с лоша мечка е един от редките случай, ако имаш истерична жена, да я оцениш по достойнство...не само мъжте вдигат ръце и мечките кандисват; ако по това време, срещнеш мечка с кисел вид, по- добре не оставай за да разбереш какво ще си помисли.

И за десерт един виц:
Седнали двама братя та са наяли, ама мъжката(без аналогия с "на т'слата дръжката"). Единият бил по ербаб, каилен такъв. И к'ат са нахвърлял като пате с горещи ....., станал та се протегнал и рекъл:
- Ееехей, както съм се наял, да има сега и една мечка да се приборя... Нещеш ли, от гората излязла една мечка... Другият брат като се прибрал в къщи, попитали го и разказал , така и така, хапна, рече, че иска мечка, излезе мечка.
- И какво, - рекли роднините, де го брат ти?
- Ами не знам...ама намерих една обувка.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xyaнджи]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано17.01.05 09:42



Пропусна - хвърляй раницата. Ако на мечката е подушила манджата в раницата, то ще те остави на мира.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xyaнджи]  
Автор KamBam® (o)
Публикувано17.01.05 09:48







Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано17.01.05 10:55



Да го добавим.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: KamBam®]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано17.01.05 10:56







Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 12:01



Инструкция за туристите в Скалистите планини:
1. В Скалистите планини се срещат опасните за човека мечки гризли. Те нападат човека и го изяждат.
2. За да не ви нападнат мечките гризли, трябва да си окачите на шията звънче. Звънът на звънчето плаши мечките гризли.
3. Как да разберете има ли наблизо мечка гризли и трябва ли да звъните със звънчето? Трябва да погледнете земята. Ако видите пресни изпражнения, значи мечката е наблизо и трябва да звъните със звънчето.
4. Как да различите изпражненията на мечката гризли от тези на другите животни? Наведете се и внимателно огледайте изпражнението - там трябва да има звънче.




Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: ..]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано17.01.05 12:18



Абе то шега, шега, ама една зима, за 8-ми декември ходих на планина и горе на билото видяхме следи от мечка. Как се слиза дерето право надолу нема ти разпраам - клякаш, подпираш се с ръце отзад и се надяваш да няма големи камъни под шумата. 3 часа нагоре по по-полегатата част и 3 часа през стръмното, половин час преди да се стъмни успяхме да слезем .
После бутилка и половина водка за 2-ма и цяла нощ истории за мечки

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано17.01.05 15:20



Веселба.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: KamBam®]  
АвторJeni4ka (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 17:03



Ubihte me ot smiah s tia me4ki



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор jiven ()
Публикувано18.01.05 12:14



Добре, какво верно може да ти се случи ако те срещне мечка?
Вуйчо ми, дето е горски, ловец, рибар, че и ветеринар, вика че дивите жУвотни изключително рядко нападат хора без причина, ако ей-така просто ги срещнат из гората. Ма той за всеки случай си ходи с едно чифте. А аз толкоз години на тва уповавах, кат кръстосвах сама горите, може и просто късмет да съм имала, де да знам. Срещи с мечка не съм имала, само прасета няколко пъти са грухтяли в околностите. Само веднъж бях сама и са уплаших бая, щото беше през нощта. Оттогаз сама само през деня Ша разчитам на магнетичния си поглед
Кажете наистина, кво се праи кат те срещне мечката, освен че се наакваш за по-сигурно.
Веднъж един познат пристигна ни жив ни умрял в една хижа след близка среща с мечка. Тя му се изправила и му изревала в лицето. После си тръгнала. Той три дни и три нощи името не можеше да си каже и само лежеше. Така и не можах да го разпитам.
Явно мечката като те срещне и гледа да ти взема страха, така че да помниш, да се покаеш за греховете и да станеш добър Реве ти в лицето, ежи се, но не ти отпира лапа.
Въобще има ли случаи в България, дето мечка нормална неподивяла и не раздразнена да е изяла някой невинен турист?



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: jiven]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано18.01.05 12:27



Освен ако не е през зимата и да е примряла от глад. Не би трябвало да напада. Ама нали знаеш - страх лозе пази. Досега не съм срещал, освен циганските.

Хвърляш раницата задължително. Мечката е много умно животно и ако веднъж е направила връзката раница -> храна, става кофти. Пък и по-бързо се бяга.

Махаш се бавно и крещиш с пълна сила. По-вероятно е мечката да няма никакво желание да се занимава с теб и да се обърне и да си тръгне. Обикновено иска само да покаже кой е господарят тука и че другите трябва да се съобразяват с нейното спокойствие.

Внимавай да няма мечета наоколо - тогава бягаш що сили имаш до най-удобното дърво и се покатерваш на върха. Само внимавай на върха да не се е качило някое от мечетата преди тебе.
Обикновено не се занимават с хора, покатерили се на дървета. Пък и оттам ще е по-удобно да свалиш гащите и да се насереш на спокойствие върху мечката.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xyaнджи]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 13:16



те тва е отговор!





Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: ..]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 13:17





става все по-добре!



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 13:21



тебе много те уважавам!



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 13:22



А сега сериозно, какво ще кажете!?!

Или вече няма вегетарианци тука...

ДА НЕ СТЕ ГИ ИЗЯЛИ?





Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор jiven ()
Публикувано18.01.05 13:50



Кво бягане, кви пет лева? Със сигурност ако иска да ме хване, няма да й избягам.
Явно висчко си зависи от мотивацията на мечката. Нищо де, все пак да съм подготвена.
Верно ли крещенето ще ми помогне? Мислех си че се шегувате.

Начи викаш да се качвам на дърво. Сега се сещам за оная приказка за двамата братя ли бяха, приятели ли?! Беше намесена мечешката услуга, дет накрая се оказа че мечката е по-голям пич от приятеля му. Някой може ли да ми я примомни? Единият май се катереше по дървото, а другият също оживя и нещо се гъбаркаше на тема мечка. Ух, старост- нерадост!

А наакването е първосигнална реакция, ся ако ша чакам да се качвам на дървото и после да акам....Губи се някак спонтанността, а сигурно си е страшно мечката да те заподозре в лицемерие Може и да те дочака да й капнеш от дървото, ако не за друго, то поне за един урок по добро поведение



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xyaнджи]  
Автор jiven ()
Публикувано18.01.05 13:54



За всеки случай пак прочетох фейлетона ти, но честничко освен че е голяма забава и много се смях, (благодаря за което) не можаш да разбера къде са сериозните съвети и къде шегичките.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор CHERRY ()
Публикувано18.01.05 15:42



Тази тема е станала много смешна. :)
Освен и аз да разкажа една случка с мои приятели.

В Пирин има един връх Безбог и хижа със същото име под нея. Няколко години поред ходехме там на ски през зимата. Част от компанията се беше понесла натам през едно топло лято.
До хижата има лифт, но човек може и пеша да издрапа по пистите или през гората и моите хора като сериозни фенове, решили да пешеходстват.

В подножието на пистите има друга хижа- Гоце Делчев. Тамошните хижари като чули, че ще се ходи пеша и като скокнали:
Не, не може пеша. Вземете лифта! В гората има мечка, която изяде един от лифтаджийте.(Това си го представяйте казано на македонски диалект)

И моите хора, разбира се, никак не повярвали на цялата история- решили, че е просто плашене, за да си платят за лифта. И се качили пеша през гората, както си били наумили предварително.

След няколко дни на прибиране към Сф., за малко се случило на стоп да ги качи един от лифтаджийте. И както си карал, ги попитал:
Абе вие чухте ли за колегата, който го изяде мечка, преди няколко дни.
Моите хора се смразили. Изведнъж се светнали, че тя историята за мечката, лифтаджията и ходенето пеша през гората май, май хич не е измислена.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: jiven]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 15:58



съвети кафява мечка

1. ако няма малки - не бягай! Ако напада - не бягай (ако можеш тръгни към нея, можеш е ключова дума )
Ако има малки - приятно ми беше!!! Да се познаваме!!!!

Обща идея, вдигай шум да те видят отдалеч!

съвети Гризли (почти безмислени)

1! НЕ ВДИГАЙ ШУМ - Гризли са много любопитни! НЕ МИРИШИ ИНТЕРЕСНО - те обичат интересните неща!
2. Ако видиш гризли (все едно с мечета или без) БЕГАЙ! (газим!) Търси високо ДЕБЕЛО!!!! дърво. Дебело е с много ДЕБЕЛИ букви!!! Щот гризли ги гризе и събаря... доста лесно. НИКОГА не тръгвай срещу нея - гризли обича да си играе с храната :)

3. и най-важно! Гризли си прави каквото си иска. В Иелоустоун има много табели с надпис "Добре дошли в страната на гризли!" Прави си изводи! Разчиташ изцяло на благоразположението и.

Всичко е в уважението и... късмета и... добрата индианска медицина!



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: CHERRY]  
Автор jiven ()
Публикувано18.01.05 16:40



малей, начи не е шега, като решат мечките да ядат
а таз хижа безбог ми е една от най-любимите в пирин. леле, какви спомени имам оттам за последно, точно посред топло лято се качвахме от гоце делчев през гората нагоре.

м/удругото сега като се замислих за мечките и прочее, се сетих че из някоя от ъъъъ окултните книги, дето някога съм чела, имаше една метафора свързана точно с мечката и кармата. в общи линии посланието беше, че срещата с мечката не е смъртоносна, а е за урок. мечката ще те наплаши, щото си неадекватен, но няма да те убие. съдбата ще те шамароса здраво, та белким поумнееш сигурно въобще не съм точна в спомените си.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор jiven ()
Публикувано18.01.05 16:47



ааааааа, говоря си само за нашенската кафява мечка. гризлитата да си ги мислят щатското население.
начи принципно шансът да те пожали мечката, ако е без малки, е голям.
та ако тръгна към нея, то с каква идея ще е? сигурно за да я погаля



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано18.01.05 17:43



Коментар - човекът е всеядно животно. Може да се храни със всичко.
И един цитат "Всичко е позволено, но не всичко е полезно."
Вегетарианството е въпрос на избор, а не на природна необходимост.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано18.01.05 17:54



Недей, че щом се е почнало с уважаването - не ще да е за добро таз работа, сабалем много ще цепи глава.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: jiven]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано18.01.05 18:24



А, тя и сестра ми не знае къде е границата...

Значи, дето разправяш за момъка, как се срещнал с лошата мечка и тя му се изръмжала в сурата...не е така, честно. Дай сега да обърнем гледната точка(като запазим резбата). Върви си една добра мечка, както всеки ден по пътечката и нещеш ли насреща й един лош човек, който се е запънал като магаре на мост и през ум не му минава да си помръдне "д"-то. И кво да прави бедната, като е праволинейна по природа и не може да се връща назад, ни да заобикаля. Като го види, че е глъм и не ще да и отстъпя, решава да се юди. Сумтене, ръмжене, това онова. Ония обаче нахалени пак не мърда. Накрая против всички заложби на софтуера си, тя решава да импровизира и минава някак си.

Тук се налага един кратък извод - като видиш мечка, дай й път да мине. Ако няма проблем, не реви излишно, ако има проблем...и без това ще си ревеш.



Тема Странно ?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано18.01.05 19:15



Не е странно изобщо. Не само зъбите, но и стомашните сокове са сходни с месоядните животни.
Природно и религиозно (независимо от това, дали е Юдеизъм, християнство или Ислям), човек е създаден като всеядно същество.
Според теоретиците, подкрепящи Дарвиновата хипотеза, яденето на месо е довело до бързото развитие и прогрес на човешкото същество.
Човешкият мозък се храни от кислород, захари и "добрия" вид холестерин, който холестерин се набавя предимно от месо.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 19:30



това при мен не е проблем, може да се каже че съм от групата на не"пиячите"



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 19:33



Сега ако беше един мой приятел щеше да пита "е сега какво не ви ли изкушава ... Поради съображения за сигурност са тия ... Не че може да ви се дояде, просто хранителните нрави може да са различни.

Според мен има сезони когато месото си е доста "полезно". Лятото не особено... всъщност моето мнение надали ви интересува

Радвам се, че не сте разни... ултраси!



Тема Re: Странно ?нови [re: Borislav]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 19:36



Е! Малко по-горе пише, че месото е вредно! Разберете се де!

Майтапа настрана. Съгласен съм.

Не подкрепям Дарвин, но месото става за храна. Зимата, примерно, какво растение можеш да откриеш? Без да изгориш толкова енергия преди това, че като го намериш да паднеш и да умреш.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: jiven]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 19:39



Най-вероятно точно за галене става дума какво друго всъщност. Само дето и на нея може да и се стори добра идея - да я погалиш по тумбака... отвътре.

Предполагам нашите кафяви мечки са близки по манталитет до черните щатски. Но не споделям опит! Нашенската кафява мечка и гризли, между другото, се водят един и същи вид. Странно но факт?!?



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: jiven]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 19:42



Не знам дали си спомняш точно, но ми звучи някак смешно. Поне моето мнение е, че окултистите не разбират много от животни ако не смятаме крака от прилепи и т.н.

Мечката е достатъчно силна, за да ти направи точно това, което си поиска. Но не поради тази причина е заслужила уважение, нали



Тема Re: Дарвиннови [re: Пyшилиcт]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано18.01.05 22:49



Ако не подкрепяш Дарвин, тогава си още по-зле, защото в Библята не само пише, че месо се яде, но се споменава и кое месо е по-полезно за здравето.
Също така, когато се коли агне/овца/овен/теле за празнуване, най-тлъстото парче (според Библията) се дава на свещеника като приношение към Господ. Тлъстото месо и досега се смята като най-ценна храна от всички диви племена по земята.
Ако месото беше вредно, тези най-близо до земята (дивите племена), щяха да преживят трева по цял ден



Тема Малко религиянови [re: Borislav]  
Автор Raja ()
Публикувано19.01.05 10:13



Според юдейското разбиране, жертвоприношенията са важна част от общуването човек-Бог. Това е начина по който Бог е умилостивяван. Според християнството обаче цялата тази практика става излишна от момента в който сам Бог жертва част от себе си (сина) и изкупва целия грях. От този момент нататък единствения начин на общуване с Него е вярата и приемането на тази жертва. Жертвоприношенията в православието са остатък от езическите практики.
Понеже по-горе посочи 3 религии според които трябва да се яде месо (макар че християнството не е еднозначно по въпроса), ето три на противното мнение - индуизъм, будизъм, джайнизъм

Животът е хубав.



Тема Re: Дарвиннови [re: Borislav]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано19.01.05 10:19



Искам да ми посочиш текстовете, където го пише това!
Споменава се кое месо да НЕ СЕ яде, а за останалото нищо не се казва.
А това за тлъстото парче е измишльотина на попове тип нашенски, да им е блажно на шкембето.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано19.01.05 10:24



Ами не, не ни изкушава.
Който се изкушава, значи е вегетарианец насила. Таз работа не става насила, отвътре трябва да дойде.

По повод вредно ли е, полезно ли е месото за тялото - няма да споменавам. Има толкова различни мнения, че в този форум от няколко години за това се спори.

Ако живеехме много на север, където през зимата (а тя е 6 месеца) има само сушени гъби и картофи, всичко останало се кара от няколко хиляди километра - тогава месото (по-скоро рибата) е необходимо. Макар че вече доставките на всякакви продукти са редовни. А когато имаш изключително богат избор от други храни, както е тук, макар и през зимата - то защо?

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: jiven]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 14:14



Сещам се един виц: Млад ловец се явява на изпит. Инструкторът го пита:Какво ще направиш, ако те срещне мечка в гората? - Ще избягам, казва младия ловец. - Няма да помогне, мечката бяга по-бързо от теб. Ако те срщне мечка в гората, трябва да се намажеш с лайна и да не мърдаш. Тя ще те подуши и отвратена ще си тръгне. - А ако нямам лайна подръка ? - пита младият ловец. - Ще имаш, ще имаш - казва убедено инструкторът.
Без майтап, на младини срещнах една мечка с две мечета в гората посред нощ. В Родопите. Сега ми е смешно, но тогава никак не ми беше. За щастие бях с един велик ловец на мечки, чиято адекватна реакция ни спаси. Или може би на мечката не и беше до нас. Оттогава не смея да спя на палатка в гората.



Тема Re: Дарвиннови [re: xaджи Дoнчo]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 14:28



Инструкциите за това, какво месо се яде и как са в глава Левит на Стария завет. Но те определено се отнасят за левитите - еврейските жреци. Аз винаги съм се питала, защо християните се позовават на Стария завет по повод ограниченията в храненето. Единственото ми обяснение, че в Новия не пише нищо по въпроса. Но съществува един текст, наречен неправилно "Евангелие на есеите"(в смисъл, че не е написан от есеите, а се цитира самия Исус), който е от III век и негови копия се съхраняват във Ватикана и във Виена, който изяснява въпроса с храната и "повелята на Бог". Той препоръчва растителна храна, при това сурова. Известните ни текстове от Новия завет също се основават на преписи на Евангелията със същата давност - трети век от. н.е. За съжаление, това Евангелие на есеите при подбора и съставянето на това, което днес наричаме "Нов завет" е пропуснат. Допускам, че умишлено.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано19.01.05 15:19



Е, тука вече започва субективизма! То всъщност май от началото е почнал.



Тема Re: Дарвиннови [re: Borislav]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано19.01.05 15:24



Боби, човеко, съгласен! За това пуснах тази тема.

Само не разбрах, защо реши че съм християнин аз и мюсюлманин не съм Фен съм на "дивите племена" не само за месото

Парчето за попа като жертва за Бога не смятам да коментирам. Свещениците са набожни... утрепали са се! Абе, това е друга тема!

Редактирано от Пyшилиcт на 19.01.05 15:25.



Тема Re: Дарвиннови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано19.01.05 15:29



Не е точно така. Старите цивилизации... всъщност още преди цивилизацията са похапвали доста мазни нещица. Библията е сравнително нова в сравнение с тях.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано19.01.05 17:52



Добре де, дай ми обективен отговор на въпроса - оправдано ли е убийството на човек, който не те заплашва, но имаш спешна нужда от колата му, а той не ти я дава? Щото има хора, за които е оправдано и го правят.
Въпрос на ценностна система, не на обективни фактори.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано19.01.05 20:48



Казано честно изобщо не разбирам накъде биеш, но ще отговоря честно! Не бих утрепал някой заради колата му. Принципно не съм фен на насилието, въпреки че... абе набрал съм на разни хора

Обичам да ходя пеш, когато бързам, гледам да съм спокоен. От нервит полза няма... иначе колко напред щях да бъда!

Ш`ма сфетниш ли, кат идин истински Бай брадър, ква и връзката, чи са зашлйекнах тукъ?



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано20.01.05 10:11



Ми направи си аналогията де, нали имаш мозък.

Връзката е такава, че за да ядеш месо, някой трябва да убие животното, заради твоята прищявка да ядеш месо, вместо да се нахраниш също така пълноценно с други храни.
Само че за теб убийството на животно е морално оправдано, за мен не е.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано20.01.05 13:41



Е,то това хубаво, но и растенията са живи. Раждат се, умират, боледуват... живи са си. Каква е разликата между убиването на крава и убиването на пшеница? И двете се отглеждат по достатъчно неприятен начин, тука спор няма, но аз не правя разлика между живите организми.

Освен това, не смятам че те ме обслужват или нещо подобно. То, по тая логика не би трябвало и хищници да има - дайте да не убиваме! Не става дума за моя прищявка, поне така си мисля.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано20.01.05 15:34



Хищникът е хищник - това му е природно заложено.
Човекът има право на избор.

Ако не правиш разлика между животните и растенията, защо тогава правиш разлика между убийството на човек и убийството на животно? То човекът е много по-близо до животните, отколкото до растенията.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано21.01.05 13:57



И хищниците ядат трева, знаеш предполагам а човекът понякога няма много варианти пред себе си! Понеже все пак говорим за наши дни съм принципно съгласен, на практика не съвсем. Пробвай една зима на по-интензивен режим (на палатка в планината примерно) хапвай само зеле. Съвременния начи на живот може да направи вегетарианството полезно (здравословно), но с него начините на живот не се изчерпват.

Разликата между убийство на човек и животно защо да не правя. Ти би ли изял човек? Би ли убил човек, без да има причина?

Виж, при мен нещата са по малко по-различе начин. Не смятам, че убийството за храна е нередно. В крайна сметка всички живи същества го правят в една или друга степен. Това просто е част от живота. Убийство на човек става в други ситуации Не съм опрял да трепя хора за да ги ям дано не се и налага!



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано21.01.05 15:50



Уффффф... Ко му говориш, той ко си разбира.
Аз пък не смятам че убийството за храна е редно. Както не е редно и убийството на човек.

Да те перефразирам: Не съм упрял да трепя животни, за да ги ям, дано не се налага

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано21.01.05 20:39



Значи не смяташ растенията за живи, ввсичко е ОК!

Перефразираш правилно!



Тема Тук кво търсиш?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.01.05 21:11



верно е, че е комшийски клуб, но май сме идейни противници! Приятелю, тези хора няма да ни разберат. Те не си падат по истинската храна...

А и разговора за мечките... За какво да й хвърляш на мецанка това онова, като може тя да си хвърли това онова на теб? Лапичките примерно... Съжалявам, че никога на съм пробвал - това ми е мечта! Ял съм мечешко на... кюфтета. Абе не е същото!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.01.05 21:15



Това, че човек е хищник е ясно. И трябва да го развиваме, а не да се стараем да го променим.
Аз имам собствена теория; хората са два вида - вълци и овце... Доста голям брой са овце (тук спадат и тези, които по религиозни причини зорлем стават такива - будисти, индуисти, и най-вече моите любимци - йогите). Макар че повечето будисти и индуисти си хапват месце най-спокойно... Щото по местата където живеят доста от будистите без мръвка няма оцеляване!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Black Wolf]  
Авторp (Нерегистриран)
Публикувано22.01.05 00:08



mnenieto e kato zadnika - vseki go ima - nali znaesh :) neshtata sa mnogo po-slojni otkolkoto (ni se iska da si) gi mislim.

chovekyt e nito vylk, nito ovca, a mejdu tiah. i ne e hishtnik, nito trevopasen.

:)



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано22.01.05 14:16



Ми, аз не търся хора които да ме разбират. Разправят повечето гледни точки разширявали кръгозора пък какъвто съм тесногръд!

Истинската храна е доста условно понятие наопследък. Нито месото, нито другите храни не са такива каквито... са били и трябва да бъдат. Поне според мен. Мечката, да ни е жива и здрава, е доста спечиален човек!



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано22.01.05 18:53



Живи са, но смятам че употребяването на растения за храна е приемливо, за разлика от употребяването на животни.

По същият начин, по който ти смяташ за неприемливо употребяването на човешко месо.

Сега разбра ли ме?

Ако направим еволюционната верига (изпускайки някои типове)
минерали и съединения -> растения -> гъби -> животни -> хора
Границата на приемливата храна стопи на различно место.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: Black Wolf]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано22.01.05 20:51



Един приятел се има с бракониерите и иманярите(те са едни и същи) в Троянският Балкан. Кърнарци, Черноосъмци и пр. Въоръжени са с калашници с оптика. При тях е ял меча лапа(когато още беше жив бай Ангел, хижаря на "Дерменкая", каза, че е като шунка на вкус и консистенция.



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: xyaнджи]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано22.01.05 20:52



Забравих да кажа, че е излязла няколко години затвор за единият. Май ги бяха издънили и набарали мечката във фризера.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Black Wolf]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано22.01.05 20:54



Само да си казал нещо за йогите и те викам дуел с пищови.



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: xyaнджи]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.01.05 10:33



Е, това вече е добро! Бракониерите требва да се гонят яко! Както и всички ловджии - те са долна паплач!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xyaнджи]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.01.05 10:34



Имаш ли?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: Black Wolf]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.01.05 01:21



Значи, тези хора познаваха всяко животно в Балкана. Те не убиваха кесим...както и убиваха истинските бракониери...



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Black Wolf]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.01.05 01:24



Нали знаеш, че ако ми излезеш насреща, ще те почерпя, защо ми са пищови.

Пуца, пуца, Дедо Балканджи, нека ви.



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано24.01.05 13:11



Е, сега, всички ловджии звучи малко... много
Между тях има сигурно и свесни хора.

Особено пък от Black Wolf (ловец)

Редактирано от Пyшилиcт на 24.01.05 13:14.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xyaнджи]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано24.01.05 13:15



вие ще пиете ли, какво ще правите



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.01.05 21:09



Естествено, че ще пием.



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.01.05 22:08



Ловджия и свестен?!? Ти нещо...
Надявам се, правиш разлика между ловджия и ловец?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xyaнджи]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.01.05 22:09



Ми то аз не пия...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано25.01.05 13:12



Авджия, ловджия, ловец - според речник... стига де! Правя разбира се, но знам ли какво и кой визираж! Тя простотията май вече и по гората ходи... знам ли.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Black Wolf]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано25.01.05 21:59



Знам, ама обичам да се разправям на тази тема.



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано25.01.05 22:01



Трънки правиш разлика.



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: xyaнджи]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано26.01.05 13:15



Трънки! ТРЪНКИ!?! И ти ли по горите, а? Колега



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xyaнджи]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.01.05 15:07



То не че е много хубаво, че не пия... Аз го приемам като недостатък, ама каво да правя?
по принцип на хора, дето не пият, не им е чиста работата!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Black Wolf]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано26.01.05 18:12



Разбират се балканджия и равнинец да пият.
Ха, смях

Блеки - сега видях къде си си прекарвал летата

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано26.01.05 22:12



Моето животно е кошутата.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Black Wolf]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано26.01.05 22:15



Да бе, голям срам с тоя алкохол, ама влизам в положение.



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: xyaнджи]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано27.01.05 14:17



в смисъл... гледаш си ги...



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано27.01.05 18:08



Не бе, магическо животно или нещо такова. И съвсем не съм го избирал, просто кошутата ме следва от доста време и често ми се показва, за да ми даде знак. Най обичам, когато е с малко еленче.



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: xyaнджи]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано27.01.05 18:16



Е, това е много хубаво! Най-сърдечни привети!



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано27.01.05 20:38



Подобно.



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: xyaнджи]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.01.05 20:44



Човече, това е странно! Да беше елен, разбирам... Поне за hehapa ми е ясно!
Пушилист, сещаш ли се, брато, за "сръндашката мидицина"? Нема го нашия приятел да разкаже за нея...

Хуанджи, между другото това с кошутата има вероятно сериозно значение...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: Black Wolf]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано27.01.05 22:28



Ми откъде да знам, не съм си поръчвал, просто накъдето и да ида, все кошута срещам. :)))
Разбира се, че е сериозно. Много интересни случки имам, но не е редно сега да разправям.



Тема Re: Тук кво търсиш?нови [re: Black Wolf]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано28.01.05 13:53



Ще разкаже, ама с бележки, че това не е за всеки!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.