Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 27.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Дарвиннови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано19.01.05 15:29



Не е точно така. Старите цивилизации... всъщност още преди цивилизацията са похапвали доста мазни нещица. Библията е сравнително нова в сравнение с тях.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано19.01.05 17:52



Добре де, дай ми обективен отговор на въпроса - оправдано ли е убийството на човек, който не те заплашва, но имаш спешна нужда от колата му, а той не ти я дава? Щото има хора, за които е оправдано и го правят.
Въпрос на ценностна система, не на обективни фактори.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано19.01.05 20:48



Казано честно изобщо не разбирам накъде биеш, но ще отговоря честно! Не бих утрепал някой заради колата му. Принципно не съм фен на насилието, въпреки че... абе набрал съм на разни хора

Обичам да ходя пеш, когато бързам, гледам да съм спокоен. От нервит полза няма... иначе колко напред щях да бъда!

Ш`ма сфетниш ли, кат идин истински Бай брадър, ква и връзката, чи са зашлйекнах тукъ?



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано20.01.05 10:11



Ми направи си аналогията де, нали имаш мозък.

Връзката е такава, че за да ядеш месо, някой трябва да убие животното, заради твоята прищявка да ядеш месо, вместо да се нахраниш също така пълноценно с други храни.
Само че за теб убийството на животно е морално оправдано, за мен не е.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано20.01.05 13:41



Е,то това хубаво, но и растенията са живи. Раждат се, умират, боледуват... живи са си. Каква е разликата между убиването на крава и убиването на пшеница? И двете се отглеждат по достатъчно неприятен начин, тука спор няма, но аз не правя разлика между живите организми.

Освен това, не смятам че те ме обслужват или нещо подобно. То, по тая логика не би трябвало и хищници да има - дайте да не убиваме! Не става дума за моя прищявка, поне така си мисля.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано20.01.05 15:34



Хищникът е хищник - това му е природно заложено.
Човекът има право на избор.

Ако не правиш разлика между животните и растенията, защо тогава правиш разлика между убийството на човек и убийството на животно? То човекът е много по-близо до животните, отколкото до растенията.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано21.01.05 13:57



И хищниците ядат трева, знаеш предполагам а човекът понякога няма много варианти пред себе си! Понеже все пак говорим за наши дни съм принципно съгласен, на практика не съвсем. Пробвай една зима на по-интензивен режим (на палатка в планината примерно) хапвай само зеле. Съвременния начи на живот може да направи вегетарианството полезно (здравословно), но с него начините на живот не се изчерпват.

Разликата между убийство на човек и животно защо да не правя. Ти би ли изял човек? Би ли убил човек, без да има причина?

Виж, при мен нещата са по малко по-различе начин. Не смятам, че убийството за храна е нередно. В крайна сметка всички живи същества го правят в една или друга степен. Това просто е част от живота. Убийство на човек става в други ситуации Не съм опрял да трепя хора за да ги ям дано не се и налага!



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано21.01.05 15:50



Уффффф... Ко му говориш, той ко си разбира.
Аз пък не смятам че убийството за храна е редно. Както не е редно и убийството на човек.

Да те перефразирам: Не съм упрял да трепя животни, за да ги ям, дано не се налага

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано21.01.05 20:39



Значи не смяташ растенията за живи, ввсичко е ОК!

Перефразираш правилно!



Тема Тук кво търсиш?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.01.05 21:11



верно е, че е комшийски клуб, но май сме идейни противници! Приятелю, тези хора няма да ни разберат. Те не си падат по истинската храна...

А и разговора за мечките... За какво да й хвърляш на мецанка това онова, като може тя да си хвърли това онова на теб? Лапичките примерно... Съжалявам, че никога на съм пробвал - това ми е мечта! Ял съм мечешко на... кюфтета. Абе не е същото!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.