Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:24 06.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: KamBam®]  
АвторJeni4ka (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 17:03



Ubihte me ot smiah s tia me4ki



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор jiven ()
Публикувано18.01.05 12:14



Добре, какво верно може да ти се случи ако те срещне мечка?
Вуйчо ми, дето е горски, ловец, рибар, че и ветеринар, вика че дивите жУвотни изключително рядко нападат хора без причина, ако ей-така просто ги срещнат из гората. Ма той за всеки случай си ходи с едно чифте. А аз толкоз години на тва уповавах, кат кръстосвах сама горите, може и просто късмет да съм имала, де да знам. Срещи с мечка не съм имала, само прасета няколко пъти са грухтяли в околностите. Само веднъж бях сама и са уплаших бая, щото беше през нощта. Оттогаз сама само през деня Ша разчитам на магнетичния си поглед
Кажете наистина, кво се праи кат те срещне мечката, освен че се наакваш за по-сигурно.
Веднъж един познат пристигна ни жив ни умрял в една хижа след близка среща с мечка. Тя му се изправила и му изревала в лицето. После си тръгнала. Той три дни и три нощи името не можеше да си каже и само лежеше. Така и не можах да го разпитам.
Явно мечката като те срещне и гледа да ти взема страха, така че да помниш, да се покаеш за греховете и да станеш добър Реве ти в лицето, ежи се, но не ти отпира лапа.
Въобще има ли случаи в България, дето мечка нормална неподивяла и не раздразнена да е изяла някой невинен турист?



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: jiven]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано18.01.05 12:27



Освен ако не е през зимата и да е примряла от глад. Не би трябвало да напада. Ама нали знаеш - страх лозе пази. Досега не съм срещал, освен циганските.

Хвърляш раницата задължително. Мечката е много умно животно и ако веднъж е направила връзката раница -> храна, става кофти. Пък и по-бързо се бяга.

Махаш се бавно и крещиш с пълна сила. По-вероятно е мечката да няма никакво желание да се занимава с теб и да се обърне и да си тръгне. Обикновено иска само да покаже кой е господарят тука и че другите трябва да се съобразяват с нейното спокойствие.

Внимавай да няма мечета наоколо - тогава бягаш що сили имаш до най-удобното дърво и се покатерваш на върха. Само внимавай на върха да не се е качило някое от мечетата преди тебе.
Обикновено не се занимават с хора, покатерили се на дървета. Пък и оттам ще е по-удобно да свалиш гащите и да се насереш на спокойствие върху мечката.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xyaнджи]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 13:16



те тва е отговор!





Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: ..]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 13:17





става все по-добре!



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 13:21



тебе много те уважавам!



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 13:22



А сега сериозно, какво ще кажете!?!

Или вече няма вегетарианци тука...

ДА НЕ СТЕ ГИ ИЗЯЛИ?





Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор jiven ()
Публикувано18.01.05 13:50



Кво бягане, кви пет лева? Със сигурност ако иска да ме хване, няма да й избягам.
Явно висчко си зависи от мотивацията на мечката. Нищо де, все пак да съм подготвена.
Верно ли крещенето ще ми помогне? Мислех си че се шегувате.

Начи викаш да се качвам на дърво. Сега се сещам за оная приказка за двамата братя ли бяха, приятели ли?! Беше намесена мечешката услуга, дет накрая се оказа че мечката е по-голям пич от приятеля му. Някой може ли да ми я примомни? Единият май се катереше по дървото, а другият също оживя и нещо се гъбаркаше на тема мечка. Ух, старост- нерадост!

А наакването е първосигнална реакция, ся ако ша чакам да се качвам на дървото и после да акам....Губи се някак спонтанността, а сигурно си е страшно мечката да те заподозре в лицемерие Може и да те дочака да й капнеш от дървото, ако не за друго, то поне за един урок по добро поведение



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xyaнджи]  
Автор jiven ()
Публикувано18.01.05 13:54



За всеки случай пак прочетох фейлетона ти, но честничко освен че е голяма забава и много се смях, (благодаря за което) не можаш да разбера къде са сериозните съвети и къде шегичките.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор CHERRY ()
Публикувано18.01.05 15:42



Тази тема е станала много смешна. :)
Освен и аз да разкажа една случка с мои приятели.

В Пирин има един връх Безбог и хижа със същото име под нея. Няколко години поред ходехме там на ски през зимата. Част от компанията се беше понесла натам през едно топло лято.
До хижата има лифт, но човек може и пеша да издрапа по пистите или през гората и моите хора като сериозни фенове, решили да пешеходстват.

В подножието на пистите има друга хижа- Гоце Делчев. Тамошните хижари като чули, че ще се ходи пеша и като скокнали:
Не, не може пеша. Вземете лифта! В гората има мечка, която изяде един от лифтаджийте.(Това си го представяйте казано на македонски диалект)

И моите хора, разбира се, никак не повярвали на цялата история- решили, че е просто плашене, за да си платят за лифта. И се качили пеша през гората, както си били наумили предварително.

След няколко дни на прибиране към Сф., за малко се случило на стоп да ги качи един от лифтаджийте. И както си карал, ги попитал:
Абе вие чухте ли за колегата, който го изяде мечка, преди няколко дни.
Моите хора се смразили. Изведнъж се светнали, че тя историята за мечката, лифтаджията и ходенето пеша през гората май, май хич не е измислена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.