Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 26.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: jiven]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 19:39



Най-вероятно точно за галене става дума какво друго всъщност. Само дето и на нея може да и се стори добра идея - да я погалиш по тумбака... отвътре.

Предполагам нашите кафяви мечки са близки по манталитет до черните щатски. Но не споделям опит! Нашенската кафява мечка и гризли, между другото, се водят един и същи вид. Странно но факт?!?



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: jiven]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано18.01.05 19:42



Не знам дали си спомняш точно, но ми звучи някак смешно. Поне моето мнение е, че окултистите не разбират много от животни ако не смятаме крака от прилепи и т.н.

Мечката е достатъчно силна, за да ти направи точно това, което си поиска. Но не поради тази причина е заслужила уважение, нали



Тема Re: Дарвиннови [re: Пyшилиcт]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано18.01.05 22:49



Ако не подкрепяш Дарвин, тогава си още по-зле, защото в Библята не само пише, че месо се яде, но се споменава и кое месо е по-полезно за здравето.
Също така, когато се коли агне/овца/овен/теле за празнуване, най-тлъстото парче (според Библията) се дава на свещеника като приношение към Господ. Тлъстото месо и досега се смята като най-ценна храна от всички диви племена по земята.
Ако месото беше вредно, тези най-близо до земята (дивите племена), щяха да преживят трева по цял ден



Тема Малко религиянови [re: Borislav]  
Автор Raja ()
Публикувано19.01.05 10:13



Според юдейското разбиране, жертвоприношенията са важна част от общуването човек-Бог. Това е начина по който Бог е умилостивяван. Според християнството обаче цялата тази практика става излишна от момента в който сам Бог жертва част от себе си (сина) и изкупва целия грях. От този момент нататък единствения начин на общуване с Него е вярата и приемането на тази жертва. Жертвоприношенията в православието са остатък от езическите практики.
Понеже по-горе посочи 3 религии според които трябва да се яде месо (макар че християнството не е еднозначно по въпроса), ето три на противното мнение - индуизъм, будизъм, джайнизъм

Животът е хубав.



Тема Re: Дарвиннови [re: Borislav]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано19.01.05 10:19



Искам да ми посочиш текстовете, където го пише това!
Споменава се кое месо да НЕ СЕ яде, а за останалото нищо не се казва.
А това за тлъстото парче е измишльотина на попове тип нашенски, да им е блажно на шкембето.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано19.01.05 10:24



Ами не, не ни изкушава.
Който се изкушава, значи е вегетарианец насила. Таз работа не става насила, отвътре трябва да дойде.

По повод вредно ли е, полезно ли е месото за тялото - няма да споменавам. Има толкова различни мнения, че в този форум от няколко години за това се спори.

Ако живеехме много на север, където през зимата (а тя е 6 месеца) има само сушени гъби и картофи, всичко останало се кара от няколко хиляди километра - тогава месото (по-скоро рибата) е необходимо. Макар че вече доставките на всякакви продукти са редовни. А когато имаш изключително богат избор от други храни, както е тук, макар и през зимата - то защо?

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: jiven]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 14:14



Сещам се един виц: Млад ловец се явява на изпит. Инструкторът го пита:Какво ще направиш, ако те срещне мечка в гората? - Ще избягам, казва младия ловец. - Няма да помогне, мечката бяга по-бързо от теб. Ако те срщне мечка в гората, трябва да се намажеш с лайна и да не мърдаш. Тя ще те подуши и отвратена ще си тръгне. - А ако нямам лайна подръка ? - пита младият ловец. - Ще имаш, ще имаш - казва убедено инструкторът.
Без майтап, на младини срещнах една мечка с две мечета в гората посред нощ. В Родопите. Сега ми е смешно, но тогава никак не ми беше. За щастие бях с един велик ловец на мечки, чиято адекватна реакция ни спаси. Или може би на мечката не и беше до нас. Оттогава не смея да спя на палатка в гората.



Тема Re: Дарвиннови [re: xaджи Дoнчo]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 14:28



Инструкциите за това, какво месо се яде и как са в глава Левит на Стария завет. Но те определено се отнасят за левитите - еврейските жреци. Аз винаги съм се питала, защо християните се позовават на Стария завет по повод ограниченията в храненето. Единственото ми обяснение, че в Новия не пише нищо по въпроса. Но съществува един текст, наречен неправилно "Евангелие на есеите"(в смисъл, че не е написан от есеите, а се цитира самия Исус), който е от III век и негови копия се съхраняват във Ватикана и във Виена, който изяснява въпроса с храната и "повелята на Бог". Той препоръчва растителна храна, при това сурова. Известните ни текстове от Новия завет също се основават на преписи на Евангелията със същата давност - трети век от. н.е. За съжаление, това Евангелие на есеите при подбора и съставянето на това, което днес наричаме "Нов завет" е пропуснат. Допускам, че умишлено.



Тема Re: Едно такова питане имам???нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано19.01.05 15:19



Е, тука вече започва субективизма! То всъщност май от началото е почнал.



Тема Re: Дарвиннови [re: Borislav]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано19.01.05 15:24



Боби, човеко, съгласен! За това пуснах тази тема.

Само не разбрах, защо реши че съм християнин аз и мюсюлманин не съм Фен съм на "дивите племена" не само за месото

Парчето за попа като жертва за Бога не смятам да коментирам. Свещениците са набожни... утрепали са се! Абе, това е друга тема!

Редактирано от Пyшилиcт на 19.01.05 15:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.