Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: рецепта от майстора:)нови [re: bilja]  
Автор фoтoн фйk (крава-шампион)
Публикувано02.02.05 15:29



да не си забравила брашното?:))
за пръв път чувам за жив хляб.
тук някъде имаше тема за хляб по суровоядски, но ще трябва да се разтърсиш за подробности:)
АЗ_ ти не знаеш ли рецептата?
успех

::салатено чудовище::


Тема Re: рецепта от майстора:)нови [re: фoтoн фйk]  
Автор A3_ ()
Публикувано03.02.05 14:31




Не още не съм имал практическа оптиност в тази сфера, но имам намерението да направя нещо много хубаво, но когато стане ще пиша



Тема Re: рецепта от майстора:)нови [re: A3_]  
АвторEpoussette (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 19:10



Чакам с нетърпение
Нали няма да забравиш основната съставка на хляба : щипка "любов" ?



Тема Re: рецепта от майстора:)нови [re: bilja]  
Автор bilja (бавна-славна)
Публикувано04.02.05 11:01



Намерих това,което търсих.
10х за линковете.
Eто и рецептата ако, някой реши да я направи.
"Хляб
Смляно покълнало жито, смлени орехи или др.ядки, зехтин и морска сол, риган, босилек, розмарин или чубрица, сминдух, мерудия /от семената на чимена/. Правят се питки които се ядат така или се сушат в слаба фурна или на слънце. Могат да се добавят смлени накиснати сухи плодове и мед /без др. подправки и солта/."

Днес е един чудедесен ден!


Тема Re: Питане за хлябанови [re: Epoussette]  
Автор bilja (бавна-славна)
Публикувано22.02.05 09:31



А някой да е чувал за "Сладък хляб от хилендарския манастир",който носел здраве,щастие...на семейството.Прави се 10 дена и накрая разделяш тестото на 4 части и 3 от тях подаряваш на други хора,а от 4тата си правиш хляба.
Та преди няколко дни мой приятел ми донесе една част от тестото.Аз бях много въодушевена от идеята.Когато реших да зарадвам свекърва ми(като и дам една част от тестото),тя категорично отказа.Защото преди време и на нея и били дали тесто,но заради идеята за споделянето по нататък се отказала.И сега ме убеждава,че това тесто "кой знае какво е и какво има в него".
А на вас дадоха ли ви от "това"тесто?

Днес е един чудедесен ден!


Тема Re: Питане за хлябанови [re: bilja]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано22.02.05 17:26



Този хляб е без мая и се хваща маята от тестото направо. Нещо подобно както е бил правен едно време.



Тема всеки може свободно да прави всичко...нови [re: Epoussette]  
АвторЖypнaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 17:12



За жалост, гадостите у нас не се наказват! И производителите свободно си купуват ХЕИ и други нужни проверяващи...
Вярно е за оцветителя в "черния" хляб! Пробвайте - купете си ръжено брашно и замесете чист ръжен хляб (а ръженото брашно няма достатъчно глутен и затова професионално се смесва с много бяло). Ще се уверите, че дори и от 100% ръжено брашно хлябът не става дори кафяв, като този "РЪЖЕН", който се продава.... Аз имам "безвредни" боички и мога да ви услужа...
За жалост, за жалост, такива неща слагат в храната, че аз от години не ям нищо приготвено от някой, който не мога да видя как го прави. няма да ви казвам какво слагат в сиренето, в млякото, изварата, а за месата изобщо да не говорим!!! Станете вегетарианци и си приготвяйте сами храната. Също - внимавайте какви плодове и зеленчуци купувате... Има си начини за познаване...
За хляба - остава си заводски типов най-добрият. И всички имат подобрители, дори и да не го пишат. Не вземайте хлябове в найлон, че се развиват ... още от опаковането... И не е задължително да се ВИЖДА и ПОМИРИСВА...
Я се научете какво са правили бабите ви...



Тема Re: всеки може свободно да прави всичко...нови [re: Жypнaлиcт]  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 11:07



здравей, би ли споделил нещо повече за начините за познаване на добрите плодове и зеленчуци? благодаря ти много!!!



Тема 6-те сетиванови [re: дecи]  
АвторЖypнaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 18:42



За разпознаване на хубавото от лошото са ни дадени сетива. Животните им се доверяват повече от нас...
Едрите е знайно, че са расли насила - "обогатени" (а в оранжериите - направо в купчинката с изкуствена тор). различните зеренчуци и плодове си имат специфична миризма. Ако нямат такава, значи са пластмасови...
вървете в някоя селска градина и запомнете вкусовете. Особено на домата, на моркова, на зелето, ябълките, прасковите и други... Понякога продавачите ме гледат злобно като почна да помирисвам.... Но пушачите и използващите силни парфюми имат притъпено обоняние и не усещат.
Външният вид също е от значение. Има си характерни петънца, чертички и други особености по естествено раслите плодове и зеленчуци. Другите са като нарисувани - красиви... и вредни!
Особено много се различават на вкус! И повече от там няма да купувате...
А, ако включите и 6-тото сетиво (котешкото или интуицията), ще видите как добрите неща ви привличат...
Но си затворете очите, че лъскавите мамят...
И не оглеждайте около лелките - научиха се и те да хитруват! Разни търговци им предлагат да им продават продукцията, дават им по малко и те я представят за своя...
Особено ярко е при магданоза и копъра. Домашните са дребни и неравномерни по големина - има и съвсем мънички. Едрите ще се развалят много бързо, защото са особено обогатени!!! Оставете ги извън хладилника за една нощ. Ако на сутринта по тях вече има скапано, гнило, значи са гнили целите... И некупувайте отрязани моркови - като почнат да загниват, им режат гнилото, края... Почнало ли е да загнива, вече е само плява...
Същото е с презрелите плодове - в тях вече се развиват гнилостни процеси... Макар това да не важи изцяло за бананите. Бананите с кафяви точки са такъв вид и много вкусни.




Тема 6-те сетиванови [re: дecи]  
АвторЖypнaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 18:44



За разпознаване на хубавото от лошото са ни дадени сетива. Животните им се доверяват повече от нас...
Едрите е знайно, че са расли насила - "обогатени" (а в оранжериите - направо в купчинката с изкуствена тор). различните зеренчуци и плодове си имат специфична миризма. Ако нямат такава, значи са пластмасови...
вървете в някоя селска градина и запомнете вкусовете. Особено на домата, на моркова, на зелето, ябълките, прасковите и други... Понякога продавачите ме гледат злобно като почна да помирисвам.... Но пушачите и използващите силни парфюми имат притъпено обоняние и не усещат.
Външният вид също е от значение. Има си характерни петънца, чертички и други особености по естествено раслите плодове и зеленчуци. Другите са като нарисувани - красиви... и вредни!
Особено много се различават на вкус! И повече от там няма да купувате...
А, ако включите и 6-тото сетиво (котешкото или интуицията), ще видите как добрите неща ви привличат...
Но си затворете очите, че лъскавите мамят...
И не оглеждайте около лелките - научиха се и те да хитруват! Разни търговци им предлагат да им продават продукцията, дават им по малко и те я представят за своя...
Особено ярко е при магданоза и копъра. Домашните са дребни и неравномерни по големина - има и съвсем мънички. Едрите ще се развалят много бързо, защото са особено обогатени!!! Оставете ги извън хладилника за една нощ. Ако на сутринта по тях вече има скапано, гнило, значи са гнили целите... И некупувайте отрязани моркови - като почнат да загниват, им режат гнилото, края... Почнало ли е да загнива, вече е само плява...
Същото е с презрелите плодове - в тях вече се развиват гнилостни процеси... Макар това да не важи изцяло за бананите. Бананите с кафяви точки са такъв вид и много вкусни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.