Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Я кажете за земните ябълки :)  
Автор CHERRY ()
Публикувано13.01.05 07:43



Здравейте :)

Купих си от пазара една торба със земни ябълки. Човекът, който ми ги продаде каза, че се чистели с четка. Ама четка нямах и ги белих както картофите- голям зор видях, защото са с доста неравни грудки и си беше цяло изкуство докато ги обеля по контуруте.

Та сега имам една купа със земни ябълки.
Хрупам ги направо така. Ама са доста хм... безлични на вкус. Вие как ги ядете? Имате ли някаква рецепта, по която да ги приготвяте?

И за хряна да попитам. Имаше и хрян на онази сергия. Продавачът каза, че се ядял с телешко или се бъркал за нещо си с мед. Ама аз като нито телешко, нито мед ям, та не си го купих. Накрая човекът каза, че ако имам свекърва, мога да й купя на нея хрян. Ама и свекърва нямам, пък и да имах, къде ти- да храня жената с хрян?!

Та така не си я купих тази подправка. Ако имате идеи, дали става за ядене, казвайте бързо, докато още съм на вълна експерименти.



Тема Re: Я кажете за земните ябълки :)нови [re: CHERRY]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано13.01.05 10:26



Земните ябълки може на салатка с моркови и ряпа. Примерно ако ряпата е много люта да я смегчиш малко.
За друго незнам - аз съм ги ял като малък, сурови, ама това беше отдавна.
Хряна - с ябълки на пюре или ситно настърган. И за разни салати.
Като сос за всякакви работи, ама май наистина предимно за месо се използва.

Отиди на



Каждый мужчина в душе бармалей.

Тема Re: Я кажете за земните ябълки :)нови [re: CHERRY]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано13.01.05 21:44



И много газчета отделя при храносмилане въпросната ябълка...



Тема Re: Я кажете за земните ябълки :)нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор CHERRY ()
Публикувано13.01.05 23:12



Здрасти и мерси за отговора :)

Ти оставяш ли ряпата да престои настъргана преди да я нападнеш да я ядеш? :)

Аз знам, че за да не люти, трябва да постои и да се разбърква от време на време. Така и правя, ама си е миризлива работа това. Понякога миризмата чак по челото ме плясва и тази година още не съм набрала ентусиазъм да стържа ряпа.
Ама ще взема да я пробвам с ябъклите и моркови да видя как е, че нещо ми се поизчерпа асортимента от салати.

От руския сайт си харесах цвеклото с хрян и хряна с варени яйца.
Като пробвам как е, ще споделя тук.



Тема Re: Я кажете за земните ябълки :)нови [re: kaви]  
Автор CHERRY ()
Публикувано13.01.05 23:17





За два дни съм поизяла 4-5 грудки, ама такива ефекти не се създадоха. Може пък нещо ябълките да не са читави.

Нали не бъркаш земните ябълки с бялата ряпа?



Тема Re: Я кажете за земните ябълки :)нови [re: CHERRY]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано14.01.05 09:47



Не, аз сам не се наемам да стържа ряпа. Обикновено където ходя да ям има салата ряпа с моркови, някой път с алабаш.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Я кажете за земните ябълки :)нови [re: CHERRY]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано14.01.05 17:54



Другото име на земната ябълка е гулия и доскоро се отглеждаше в почти всяка селска градина, а вероятно и сега го има на много места. А вече проблема с газовете е проблем на индивидуално ниво-как ти функционират жлъчка, черен дроб, стомах и други органи. Но по принцип повечето кореноплодни си го имат този специфичен момент-да подуват.

А можеш да я консумираш и без обелване-стига да е достаъчно измита.




Тема Re: купих синови [re: CHERRY]  
Автор KamBam® (o)
Публикувано16.01.05 22:05



Голяма вкусотия , благодаря за темата



Тема Re: Я кажете за земните ябълки :)нови [re: kaви]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано16.01.05 23:38



Доскоро, щото който го е насял, все е станал пишман. Брях, много нахално растение, няма отърване от него.



Тема Re: Я кажете за земните ябълки :)нови [re: CHERRY]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано17.01.05 00:00



С каква четка ти каза да ги чистиш...с телена?
Гулията е чудесен конски деликатес, но и за хора става.
Защо не пробваш с кълнове, те и без това имат нужда от подложка от нещо настъргано, може да стане. Натюр наистина са безлични, въпреки, че на мен ми харсеват.
Гулията съдържа доста въглехидрати. В Русия правят много спирт от гулия, понеже излиза евтино, има голям добив от декар. Този първокачествен спирт се използвал нещо при съхранението на ядрените бойни глави, а като го бракуват оттам, нашите винзаводи приготвят от него чудесни ракии, с шарени етикети, както и водка. Така говорят злите езици, без да се уточнява на колко питиета...

От хряна се произвежда горчицата. Той има универсални консервиращи свойства, само дето придава един специфичен вкус. Лют е и трябва да се има предвид. Като втаса киселото зеле, слагам корени от хрян за стабилизиране и трае много. Хрян с мед, мисля беше за очистване на бронхити и респираторни заболявания.

Епа с хрян ще я храниш свекървата, ако й дадеш направо отрова, много ще бие на очи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.