Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Тема За лекарите, лекарствата и лекарската индустрия  
Автор Keлчo (непознат )
Публикувано08.01.05 18:32



Уважаеми приятели
Бих искал да отворя нова тема за днешното състояние на медицината. За съжаление сме заложници на производителите на фармацевтика и медицинска техника. А нашият залог е здравето. С всевъзможните агресивни реклами, платени и фирмени публикации искат да ни убедят че медикаментите са полезни, дори необходими. Да вземем пример витамините. Някои смеят да твърдят че те са със същата стойност, каквито са и витамините, намиращи с в натурално състояние /особено в плодовете и зеленчуците/. Някой да е виждал да растат витамини по дърветата. Потребителят гълта химически медикаменти и си мисли че те са полезни за неговото здраве. Кажете ми: дали едно време някогашните българи са гълтали хапчета. И въпреки това сме били здрав народ. Макар и под непосилно владичество. Според статистиката вегетарианците имат по - малко случаи на инфаркти и инсулти. Една от причините - хранят се с натурални продукти /е, не всички, разбира се!/ и с по - качествена храна. Някога един древногръцки философ е казал: "Нека храната бъде вашето лекарство". Така че моето пожелание е да се храниме по - здравословно, за да не "облажваме" производителите на фармацевтика и медицинска техника и техните "търговски представители" - лекарската гилдия.

Редактирано от Keлчo на 08.01.05 18:36.



Тема Re: За лекарите, лекарствата и лекарската индустриянови [re: Keлчo]  
Авторнeвъзмyтим (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 06:11



Ми какво да се прави, колкото повече напреднахме в науките и технологиите толкова повече се отдалечихме от природата и връзката си с нея правилните усещания и разбирания. Болшинството хора днес не умеят да се хранят да дишат, спят, мислят и да си почиват правилно. Фармацията и лекарствата ще продължават да си си съществуват и работят с пълна сила поне на тоя етап. Нямам нищо против тях, вече нямам нищо против и близките ми роднини и познати да пушат по кутия и половина, да не умеят да отидат дори до магазина дето е на 5 минути без кола. Вече съм дал отдавна команда "свободно" на всички. Човешкото невежество и лакомия не ми остави избор да избирам и вече отдавна нямам никакво отношение и състрадание към това кой какво прави.
Иначе нямам никакво лошо отношение специално към химическите витамини и хранителните добавки. Какво като не са естествени. Кое е сетествено въобще, панелите, в които живея, градския трянспорт или седенето зад едно бюро по цял ден и писането на дукоменти. Нито водата, нито въздуха или храната ни в големия град са естествени. За някои хора е по-добре да гълтат витамините на готово. Те и без това нямат желание сили да се погрижат за себе си. По добре да пият по един центрум отколкото без него. Че те някои хора дължат живота си на лекарствата, всички с диабет, всички с високо кръвно, сърдечни и десетки други заболявания трябва по цал живот да пият лекарства. Не виждам къде е проблема , че голяма част от човечеството е мутирало... хората се научиха са се научили да живеят както дойде , да се хранят работят и възтановяват енергията си по някакъв хаотичен начин докато не стигнат до медицината лекарствата и лекарите, които трябва да ги ремонтират според разбиранията на съответната наука.
Ама мен хич не ме бърка, кой както може да се оправя. Сегашното състояние на нещата е доста анормално, но не съм аз или вие които ще го промените. Дано не ми се налага никога през живота си да ходя на лекар. Болестта е престъпление, нека не бъдем престъпници.



Тема Re: За лекарите, лекарствата и лекарската индустриянови [re: нeвъзмyтим]  
Автор A3_ ()
Публикувано09.01.05 08:13



За другите незнам как го чувстват, но точно аз ще променя нещата, да! Те вече се променят, ще се променят още много, но точно аз съм този и тази част, която зависи от мен ще я свърша! Начинът по който живея е вече такава промяна, че мога само да съм благодарен на Бог за това, че ме учи и ми показва Светлината и Пътя, каквото мога споделям с другите и нещата наистина се прменят, но за това трябва развито зрение
Повече няма да пиша, от тук нататъка остава наблюдението и работата, но "Любовта иде"
Щастлив ден!



Тема Re: За лекарите, лекарствата и лекарската индустриянови [re: A3_]  
Автор Keлчo (непознат )
Публикувано09.01.05 21:41



Съгласен съм със мистър Аз, който казва че нещата се променят. Това което довчера е било догма, днес е отречено. Например за месото. Един мой Учител веднъж рече че ще дойде време, в което всеки живот ще се зачита и дори отнемането на живот от животното ще се смята за престъпление. Иска ми се, макар и в следващото си прераждане да видя свят без такава зависимост от индустрията. Че кой друг е в основата на войните, ако не индустриалците, които след това "въстановяват" или "облагородяват". Затова не мога да бъда невъзмутим. Но и приемам нещата спокойно - в техния естествен кръговрат. Направих своя избор: когато мога да заместя нещо от природата го правя без помощта на индустриалците и техните търговски мрежи. Вижте, приятели, не отричам прогреса - стъпка в еволюцията ни, отричам неговите гротескови измерения.



Тема Re: За лекарите, лекарствата и лекарската индустриянови [re: Keлчo]  
Автор arancabal ()
Публикувано10.01.05 22:22



heheeee, dobre do6al v kluba



Тема Re: За лекарите, лекарствата и лекарската индустриянови [re: Keлчo]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 10:02



Един мой Учител веднъж рече че ще дойде време, в което всеки живот ще се зачита и дори отнемането на живот от животното ще се смята за престъпление.
всъщност нещата вече се променят, но за щастие в посока обратна на тази която ти искаш. последния инцидент със кучетата тласна хората много близо до идеята че трябва да се убива без много умуване, надявам се да я приложат не само за животни а и за хора. щото много хора също си плачат за убиване, ама още не му е дошло времето. сега сме във епохата на зачитане на всеки живот, която твоя учител напразно чака - тя е днес.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.