Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:08 27.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема водата??!?нови  
Авторфйk (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 15:39



хора, тука четох доста голям спор за водата, моля ви кажете ми какво мислите за мойто пиене на вода - начи аз не пия вода почти никога....:))
сутрин изпивам 1-2 чаши пресен сок от портокал, на обяд ям салата от нещо си, следобед пак ям плодове, понякога се случва около 1-1.5 кг мандарини да изям за 1 ден.. и вечер пак салата. понякога слагам козе сирене в салатите, тогава може и да пия 1 глътка вода (най-често минерална, или квато има, аз и без тва не купувам)...но като пишкам, урината ми няма никакъв цвят и миризма.а преди се е случвало ако не съм приемала течности да става жълта и миризлива.
може би не пия вода, защото я приемам с много плодове нали?
стана ми интересно за портиевата вода, аз съм я чувала под името структурирана вода, дано не ме домързи да си я направя.
вече да ви кажа се стресирах....има толкова много мнения за всичко, едни казват че е абсолютно полезно, други напълно го отричат, наистина не знам на какво да вярвам. а докото разбера на какво да вярвам сигурно ще продължа само чрез плодовете и салатите да приемам течности..
а за горещата вода съвсем се обърках. китайците по цял ден се наливат или с чай или с гореща водица. според тях е много полезно. тук прочетох пък че такава вода може да причини язви...ох, няма ли най-сетне сички хора да се обединят около едно нещо, няма ли някоя универсална истина да се появи?



Тема Re: водата??!?нови [re: фйk]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано20.12.04 17:07



Общото между дълголетниците не е храната и трябва да се отбележи, че тя в повечето случай е заклеймено-вредна от хората в този клуб. Та общото между тях е...че са добри хора, несръдливи. Универланата истина е в ума, не е на масата.

Иначе, можеш да не пиеш вода, но както си забелязала, нужно е солта да липсва в храната. Сока на плодовете е чудесно нещо.

Горещата вода е добре да се пие сутрин за да прочисти храносмилателният тракт, използва се като метла. За пиене е добра топлата вода.

Можеш да използваш студен извлек от шипки - 1.с.л. счукани шипки на литър вода се слага вечер и на сутринта се прецежда. Пие се вместо вода.

Редактирано от xyaнджи на 20.12.04 17:12.



Тема Re: водата??!?нови [re: xyaнджи]  
Авторфйk (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 18:00



това за универсалната истина ми хареса много:)
а тази настойка от шипки защо да я пия вместо вода, като аз и вода не пия?:)
тя пречиства ли?
ти каква вода пиеш?



Тема Re: водата??!?нови [re: xyaнджи]  
Автор A3_ ()
Публикувано20.12.04 21:15



Кои са тези дълголетници, които визираш, чиято храна е "заклеймено-вредна от хората в този клуб"??





Тема Re: водата??!?нови [re: фйk]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано20.12.04 21:49



Да, пречиства. Има много високо съдържание на вит. "C".
Но само предлагам, не е нужно.

Нямам проблем с водата, пия от чешмата.



Тема Re: водата??!?нови [re: A3_]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано20.12.04 21:54



Ами погледни столетниците у нас, досега не съм видял вегетарианец от тях. Което не значи, че прекаляват с нещо, дори повечето си пийват по малко.



Тема Re: водата??!?нови [re: xyaнджи]  
Автор A3_ ()
Публикувано20.12.04 22:18



Благодаря за отговора.



Тема Re: водата??!?нови [re: фйk]  
Автор jiven ()
Публикувано21.12.04 10:08



Здравей,
аз съм от тия дето без вода не могат. Но приемам сол с храната, може би затова. А и не само. Сутрин докато не си изпия дозата гореща вода(минимум 3 чаши), не мога да се почувствам ок. Често с малко лимон, понякога и мед. Предпочитам изворна, ако няма, пия чешмяна преварена, през деня може и минерална. Но никога студена, поне със стайна температура.
Вярно е, че китайците се наливат с гореща вода и лете и зиме, освен всички други обяснения, има и съвсем проста причина за това. Там водата е супер гадна, та ако не я превариш, става лошо. Ако пък ли изстине, вкусът и става отврат. Не съм ги чувала да оплакват от язви, но затова пък зъбите им са в окаяно състояние. Предполагам че не е само заради горещите течности. Те обаче пият горещо и веднага след ядене, което според мен е супер вредно.

Казваха едно време че обединението прави силата, ма ти не се надай. Следвай вътрешния си глас Стресът определено причинява повече вреди от чешмяната вода



Тема Re: водата??!?нови [re: xyaнджи]  
Автор jiven ()
Публикувано21.12.04 10:11



Чакам отговор в една друга тема, ма ме мързи да я отварям, щото е прекалено дълга



Тема Re: водата??!?нови [re: jiven]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано21.12.04 20:03



В коя тема беше, да не отварям всичко наред.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.