Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 29.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Сусамов таханнови  
АвторDieS (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 22:02



Моля да ми предложите начин за консумуране на сусамов тахан.
Видях рецептата на Аз_.



Тема Re: Сусамов таханнови [re: DieS]  
Автор Люб (лилипут с интел)
Публикувано04.11.04 22:41



може да се повтарям с рецептата от АЗ_ :

аз слагам в тахана мед 1:1, става като шоколад



Тема Re: Сусамов таханнови [re: Люб]  
АвторGEORGlO (Нерегистриран)
Публикувано05.11.04 11:43



сусамов тахан + кисело мляко+ някакъв аромат (ванилия)



Тема Re: Сусамов таханнови [re: GEORGlO]  
АвторDieS (Нерегистриран)
Публикувано05.11.04 21:36



Благодаря ви!



Тема Re: Сусамов таханнови [re: DieS]  
Автор Лилa (ведра)
Публикувано22.11.04 05:22



заливка за салата:

сусамовия тахан (1 суп. лъжица или според количеството и вкуса) се размива с водичка, добавя се лимонов сок (прясно изцеден), чесън, сол. няма нужда от олио за салатата



Тема Re: Сусамов таханнови [re: DieS]  
АвторTO|_|_|E (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 04:04



Някой да знае как да си приготвим сами сусамов тахан. Това всъщност са просто смляни сусамови семки, но просто още не съм се сетил с какво могат да се смелят. Идеята ми е породена от финансово естество. Тоест един килограм е 4 лева, а тахана излиза двойно че и повече като цена.
И аз използвам рецептата 1:1 с мед. Най го харесвам с препечени филийки "Бонус".

Btw предложението за използването при овкусяването на салати веднага се копира във файла ми с кулинарни съвети.



Тема Re: Сусамов таханнови [re: TO|_|_|E]  
Автор A3_ ()
Публикувано23.11.04 07:47




и аз си мечтая за нещо такова. Така винаги ще ми е съвсем пресен тахана, със цялата магия вътре В един приятел сме мелили с електрическа мелачка /дето има казват "чопър"/ белен суров слънчоглед, но пак не може да се смели съвсем като тахан, залепва по стените и е доста трудно. След това сме добавяли водичка и горе долу се получава нещо, но е далеч от истината. Мисля, че една машинка която пресова някак си би била по-подходяща, отколкото въртящ се нож /пък дори и да е затъпен, за да троши ядката, а не да я кълца, както рекламират на онази реклама по телевизията, на онзи Витал център, на който съм работил в един приятел и е много зле/...




Тема Re: Сусамов таханнови [re: Лилa]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано23.11.04 21:50



Поклон.



Тема Re: Сусамов таханнови [re: TO|_|_|E]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано23.11.04 22:00



Вероятно е на принципа на ръчните кафемелчаки. Можете да пробвате, само трябва да се стегне едно неща дето регулира едрината, има си болтче. Ако не стане, не ме псувайте много.



Тема Re: Сусамов таханнови [re: xyaнджи]  
АвторTO|_|_|E (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 23:56



Абе ще го измисля, че тоя тахан в магазина е между 8.50 и 10 лева за килограм. Няма как да не намеря решението. "Сиромах човек - жив дявол"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.