Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отблъскват ме мъжете месоядци!нови [re: vader]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано26.11.04 09:59



Просто не виждам смисъл да коментирам темата с теб , няма какво ново да си кажем. Това кой колко е изпраскал е тема за хора с акъл на 16 годишни пубертетчета и рядко отговаря на истината. Човек със достатъчно самочувствие няма нужда от одобрението на другите.

В момента виждам в теб само плах опит за заяждане, вместо да се опиташ да докажеш някаква теза. И когато няколко души ти намекват, че се държиш грубо, твоята реация е да тръгнеш да ги обвиняваш че гледат в другия двор. И видиш ли, само твоя двор бил подреден и спретнат. Или може би ти не си човек, а велик учител, слязъл в този форум да ни просветиш нас, грешните?

Направи разликата между смирение и примирение. Поразсъждавай малко върху значението на думата смирен. А да ми говориш колко ти бил подреден двора и колко вегетарианки си бил изпраскал, без да имаш какъвто и да е начин да ме убедиш? Няма смисъл. Както няма смисъл и да се заяждаш с мен - ефекта е нулев.

Баня, водка, гармонь и лосось



Тема Re: за някои неща си праванови [re: Xaлифиpиeн]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано26.11.04 11:48



Xaлифиpиeн, благодаря ти за разбирането!

Защо се върна към месото? Вегетериaнството е много по-здравословно. Разбира се много зависи от храненето, бялата захар например е абсолютно нездравословна, а някои вегетериaнци залитат в тази посока.
Мисля, че тези миризми, за които казваш идват от замърсяването на организма, а при месоядците то е в невероятни размери. Усещала сам пот на месоядци и разбирам усещанията ти. Но вегетериaнците могат също да миришат неприятно, разбира се по съвсем други причини.

Всъщност всякакв вид месо ми е неприятно, някое по-малко друго повече. Права си, ако саламът мирише силно, едва ли ще се чувствам добре. Най-жалкото е, че досега никога никoй приятел или познат, който яде месо не се е сещал да ме попита дали не ми пречи, че яде месо пред мен. А то ми действа много по-зле от цигарен дим примерно. Вероятно трябва да им кажа какво чувствам. Но с това може би ще изградя стена помежду ни.






Тема Re: Отблъскват ме мъжете месоядци!нови [re: Black Wolf]  
Автор Люб ()
Публикувано26.11.04 12:02



"А за горките растения?... Или те са нещо по-малко?"

- ако не правиш разлика м/у животно и растение (още повече плодове), мога само да ти съчувствам...

ПС: в традициите от индианци, които споделяш, няма ли достатъчно насоки ?





Тема Re: Отблъскват ме мъжете месоядци!нови [re: vader]  
Автор jiven ()
Публикувано26.11.04 12:58



Уважаеми Lord Vader,
Надявам се, няма да отречеш, че възгледите и подходите на хората са различни и в това няма нищо престъпно и малоумно Желая ти най-чистосърдечно да успяваш да поставяш правилна диагноза за себе си, понеже за другите си е доста безсмислено занимание :) Това разбира се, го пожелавам и на себе си :)
Понеже вече ми разписа квитанция за другарката-класна ръководителка и то чела- недочела аматьорски книжлета, то ще се възползвам от фиктивните си правомощия си за още едно уточнение --- разбирай забележка в бележника Нови домашни винаги ще има, нали в училище трупаме опит и знания

А да,и моля те, не говори от името на всички или в множествено число/става въпрос за по-горния пост към амрта/. Или го правиш само за да е по-убедително, чисто реторически похват;););)
Лично аз, за да съм коректна, ще говоря само от мое име. Може и да не ми се нрави дадена позиция на някого или да ми се струва далечна от мойта, но това не означава, че си вадя изводи за него. Специално за Амрта, мога със сигурност да кажа, че нищо не знам за нея. Ще ми бъде приятно да се запознаем
Виж за твоя подреден двор, пък и за други работи, ти сам си каза, само дето не знам, дали диагнозата ще е така точна както за останалите
п.с. за някои ученици, само домашни. те и без това знаят повече от даскалите, ма нали все пак някакъв формален ред трябва да се спазва



Тема Re: Отблъскват ме мъжете месоядци!нови [re: xyaнджи]  
Автор Raja ()
Публикувано26.11.04 13:38



Моята също. Всеки чувства нещата по свой собствен субективен начин. И всеки има право на това. Амрта просто е споделила как тя усеща нещата. Не разбирам основанията да бъде критикувана, а още по-малко да бъде обявена за фанатик. Ако аз ви кажа, че предпочитам жени с тъмни коси (примерно) фанатик ли съм? Ако си падам по джаз и рок, а се затруднявам да слушам рап и попфолк колко постинга с критика ще ми бъдат необходими да се вразумя?
Рядко в този клуб е имало по-безпредметна дискусия. Предлагам да обърнем внимание на други теми и да избутаме настоящата на по-задните страници. Колкото по-бързо стане това, толкова по-добре за клуба.





Тема Re: за някои неща си праванови [re: amrta]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 16:40



>>Най-жалкото е, че досега никога никoй приятел или познат, който яде месо не се е сещал да ме попита дали не ми пречи, че яде месо пред мен. <<

а не се ли се питала никога, защо не те питат, дали да ядат месо пред теб? много просто, целта е психическо унищожение -- подобно на здравия организам, където злокачествените образувания биват своевременно атакувани от бели кръвни телца. горката канцерогенна клетка, толкоз вече уникална в своята мутиралост !!!



Тема Re: Отблъскват ме мъжете месоядци!нови [re: vader]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано26.11.04 17:57



Обидите ти ни най-малко не ме касаят. С тях единствено показваш какво представляваш! Нямам намерение да падам на твоето ниво с подобни обиди.
Постингът ти не съдържа нищо, което да си струва някакво внимание и коментар. И нямам никакво намерение да споделям нещо за практиките ми с теб.
Мантак Чия и Ерик Юдлав са дали много на света с книгите си, а ти АБСОЛЮТНО НИЩО! Така, че обидите ти към тях са ЖАЛКИ!



Тема Re: Отблъскват ме мъжете месоядци!нови [re: jiven]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано26.11.04 18:38



Здравей Jiven!

Като цяло съм съгласна с теб, особено като си спомня някои мои идеи на 20 , да не говорим за 15 години. Най-много съжалявам за това, че съм си позволявала да не оползотворявам максимално времето си.

Преди да се сблъска с живота човек не може да го прецени напълно реално. Но границата на зрялост, която поставяш все пак е условна. На 25 години съм. Нима според теб след една година ще се променя коренно? Това е постоянен процес. Само годините не го гарантират.

Относно темата за монашеството предпочитам да не я коментирам. Не мисля, че ти или някой друг ще ме разбере.






Тема Re: Отблъскват ме мъжете месоядци!нови [re: amrta]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.11.04 12:10



_








_



Тема Re: Отблъскват ме мъжете месоядци!нови [re: Люб]  
АвторП K (Нерегистриран)
Публикувано27.11.04 22:56



В отговор на:

"А за горките растения?... Или те са нещо по-малко?"

- ако не правиш разлика м/у животно и растение (още повече плодове), мога само да ти съчувствам...




Разлика между растения и животни няма, ако ги разглеждаме от към използването им за храна. И двете са част от хранителната верига, към която принадлежим и ние. Някои животни се хранят с растения, други се хранят с други животни, някои растения се хранят с животни, някои животни се хранят с хора, някои растения също се хранят с хора, напълно логично е и хората да се хранят както с растения, така и с животни, понеже сме всеядни, като някои други бозайници. А "горките животинчета" са създадени за храна, ако не на нас, на някой друг хищник Това, че уж сме венеца на природата, не ни изключва от хранителната верига, и както животните и растенията могат да се хранят с нас, така и ние можем да се храним с тях. Така че, разлика между растенията и животните от гледна точка на използването им за храна няма. Аз пък навремето четох изследвания, че растенията изпитват чувства, и реагират на чувства, подобно на хората. Ако ги приемем за верни (не казвам, че са), не би трябвало да ядем и растенията. Какво остава тогава, да умрем от глад ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.