Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Каква вода пиете?нови  
Автор Alice (нормална)
Публикувано30.09.04 12:32



След кратка-сладка раздяла, отново съм във вашата очарователна компания!


Питам ви, каква вода пиете? Чешмяна, преварена, минерална, газирана и.т.н.? И също, какви безалкохолни напитки пиете - газирани, сокове? Какво според вас е най-здравословно да се прави, за да се възстановява количеството Н2О в организма?


__________________
>> Morning dance <<


Тема Re: Каква вода пиете?нови [re: Alice]  
Автор A3_ ()
Публикувано30.09.04 12:48




И аз се звръщам

Сега в МЕТРО има на промоция вода -- трапезна АРО тя е с обратна осмоза и е почти като дестилираната, цената е като минералната, но е много по-добра, разбира се

На село понеже водата е много варовита и със дни, понякога седмици не пия вода, но храната ми е изцяло от сурови плодове, зеленчуци и ядки. Мисля, че тялото ми получава достатъчно вода, разбира се ако имаше хубава чиста вода бих пил, но догодина ако всичко е наред може да си взема един осмозатор и да имам хубава вода.


Изобщо за себе си съм решил, че когато имам изобилие на плодове и зеленчуци, ако нямам чиста, хубава вода за пиене - да не пия! Разбира се за това не правя, кой знае какви усилия, а ми идва отвътре.

Това лято прочетох книгата на Пол Брег за водата, и от там така се впечатлих от някои неща. Ако закъсам пия минерална, с по-ниска минерализация.

Който е ходил на Рила на седемте езера, знае за една прекрасна вода там

Безалкохолни не пия. Пия билково чайове /които аз си правя!/, прясноизцедени сокове, вода с мед, вода с лимон.

Дано не съм бил досадно обширен
Пожелавам ти щастие и радост когато пиеш независимо какво, те могат винаги да присъстват!
Хубав ден!



Тема "Ако имам достатъчно плодове и зеленчуци ..."нови [re: A3_]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано30.09.04 13:19



Ето този отговор исках да избегна и може би трябваше да уточня.

Първо смятам, че вода трябва да се пие дори в случаите, когато не сме много жадни, а когато след физическо усилие трябва бързо да възстановим баланса, то само салати не са уместни. Т.е. става дума за пиене на вода, дори да сме собственици на най-голямата плод-зеленчукова плантация на света. Това исках да дискутираме.


__________________
>> Morning dance <<


Тема Re: Каква вода пиете?нови [re: Alice]  
Автор trilian4e (новак)
Публикувано30.09.04 13:59



Аз съм на същото мнение, 4е вода трябва да се пие, много и то преди хранене използвам отскоро деминерализираната вода на Кристал, а също знам и за минерална вода - Славена, която е двойно пречистена!Също така водата не трябва да бъде много студена или гореща - а с близка до телесната температура-дори и в най-големите жеги лятото пия топла вода и чайове. Безалкохолните за мен са недопустими, особенно газираните-кола фанта, спрайт и др. Натуралните сокове са общо взето натъпкани с консерванти и захар, да не говорим за разни разтворими, които съдържат/за едни със сигурност знам/ канцерогенни оцветители!
"Чиста водица-бистра главица!"



Тема Re: Каква вода пиете?нови [re: trilian4e]  
Авторkarakorum (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 14:12



аз вода почти не пия, защото откакто си купих сокоизтисквачка само се мотая около нея и общо взето водата която поемам е най-перфектната - природно дестилираната вода на плодовете:)
сега от вас разбирам за тези води, ще взема да ги опитам
и аз съм чела туй онуй от пол брег и съм напълно съгласна с доводите му за водата:)
тук имам един въпрос - ако и вие като мен пиете предимно сокове - собствено производство, колко според вас е най-доброто количество? а имате ли си нещо като ритуали както при мен например - аз сутрин си правя 2 чаши портокалов сок, защото четох че сутрин е най-добре да се пие сок от кисели плодове, което помога за прочистването на организма. следобед пък пия сок от праскови или круши с ябълки. ам ти?



Тема Re: Каква вода пиете?нови [re: Alice]  
Автор xaджи Дoнчo (Стар ергенин!)
Публикувано30.09.04 14:53



Тройно дестилирана, ледено студена, комбинирана с кисели краставички.
О, ама вие за вода ли говорите?
Изззвинявам се, нещо съм се объркал...

Баня, водка, гармонь и лосось



Тема Re: Каква вода пиете?нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор xaджи Дoнчo (Стар ергенин!)
Публикувано30.09.04 14:57



Харесвам и плодови сокчета. Най-вече отлежало от 1 до 4 години. Регионални сортове.
В краен случай дестилирани.


Баня, водка, гармонь и лосось



Тема Re: "Ако имам достатъчно плодове и зеленчуци ..."нови [re: Alice]  
Автор Raja ()
Публикувано30.09.04 14:57



Важното е водата да е вегетарианска.



Тема Европатанови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано30.09.04 15:07



Рядко употребявам.

Ти мани другото, но като завлизаме в Европата може да се простим със споменатите от теб 'здравословни' наптики. Не знам дали си се разхождал по разни селца април-май месец, но тогава човек трябва да минава през тях замезвайки с краставички, понеже може да му се замае главата само от изпаренията носещи се от повечето къщи - къкрят казаните яко. Но вече се затяга обръча около 'тройните дестилатори' и не знам как ще я карат.


__________________
>> Morning dance <<


Тема Re: "Ако имам достатъчно плодове и зеленчуци ..."нови [re: Raja]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано30.09.04 15:11



Да бе, не говоря за водата, в която си изпържил кюфтенцата.


__________________
>> Morning dance <<



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.