Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 25.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема за прасетата и др. животни  
Автор Cornflake girl (разсеян)
Публикувано03.09.04 09:26



...но не става въпрос за някои мъже от човешкия вид, да уточня





Тема Re: за прасетата и др. животнинови [re: Cornflake girl]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано03.09.04 11:09



Мда... Има вече санкции ако си биеш прасето. Да си биеш жената, обаче, все още е разрешено.
Смешна ми беше формулировката, която четох някъде - животните да се отглеждали в условия, близки до естествената им среда? Кое е естествена среда на домашното говедо?



Тема Re: за прасетата и др. животнинови [re: tchupakabra]  
Автор Glam (Енергия)
Публикувано03.09.04 12:47



Да биеш жена си не е позволено - чл. 128 до 130 от НК Просто сега забраниха и за прасето



Тема Re: за прасетата и др. животнинови [re: tchupakabra]  
Автор Cornflake girl (разсеян)
Публикувано03.09.04 14:29



да, насилието над жената в семейството е сериозен проблем! а българите така си млатят жените... и не само те...
но защо да не се направи нещо и за животинките? вярно че такива закони звучат малко абсурдно... защото най-доброто което може да се направи за тях е да спрат да се ядат!



Тема Re: за прасетата и др. животнинови [re: Cornflake girl]  
Автор lQ (predator)
Публикувано03.09.04 17:46



тия закони "звучат абсурдно" защото боклуците от НВМС не си вършат работата! иначе изискванията на ЕС са съвсем резонни.

щото аз ако бях инспектор щях да взема един голяяям кочан за глоби и да почна обиколката. и щях да почна първо от крайните квартали на столичната кочина.

...хайку за вълци...


Тема Re: за прасетата и др. животнинови [re: lQ]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано03.09.04 18:46



Като запознат с ветеринарното дело и с нещата за които се говори, ако си инспектор и тръгнеш, нищо няма да направиш. Кофти, но това е реалността в момента.



Тема Re: за прасетата и др. животнинови [re: lQ]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 10:03



и щеше ли да гледаш как колят прасето, за да видиш дали е било упоено?



Тема щяхнови [re: zaphod]  
Автор lQ (predator)
Публикувано05.09.04 11:47



ако от това зависи да не ги колят в съзнание, разбира се, че щях да ги гледам.

слава богу, това не ми е професия, само жалко, че такива неграмотни лайномети фелдшери от села и паланки бачкат в НВМС...

като идваха от ЕС да ги обучават тия боклуци, да им пускат филмчета как се превозват, как се колят и как се гледат животни, те седят и се хилят "такова животно нема".

както винаги, добре измислените правила няма да бъдат въведени.



...хайку за вълци...


Тема Re: щях [re: lQ]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано05.09.04 20:06



всъщност прасето може да бъде заклано неусетно за него и без упойка. има различни начини, но болшинството селяни или не ги умеят, или обичат купона наречен "клане на прасе". при клането на прасе, понеже е силно и може да окаже успешна съпротива, се викат да помагат приятели и въобще това е незаменима част от селските табиети. иначе аз знам един дето коли прасето абсолютно сам, без да го връзва. публиката му остана абсолютно разочарована, това клане било най-скучното видиш ли, което са гледали мисля че тази информация ще ти помогне да си изградиш мнение за средностатистическия човек. ако хората искаха да ги колят безболезнено, щяха да се научат. така че закона е прицелен въобще не там където трябва. упойката е най-малкия проблем. проблема е че на хората им харесва традиционното нескопосано клане. не вярвам да успеят да им наложат да се откажат от него.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: щях [re: zaphod]  
Автор lQ (predator)
Публикувано06.09.04 16:06



гоненето на полуживо (полумъртво) прасе открай време е триумфален връх на естетическите преживявания на родния селяк. колкото повече квичене и кръв, толкова по-добре.

това обаче е само загрявка, истинското щастие настъпва при обгарянето, разфасоването и оглозгването на трупа. тогава семейството се сплотява, омазано в кръв и мас, утвърждават се патриархалните устои.

че има начини да гледаш, убиваш и ядеш животни що-годе цивилизовано е ясно. но то, както каза ти, просто не е интересно.

...хайку за вълци...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.