Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема На работното мястонови  
Автор jiven ()
Публикувано24.08.04 16:34



Какво хапвате докато сте на работа?Дайте идеи!
Ако продължавам в същия дух скоро от мен ще останат купчина кокали
Баничка с боза не ме устройвасъщо и ходене на ресторант,щото ще трябва да си ходя сама,а това не ме кефи.
Засега съм се спряла на ядки и сандвичи,кисело мляко,ама и това ми е скучно.
Не си предствям да си нося салатки в кутия от нас.
Нещо нищо не мога да измисля
Вие какво правите?



Тема Re: На работното мястонови [re: jiven]  
Автор trilian4e (новак)
Публикувано24.08.04 17:23



Здравей jiven!
Точно сега, по това време на годината не би трябвало да се затрудняваш... има толкова много плодове/разбира се зависи от условията в офиса ти/ но за мен не представлява трудност да си купувам от близкото пазар4е плодове/та дори пъпеш и диня/ или пък зеленчуци за салатка :) Друго нещо, което е страшно вкусно и засищащо е мюсли с кисело мляко и лъжичка мед. Да не забравяме за ядките, които са също доста засищащи Освен това открих близо до нас магазинче за диетични храни и аз редовно гризкам сухари/ръжени/ или има едни оризови сухари които убиват апетита, ръжени соленки и какво ли още не...можеш да си поръчаш и по телефона някоя вкусна салата.
Добър апетит



Тема Re: На работното мястонови [re: jiven]  
Автор Cornflake girl (разсеян)
Публикувано24.08.04 17:52



Ох, и аз същите неща хапвам. Но чак да спра да ям и да започна да слабея само защото не се намират здравословни манджи наоколо... хм, няма да стане
Баничката ми е любимо нещо, но... естествено трябва да съм в гуляйджийски период за да ям редовно. Абе въобще банички/тестени закуски и сладки работи са ми сред топ любимите неща! Но и топ забранените Друг е въпроса колко се съобразявам

Та значи по-добрият вариант за мен е кисело мляко, ядки /максимум 50-100гр./, плодове, каквито се намират в района или си мъкна от къщи, сандвичи - има вече едни със сирена и черен хляб, меденки, сусамки, фъстъковки, слънчогледки, хм, те са сладки ама...
В диетичните магазини има едни постни сандвичи, общо взето стават за ядене, има и сурови ядки и готови салати с кълнове и зеленчуци и разни пълнозърнести неща за хрупане от рода на Зрънчо...
Друг вариант е Тропс, ако има наблизо, хем е като стол, хем като ресторант, хем като бърза закуска :)) и може да си ядеш сам, ама готвят доста мазно и по обяд точно е фраш!

Май изчерпах вариантите, но в крайна сметка ако искаш да си много стриктна може да си направиш каквото искаш вкъщи и да си го носиш в кутия! По-лесно е когато в офиса има хладилник и нещо като кухня. Аз на предишната работа съм си носила салати в кутия и съм си препичала филийки на тостер! Но тука ми е по-трудно и когато имам вдъхновение си нося в торбичка измити моркови, краставици, домати, варен картоф, яйце...

А наблизо продават и много вкусен сладолед



Тема Re: На работното мястонови [re: jiven]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.08.04 18:00



Зависи кой, къде работи. Аз си имам градинка там където работя и сега се кефя много яко. Днес си направих една голяма купа салата от един половин килограмов домат, една краставица, няколко червени чушки, воден лук, целина и магданоз. Седя си на сянка с изглед към гората и си хапвам блаженно. Може би съм късметлия.
А Трилианче ти даде добри съвети. Ако много държиш да ти е чиста храната, тези сухари и соленки и пр. са добре гарнирани с "е"-та, та не съм сигурен, че са удачни, но за гладни хора стават.
Ако нямаш никаква възможност да си носиш, просто си вземи няколко зеленчука предварително измити, за да не се разправяш и карай на суровоядство. Към тях добави микс от ядки като белтъчна добавка. Плодове за през почивките и така. Ако имаш зор все пак, можеш да си поръчаш пъжени картофки за добавка някъде наблизо, няма да те ощети толкова. Понякого суровоядството престъргва и организма има нужда от нещо по- така.

И като сме почнали на кулинарна тема, бъдете добри да измъдрите някои рецепти за алабаш, че имам алабаши по над 3 килограма, да ги оползотвоявам някакси. За сега освен на салата, използвам за китайско ястие, пържени и поляти със соев сос, върху варен или пържен ориз.



Тема Re: На работното мястонови [re: xyaнджи]  
Автор Cornflake girl (разсеян)
Публикувано25.08.04 09:42



Късметлия си ти

Алабашът е много вкусно нещо, но трудно се реже Аз на филийки си го правя и го хрупам така. Той се води вид ряпа, нали?



Тема Re: На работното мястонови [re: trilian4e]  
Автор jiven ()
Публикувано25.08.04 10:05




тази сутрин минах през женския пазар и си купих смокини и банани+кисело мляко.офисът ми е на мария луиза и е съвсем близо да пазара,та нямам оправдание.омазах се до ушите със смокини вечедобре че тая сутрин няма работа.но за диня и пъпеш и дума не може да става.бе ще нахитрея



Тема Re: На работното мястонови [re: Cornflake girl]  
Автор jiven ()
Публикувано25.08.04 10:12



ма аз не съм спряла.просто по-лесно слабея,ако не тъпча повече
а като имам работа и някак не мисе мисли за манджа,камо ли да почна салати да режа.пък и обстановката в офиса не позволява.не че някой ще ми се кара, но не е подходящо.
пък и наскоро взех решение да отказвам джанкфуда,но май няма да е лесно
благодаря за идейките



Тема Re: На работното мястонови [re: xyaнджи]  
Автор jiven ()
Публикувано25.08.04 10:15



не държа да ми е много чиста храната,а средно чиста
току-виж пък стана суровоядка и после ще идвам тук да ви изнасям лекции



Тема Re: На работното мястонови [re: xyaнджи]  
Автор jiven ()
Публикувано25.08.04 10:26



ма ти наистина си късметлия,не се и съмнявай.искам и аз такава работа на такова място с градинка пък!!!



Тема Re: На работното мястонови [re: jiven]  
Автор xaджи Дoнчo (Дюкянжия)
Публикувано25.08.04 11:26



В момента карам на фалафели, или на сандвичи, от тези на тостер със салати. Само че не са "кенар" салатите.


Само чакам да дойде другата седмица, да ми отворят любимото място за ядене, че сега са в отпуска. Държи го една жена, а пък основната готвачка е една баба, дето такива манджи забърква - малееее... И винаги имат поне 1 вегетарианска супа и 1-2 основни. А супите са всякакви - зеленчукова, доматена, копривена, спаначена, от тиквички - според сезона. Яденетата също са много разнообразни всеки ден и всичките ги готвят с много малко мазнина.

Малиииии, размечтах се
Още цяла седмица ще съм на сандвичи.

Обикновено си взимам плодове за следобеда, че тогава много огладнявам.

Разходи се малко повече из квартала, има доста готини места с готвени манджи. Ако случиш на такова място с читав готвач ще си решиш проблема. Пък и е полезно след ядене да се разходиш 5-10 минутки да слегне храната.

Баня, водка, гармонь и лосось




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.