Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За Кирето и хората...нови  
Автор trilian4e (новак)
Публикувано03.08.04 16:23



Кире по пътя на твоята логика ако продължим може би цялото човечество страда от повишено съдържание на лепило в кръвта или тумори в мозъка .... Само да кажа на хорицата в клуба че въпросното настолно четиво на Кирето: "Сила за живот' е забранена за издаване в САЩ книга!!! Кирето май забрави да спомене...
Така сега да кажем пак за белтъците в млякото, това са: казеин,лактоалбумини, лактоглобулини и белтъчните вещества на лецитиновите обвивки на маслените сферички/млечната мазнина е под формата на зрънца/. Храктерно за белтъчните вещества е че са биологично пълноценни ! Казеинът е основния белтък на млякото и заема 78% от общото белтъчно съдържание, отнася се към сложните белтъци, спада към групата на фосфопротеидите. В млякото е под формата на казеин-калциево-фосфатен комплекс.Казеина е под формата на на устоичив колоиден разтвор, които при загряване на млякото не коагулира. Затова казеина е по трудно усвоим от лактоалбумина. Но този комплекс се разрушава под действието на сирищен ензим които се използва при производството на млечни продукти и по-голяма част от казеина преминава в суроватка която се отделя. Затова неслучайно споменах предния път киселото мляко. В началото на 20век известен руски биолог Иля Мечников изучавал храненето на човек като фактор оказващ влияние върху продължителността на човешкия живот.За тази цел направил изследване в 36 страни.В България значителния брой на столетниците в Родопите-според него- се дължал предимно на факта че тяхното меню съдържало основно овче кисело мляко.
И ето май настъпи момента да ти напомня Кире че има и други животинки които дават млечице. Знам че кравичките имат големи,влажни очи но млякото им е най-нискокачествено точно заради казеинът които ти се опитваш да ни "шътнеш" като наркотик

Разликата между кравето мляко и майчиното е в съотношението между казеин и лактоалбумин/белтък превъзхождащ по аминокиселинен състав казеинът и се усвоява по-лесно/. При кравето както ве4е споменахме преобладава казеинът, а при майчиното лактоалбумина. Но близко до състава на майчиното мляко е козето, и по-малко овчето...
Благодаря за чудесната идея на Хаджи Дончо за кокосовите орехи





Тема Re: За Кирето и хората...нови [re: trilian4e]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано04.08.04 11:02



Ама това е интересно - книгата "Сила за живот" забранена в Щатите! Къде го прочете?

И като чета набързо примерно 'лактоалбумини' с премрежен поглед и го прочитам като ... 'слабоумини'.


______________
>> Get back! <<


Тема Re: За Кирето и хората...нови [re: Alice]  
Автор trilian4e (новак)
Публикувано04.08.04 11:25



Ам'чи като ти се премрежва погледа, недей да четеш!
Чупи кокосови орехи!



Тема Re: За Кирето и хората...нови [re: trilian4e]  
Авторkireto (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 11:43



Трилянче,

информацията за млякото в 95% е от сайта www.notmilk.com ,тъй че си запази
упреците.

А твоята информация е от учебник по хранене или диетология,и е с 60-70 години назад.

Не се опитвам да шътвам никакви теории на никого.
Пак ви повтарям : повечето от вас не върват на това което виждат,а
виждат това на което върват.Ети ти вярваш,че млякото е незаменима
част от едно пълноценно хранене и виждаш полза от него.А аз виждам,че
няма смисъл в това да се консумира мляко и съм убеден в това.Затова,
с каквито и доказателства да разполагаш срещу млякото, ти винаги
ще си намираш причина за обратното.Няма никакъв смисъл да водим дискусия.
А СИЛА ЗА ЖИВОТ съм цитирал на няколко пъти само,при това същата информация се потвърди и от горепосочения сайт.
Разбира се,беше ми настолната книга през първите 3-4 години,но не поддържам теорията им за готвените храни,които са мърша за тялото.
А това че е забранена,не го знаех и ако е истина,явно някои хора доста са се
уплашили въпреки че там кой знае какво не пише.Сравнявайки я с
ПЪРВИЯТ ЗАКОН НА ПРИРОДАТА : СУРОВАТА ХРАНА , СИЛА ЗА ЖИВОТ е
детска приказка.
И недей да извърташ думите ми,да ги вадиш от контекста и да ги интерпретираш както си искаш.Това че млякото се свързва пряко с някои
при това доста заболявания, не означава ,че задължително ще стане така
при умерена консумация.Както ти казах човек се е пристрастил към вкуса на
млякото и си търси постоянно причини да не се отказва от него.
Това че не си открила доказателства че млякото е наркотик означава че не си
търсила достатъчно и се задоволяваш само с написаното по учебниците.
Потърси за КАЗОМОРФИНА информация,направи си труда ,ако изобщо
те интересува.



Тема Re: За Кирето и хората...нови [re: kireto]  
Автор trilian4e (новак)
Публикувано04.08.04 12:36



Кире, здравей!!
Сигурно и аз съм в числото на хиените!! Ти си добър събеседник... Вярно е че не съм съгласна с теб, но уважавам твоя избор и становище по темата. Сигурна съм че можем да намерим и много неща за които сме на едно мнение в един приятелски разговор!!!



Тема Re: За Кирето и хората...нови [re: Alice]  
Автор Raja ()
Публикувано04.08.04 14:33



И аз се съмнявам, че книгата е забранена. В Щатите книги не се забраняват така лесно. Дори и това да е вярно, едва ли причината е свързана с млякото. Много природолечители (Пол Брег например) също излагат аргументи против млякото.
Но нека Трилянчето да каже каква е тази история със забраната.




Тема Re: За Кирето и хората...нови [re: kireto]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано04.08.04 20:44



Ясно е, че сайтът www.notmilk.com е източник на най-достоверната информация на планетата Може да му се вярва безпрекословно за всичко


Пак ще ти разкрия една голяма тайна (ей, братче, аз съм ти ментор, гуру направо )
Ако една книга е забранена, това не е непременно защото "ТЕ" (под "ТЕ" разбирай: тамплиерите, масоните, евреите, педерастите, цру, кгб, фбр, еврейските масони, тамплиерите-педерасти или каквито и да е други властимащи гадове, които управляват планетата, вероятно в кооперация с извънземните) са се уплашили от нея. Е, "Те" може и наистина да са се уплашили, ако полезните съвети в книгата включват различни тъпотии, вредни за организма и евентуално опасни за най-ревносните си последователи.

Между другото, има ли някакъв начин за дестилация на КАЗОМОРФИНА Би било доста спретнат и лесен за подържане нарко-бизнес
А чувал ли си за КАЗОХЕРОИН? Много ми е важно



Тема Re: За Кирето и хората... [re: trilian4e]  
Авторkиpeтo (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 10:47



Трилянче,пак и на всички останали,които се заяждаха с мен,

се извинявам,но това с хиените си беше само една метафора,с която не искам
да приписвам никакви отрицателни качества,присъщи на човека,на тези животни.

Прощавайте ако съм ви засегнал!



Тема Re: За Кирето и хората...нови [re: Raja]  
Автор trilian4e (новак)
Публикувано05.08.04 17:02



Ей Митко знаех си, че няма да ме пропуснеш с тази забележка!
Още по-добре.. така в клубчето е по-свежо
Ще потърся веществени доказателства за съжаление съм доста заета...



Тема Re: За Кирето и хората...нови [re: kиpeтo]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано05.08.04 21:29



Не съм съвсем сигурен, но се надявам да не влизам в това число.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.