Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:36 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема za surovoiadstvotoнови  
Авторkireto (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 12:07



Surovoiadstvoto e ne samo hubavo ne6to,a edinstveniat estestven na4in na hranene.Za da se uverite v tova triabva da raz4itate edinstveno na zdravia razum i logikata ina4e izpadate v zabluda.Az sam ot 7 godini surovoiadets,pone za takav se mislia,no ne obi4am da davam opredelenia za tova kakav sam.Prez tsialoto tova vreme eksperimentiram sas sebe si,umi6leno dopuskam edni i sa6ti gre6ki da vidia adjaba dali sam bil prav i vse o6te raz4itam predimno na li4nia eksperiment.
6te vi kaja edno:ako karate na surova hrana samo mesets-dva ozna4ava,4e gledate na tova samo kato na porednata dieta.Az li4no konsumiram pone 3 kilograma plodove na den i kilogram-dva krastavitsi i/ili domati.Vseki mi kazva 4e e opasno i 4e rano ili kasno 6te stradam ot niakakav defitsit.Eto moiat opit v tova:

Vinagi,dokam 23 godini,sam konsumiral mnogo sirene.Iadiah go s kakvo li ne.Hapvah i meso,hliab i kakvo li ne,no se dvijeh mejdu 50 i 55 kilograma za 1,78m
rast.Maika mi e meditsinski laborant i mi napravi poiskani ot men izsledvania na kravta za belta4ini i osnovni elementi.Okaza se 4e pri tazi visoko proteinova dieta
az imam silno zanijeni,okolo dva pati,pokazania na kaltsii i okolo 1,5 pati na ob6tia beltak.Togava lekarite me posavetvaha da uveli4a konsumatsiata na sirene ,a az im kazah 4e pove4e niama nakade.Spomenah im 4e lipsata na proteini i kaltsii moje bi se dalji ,kolkoto i "absurdno" da zvu4e6e tova,imenno na upotrebata na mle4ni produkti.Tova go 4etoh v knigata "Sila za jivot" na Harvi i Merilin Daiamand.
Te mi se izsmiaha i kazaha na maika mi da me predpazva ot dieti i vsiakakvi vegetarianski istorii.Az oba4e,na niakolko pati prepro4itah tazi glava za mliakoto i re6ih da go spra iztsialo,ei taka ot raz.Niama da poviarvate kakvi mi biaha rezultatite samo sled 2 mesetsa!Kaltsiat mi be6e na gornata granitsa,a proteinat normalen.I tova samo kato spriah mle4nite produkti.Istinata e edna:
"Ne e vajno kolko kaltsii priema6 s hranata,a kolko izrazhodva6."
Znaete li kakva e osnovnata funktsia na kaltsia v organizma?
Ne o4akvaite otgovor.Ostaviam vi go za doma6no.
Mojete da posetite edin strahoten sait na angliiski : www.notmilk.com
i o6te edin sa6to na angliiski: www.living-foods.com kadeto ima strahotni linkove
kam drugi veg,vegan,raw food i fruitarian saitove.
Ne zabraviaite: "Vie ste tova,koeto iadete".
I sa6to:"Ako ne6to v surovo sastoianie ne stava za iadene,to veroiatno togava ne bi triabvalo izob6to da go iadete".

Uspeh na vsi4ki v novia na4in na jivot!
mojete da pi6ete na:kiril1974@yahoo.com
Otgovorat na va6ite vaprosi e garantiran,dori da triabva da prerovia vsi4ki saitove za surovoiadstvo.



Тема Re: za surovoiadstvotoнови [re: kireto]  
Автор Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъщи (...)
Публикувано16.07.04 13:12



Баси, колко си се старал, жалко само, че не можеш да пишеш на кирилица, иначе можеше даже някой да го прочете.



Тема Re: za surovoiadstvotoнови [re: Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъ]  
Автор Raja ()
Публикувано16.07.04 14:00



Аз го прочетох. Много любопитни неща казва човека.



Тема Re: za surovoiadstvotoнови [re: kireto]  
Автор A3_ ()
Публикувано16.07.04 16:02




И аз го прочетох, благодаря!
Преди много харесвах млякото, но откакто постих 40 дни /всмисъл не ядох мляко и млечни продукти, иначе месо и яйца не ям от няколко години/ и взе че млякото да не ми се яде, след това с приятели решихме да си правим суровояден месец, и така съвсем естествено започнах да се доближавам до суровоядството, защото попринцип хляб и манджи не ям -- много, много рядко. Сега съм на етап да спра млечните продукти съвсем, а като готвено да ми останат все още отвреме навреме задушени на пара зеленчуци. Относно елементите сигурен съм, че имам всичко необходимо за един здрав и чист живот!
Ще ми е интересно така да ми поразкажеш туй онуй, което смяташ за важно, защото по книги съм чел, но винаги е хубаво да поговориш с човек, който живее тези неща



Тема Re: za surovoiadstvotoнови [re: A3_]  
Авторkireto (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 13:29



AZ,

moga samo da te poo6tria da dava6 v sa6tia duh i da ne se predava6.ne se ostaviai priateli ili rodnini da te razubejdavat,za6toto na tvoia strana sa zdraviat razum i logikata.

az moga tsial den da ti razpraviam za nabliudeniata,koito imam i rezultati,koito sam postignal,no predpo4itam ako ima6 vaprosi da gi zadade6 ili tuk ili da mi pi6e6 na cyro_man@yahoo.com

derzai!s teb sam!



Тема Re: za surovoiadstvotoнови [re: kireto]  
Автор A3_ ()
Публикувано17.07.04 13:45



Благодаря ти за подкрепата!
Ще продължавам в този хубав дух и ако има нещо ще те питам /благодаря!/




Тема Re: za surovoiadstvotoнови [re: kireto]  
Автор Eli Eli (хубавка)
Публикувано23.07.04 12:10



Извинете



Тема Re: za surovoiadstvotoнови [re: kireto]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано24.07.04 10:34



Много добре звучи...Предимно вит. B12 ме притиска (и др. неща)...Макар и да има изследвания според които в тънките черва също се синтезира (ако ти е наред микрофлората)...
За мен резултатите от медицински изследвания са най-обективният критерий в случая, тъй като последиците от B12 дефицит идват бавно и някои от тях са невъзвръщаеми (!). Макар и също така нормата на параметрите за B12 е изчислена предимно на основата на хора, ядящи месо и не би могла да е напълно обективна вероятно за вегетарианци.

Поздрав.



Тема Re: Определение за сурово?нови [re: kireto]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано24.07.04 10:49



Интересно, сега се замислих - какво е точно определението за 'сурово'? Сиренето сурово ли се води? А млякото в бутилки?

От храните, като че ли само месото не може да се яде сурово, поне на мен ми е неприятно. Но все пак, примерно сушено филе или сушена риба (не пушени и не печени) и най-вече осолена сланина - те сурови ли са? Очевидно не са минали през термична и химична обработка.


___________
>> Разум! <<


Тема Re: Определение за сурово?нови [re: Alice]  
Авторkireto (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 12:02



za meso tuk izob6to ne stava duma!nito za mliako i mle4ni produkti.I dvete
spadat v kategoriata na neprigodna za 4oveka antihrana, bilo v surovo,
termi4no obraboteno,pu6eno ili kakvoto i da e tam sastoianie.
Za surova hrana govorim kogato ne e obrabotena po nikakav na4in,ne gubi estestvenite si ka4estva i ne e denaturirana.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.