Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема nai setne se re6ihнови  
Автор TheLastThinglNeedlsYou (StarGirl)
Публикувано23.07.04 14:09



ne mi se smeite molq vi:) re6ih da stana vegetarianka. ne sum go mislila dulgo vreme. tazi surin stanah i si kazah :"ot dnes zapo4va6 iz4istvane i posle nikakvo meso!" i takaaaaa. 6te q vidim tazi rabota do kude 6te q otkaram. pi6a vi go ,za6oto sum na4inae6ta. ima li ne6to koeto zaduljitelno trqbva da znam kato takava? daite mi nqkakvi suveti. blagodarq vi:)

And who am I
To dare to pull the stars from your favourite sky


Тема На първо време, добре ще енови [re: TheLastThinglNeedlsY]  
Автор Alice (нормална)
Публикувано23.07.04 14:14



да пропишеш на кирилица, не боли ... много.


Иначе - честито!


___________
>> Разум! <<


Тема Re: На първо време, добре ще енови [re: Alice]  
Автор TheLastThinglNeedlsYou (StarGirl)
Публикувано23.07.04 14:56



nikak ne boli, no na pc-to nqma a s mi6kata edvam se opravqm mn trudno se dviji. kato se pribera vku6ti moje i na kirilica da propi6a:) ina4e mersi

And who am I
To dare to pull the stars from your favourite sky


Тема Re: nai setne se re6ihнови [re: TheLastThinglNeedlsY]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано24.07.04 09:18



смейте и се - ууу, уууу!


Какви съвети - общо - плодове и зеленчуци са прекрасна храна - дори вместо вода (така стомахът не се надува от мнoгoто обем на вегетарианската храна), ядки (орехите са важни, после бадеми и пр.), кисело мляко (една кофичка дневно - за вит. B12 - пак вместо вода), покълнали семена (имаше скоро тема за тях) и пр.. Може да видиш материалите на

.

***
Ами, ако се интересуваш, освен здравословна страна, има:
- етична (животните са по-развити еволюционно, а и повечето плод и зеленчук са си за трапецата - не се размножават - служат само за храна), не вярвам да се радваш при вида на коленето на едно прекрасно бяло малко яренце ... взето от майка му;
- екологична (емисиите метан от масовото говедовъдство са една от причините за парниковя ефект; огромните отпадъчни води от масовото животновъдство и много др. /тук ме няма много/);
- финансова - растителната и млечна храна /простата, а не "специлната" в станиоли и опаковки/ е по-евтина, причината за това ще я видиш по-долу;
- социална - гладът в третия свят е свързан, макар и косвено, с животновъдството /в целия свят/ - разходите за един кг. месо за вода и храна, което почерпва угояваното животно, се отнасят към разходите за напр. 1 кг. пшеница като 10:1 - животното изразходва доста калории през "живота си";
- и психологическа може би, ама тук не съм размишлявал;


Такива разни неща. Ела на и ще ти дадем живи съвети а и "жив пример"

Редактирано от Люб на 24.07.04 09:25.



Тема Re: nai setne se re6ihнови [re: Люб]  
Автор TheLastThinglNeedlsYou (StarGirl)
Публикувано24.07.04 20:26



ami na men podbudite da stana sa otdavna ama nz de ta ne e samo ot zdravoslovna gledna to4ka pri men, dori tq e na 2-ro 3-to mqsto:) i tozi primer s agunceto, koito vs go davata:) to i az im simpatiziram mnogo na milite jivotinki, no bih davala primer s malki rozovi prasenza mnogo sa milovidni. awe vsi4ki jivotni sa strahotni i ne trqbva da gi qdem...ama sum sednala da go obqsnqvam tova na veggie-a:)..ekologi4nata i socialnata gledn to4ki to4ki dosta me zaintriguvaha! 6te vzema da potursq ne6to pove4e po vuprosa.

p.s. sujalqvam za latinicata

And who am I
To dare to pull the stars from your favourite sky


Тема Re: nai setne se re6ihнови [re: TheLastThinglNeedlsY]  
Авторбpaмбop (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 21:49



брех и овца, това е клуб вегетарианство, що да ти се смеят ?



Тема Re: На първо време, добре ще енови [re: TheLastThinglNeedlsY]  
Авторбpaмбop (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 21:52



Може би трабва да се раздвижи, но не бързайте много, че ефекта ще свърши твърде бързо



Тема Re: nai setne se re6ihнови [re: TheLastThinglNeedlsY]  
Авторбpaмбop (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 21:54



иска да каже, сега като се отказах, да взема да науча малко, за кво става въпрос, че кво ще си говорим с останалите агънца.



Тема Re: nai setne se re6ihнови [re: Люб]  
Авторбpaмбop (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 21:59



Иска да му се надува стомахът. Да не забравяме и една кофичка дневно с вит. Б12, а не вода. Самостоятелните упражнения не са достатъчни, а е необходим "жив пример".



Тема Re: На първо време, добре ще енови [re: Alice]  
Авторбpaмбop (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 22:01



от вегетарианството се прописва на кирилица




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.