Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Любопитен казуснови  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано10.05.04 13:32



Чета си една книжка, и ми дойде на ум интересен въпрос. Представете си, че има изкуствено отгледано месо? Месо, което никога не е било част от движещо се, живо агне, например. Клонирането и технологиите рано или късно ще напреднат достатъчно, че да може да се отгледа свински бут без свиня. Тогава моралната страна някак отпада, нали? Бихте ли си хапнали шунка, която е отгледана в парник, или по-скоро "живарник"



Тема Re: Любопитен казуснови [re: tchupakabra]  
Автор A3_ ()
Публикувано10.05.04 14:14




да един приятел преди също ме пита -- ама аз не бих ял, не ми звучи вкусно или апетитно или изобщо като храна.



Тема Re: Любопитен казуснови [re: A3_]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано10.05.04 17:24



Пържолата още е във фантастичните книги, а ти вече сваляш тигана от огъня
Откъде знаеш, че не е вкусно? Вярно е, че парниковите растения не са много вкусни, но си ги хапваш, при отсъствието на алтернативи, нали
Все пак, нима такова месо не отнема поне 75% от мотивацията на вегетарианеца
Без много връзка, ял съм някакъв вид "изкуствено" месо, нещо соево производно струва ми се, беше готино



Тема Re: Любопитен казуснови [re: tchupakabra]  
Автор A3_ ()
Публикувано10.05.04 17:50




аз разбирам, дори и да има вкус като нормалното месо /ах какви работи пиша!/ не бих го ял -- просто не ми е вкусно, както не са ми вкусни други храни. Как бих ял някаква фабрична пържола вместо салатки, кълнове, плодове или млекце, та дори и не съвсем истински та дори и да кажем, че измислят и месо без трупните отрови и токсини в него -- пак не бих ял -- все едно да измислят меки камъни или тухли -- и тях няма да ям



Тема Re: Любопитен казуснови [re: A3_]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано10.05.04 18:24



Такъв инат си, че чак ме кефиш понякога
Нали не ядеш месо, откъде знаеш, че не ти е вкусно



Тема Re: Любопитен казуснови [re: tchupakabra]  
Автор A3_ ()
Публикувано10.05.04 18:38




ти мазал ли си си филии с кал? от къде знаеш, че не е вкусно?



Тема а, забравинови [re: tchupakabra]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 19:26



вегетарианците са в 99% от случаите химио/радио/гено фоби. (радиофоби==хора които се панират от радиация). забрави да ядат изкуствен свински бут. а самата тая корелация не е трудно обяснима.



Тема Re: а, забравинови [re: zaphod]  
Автор A3_ ()
Публикувано10.05.04 19:35



или по-скоро са живофили -- обичат живота и живата храна природофили, естественофили, слънцефили
Т.е. в тях има превес разумното и доброто. "Чистотата носи живот."



Тема Re: Любопитен казуснови [re: tchupakabra]  
АвторПepko (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 21:16



Ако трябва да ям месо, само защото е вкусно - ами от тая мисъл просто ми се повдига.
Знаеш ли, има хора, които в развитието си стигат до разбирането на истината, че тялото и умът са средства на нещо, което всеки усеща, но малко признават че съществува - съзнанието. И тогава започват да се грижат и за двете по възможно най-добрият начин. Това просто е етап на развитие и място за спор няма. Гарантирам ти, че който е стигнал това ниво, никога няма да има различно отношение към други хора, консумиращи месо, или каквото и да е. Защото знае, че всички имат еднакъв потенциал, но всеки върви по пътя с различна скорост и по различен начин.
И в крайна сметка - няма значение какво влиза,ползвайки тялото- важното е какво излиза, ползвайки ума. Ако мислите ти са чисти - и отровата няма да ти подейства. Има един такъв описан случай за Буда.



Тема Re: Любопитен казуснови [re: tchupakabra]  
Авторarancabal (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 22:07



Doskoro , koito i da popita6e dali niakoga 6te proiam meso , otgovariah utvarditelno ! Za6to ne , misleh si, kat mi se doiade ! Oba4e naskoro osaznah, po edin ili drug povod , 4e se otvra6tavam ot mesoto kato takova ! Kakvo da napravia kato mesoto ne mie vkusno ! I poviarvai ne e nito religiozna, ili zdravoslovna pri4inata! Ta mliakoto i sireneto sa mnogo po vredni ot mesoto, za men specialno , no kam tezi hr. produkti ne izpitvam ni6to takova ! Ei tova e ! Ne e proiava na niakakav asketizam , de !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.