Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:59 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Позна!нови [re: Fire walker]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано08.04.04 16:55



Стайнбек разбира се! Какво пиеш?

Е, ама не приемай, че като съм казала, че се моля и надявам Лекс да пусне причина, която да ми хареса, това е защото имам желание да пробвам вегетарианството. Забавно е, че се опитваш да анализираш желанията ми, но честно казано, не си на прав път. Дори и да ми е минавало някога през ум, откакто пиша и чета тук, подобен експеримент престана да бъде на дневен ред. Всъщност е интересно какъв обратен ефект упражни клуб "Вегетарианство върху мен".



Тема Re: Позна!нови [re: no_bs]  
Автор Fire walker ()
Публикувано08.04.04 17:48



Анджек де, за това говорех!Че колкото по ти говорят в полза на нещо ти толкова по се окопаваш на обратната позиция.А пък да не говорим,че некой от нещата тук са смехотворни, наистина.Само,че е е жалко,че локусът ти на контрол е външен ,а не вътрешен.Такава съществена част от поведенеито ти, като това ядеш ли месо или не,да зависи от външни фактори,като мненията на някакви клубни личности.....На мен лично не ми пука кой какви просотии дрънка по темата, аз си знам защо постъпвам така и това не зависи от другите.
Но все пак си призна,че ти е грумвало да пробваш...Знаех си аз,че има нещо в цялата работаНо моля те не пробвай! Би подронило достойнството ти сега вече, на тоя етап да направиш такова нещо.До гроб ,че и в следващия и по-следващия живот остани твърдо на Аткинс!

Mens agitat molem

Тема Re: Позна!нови [re: no_bs]  
Автор Fire walker ()
Публикувано08.04.04 17:50



А забравих!!!Пия фреш от ананас.Студен.

Mens agitat molem

Тема Re: Позна!нови [re: Fire walker]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано08.04.04 18:32



Честно казано аз наистина започвам да се чувствам неприятно от това, че правиш някакви заключения за мен без да ме познаваш. Не мисля, че от няколко постинга в дир-а можеш да прецениш какъв е фокуса ми на контрол и от какво зависи поведението ми. Съжалявам, но предпочитам да прекратя тази дискусия с теб, просто защото е всичко друго, но не и плодотворна. Аз влизам в дир-а, за да се забавлявам, не за да получавам безплатни, но и безстойностни анализи на личността си. Ето я обещаната почерпка, а от мен - всичко хубаво!





Тема 5. "Луда крава".нови [re: lex]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано09.04.04 01:07



5. Ще сведете до нула вероятността да се разболеете от болестта "луда крава."

Съществува опасна връзка между болестта "луда крава" - или волската спонгиоподобна енцефалопатия (ВСЕ) - отнела живота на множество стада говеда във Великобритания - и синдрома на Кройцфелд-Якоб, смъртоносно мозъчно заболяване при човека. Синдромът Кройцфелд-Якоб се наблудава при хора, които са яли заразено с ВСЕ говеждо месо. Този синдром предизвиква загуба на паметта и на двигателния контрол и е нелечим. Първият регистриран заболял е Джон Реснек от Великобритания. Болестта е диагностицирана през 1982 г. Три седмици след поставяне на диагнозата той умира на 28-годишна възраст. Случаят с Мери Хайнц също е документиран. Първото й оплакване е загуба на зрението, появило се ненадейно, докато спяла. На другия ден положението й се влошава и тя напълно се обездвижва. На по-следващия ден болната умира. Оттогава болестта "луда крава", която може да се прихване единствено чрез ядене на заразено говеждо месо, е отнела живота на много хора.



Тема Поздравления!нови [re: lex]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано09.04.04 03:14



Ето, знаех си аз, че ако ти дадем време, ще влезеш във форма. Това вече е причина за чудо и приказ! И е абсолютно вярно - ако не ядеш говеждо, няма как да хванеш "луда крава"!

Даже и от невегетарианска гледна точка е чудесна причина. Колкото по-малко бифтеци ядете вие, толкова повече ще има за нас. Особено в Лондон какви само ги правят - алангле - мммммммм. И си ги папкат с кеф, чак да ти е драго да ги гледаш. Ех, друго си е Европата.........



Тема Re: 4. Вегетарианците допринасят за опазването на ...нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано09.04.04 03:20



Тази постановка е по-различна от това, което Лекс имаше предвид. Поставен по този начин, въпросът има други измерения. Благодаря, че искаш да се позабавляваме спорейки, но хайде да изберем по-благодатна тема за спор.



Тема Re: Позна!нови [re: no_bs]  
Автор Fire walker ()
Публикувано09.04.04 04:48



Мерси

Права си, че е дразнещо да правят заключения за теб, без да те познават.А като те познават е още по-дразнещо.

Както и е невъзможно да се избегне това хората да правят преценка за теб.Нито ти ще спреш да преценяваш тях и светът около себе си.Просто по такъв начин функционира психиката.А локусът на контрол е психологичека теория.Има два вида локус-външен и вътрешен,Хората с външен локус са склонни да определят поведението си в зависимост от външни фактори, тези с вътрешен локус-в зависимост от вътрешни фактори.Ако ти /прмерно/ имаш нянакво желание да пробваш вегетарианска диета /или еротично бельо,или каквото и да е/ и си сменяш намерението защото някой отвън ти казва нещо-това е външен локус.

Относно забавлението-човек е добре да бъде подготвен за неочакваното...защото то така или иначе се случва винаги.Влиза се в дира за да се комуникира.Това е същността на интернет-комуникация.Може да ни се иска всяка комуникация да е забавна и да влизаме с такова намерение тук, но далеч не винаги се получава така.И хубавото в цялата работа е, че от не-забавната комункация научаваме за себе си, емоциите си, рекациите си, света, повече от колкото от гладкото и безпроблемно общуване.Просто защото в него няма предизвикателство.

А какво има стойност и какво не решава всеки сам за себе си.Може да имаш диамант и да го хвърлиш , може едно речно камъче да е ти е най-скъпото на света.

Mens agitat molem

Тема Re: Поздравления! [re: no_bs]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано09.04.04 21:27








Тема 6. Менопауза. [re: lex]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано11.04.04 15:47



6. Вегетарианския начин на хранене е средство за борба срещу симптомите на менопаузата.

Като сътрудник на сп. "Prevention Magazine", Фреди Кроненбърг, доктор по философия, директор на Отдела за изследване на менопаузата към Центъра за здраве на жените при Колумбийско-презвитеранския медицински център в град Ню Йорк, съставя въпросник по свързаните с менопаузата проблеми. Изумително голям брой читателки на списанието го попълват.
При навлизане в менопаузата много жени започват да се оплакват от: безсъние, топли вълни, отпадналост, загуба на сексуално желание, резки промени в настроението, задържане на вода в тялото, безпокойство, депресия и трупане на излишни килограми. За разлика от невегатарианките, вегетарианките съобщават за по-малко проблеми и симптоми, свързани с менопаузата. Според изследователите по-доброто им състояние в този период се дължи на естествените естрогени, съдържащи се в растенията, с които вегетарианките се хранят. Съществува мнение, че симптомите на менопаузата са свързани с намаляването на естрогена, чието количество може да бъде повишено чрез увеличаване консумацията на растения и зърнени храни.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.