Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 25.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Има да чакаш ...нови [re: no_bs]  
Автор bamo (mr.)
Публикувано07.04.04 20:50



Няма да чуеш ни една сериозна причина уверявам те
Хората не правят добро за да отидат в рая, или съдбата да види колко са добри и да им отвърне с добро, нали



Тема Re: Има да чакаш ...нови [re: bamo]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано07.04.04 22:00



Е, все пак ще им дам шанс . Току-виж пък има прогрес на стойностите .

А за доброто си прав.



Тема 4. Вегетарианците допринасят за опазването на ...нови [re: lex]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано08.04.04 02:09



4. Вегетарианците допринасят за опазването на световните хранителни запаси.

Зърнените храни и соята, които сега се отглеждат за храна на предназначените за месо животни, могат да изхранят 1,3 милиарда души, твърдят членовете на Вегетарианското общество в Северна Америка. "За производството на един единствен фунт месо са нужни 16 фунта царевица, жито или други зърнени култури, съобщава масачузетският психолог Чарлз А. Солтър, доктор по философия,я автор на "Тийнейджъри вегетарианци". Трябва да осъзнаем, че всеки, който става вегетарианец помага за опазването на природните ни богатства и дава приноса си за бъдещето на планетата. Вегетарианецът освобождава земя, която може да се използва за изхраването на хора с по-незавидна участ."



Тема Re: 4. Вегетарианците допринасят за опазването на ...нови [re: no_bs]  
Автор Fire walker ()
Публикувано08.04.04 03:20



Много ми е странно как отхвърляш един аргумент по някакви повърхностни псевдо логични прични.Есенцията в този пасаж е,че изхранването на хората е по икономично, и екологично когато те се хранят с растителна храна.Не е важното зърнените запаси.

Mens agitat molem

Тема Re: 4. Вегетарианците допринасят за опазването на ...нови [re: Fire walker]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано08.04.04 03:38



Отхвърлям го именно защото е повърхностен и псевдологичен . Да не говорим, че дори и да беше верен, знаеш мнението ми по въпроса - аз не искам да се храня икономично - искам да се храня здравословно. Решила съм да се пробвам за 10К. И то другата седмица .



Тема Re: 4. Вегетарианците допринасят за опазването на ... [re: no_bs]  
Автор Fire walker ()
Публикувано08.04.04 03:50



Какво си решила да се пробваш??10К?Какво е това?

Аргументът е валиден и основателен в полза на вегетариянството.Не ,че само той е достатъчен.Но е един плюс.Важен и голям плюс.А другите - като етичните основания за мен са най-големия и достатъчен сам по себе си плюс.Освен това енергиините ползи, поне за мен са много важни.И с това за мен се изчерпва въпросът.
Нали знаеш онзи виц...В една битка врагът нападал крепостта а защитниците отвътре не стрелят.Армия съюзник на нападнатите, обаче разбива противника.После при разбора генералът пита войницит вътре в крепостта защо не са стреляли и командващият казва-"Има много причини, генерале, първата е,че нямахме амуниции..."Тук генералът го прекъсва -"тази е достатъчна, няма нужда от повече."
Та такаНямам нужда от повече прични от гореизборените.А лекс нека се мъчи 365 дни да измисля още...кой знае може пък една от тях да се окаже достатъчната за теб.

Mens agitat molem

Тема Re: 4. Вегетарианците допринасят за опазването на ... [re: Fire walker]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано08.04.04 03:57



10К е нещо като мини маратон - 10 километра. Много освежаващо, особено откакто тук взе да се изпролетява.

А за лекс нека се мъчи 365 дни да измисля още...кой знае може пък една от тях да се окаже достатъчната за теб - "за това се моля и надявам, госпожо". Ха сега ако ми кажеш от кого е този цитат и обещавам да те черпя едно виртуално питие по желание . Ще ти дам и жокер - на български го превеждаше Кръстан Дянков, лека му пръст. И така го превеждаше, че до ден днешен не смея да прочета оригинала. Пфу, отвлякох се, но така става при multitasking.



Тема Re: 4. Вегетарианците допринасят за опазването на ... [re: no_bs]  
Автор Fire walker ()
Публикувано08.04.04 04:26



Стайнбек?Не знам...

Ако се молиш се надяваш, защо просто не го направиш и да видиш как е....Очевдино го искаш.Дай си сметка защо точно го искаш и опитай.Ако нещо не ти харесва по някакви прични, винаги пак можеш да си минеш на месоядна диета.

Mens agitat molem

Тема Re: 4. Вегетарианците допринасят за опазването на ... [re: no_bs]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано08.04.04 12:09



Не можах да ти разбера тук твоята логика

Смятам, че икономическите причини са най-ясни... просто има цифри и факти.
Колкото повече хора спират месото, толкова повече зърнени култури ще са свободни, не е ли така?



Тема Re: 4. Вегетарианците допринасят за опазването на ... [re: no_bs]  
Автор xaджи Дoнчo (Дюкянжия)
Публикувано08.04.04 12:24



Хайде и аз да ти направя кефа да поспорим малко.

Само че ако не бяха необходими за храна на животни, никой не би ги произвел, така че това е всичко друго, но не и аргумент.
Много си права. Значи ще са необходими по-малко замеделски земи и ще има възможност да се оставят горите и да се въдят повече животни там.
Твой ред е .

"Only a life lived for others is a life worth living!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.