Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Така енови [re: lex]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано06.04.04 23:51



с единствената забележка, че трябва да ям доста повече, за да се нахраня, и ми излиза пак толкова като пари Ходил съм



Тема Re: Така енови [re: tchupakabra]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано07.04.04 00:47



е, аз по принцип малко ям
повечето вегетарианци свикват на по-малко храна
и това е още по-добре
стомаха сам се нагажда
то и не е хубаво да се яде много храна



Тема 3. Ще помогнете на всички живи същества.нови [re: lex]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано07.04.04 01:27



Много от хората, които минават на вегетарианско хранене по диетични или здравословни причини, бързо вникват по-дълбоко в съдбата на животните и в екологичните проблеми. Като например актрисата Спайс Уилямс, която се занимава и с бодибилдинг. Решението и да стане вегетарианка било продиктувано от желание да подобри физическото си състояние, но скоро след смяната на хранителния режим у нея възниква въпросът как начинът на хранене на хората се отразява на животните. "Тялото ви започва да се изчиства и вие постепенно вниквате в същността на това, което сте, давате си сметка, че разстоянието, което ви дели от всичко, което ви заобикаля, постоянно се скъсява, и неусетно се изкачвате към нови върхове, където хоризонтът се разширява и интересът ви единствено към питателността на храната, която ядете, отстъпва място на други въпроси. Оглеждате се и се питате: "Какво всъщност правим като избиваме животните?"

Редактирано от lex на 07.04.04 01:28.



Тема Re: 3. Ще помогнете на всички живи същества.нови [re: lex]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано07.04.04 02:00



Продължавам да чакам да чуя нещо повече от клишета. Ще бъда много търпелива, обещавам .

Иначе Спайс Уилямс не е от хората, на които искам да приличам. Да замениш зависимостта от алкохола със зависимост от религията е акт с много съмнителна стойност и ефект.





Тема Re: Така енови [re: lex]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано07.04.04 09:54



Аз не ям много храна, а ям толкова, от колкото имам нужда :)



Тема Re: 3. Ще помогнете на всички живи същества. [re: no_bs]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано07.04.04 10:19



о, не очаквай в останалите "основателни причини" да прочетеш достатъчно основателни за теб доводи



Тема Re: 3. Ще помогнете на всички живи същества. [re: no_bs]  
Автор Raja ()
Публикувано07.04.04 11:12



Много от вегетарианците първоначално избират като основание за диетата си изцяло здравословни аргументи. Постепенно обаче започват да осъзнават и моралните измерения на вегетарианството. По този начин тези измерения престават да бъдат клишета. Много бих искал да ти опиша значимостта на Причина №3, но се опасявам, че това е невъзможно (не че не съм се опитвал). Така, както е немислимо да се обясни красотата на едно произведение на Шопен или Бах. Просто трябва да се почувства и осъзнае.
А какъв е случая със зависимостта на Спайс Уилямс от религията? Под този термин вегетарианството ли разбираш или някоя секта? Аз никога не съм имал добро мнение за сухата религиозност, но съвсем друго нещо е осъзнаването на зависимостта от природата и единството ни с нея - според мен това е основата на всяка религия.




Тема Всъщност [re: Raja]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано07.04.04 11:48



повечето животни, за които ми пука, се избиват за всичко друго, но не и за храна. Елените се избиват заради рогата. Тигрите, лъвовете, пантерите и крокодилите се избиват заради кожата им, но също и защото са опасни за хората, когато постоянно разширяващите се територии на обитаване на човеците навлизат в ловните територии на хищниците. Делфините се избиват, защото пречат на рибарите. Китовете си измират от замърсяване и от завладяването на местообиталищата им от всякакви шумни смрадливи човешки машини. Носорозите се избиват, защото мургавите хора мислят, че от рога му ще им става патката. Десетки хиляди животински видове измират, защото се изсичат дърветата за мебели и огрев, изорават се поляните, където живеят, насаждат се със растения - храна за човека, които обилно се пръскат със всякакви отрови, за да бъдат предпазени от мъничките животинки, които биха се хранили с тях. Площта, завладяна от човешки градове, пътища, ферми, имения, заводи и какво ли не, постоянно се увеличава, унищожавайки почти всичко живо по пътя си.
Много мило е, че сте се загрижили за животните. Само че, пука ми дали ще мрат крави, телета, свине, овце и пилета. Това, което ме изпълва с тъга е, че след сто години единствените живи тигри вероятно ще са в зоопарка. Заедно с единствените живи представители на десетки други видове красиви, прекрасни животни. И ще липсват представители на хилядите видове, които са изчезнали завинаги. Дори всички хора на планетата да спрат завинаги да ядат месо, това няма да промени нищо. Така че, стига сте пускали този смешен и жалък довод, аз обичам животните, но не точно говедата, и не ми е жал за тях. Ако обичате животните и искате да ги запазите, напуснете апартаментите и къщите си и идете да живеете в колиба в гората - ето това е сериозна стъпка в правилната посока. Иначе е лицемерно дрън-дрън-та-пляс.



Тема Re: Всъщност [re: tchupakabra]  
Автор Raja ()
Публикувано07.04.04 12:13



Наистина е тъжно, че такива прекрасни животни са на път да изчезнат завинаги. Но телетата и овцете също са симпатични.
Хубаво е, че се повдига въпроса за убиването на животни по причини, различни от получаването на месо.
За мен например убиването заради дрехи и обувки е дори по-неоправдано. Особено ми е неприятно да видя жени с яка от лисица и не мога да разбера как някой може да се чувства уютно, носейки труп на врата си.



Тема Re: Всъщност [re: tchupakabra]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано07.04.04 13:01



Ами ето, tchupakabra
ти сам виждаш колко много проблеми има в света.
Споделям тревогата ти за всичко и се опитвам да правя нещо.
Например можеш да погледнеш този сайт, който правя


Там сме се събрали група хора, които искаме да променим досегашното развитие на цивилизацията.
По-света има много такива организации и колкото повече стават, толкова повече шансовете за успех се увеличават.
Не си правим илюзии, че можем да оправим целия свят или дори България, но не можем да стоим безучастни и да се примиряваме.... нямам друг избор, освен да направим нещо. Ако споделяш нашите принципи или някои други на подобни организации, включвай се!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.