Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема 2. Ще се отрази добре на бюджета ви.нови [re: lex]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано06.04.04 12:54



Растенията и зърнените храни са по-икономичен избор от месните продукти. Едва ли ще се намери някой, да оспорва, че картофите, оризът, бобовите култури, плодовете, морковите, броколите, доматите и другите зеленчуци са по-евтини от говеждото, пилешкото и рибата. Спестяванията, които ще правите от намалените седмични разходи за храна, ще ви дават възможност да си позволявате, от време на време, екстравагантни пиршества в някой екзотичен вегетариански ресторант.



Тема Re: 2. Ще се отрази добре на бюджета ви.нови [re: lex]  
АвторO! (Нерегистриран)
Публикувано06.04.04 16:10



И това не е убедително. Аз живея в Германия и разходите ми за храна са много малка част от общите ми разходи. Не печеля много, но не ям хайвер или скъпи екзотични неща, нито пък ходя по ресторанти често. Ако ям само вегетарианска храна, няма да спестя особено. Виж, ако ме убедиш че ако стана вегетарианец, наема на апартамента и данъка за колата ще паднат рязко, имаш ме спечелен за каузата!

Дай друга причина! И не залагай в доводите ти на материалното, а на печалбата в духовната сфера!



Тема Re: 2. Ще се отрази добре на бюджета ви.нови [re: lex]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано06.04.04 16:24



Това мога донякъде да го приема като довод за живеещите в България, където може би на повече хора се налага да пестят дори от храна. Което е по-скоро тъжен факт, отколкото достоен за обсъждане аргумент. За хората с приличен материален стандарт, този довод е най-малкото странен. Аз не бих се хранила по начин, който за мен е съмнително здравословен, единствено за да спестя пари. Да не говорим, че както каза и живеещия в Германия, на много места разходите за храна не са съществена част от бюджета и подобна икономия е незначителна.



Тема Re: 2. Ще се отрази добре на бюджета ви.нови [re: O!]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано06.04.04 16:37



и аз съм в Германия :)
ако караш на мюсли, кълнове, мляко (сезонни и регионални храни), нямаш проблем :)
ама ако се "глезиш", напр. като мен (лош навик) :), няма как да спестиш.

но действително се пести, това идва от втория закон на термодинамиката - едно животно изразходва много калории (ентропията нараства), докато "стане на стек" (не го обичам изразa, ама за да се изразя разбираемо...)

ти къде си ? ако искаш ми пиши на :
[huligan23@yahoo.com]



Тема Re: 2. Ще се отрази добре на бюджета ви.нови [re: no_bs]  
Автор Raja ()
Публикувано06.04.04 17:16



Може би Лекс трябваше да уточни, че става дума по-скоро за любопитни факти и намигания към читателите, а не толкова за някакви кой знае какви сериозни аргументи. Същото впрочем важи и за алтернативната тема "366 причини да бъдете месоядни". Така че, нека приемем "причините" по-леко.



Тема Не съмнови [re: lex]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано06.04.04 17:57



решил да опонирам на всяка причина, но едно от първите неща, които прочетох навремето в този клуб беше дискусията между няколко от редовните никове, които си говореха, че да си вегетарианец не е евтино удоволствие



Тема Re: Не съм [re: tchupakabra]  
Автор xaджи Дoнчo (баш майстор)
Публикувано06.04.04 19:06



Да, но имаше много "но"-та в дискусията.
Примерно, за да ядеш качествени домати у европата (с надпис че са екологично чисти) си плащаш 2-3 пъти повече.
А тук доматите през лятото + други зеленчуци ми струват 30 лв за неограничено количество - толкова ми е бензина отиване и връщане до бабата. Да не говорим че като се разходиш по пазара и се намират достатъчно истински домати на безумно евтини цени.
Така че много зависи къде си. В България можеш да се храниш за много по-малко пари.

"Only a life lived for others is a life worth living!"


Тема Re: 2. Ще се отрази добре на бюджета ви. [re: O!]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано06.04.04 23:33



за Германия не знам, но за България това си важи :)

още съм на втората причина... има още 364
мислиш ли, че ще пропусна духовните?



Тема Re: 2. Ще се отрази добре на бюджета ви. [re: no_bs]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано06.04.04 23:37



но пък сравнено с икономията в глобален мащаб, ако повече хора станат вегетарианци...т.е. за поддръжката на месната индустрия... то това си е голямо спестяване



Тема Re: Не съм [re: tchupakabra]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано06.04.04 23:46



препоръчвам ти да посетиш вегетарианския ресторант на ул. Алабин и да се увериш сам в евтинията на ястията, в сравнение с месоядните




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.