Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 26.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: 365 основателни причини да бъдете вегетарианецнови [re: eлия]  
Авторmimilota (Нерегистриран)
Публикувано24.05.04 01:06



Sled kato e tolkova vkusno da yadesh meso zashto izobshto vlizash tuk?Ima neshto samnitelno v tova...
Sled kato spresh mesoto i otkriesh kolko mnogo drugi vkusni neshta mogesh da hapvash, shte razberesh kolko izmamno e udovolstvieto ot vkusnotiata mu ....no edva li shte mi poviarvash



Тема Re: 365 основателни причини да бъдете вегетарианецнови [re: mimilota]  
АвторП K (Нерегистриран)
Публикувано24.05.04 18:21



А какво пречи да си хапваш и останалите вкусни неща заедно с месото? :). Аз бих могъл и да не ям месо, но не виждам смисъл. Даже мисля да мина скоро основно на диета с месо, яйца и млечни продукти, за да сваля няколко килограма.
А между другото, във вегетарианското хранене няма нищо здравословно, ако изобщо не се приемат никакви животински продукти (както при някои от най - върлите вегетарианци). Такова хранене е непълноценно, растителните протеини са с по - ниска стойност от животинските и им липсват някои незаменими аминокиселини. Да се кара само на растителни продукти, не мерси .
А ако толкова сте загрижени за животните, не би трябвало да ядете и яйца. Дали ще убиете пилето, след като се е излюпило, или преди това, аз не виждам особенна разлика.
И останаха само млякото и млечните произведения - сирене, кашкавал, извара и т.н. В момента кашкавала и сиренето са по - скъпи от месото, така че излиза по - евтино да се храниш с месо .
Ако се откажете и от тях, трябва да се мине само на растителна храна, която, както споменах по - горе, не е достатъчно пълноценна.
Помислете малко, ако нещо ви излиза по - евтино, то си има причина за това, нали?. Не случайно растителните продукти са по - евтини. За да си набавите необходимите хранителни вещества само от тях, ще трябва да примете по - големи количества, но дори и така пак няма да си осигурите пълноценно хранене.
А между другото, нека всеки си яде каквото иска, мене това слабо ме вълнува, отдавна се отказах да убеждавам. Само моля ви, не се опитвайте и вие да ме убеждавате в нещо. Моите убеждения си ги изграждам сам, на базата на личния си опит и знания.
П.С. Аргумента, че истинските мъже не ядяли месо ме хвърли в тъч. Месото повишава тестостерона, който не вярва, да се поинтересува по въпроса. А наднормено тегло може да имаш дори и цял живот да не си ял нито месо, нито мазни храни. Дори повечето дебели хора са така - спират мазните храни, спират и месото и пак дебелеят.. Май в случая не е виновно месото.



Тема Re: 9. Импотентност.нови [re: lex]  
АвторП K (Нерегистриран)
Публикувано24.05.04 18:31



Виж по - горния ми пост. Не виждам никаква връзка между мазните храни и месото. Повечето мазни храни нямат нищо общо с месото - понички, мекици, пица (вегетарианска), пържени картофи, пържени тиквички, пържени зеленчуци (всякакви), пуканки, ядки (фъстъци, бадеми, лешници, слънчогледово семе и др.) и др.

П.С. За пръв път влизам в този клуб (случайно). Ама като гледам какви интересни темички си имате, може и да поостана



Тема Re: 365 основателни причини да бъдете вегетарианецнови [re: П K]  
Автор bamo (mr.)
Публикувано25.05.04 09:43



Колко време беше вегетарианец?
Че нали яйцата са неоплодени - няма заченки на живот в тях

Редактирано от bamo на 25.05.04 09:47.



Тема Re: 365 основателни причини да бъдете вегетарианецнови [re: П K]  
Авторmimilota (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 11:25



Тази идея дето ще минаваш само на месо, яйца и мляко я обмсиси добре, защото хич не е полезна за тялото ти. Това е мъртва храна без живи клетки, канцерогенна и токсична. Без сурови храни организмът е в голяма беда. Мислия че ако трябва да избираш между двата варианта по-добре си яж месо, но хапвай и сурови неща - салати, плодове.
Знаеш ли че "незаменимите" аминокиселини ги има и в бобовите храни - соя, фасул и т.н. А ти откаде знаеш 4е 4овека не може да ги синтезира за разлика от тревопасните, които явно могат.



Тема 12.нови [re: lex]  
Автор KamBam (o)
Публикувано19.08.04 20:48



И 12 - Първите 11 са достатъчни



Тема ...ot edna mesoiadna...нови [re: lex]  
Авторv dvijenie! (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 14:48



privet na vsi4ki vegetarianci !izkazvaiki vseob6toto si uvajenie kam vas,iskam ot na4aloto o6te da poasnia 4e az ne sam vegetarianka,no sparugat mi e! ot 14 godini se poznavame i ot 14 godini e vegetarianec.ima nai-dobrata du6a i e nai-4ustvitelniat maj na sveta,za koeto sam mu blagodarna.kogato vleze muxa v ka6ti ia lovi s 4a6a i ia puska prez prozoreca-taka vazpitava i da6teria ni ! az estesveno sam-za ,i go odobriavam.ne e i lesen izbora mu s men ,poneje sam mesoiadna,no vinagi sme se saobraziavali edin s drug.s vremeto se nau4ix i otkrix dosta vkusni i raznoobrazni recepti za nego.az sa6to s dni ne iam meso,no imam tejka anemia,nisak xemoglobin i nedostig na jeliazo-nalaga se da "zarejdam" s pile i tele6ko.saprugat mi ne se ma4i da me promeni,no az taini4ko si mu zavijdam:):) iskam da vi razkaja edna kratka istoria.edin obed biax "braknala" da po4istvam edno pile za men i da6teria ni.(znam 4e zvu4i kruel...!)tia sloji nosle na mivkata ,pogledna i me popita:"Tova pile ,ti li go ubi?!"svetkavi4no minaxa vsiakavi vaprosi prez glavata mi.neinoto lubopitstvo,neznanie a i v sa6toto vreme,sajalenie kam bednoto jivotno,biaxa savsem iskrenni.poiavi mi se topka v stomaxa.zanesax pileto na sasedkata s niakavo tapo obiasnenie ,4e v posledniat momenta sme ri6ili da iadem navan.nadali 6te6e da me razbere ako i biax kazala istinata.nie mesoiadnite sme jestoki,no ako zavisi ot men da ubivam sama i da se xrania-nikoga!!.6te dav4a treva ako se naloji! iam meso za6toto e gotovo podneseno v magazinite i samoto ubiistvo ne se vijda.pisnalo mi e i ot vaprosi"4e kakvo mu gotvi6 na tvoia togava?" i " 4e morkova laino ptavi li?" .ne im obra6tam vnimanie,za6toto iavno ot maznite parjoli sam im blokirali mozacite!kakto i da e.radvam se za vas,4e imate tozi klub,4e poddarjate vrazka i si organizirate sre6ti. s priatelski pozdrav....



Тема Re: ...ot edna mesoiadna...нови [re: v dvijenie!]  
Автор xaджи Дoнчo (Дюкянжия)
Публикувано21.08.04 12:24



Радваме се и за теб .
За анемията и хемоглобина - порови из темите на тази страница, някъде има тема какви храни (вегетариански) са необходими за набавяне на желязо. В интернет също има предостатъчно информация. При достатъчно разнообразие на храната не би трябвало месото да липсва и да е незаменимо.

Забележките на "твърдите месоядци" са от липса на информация - просто ги пропускай с усмивка. Ако са ви близки приятели - ще свикнат да уважават избора, както ти уважаваш избора на съпруга си.

Моите уважение за възпитанието на дъщеря ви. Не става дума само за животните, а за цялото отношение към околните и света. Ако поне малко по-голяма част от хората възпитаваха така децата си, то светът щеше да е много по-добро място за живеене.

Надявам се пак да се засичаме тука в клуба.


Баня, водка, гармонь и лосось



Тема Re: ...ot edna mesoiadna...нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано22.08.04 14:53



pozdrav ot Rodopa, tuk e mnogo got



Тема pak ...ot edna mesoiadna... [re: Люб]  
Автор shaking (v dvijenie)
Публикувано22.08.04 20:37



AX,Rodopa!Ima li po-ktasivo misto! blazia ti ! Xapva6 li divi iagodki,malinki,kapinki(mai o6te ima e rano na kapinite?).Zapali ogan na niakoia polianka i kato se polu4i jar,zarovi kartofi i iaica! mmmm ,kak mi lipsva tova sega,v tezi jegi tuk!blazia ti-e,veselo izkarvane,i da sli6a6! mejdu drugot,kato imam vreme 6te napi6a edna recepta za pe4en piper sas sos be6amel-vsa6tnost moje i da ia znaete.moi4kiat mnogo ia uvajavakakto se kazva-na krastavi4ar,krastavici 6te prodava6!ama ako iskate...

samo edin chovek me razbira i to pogreshno !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.