Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 20.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Класификация на вегетарианците.нови  
Автор Kupo ()
Публикувано01.04.04 21:21



Само уточнявам-няма практическа цел-чисто теоретична сурова разработка на един отровен от меса и наситени животински мазнини ум

Крайно десни вегетарианци-не ядат месо МАКСИМУМ 1 ден в годината-бройте ме и мен в това число.

Десни центристи-постят по време на църковните пости-от стриктно,до последните няколко дни-тук бройте тъщата.
Десен център-не слагат месо в устата си,или ако го слагат,то е само за да правят орална любов(моят любим педагог АЮС е тук).Не дъвчат и не гълтат(паметка-да попитам някоя разкрепостена вегетарианка дали не изпитва известни угризения и съмнения в собствената си не-месоядна правоверност в подобни моменти!)Ядат млечни произведения и яйца.Кокоши.Птичи.

Същински център-месо-абсурд.За млякото и яйцата изпитват известни съмнения.Ама лапат.


Левичари.НИКАКВО МЕСО(кръстят се и плюят през рамо)
Никакво мляко.


Крайнолеви-карат само на растителна храна,по възможност избягват и зърнени и бобови,тъй като по този начин убиват един(дори повече !!!)бъдещ растителен живот!!!

Леви анархисти-не слагат нищо органично в устата си.По обясними причини този тип е изключително рядък.

Ултралеви-поемат ,макар и с ОГРРРРРОООМНИ угризения единствено въздух и вода при това с неизказана погнуса и чувство за вина.
Срокът им на съществуване е ограничен от самата биология,но те изпадат в Нирвана,Майя,влизат в Рай ,Джаннет или Вечните ловни поля според собствените си религиозни възгледи. Това са единствените истински,последователни докрай вегетарианци и те заслужават нашето уважение
Приятна вечер,ден,утро,обед или каквото дойде-и не се вземайте толкова насериозно

П.С. : Мен също!
П.П. С.:
Хрумна ми хрумка-философско-екзистенциалистична:Ако вегетарианец е този,който не яде месо,дори и да е ял преди ,може ли да приемем,че всички-включително ненавистния писач на тези редове,са вегетарианци,поне в моментите,в които не закусват,обядват,вечерят,или просто замезват ?)))М ?)))Ако вегетарианец е този,който не яде месо,дори и да е ял преди ,може ли да приемем,че всички-включително ненавистния писач на тези редове,са вегетарианци,поне в моментите,в които не закусват,обядват,вечерят,или просто замезват ?)))М ?)))

Редактирано от Kupo на 01.04.04 22:28.



Тема И за да не пускам нова тема [re: Kupo]  
Автор Kupo ()
Публикувано01.04.04 23:41




зА ТЕЗИ,КОИТО МОГАТ Д АРАЗБЕРАТ,ПРИ ТОВА !
Човекът пуска културна темка-дори на мен ми стана интересно-аз,в редките моменти, в които имам време за това ,обичам да експериментирам кулинарно.
Но вижте включването.
Разбирате ли какво е фанатизъм,любезни ми тревопасни?!?!



Тема Re: И за да не пускам нова теманови [re: Kupo]  
Автор AЮC (нети-нети)
Публикувано02.04.04 01:40



Погледни тук

какво пишат и от какво се вълнуват невегетарианците и после пак се изказвай - може би по-подготвен.





Тема Re: И за да не пускам нова теманови [re: Kupo]  
Автор Fire walker ()
Публикувано02.04.04 04:13



Странно защо интелигентен човрек като теб си е избрал да се смее на всичко на което и баба му би се смяла?Понеже външно генно модифицираните храни изглеждат горе-долу ендкави като не модифицираните,значи е бош лаф работа,че са опасни, така ли???Не знам въз основа на какво намираш за фанатично нежеланието на хората да ядат генетично модифицирани храни.Защото то е оправдано.МНОГО СЕРИОЗНО!Кога би престнал да се смееш?Когато децата ти направят астматичен пристъп заради това,че са яли зрънчо или някакъв сириъл ,който се оказал направен от генетично модифицирани храни?Защото те съдържат вещества които са силно алергизиращи за човека, и са по начало са забранени за употреба от хора, но в последствие се оказало,че това не успява да бъде проследено много добре.Та кога?Като ти посинее детенцето и не може да диша ли ще вземеш въпроса на сериозно?Защото много хора така стигат до тези въпроси-като им доиде проблема НА ТЯХ У ДОМА!Щото така по вестниците е някак си далечно и не се отнася до нас....
В заключение-на някой неща по-добре не се присмивай за да не ти излизат през носа някой ден.Липсата на гражданска позиция по такива въпроси е крайно опасна,защото позволява на алчните концерни да си пробутват политиката на отравяне на населението в името на големи печалби от евтините ГМ храни.

Mens agitat molem

Тема Re: И за да не пускам нова теманови [re: Fire walker]  
Автор Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъщи (...)
Публикувано02.04.04 09:33



Каква е връзката между генномодифицираните храни и вредните вещества Това ми се вижда, хм, манипулативно



Тема Само преди 100 годининови [re: Fire walker]  
Автор Kupo ()
Публикувано02.04.04 10:09



Тук щях да напиша 2000,но се сетих,че и сто стигат
Та,в сравнение с царевицата преди 200 години днешната е много модифицирана,и тия модификации,разбира се,са записани в гените.Тя е с по-големи кочани,повече и по-едри зърна ,по-устойчива и така нататък и така нататък.
Нямам намерение да споря с вас-вие сте типични фанатици-ни се водите ни се карате,както би казала баба ми,лека и пръст
Казано по друг начин-вие не сте склонни да приемете никакви аргументи.
Селекцията,както и да го въртите и сучете,си е това,което,ако е сторено чрез пряка намеса,вие тъй ненавиждате,демонизирате и плюете в пазва.
Но,ако дръзнете да не приемете и нея,би се наложило да идете с мотика и да маате по 16 часа ,за да можете да изхраните себе си и максимум няколко близки хора.
Или да се върнем към робския труд
За да може да гледаме взети от природата съвсем чисти генно немодифицирани храни.
Е,да де-вие,с вашия генно немодифициран интеллект,няма как да не принадлежите към тънката прослойка,която само консумира,и има време за квазиелитарни разсъждения,страхове и изсмукани опасения.
Аз имам гражданска позиция и тя е ясна.
Сириъл?
Това серийно произвеждани ли е?
Да минем на английски?Ама аз не съм толкова добър,знаеш-затова и пиша тук,в български форум.



Тема За да ненови [re: Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъ]  
Автор Kupo ()
Публикувано02.04.04 10:13



си редактирам отговора към нея-да добавя тук-тя ще го види-горе долу такава мисъл ми се завъртя и на мен в главата,четейки я.
Значи-най-вероятно става дума за непозволени консерванти,бои или ароматизатори.
Това-едно.
Второ-ако дефиницията "непозволени" идва от това,че дадения аромат на ягоди,бадеми,гъби или ...каквото и д а е,действа алергизиращо на десет човека от сто милиона потребители,това означава ли,че трябва да го спрем?
А като стана дума за ягоди-да ги забраним!Алергията към тях е не толкова рядко срещана -лично познавам човек с нея,е,и?



Тема Видях линка.Да?нови [re: AЮC]  
Автор Kupo ()
Публикувано02.04.04 10:18



Това,което видях е някакъв Минчо,обсебил един слаб форум със серия почти нищо неказващи коментари.
И защо слагаш лимес между мен и теб,о,тревопасни?
Не може ли двамата с теб,Муньо,Минчо или Милен да сме на едно мнение по принципен въпрос,макар аз да ям трупно месо,ти-сено,а другите-изпражнения?
Това за теб нещо като цивилизационна граница ли е ?
Морално-дефинираща и общностно-категоризираща?
Чукаш балдъзата-достоен си за порицание,падаш си по деца-влизай в затвора,или се лиши от топките си(така трябва,разбира се!)
Ядеш месо-подлежиш на шокова електро-хипнотична терапия,така ли?



Тема Re: Класификация на вегетарианците.нови [re: Kupo]  
Авторarancabal (Нерегистриран)
Публикувано02.04.04 15:27



Evala!Mnogo gotino si go napisal!Tuka vseki se peni, 4e neiadeiki meso e po-napred v evoliuciata! Da mu misliat , tez det se tap4at s meso!Hi4 ne im e lesno! No pone niamat ugrizenia i sa naiasno sas sebe si!



Тема Re: И за да не пускам нова теманови [re: Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъ]  
Автор Fire walker ()
Публикувано02.04.04 15:46



Кое е манипулативно?
Връзката е следната: Когато се измени генетично едно растение, се променя функционирането му.Например те променят нещо в царевицата за да е по-устойчива на темепературни разлики, или на вредители, но това променя много други неша в растението също,В резултат на това царевицата започва да синтезира вещества,които нормално не синтезира и които се оказват силно аларигизиращи и токсични за хората.По същия начин със соята.И с двете имаше голям скандал, защото се установи,че са изключително вредни ГМ продукти.Ако помниш преди години изведнъж навнесоха у нас огромни количества соеви кубчета, гранули, шницели и т.нТова стана защото ги изхвърлиха от цяла Европа.И кой да ги яде...глупавите, бедни и необразовнаи българи, които се смеят на идеята,че генното модифиициране може да е вредно.Няма да се хвърлят я...
А ако говорим за генетично модифицирани домати, краставици,ягоди,сливи и прочие -генетичната модификация цели по дълъг живот на продукта в магазина.За целта се премахват генетично ензимите.Един такъв домат може да стои година в супермаркета и да си изглежда ОК, зашото ензимите са тези който "автосмилат" домата-знаеш какво става-омеква, и се разпада.А именно ензимите са едни от най-ценните съставки в плодовете и зеленчуците.Като ги махнеш за какво ядеш домати?За нитратите, пестицидите и съмнителното количество витамини в тях?

Mens agitat molem


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.