Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Рак на дбелото черво и вегетарианска диета  
Автор Fire walker ()
Публикувано23.03.04 02:06





Има списък с референции.Казват,че вегетарианците имат по-ниска заболеваемост от не-вегетарианците.
Над статията има теми за вегетарианството и други заболявания.
Препдолагам също с референции към литература.

Mens agitat molem

Тема Re: Рак на дбелото черво и вегетарианска диетанови [re: Fire walker]  
Автор maia_bel (волна фтичка)
Публикувано23.03.04 17:22



Tuka ne stava vapros za dieta, a za na4in na jivot!

Няма друго освен наслаждение


Тема Re: Рак на дбелото черво и вегетарианска диетанови [re: maia_bel]  
Автор Fire walker ()
Публикувано23.03.04 19:05



"Диета" означава начин на хранене.Употребено е не в смисъла на "диета за отслабване", а в смисъла на "обичаен хранителен режим".

Ако целия "импакт" на темата е в името ,което съм и сложила-много лошо!

Материала е над 100 страници е е официалната позиция на Европа по отношение на хормоните-в противозачатъчните, в месото и т.н.Синтетичните хормони са в първа група човешки карциногени.А това никой не го казва на жените ,които отиват при лекар да им предпише противозачатъчни, или отиват за хормонозаместителна терапия в менопаузата.Считат се за едва ли не безобидни,че и полезни!

Mens agitat molem

Тема Re: Рак на дебелото черво и вегетарианска диетанови [re: Fire walker]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано23.03.04 20:03



Каква точно е разликата между "канцерогенен" и "канцирогенен", ако въобще има такава? Кажи ми моля те, ако знаеш. Аз за пръв път чувам думата "канцирогенен".

В момента на хормонозаместителната терапия в САЩ е сложен "запор" един вид, именно поради съмнения, че предизвиква рак. Аз не знам защо си мислех, че и ти си в САЩ, но май греша.

Редактирано от no_bs на 23.03.04 21:53.



Тема Re: Рак на дебелото черво и вегетарианска диетанови [re: no_bs]  
Автор Fire walker ()
Публикувано24.03.04 03:03



Разликата е че в "канцирогенен" има правописна грешка, а в "канцерогенен" няма.

Не съм в САЩ в Канада съм.Но не знам да има запор, напротив тъпчат се с хормони като луди.Както там така и в Канада.Няма капка съменение ,че синтетичните хормони са канцерогенни .Само че е адски голям проблем за производителите им да се лишат от милардите долари годишна печалба от продажбата им.Да не говори, че след това те осигуряват и милярди долари годишна печалба от продажбата на химиотеапевтици и други антиракови медикаменти.

Mens agitat molem

Тема Re: Рак на дебелото черво и вегетарианска диетанови [re: Fire walker]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано24.03.04 03:17



Хихихи, аз реших, че съм пропуснала някой пасаж от тълковния речник и се притесних . 'Щото съм много чувствителна на тема владеене на езика .

Тук миналата година изведнъж излезе някакво изследване как HRT крие опасности от рак и доста се шумя и прилагането им много намаля ("запор" беше малко свободен превод). Но не и на противозачатъчните. Между другото в тази връзка, теорията на мъжа ми е, че именно затова и тук IUDs не се популярни - защото няма "келепир" нито за производителите, нито за компаниите, които се занимават с медицинско застраховане - слагаш една за $300 веднъж на 10 години. Друго си е да те "доят" всеки месец...

Във френска Канада ли си или в англоговорящата? Аз имам подчертан афинитет към френската част (само там съм била ), макар че при последното ходене един сблъсък с блюстителите на закона ми вгорчи вкуса на квебекски палачинки в устата (но не чак толкова, че да не омитам по половин дузина на закуска ).



Тема Re: Рак на дбелото черво и вегетарианска диетанови [re: Fire walker]  
Автор vanamstel (непознат )
Публикувано24.03.04 09:13



sega sam tuka kato male!hahahhhahaha



Тема Re: Рак на дбелото черво и вегетарианска диетанови [re: Fire walker]  
Автор vanamstel (непознат )
Публикувано24.03.04 09:26



Vij tezi raboti sa mi otdavna izvestni,no realno nikoi ne si re6ava problema prosto s promiana na hranitelnia rejim!Problema e komplexen!Mnogo hora misliat, 4e razni hrani , bilki , nastoiki i t.n. 6te gi izvadiat ot trudnoto polojenie!Ima izsledvania koito so4at , 4e 86-96% ot slu4aite na rak vaob6te se daljat na nezdravoslovno hranene!No tova sa izledvania na hora koito liagat i stavat s mikroskopa!A za lazarev pak mojem da si pogovorim!Az ne iskam da kritikuvam ,a da naso4a razgovora v jelanata ot "men" posoka!A ina4e za hormonite se razvihri 6iroka diskusia v Germany!Ta tam tazi praktika mai ve4e se pozabraniava poneje horata tam sa mnogo 4ustvitelni na tema da ne gi menti niakoi!Daje biaha iskarali tam nai dobria v tazi oblast v edno live predavane i mu razkataha familiata!4ak mi stana kofti za nego!



Тема Re: Рак на дебелото черво и вегетарианска диетанови [re: Fire walker]  
Автор Cornflake girl (любопитна)
Публикувано24.03.04 09:39



Това за рака и противозачатъчните го пише на опаковката, в листовката по-точно, която си е цял ферман. Но не се казва че е доказано, а че 'има сведения'... нещо от този род и липсват сигурни доказателства. Поне са си направили труда да го упоменат!



Тема Re: Рак на дебелото черво и вегетарианска диетанови [re: Cornflake girl]  
Автор Fire walker ()
Публикувано24.03.04 17:44



Като имаш предвид ,че някой страничен ефект се включва в листовката най-най последно,след като вече няма мърдане, и е доказано,че е силно изявен....
Поне е включено....Въпросът е кой го чете.

Mens agitat molem


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.