Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Известни вегетарианци  
Автор Raja ()
Публикувано30.01.04 10:58



Айнщаин наистина не бил вегетарианец през по-голямата част от живота си. Друг набеден вегетарианец е Хитлер. Истината е, че фашистката пропагандна машина го е представяла като човек, който не пие, не пуши и не яде месо за да спомогне за имиджа му на аскетично живеещ идеалист, отдаден изцяло на нацията. Има обаче други известни вегетарианци. Привеждам имената на някой от тях по долу. Основният ми източник е сайта на международния вегетариански съюз, но повечето от тях съм ги засичал и от други източници.

АКТЬОРИ

Орландо Блум
Дани де Вито
Камерън Диаз
Пенелопе Круз
Уилям Дефо
Дейвид Духовни
Уди Харелсън
Памела Андерсън
Бриджит Бардо
Дъстин Хофман
Джуд Лоу
Йън Маккелън
Деми Мур
Ким Бейсинджър
Хоакин Финикс
Джулия Робъртс
Алисия Силвърстоун
Джулия Стайлз

МУЗИКАНТИ

B52s
Брайън Адамс
Гари Барлоу
Джеф Бек
Блър
Бостън
Бой Джордж
Каркас
Кърт Кобейн
Вивиан Кемпбъл и Колън Фил (Деф Лепард)
Бийтълз (за Ринго не е много сигурно)
Депеш Мод (за Мартин Гор знаех, но тук видях обявена цялата група - моя любима впрочем)
Кърк Хамет (Металика)
Били Айдъл
Майкъл Джексън
Лени Кравиц
Мийтлоуф
Аланис Морисет
Принс
Рейдж Агейнст Дъ Мъшийн
Бритни Спиърс
Тина Търнър
Шанайа Туеин
Стив Вай
Ванеса Уилямс

ПОЛИТИЦИ, БИЗНЕСМЕНИ И ДР.

Челси Клинтън
Махатма Ганди
Стив Джобс (основател на Епъл Компютърс)
Иван Костов
Йошка Фишер (външен министър на Германия, Зелена партия)

СПОРТИСТИ

Килър Ковалски (кечист)
Карл Люис

ПИСАТЕЛИ, ХУДОЖНИЦИ, ФИЛОСОФИ

Леонардо да Винчи
Конфуций
Кафка
Питагор
Плутарх
Платон
Волтер
Бърнард Шоу
Исак Башевиц Сингър
Мери Шели
Пърси Биш Шели
Хенри Дийвид Торо
Лев Толстой
Рави Шанкар
Ани Безант
Кришнамурти
апостол Матей
св. Франциск Асизки
Махариши Махеш
Парамахамса Йогананда
Елън Уайт

Личности, цитирани като вегетарианци, но съмнителни по една или друга причина

Алек Болдуин
Леонардо ди Каприо
Жан Жак Русо
Байрон
Майкъл Стайп (Ар И Ем)
Стинг
Робърт Смит (Кюър)
Стивън Сегал
Едисон




Редактирано от Raja на 30.01.04 11:07.



Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: Raja]  
Автор Raja ()
Публикувано30.01.04 11:12



Така, след развенчаването на Хитлер най-големия фанатик сред вегетарианците остава АЗ



Тема Допълнениенови [re: Raja]  
АвторVeggi (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 13:49



Kim Bassinger



Тема Ощенови [re: Veggi]  
АвторVeggi (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 14:00



Sokrates

Platon

Isaak Newton

Charles Darwin

Tina Turner

Phil Collins

George Harisson

Michael Bolton

Bryan Adams

Victoria Adams ot Spice Girls

Melanie C ot Spice Girls

Brad Pit

Ricki Lake

Dustin Hoffman

Nastassia Kinski



Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: Raja]  
АвторBepa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 14:05



Известна е в цял свят фразата на Айнщайн - "Месото ми пречи да мисля!"



Тема Re: Допълнениенови [re: Veggi]  
Автор Raja ()
Публикувано30.01.04 14:08



Нея съм я цитирал, може би не си обърнала внимание. Между другото тя беше обявена за съмнителна вегетарианка в сайта за който споменавам защото са я видяли с кожени ботуши. Аз обаче съм склонен да смятам, че просто се е объркала нещо, понеже тя е един от най-известните активисти срещу жестокостта към животните. Мисля, че членува и в PETA. Друг интересно нещо за нея е, че е последователка на големия американски диетолог Пол Брег, книгите на който горещо ти препоръчвам. По специално имам предвид "Чудото на гладуването" - тя всъщност далеч не е само за галдуването, а обхваща доста по-широк кръг аспекти на здравословния начин на живот.




Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: Raja]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано30.01.04 14:13



Смешна тема - да я допълним ли с имената на всички останали известни хора, които не са вегетарианци? И какъв е смисълът?



Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: tchupakabra]  
Автор Raja ()
Публикувано30.01.04 14:35



Бих си пожелал да допълним списъка на вегетарианците с твоето име



Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: Raja]  
Автор A3_ ()
Публикувано30.01.04 14:50







Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: Raja]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано30.01.04 15:56



Леекичко изместване на въпроса с усмихнато ласкателство. Добър си



Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: Raja]  
Автор Фют (дяволче)
Публикувано30.01.04 17:27



А какъв е смисъла на всичко това мога ли да попитам?
Т.е. те са вегетарианци и какво от това, или не са, но въпроса пак същия...
Или идеята е: ми те са, защо и аз да не стана (хм, ако е, някак не става - при мен например би имала обратен ефект - при вида на някои имена по-скоро моменталически бих тръгнала да си търся прилично приготвено пилешко).
Има някаква.. показност, която лично мен леко ме дразни... Някак... популизмът като че ли не е най-доброто, което може да се направи в случая... каквато и да е била първоначалната цел.
Съвсем не искам да звуча гадно, просто ми омръзна... се напълни всичко тук с "какво казва Христос, този, онзи и еди кой си по въпроса", колко Здравословно е да не се яде месо и какво ли още не. И това вече преля.

Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon


Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: Фют]  
АвторVeggi (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 17:32



Лошо няма!



Тема Какво смешнонови [re: tchupakabra]  
АвторVeggi (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 17:44



смешно видя в темата? Нали клубът се казва "Вегетарианство",какво да обсъждаме, времето на вън ли?
На мен специално ми беше много интересно да прочета за някои известни личности,а това, че аз съм избрала вегетарианството не се дължи на тях!



Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: Фют]  
Автор Raja ()
Публикувано30.01.04 17:53



Ами виж, на мен специално като вегетарианец ми беше много любопитно да разбера, че личности които уважавам по други причини също са вегетарианци, по същия начин по който като българин ми е любопитно и бих казал приятно да знам, че създателя на компютъра е (поне наполовина) българин. И доколкото в този клуб влизат предимно вегетарианци (идеята е такава) реших, че това би било интересно и за тях.
Така, че приеми този списък просто като набор от любопитни факти, не като пропаганден материал. Още повече, че е хубаво в този клуб освен сухи материали за В12 и Калции да има и по-свежи неща. Съгласна ли си? Не съм имал намерението моя постинг да е капката която е преляла чашата, но така или иначе не бях в течение че такава чаша се пълни.
Що се отнася да това дали е здравословно да се яде месо, нормално е това да е централна тема в този клуб и се боя, че ще останеш разочарована, ако очакваш това да се промени.
Приятен уикенд на теб и на всички вегетарианци и невегетарианци в клуба!




Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: Raja]  
АвторVeggi (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 17:55







Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: Raja]  
Автор Фют (дяволче)
Публикувано31.01.04 17:38



Виновничко. Прекалих (не с каквото казах, а с начина, по който го казах), си признавам доброволно. Не съм искала да звуча назидателно/скандалджийски.

Просто.. никога не ме е интересувало личностите какво правят в свободното си време и съответно се отнасям подозрително към определен вид... писания.

А иначе уважавам любопитството.

За по-свежите неща си прав, но все пак нека внимаваме с освежаването. Пък и за В12 и калция много нещо се изписа. Е, със сигурност има и още много да се допълни.

И, да, не си могъл да знаеш какви ще ми ги роди главата и изприказва устата.

Хм, сега за здравословното и нездравословното... Едно е да се обясни, че вегетарианството е здравословно (или как не би било нездравословно), съвсем друго е натрапчиво да се твърди, че това е единствено правилното нещо, без което човек едва ли не не е човек (примери за последното колкото искаш). Та.. едното е нормално за централна тема, а другото е леко отблъскващо (или да цензурирам с "прави лошо впечатление"?).

С което май успях да обясня защо реагирах така, да се поизвиня за особения тон и да кажа каквото имах да казвам.

Благодаря. Приятен уикенд на всички и от мен.

Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon

Редактирано от Фют на 31.01.04 17:50.



Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: Фют]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано01.02.04 13:54



Пак ми се ще да напомня, че тук хората идват доброволно и целта не е някой да убеждава някого в нещо. Вегетарианците далеч не се рекламират така натрапчиво, като месарските фирми по телевизията. Те си общуват помежду си, така са си нарекли и клуба, за да не стават грешки и в него да влизат хора, които темата ги дразни. Във всяка философия си има и крайности, във вегетарианството също има крайни мнения, или поне крайни по отношение на приетото за средно положение. Това е в реда на нещата. Тук това не звучи толкова страшно и крайно и тук му е мястото. В края на краищата всеки си има мотиви за да стане вегетарианец и ги споделя с другите. Очевидно е, че един заклет вегетарианец и един заклет месоядец няма какво да си кажат и няма начин да доближат гледните си точки. За мен спора межди месоядците и вегетарианците кой е по-по-най е напълно безсмислен и безполезен и за едните и за другите, освен ако целта на месоядците не е единствено провокацията. Иначе не мога да си обясня присъствието им тук.



Тема Re: Известни вегетарианцинови [re: Raja]  
Автор zacky (badly drawn)
Публикувано15.02.04 12:38



Специално за DM мисля, че информацията не е вярна. Спомням си една тяхна снимка от 80-те, на която са на маса, въоръжени с китайски пръчици и набиват вкусни мръвки.
Все ми е едно кой какво яде, всичко е въпрос на свободен избор. Не мисля, че известните вегетарианци са някаква реклама за вегетарианството, поне за мен със сигурност не са.



Тема Re: Depeche Modeнови [re: zacky]  
Автор Raja ()
Публикувано16.02.04 10:20



Радвам се, че повдигна темата за групата с най-красивата, елегантна и чувствена музика - Депеш Мод
Сега попаднах на едно изказване на Мартин от 1985 на http://www.tuug.utu.fi/~jaakko/dm/dmtekstit/privatemg.html . Ето го:
"I’ve developed a love for black leather which is hypocritical, like Alan, I’m a vegetarian – for moral and health reasons". Това означава, че може би наполовина си прав, защото Андрю и Дейв не ги споменава като вегетарианци. Възможно е те двамата да са набивали въпросните мръвки на онзи компромат . Разбира се възможно е и след 1985 те да са се увлекли покрай Мартин и Алън. Специално обаче за Мартин мисля, че информацията е надеждна.
Аз също съм на мнение, че всеки сам трябва да прецени дали приема (или не приема) определени концепции. Понякога обаче, когато той е на ръба на съмнението и се колебае (понякога точно заради това, че повечето хора около него като че ли са на обратното мнение) би могъл да получи допълнителен кураж и стимул разбирайки, че някой който уважава и цени е поддръжник на идеите към които се е насочил.
Фенски поздрав! И
Never let me down again

Редактирано от Raja на 16.02.04 10:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.