Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 05.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема След пет години постене отново проядох месо! Защо?нови  
Авторpeфлekт (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 04:08



Защото си втълпих , че месото ме прави по спокоен и уравновесен . Дали е така или е самовнушение не знам . В началото ми се гадеше и дори повърнах един път ... ( кюффффтета ...) , но лека полека организма ми отново свикна и сега ги кльопам почти с удоволствие ...

Та ... самовнушение ли е или не ?



Тема Re: След пет години постене отново проядох месо! Защо?нови [re: peфлekт]  
Автор Fire walker ()
Публикувано26.01.04 06:01



щом си повърнал много се съмнявам да ти се отразява добре.Тялото и психиката са едно-няма как да ти се отразява добре на психиката ако ти се отразва зле на физиката.
Не че ти казвам "спри да ядеш месо"..Ако смяташ,че имаш нужда си яж...Но не насилвай себе си в нито една от двете посоки.Почувствай какво е истината за теб и я следвай.Никой отвън не може да ти каже кое е твоята истина.



Тема Re: След пет години постене отново проядох месо! Защо?нови [re: peфлekт]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано26.01.04 08:51



>Та ... самовнушение ли е или не ?

Зависи как ТИ мислиш



Тема Re: След пет години постене отново проядох месо! Защо?нови [re: peфлekт]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.04 10:16



Повърнал си заради самовнушение.
Не е невъзможно силната храна да те прави по-спокоен



Тема Re: След пет години постене отново проядох месо! Защо?нови [re: peфлekт]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано26.01.04 10:59



Поне според мен месото няма как да те прави по-спокоен, но това си е само мое мнение. Но щом не си ял месо в продължение на 5 години, мисля че имаш достатъчно опит и сам можеш да прецениш. Аз лично не мога да си представя да започна да ям месо, заради самата консистенция на месните продукти, от която се надявам да съм отвикнала.



Тема Re: След пет години постене отново проядох месо! Защо?нови [re: peфлekт]  
Автор A3_ ()
Публикувано26.01.04 11:28



Значи не си бил осъзнат вегетарианец, а просто немосояд. това, което си направил е огромна грешка и скоро можеш да се готвиш за ответен удар от страна на тялото, а именно някоя болест. Това е неизбежно. Но ти се зарадвай на най-първата и най-лека болест -- тя е подарък, за да се усетиш и да се върнеш в правия път... ако не се усетиш, ще дойде по-тежка и т.н. Докато в някои живот ти дойде акъла в главата. Не говоря на изуст познавам още няколко случая като твоя, единия беше особено жесток, с фатален край, но ни най-малко не искам да те плаша или нещо такова, а да се опитам да ти дам импулс да се позамислиш малко! Да разсъждаваш и да те контрирам, за да не даваш лош пример на хората четящи в клуба!
Истинското вегетарианство не се ограничава във времето, то е вечно, месоядството е разположено във времето, тъй като е неестествено и примитвно.
Рядко съжалявам хората заради болестите, но ми става наистина мъчно, когато ядат месо и се тровят, защото това е истинската причина за нещастието, а другото са следствия, необходими и неизбежни следствия. Така е и с някои мои близки за съжаление, е за щастие доста други от тях са вегетарианци!
Но болести като рак, диабет, депресия, жестокост, неспособност да се обича истински и хиляди други -- това са се децата на един извратен начин на живот, в основата на който стои и месоядството!!! Друг въпрос е какво стои зад месоядството -- но е по-добре да не се задълбочава, човек много над това, за да не се отчайва, а да стане осъзнат вегетарианец!

Желая ти скоро да излезеш от тази яма в която си скочил!
Всичко най-хубаво /а това включва вегетарианството!/




Тема Re: След пет години постене отново проядох месо! Защо?нови [re: A3_]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.04 13:25



Вегетарианството пък води до болести като тежка форма на фанатична маниакалност Теб май те е хванало



Тема Re: След пет години постене отново проядох месо! Защо?нови [re: tchupakabra]  
Автор A3_ ()
Публикувано26.01.04 13:55



няма да ти отговарям!



Тема Re: След пет години постене отново проядох месо! Защо?нови [re: A3_]  
Автор Fire walker ()
Публикувано26.01.04 21:44





ЛЕЛЕ БОЖЕ!


Ти верно страдаш от тежка форма на маниакален фанатизъм!!!

Вегетариянка съм, но твойте разсъждания почти ме накараха да се засрамя от това!

Първо-смехотворно е да се твърди,че месоядстовото е причината за всички беди.Липсата на осъзнатост е причината за бедите.И е жестока липса на осъзнатост да смяташ,че това до което ти си стигнал е единствено правилното и да осъждаш хората и да им обясняваш как едва ли не ще умрат ако не правят както ти си казал.Хора живеят по 100 години здрав и пълноценен живот както са си месоядни ,а също умират на по 25 -вегетарианци.Та...по спокойно го давай, и не съди ближния си и не си мисли,че си хванал господа за шлифера.Извратен живот е именно това.




Тема Re: След пет години постене отново проядох месо! Защо? [re: peфлekт]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 21:53



Дали да ядеш месо или не, трябва сам да си решиш. Вегетарианство за сметка на големи усилия на волята не си струва да практикуваш. От него няма полза и може да се разболееш. А колкото до прилошаването - организма ти е отвикнал от месната храна. Тя си има специфика на усвояване, различна от другите храни, различни ензими участват, специфични токсини се отделят и след като стомахът ти е отвикнал от тази храна е нормално да реагира с дискомфорт. Пък и как ти хрумна да почнеш точно с пържени кюфтета. Трябваше по-постепенно и с по-лесносмилаеми месни продукти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.