Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 22.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Даааанови [re: kиapa]  
Автор A3_ ()
Публикувано16.02.04 00:26



Родителите трябва да показват най-хубавото и най-доброто на детето! Така то трябва да е вегетарианче по рождение! Логиката да направим децата престъпници и след това да чакаме да се осъзнаят да бъдат добри, показва абсурдността на това което Земеделеца твърди!
Пък и в крайна сметка месоядството вече е отживелица и колкото по-рано някои се откаже от него, толкова по-добре!
Щом се е родила една душа в човешко тяло, тя вече е направила ИЗБОРА -- да бъде вегетарианец!!! -- това е същността на човека! Изборът е направен, другото са думички и спекулации. Разбира се е прекрасно човек да си задава такива въпроси, но трябва да си отговаря правилно!




Тема Re: Даааанови [re: kиapa]  
Автор Raja ()
Публикувано16.02.04 10:49



Това е много хубав въпрос с философски привкус. Всъщност цялото възпитание на едно дете се състои от хиляди ограничения, които възрастните му налагат - това е същноста на възпитанието.
Аз, като роден вегетарианец не бих казал, че съм възприемал месото като нещо забранено и следователно привлекателно. Истината е, че просто не съм гледал на месото като на храна.



Тема ЕТО ЕДИН ЛИНКнови [re: lex]  
АвторBerrи (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 12:06







Тема за децата вегетарианцинови [re: Raja]  
Авторkиapa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 21:22



Благодаря ти за този отговор, винаги съм се притеснявала как биха се чувствали децата ми, ако бъдат вегетарианци по рождение, но аз не бих могла да им давам месо. Твоите думи ми дават кураж!



Тема Re: Даааанови [re: kиapa]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано17.02.04 23:59



Не се притеснявай от това да не даваш месо на детето си... навремето дъновистите бяха около 20 000 души в България... Всички техни деца са вегетарианци. Сега тези деца са 60-70-80 годишни и нищо им няма


"Месоядството е отживелица"

Тема Re: за децата вегетарианцинови [re: kиapa]  
Автор Raja ()
Публикувано18.02.04 10:21



Всъщност съществува обратния вариант - детето като поотрасне, разбере и приеме аргументите, заради които родителите му са вегетарианци да ги обвинява заради това, че не са го възпитали от малко на този режим. Ясно е, че по време на пубертета всичко може да се очаква. Аз например им се сърдех, че не са ме записали на уроци по някакъв музикален инструмент, но специално вегетарианството винаги съм го приемал като най-естествената диета.
Освен това предполагам, че би било трудно да се готви винаги отделно за децата, особено пък месо. Приемайки вегетарианството, човек постепенно започва да гледа на него просто нато на мускулна тъкан на труп и би му било меко казано не особено приятно (меко казано) да я вижда в хладилника си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.