Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ...още една "експертка" по вегетарианството...нови  
Автор KABИ (търсещият)
Публикувано22.11.03 10:57



Ето едно "меродавно" мнение:

Ани: Не се отказвайте от рибата

Има различни видове вегетарианство, като основните групи са: пълните вегетарианци (които не консумират никаква животинска храна), лакто-ово-вегетарианци (които освен растителни продукти приемат мляко и млечни продукти и яйца). Има и разширен вариант, който включва и консумацията на риба. Именно този тип вегетарианство аз лично препоръчвам, тъй като рибата е ценна и здравословна храна и наистина ще бъде жалко да липсва от диетата ви.


Ани се отказва от вегетарианството, тъй като не можела да си набавя всички необходими за напредъка продукти.

Учените казват, че вегетарианците страдат по-рядко от сърдечно-съдови и ракови заболявания, от затлъстяване, високо кръвно налягане, диабет, остеопороза. Според тях те имат и по-добра физическа издръжливост и по-голяма продължителност на живота. Самата аз дълги години бях вегетарианка. През това време също така тренирах и то доста успешно, но... Когато в едно изречение се появи думичката “НО” това означава, че има проблем. Така в един момент в моето мускулно развитие настъпи застой. Какви ли не методи и упражнения опитвах, но напразно. Единствено имаше промяна в обработката на тялото ми. Мускулите ясно се очертаваха, но не бяха плътни и обемни, нямах и никаква сила. Освен това задържах и много вода, а и се възстановявах бавно. Тогава започнах да се храня с необходимите белтъчини. Белтъчините в храната се разделят на две групи – на завършени и незавършени. Завършените съдържат големи количества от всички незаменими аминокиселини. Рибата и месото, птиците и яйцата, сиренето и киселото мляко са завършени белтъчини. От друга страна, зърнените храни и бобовите растения, ядките и семената, зелените листни зеленчуци и много от другите храни са незавършени белтъчини, защото те предоставят на човека само част от незаменимите аминокиселини. Всеки, който се занимава със своите мускули, развива ги и се стреми към повишаване на техните качества не може да се надява на успех ако не приема храни с животински произход. В краен случай можете да комбинирате различните незавършени белтъчинни храни. Така и по време на Коледните и Великденските пости ще може да си набавите всички незаменими аминокиселини. Тези комбинации от незавършени белтъчини са известни от древността. Те са част от традиционните кухни на много народи като: боб и ориз, ориз и леща, ориз и тофу. Но не забравяйте, това е само временно решение!



Тема Re: ...още една "експертка" по вегетарианството...нови [re: KABИ]  
АвторMelody (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 11:23



А ти на какво мнение си?
Аз лично съм в мъгла.
Но напоследък този въпрос (за постенето и мускулите) е доста актуален за мен и издирвам някакво "по-експертно" мнение!
Одобрявам поста и никак не съм по животинските храни, но ако това наистина си има цена след време...
И ако човек реши да постегне мускулите си?





Тема А за какво са нужни толкова хипермускули...?нови [re: Melody]  
Автор KABИ (търсещият)
Публикувано25.11.03 11:24



Още повече на една жена? Това е едно безкрайно надлъгване със собственото ни тяло,което си има и цена.И за жалост тя се плаща на стари години,когато всички Арнолдовци и Рамбовци рухват изведнъж/когато спре дрогата за мускулите/.И за какво е било всичко това?За да имат по-силно самочувствие,да си избият комплексарщината.Живеем във времето на тоталната рекламна инвазия.Тези хора донякъде ги възприемам като нейни жертви.А може би са и част от този процес на всеобща лудост , наречен консуматорско общество.По-точно-участват в пробутването на поредния излишен и вреден продукт,за да си вземат трохите комисионни.И дано да видят снимките на Арнолд от това лято от един папарак на плажа,за да видят какво става с един идол на цяло поколение културист на 55 години...



Тема Re: ...още една "експертка" по вегетарианството...нови [re: Melody]  
Автор Ras4o (на Пух приятел)
Публикувано25.11.03 12:49



Силните и стегнати мускули нямат нищо общо с големите мускули. Ако искаш големи мускули - има си протеинови добавки и други гадости, които вършат работа.
"по-експертно" мнение ще чуеш абсолютно всякакво, в зависимост дали изказващия го е любител на месото или не е.

Моето лично мнение, за моя случай, е че при заседналият начин на живот, който водя, вегетарианството е най-подходящо. Не че съм вегетарианец по здравословни причини и не твърдя че начина ми на живот е здравословен,

Пак по мои наблюдения, ако човек не е с наднормено тегло, то не отслабва повече при (разумно!!!) вегетарианско хранене. Пак ще повторя нещо, което съм писал и друг път в клуба - само спирането на месото не е достатъчно и даже е вредно! Необходимо е разнообразно меню от по възможност повече зеленчуци, плодове, зърнени храни, бобови и гъби. И още - резултатите от вегетарианството не трябва да се гледат след кратко време - тогава наистина е възможно отслабване на организма след като го лишиш от храните с които е свикнал и преди да се е научил да си изгражда необходимите белтъчини.

Постенето е стрес за тялото, може да има пречистващ ефект, ако се извършва със знание. Има хора, които практикуват абсолютен пост (лечебно гладуване), като се стига до 1 седмица без храна и вода, след това още две седмици без храна и след това един месец захранване, като цялата процедура е под медицински контрол. Лично съм си говорил по въпроса с един познат, който го е правил - твърди че се е отървал от проблеми с бъбреците, стомаха и други проблеми, появяващи се след средната възраст. След цялата процедура е бил малко под нормалното си тегло, като бързо го е възтановил. Казва че се чувства много по-добре (няколко години след като е постил).

Така че ето ти едно съвсем друго мнение, ти си преценяваш кое е вярно.

А ничего тебе не угрожает,
Только когда ты в дубовом гробу.


Тема Re:нови [re: Ras4o]  
Автор Melody ()
Публикувано25.11.03 16:16



За гладуването няма спор! Лично съм го изпробвала и знам, че когато се провежда правилно, благотворния ефект върху организма е безспорен! Затова и смятам да продължавам да го практикувам периодично.
Но ставаше въпрос за друго.
Никой не говори тука за културизъм и изкуствени мускули... Все пак имах предвид нормални хора, с нормални тела... :)
Понеже най-добре се чувствам, когато се храня основно с неживотински храни, малко се притесних когато ми казаха, че трябва да приемам повече белтъчини когато спортувам, за да може мускулите на тялото да придобият нормална стегнатост. Тъй-като само с въглехидрати не ставало, а аз се храня основно с вълехидрати...




Тема Re:нови [re: Melody]  
Автор Ras4o (на Пух приятел)
Публикувано25.11.03 19:13



Трябват и белтъчини - няма спор, но белтъчините могат да се изграждат от аминокиселини с неживотински произход.
Вярно е и че ако организъма е свикнал предимно на животински белтъчини, то пренастройването към растителни отначало му е трудно. Той не е свикнал да си ги изгражда сам, а ги ползва почти наготово.

А ничего тебе не угрожает,
Только когда ты в дубовом гробу.


Тема Re:нови [re: Melody]  
Автор A3_ ()
Публикувано25.11.03 20:05




Защо са ти стегнати мускули? Те лесно се стягат, но колко трудно се отпускат!?




Тема Re:нови [re: A3_]  
АвторMelody (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 09:01



хахах
според мен е точно обратното!
ами, защо са ми... за да се чувствам по-бодра, а не като мекотело...



Тема Re:нови [re: Melody]  
Автор Ras4o (на Пух приятел)
Публикувано26.11.03 09:27



Melody, права си че мускулите много лесно се отпускат, а трудно се стягат. Но се отпускат поради седенето пред комп-а, особено ако цял ден работиш на него, а не от неяденето на месо.
Даже твърдя че яденето на месо при заседнал начин на живот е много по-вредно.
Спортуване му е цаката, ама пусти мързел!!!

А ничего тебе не угрожает,
Только когда ты в дубовом гробу.


Тема Re:нови [re: Melody]  
Автор Ras4o (на Пух приятел)
Публикувано26.11.03 09:40



А за гладуването - може ли да споделиш кога и как си гладувала, че се интересувам за по-натам. За колко време? По какъв начин става захранването? Къде си била през това време? С или без вода е било? И т.н.

А ничего тебе не угрожает,
Только когда ты в дубовом гробу.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.