Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 16.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Отслабване?нови  
Автор Spectacular (парфюм)
Публикувано26.11.03 10:16



Интересува ме отслабва ли се от вегетарианството.Ако успеете да ме убедите,може и да ме спечелите за вашата кауза.



Тема Re: Отслабване?нови [re: Spectacular]  
Автор A3_ ()
Публикувано26.11.03 10:31



Аз съм се убедил, защото от 78 сега съм 65 кг. без особено въздържане /в смисъл когато преяждам/ , а когато ям нормално 62.
Ти може да повярваш, на моите думи, но ще се убедиш, когато го изпиташ върху себе си.
Сега са пости, можеш да решиш до коледа да попостиш, но твърдо без изключения! И да видиш как е теглото ти.
Желая ти успех!
Относно отслабването има и спомагащи фактори, ако искаш, ще ги напиша.




Тема Re: Отслабване? [re: A3_]  
Автор Spectacular (парфюм)
Публикувано26.11.03 11:17



Ще ти бъда много благодарна за всичко което споделиш.



Тема Re: Отслабване?нови [re: Spectacular]  
Автор A3_ ()
Публикувано26.11.03 19:47




Ще споделя тук някои неща.

1. Един час преди и поне толкова след хранене, да не се пие вода, защото така се разреждат стомашните сокове, храносмилането се забавя, оттам се получават отлагания.

2. Веднъж седмично глад. При мен това е Понеделник, той идва естествено, след Събота и Неделя, когато се случва да ям преобилно понякога . Важно е да не се изменя денят и да е всяка седмица! Тук ефекта е много осезаем и постоянен, ако се прилага безкомпромисно. Стига вторник да не се яде като за световно.

3. Спазване на основна култура на храненето относно комбинациите на храни. Много е важно плода да се яде на гладно!

4. Да се пие повечко вода през деня, поне 1 литар!!! Но вода, не кола, не чай, не кафе. Защото кофеинът изпраща сигнал до мозъка, че клетките имат достатъчно вода и така пиейки кола, човек може да дехидратира клетките си до голяма степен, което пък води до забавяне на процисите, от там до натрупвания, освен това и до бръчки и състаряване! Аз лично започвам деня с 400 мл гореща вода, която пия с дървена лъжичка на глътки, след това се къпя. Правя упражнения и тогава закусвам здраво.

5. Закуската да е най-обилното ядене и енергийно за деня.

6. След 6 часа вечерта не ям! Може да поема чай, плодови или зеленчукови сокове /прясноизцедени/, вода с мед, мляко, кисело мляко с мед, в извънреден случай плодове.

7. За дъвченето всички знаем, но освен знание трябва практика.

8. Добре е човек да си създаде навика да не яде прав и ходейки! Да седне за 1 минута, но да седне, защото тогава храносмилателната система се отпуска.

9. Белият хляб е отрова, освен това е безвкусен. Най-хубавият хляб е, този на който като вземеш от средата, и го размачкаш, не става на топче тесто.

10. Лично аз не се ограничавам в разните там калории. Ям много мед, орехи, жито, мляко, плодове, плодови сокове, пречистено краве масло - гхи, ориз и т.н С времето ми станаха безвкусни шоколади и други боклуци. Изобщо от известно време не ям нищо, в целуфанена опаковка или такова с бяла захар!

11.Движението е важно, но дишането за горенето е още по-важно! Сутрин 5 минути и вечер пет минути отделени за дълбоко, съзнателно дишане имат чудесен ефект.

12. Относно теглото има и друго -- важни са мислите.
Мисъл -- Енергия -- Материя, но тук вече всеки сам работи.



Горе долу това се сещам за момента. Така изброени нещата може да звучат страшни и спартански, но след като човек ги приложи усеща, една огромна свобода относно храненето и яде по-сладко.

НО НАЙ-НАЙ-НАЙ-ВАЖНО Е ВЕГЕТАРИАНСТВОТО,
ВСИЧКО ДРУГО Е ХУБАВА ДОБАВКА КЪМ НЕГО, НО ТО Е ОСНОВНОТО!

Иначе аз съм ящен, бързо трупам килограми, и бързо свалям. Е на село бабите преди повече ме харесваха, но знаеш как е с тях.

Ако има нещо питай.
Желая ти щастие!



Тема Re: Отслабване?нови [re: A3_]  
Автор Spectacular (парфюм)
Публикувано27.11.03 10:18



Благодаря за съветите,но там има поне 3 неизпълними за мен неща.

1-Не мога да хапна нищо преди 13.00ч(навик)
2-Алергична съм към меда.
3- не мога да пия по много вода.(издува ми се стомаха ,пък и не ми е вкусна)

Иначе другото ми се струва доста лесно за изпълнение.



Тема Re: Отслабване?нови [re: Spectacular]  
Автор Ras4o (на Пух приятел)
Публикувано27.11.03 10:20



Ако ще ставаш вегетарианка само заради отслабването - изобщо не се занимавай!!! Нито ще издържиш на вегетарианство, нито ще отслабнеш трайно.
От по-голямо значение е съотношението между разхода на калории и приемането им. За да отслабнеш са нужни елементарни познания по диетология, малко повече воля и много движение. Ако се интересуваш - може да ти пиша повече по въпроса.
Не казвам, че трябва да си броиш всяка приета калория - това вече е белег за предразположеност към шизофрения.
Вегетарианството не е решение на всичките проблеми!!! То е следствие от един по-различен начин на мислене, и спомага за решаването на някои проблеми на човека и обществото.

А ничего тебе не угрожает,
Только когда ты в дубовом гробу.


Тема Re: Отслабване?нови [re: A3_]  
Автор bamo (mr.)
Публикувано27.11.03 14:14



Чудесен пост А аз си мислих че само аз знам мед с кисело мляко да ям ...
За първи път чувам че сутринта трябва да е основното ядене?
В колко часа закусваш? Аз се старая до 12 часа да карам на 1-2-3-4 плодчета и после правя основното ядене за деня - още плодове или пък някоя голяма салата с орехи и зехтин.

Със студена вода ли се къпеш? звввбвввввввввв



Тема Re: Отслабване?нови [re: bamo]  
Автор A3_ ()
Публикувано27.11.03 17:55




Ами, за меда и млякото
Закусвам към 7,8,9 но това си е 3-4 часа след ставане. Обичам да ставам по-раничко. Иначе сутринта ям повече. Нали такава е поговорката: закуската изяш сам, обяда раздели с приятеля си, вечерята дай на врага си. По едно време и аз ядях най-много на обяд, но от двата начина, на мен по ми допадна да ям сутрин основно. Важното е да не е вечер
За душовете -- пожелавам си да са студени, но си взимам и топли, даже в съотношение топли/студени първите водят. Ако знаеш някоя хитрина казвай




Тема Re: Отслабване?нови [re: A3_]  
Автор bamo (mr.)
Публикувано27.11.03 19:17



Ами то като се замисля и аз ям около 4 часа след ставане, но при мен това се пада 12 часа
За жалост не мога да се включа със съвет в темата, тъй като предполагам че имам някакъв генетичен бъг и много трудно качвам килограми. Екперементирал съм главно с напълняване, накрая се отказах и сега чакам да мина 25 за да ми се забави метаболизма та да натрупам опит

Редактирано от bamo на 27.11.03 19:19.



Тема Re: Отслабване?нови [re: Ras4o]  
Автор bamo (mr.)
Публикувано27.11.03 19:34



Нито ще издържиш на вегетарианство, нито ще отслабнеш трайно

Сега е момента Spectacular да се заинатиш и да докажеш обратното.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.