Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 07.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Отслабване?нови [re: sema]  
Автор Ras4o (на Пух приятел)
Публикувано01.12.03 11:34



Нищо ново няма да ти кажа, трябва да се спазват елементарни правила за здравословен начин на живот.

1) Най-важното е - балансът между поети и изразходвани калории трябва да е в полза на изразходваните. Така тялото използва натрупаните мазнини за да си набави калории. Но това не трябва да става за сметка на храната, защото след една диета, когато тялото гладува при следващото по-голямо хапване то пак си попълва запасите. Следователно - трябва да се изразходва повече.
Плуването е, може би, спорта в който участват най-много мускули. За препоръчване е да се запишеш с треньор, който да те натоварва достатъчно, а и да направиш добра техника, която ще ти помогне да плуваш с удоволствие.
Ако живееш на по-малко от 3 километра от мястото, където работиш - това са 30 мин бързо ходене, а ако ходиш с транспорт - с чакането са най-малко 15. 15 мин по-рано да станеш си струва, а?
Планина - особено ако си от София - Витоша е съвсем удобно и наблизо. А ако можеш лятото да отидеш за 2 седмици преход е идеално. Важно е да се намери добро темпо за групата - така че най-бавния да не се налага да спира за почивки често, но и да не се влачите. Добре са малки равномерни почивки (10 мин на 50 мин ходене или след тежко изкачване). След 3-тия ден тялото свиква с натоварванията и ти става много приятно и лесно. Така преди време за 2 седмици при ръст 180см свалих от 74-5 на под 70 кг., без да се ограничавам в храната. Бях станал само мускули. След това качих до 71-2 и бях така много време (докато не си взех кола )

2) Поеманата храна - трябва да се изключат мазнините и да се ограничат въглехидратите.
Добре е да се наблегне на храни, съдържащи влакна - т.е. зеленчуци и зелени храни. Влакната не се преработват от стомаха, но създават чувство за заситеност, а и помагат за очистването на стените на стомаха и червата.
Ако си над 25 години можеш (трябва!) спокойно да изключиш всякаква захар от менюто си, в краен случай може да се замести в малки количества с кафява или нерафинирана, но тя е по-скъпа. Младите организми, и особено децата може да понесат неголеми количества захароза. Всичко останало сладко трябва да се замести с плодове, мед.
Нишестените храни - хляб (особено бял), картофи, ориз, да не говорим за нишестените кремчета - трябва да се ограничат.

3) Не търси бърз резултат. Както казах по-горе - може да се отслабне бързо, но стресът, на който е подложено тялото при загубата на тегло го кара да се стреми да се "запаси" занапред. Привиквай го постепенно на по-динамичен живот и по-малко калории.

4) На колко си години? Ако си под 20, то метаболизма през този период е трудно предсказуем, така че е по-добре да не насилваш тялото си, а само да се опиташ да го вкараш в разумни граници, и да изчакаш няколко години, когато ще знаеш кое как му се отразява и при какво тегло се чувстваш добре.

А ничего тебе не угрожает,
Только когда ты в дубовом гробу.


Тема Re: Отслабване?нови [re: bamo]  
Автор Spectacular (парфюм)
Публикувано01.12.03 12:11



От както написах темата,се опитвам да ям постно(без месо) и не знам защо, но май с постното се преяжда.Ядох баница с праз лук и с кисело мляко,пържени чушки с яйца,пържен праз лук с яйца,пържени картофи и салата от зеле и моркови и се чувствам по-дебела (не че съм качила),но просто се издух.Та не знам дали ще продължа.



Тема Re: Отслабване?нови [re: Spectacular]  
Автор A3_ ()
Публикувано01.12.03 12:53



Браво! Това е най-хубаво -- да пробваш. Но имай малко търпение да видиш резултатите, поне две седмици, месец, а междудругото ако можеш махни и яйцата, за да е наистина пост!
Браво, браво!




Тема Re: Отслабване?нови [re: bamo]  
Автор A3_ ()
Публикувано01.12.03 13:09




Няма връщане на зад. Но пък мога да влияяя на горенето. Като играя яко асани, после храносмилането е като за световно.
Иначе прочистването:
1. един ден глад в седмицата /при мен това е Понеделник -- добре е да е точно определен, за да си знае организма, че тогава почива/ и процедури в този ден клизма или пия Английска сол. Правя също и кунжала.
2. Асани, пранаяма.
3. От време на време по-интензивно процедури като клизми, по-дълги гладувания, няколко дни само на сокове или плодове, или само на мляко и мед .
4. Невероятен ефект при мен имаше прочистването на черния дроб със зехтин и лимонов сок.
5. Най-важния фактор -- морала!
6. Мисли, чувства, взаимоотношения и т.н.

Горе долу това е.




Тема Re: Отслабване?нови [re: Spectacular]  
Автор Ras4o (на Пух приятел)
Публикувано01.12.03 13:46



миии.. как да ти кажа.
Това колко ядеш зависи от теб.
а и забележи колко са пържените неща в менюто ти.

А ничего тебе не угрожает,
Только когда ты в дубовом гробу.


Тема вегетарианството не е равно на отслабване!нови [re: Spectacular]  
Автор тъrъдъk4e (плюшено)
Публикувано01.12.03 13:57



Това, което изчетох до тук обвързва вегетариансвото с методи на здравословно хранене/при които се наблюдават вариации/.
Само по себе си вегетарианството не значи отслабване. МОже да не хапваш никакви животински продукти и да се тъпчеш с макарони или сладкиши. Ефекта ще е нулев.
Не бива някой да става вегетарианец, защото иска отслабване и тук да му обяснявате, че това е възможно.
Вегетариансвото е вътрешно убеждение и не бива да се очакват чудеса



Тема Re: вегетарианството не е равно на отслабване!нови [re: тъrъдъk4e]  
Автор Ras4o (на Пух приятел)
Публикувано01.12.03 15:40



В отговор на:


Това, което изчетох до тук обвързва вегетариансвото с методи на здравословно хранене/при които се наблюдават вариации/.



Ами чети заглавието на темата!
Питат хората - може ли да се отслабне.
Всеки си изказва мнението.

А ничего тебе не угрожает,
Только когда ты в дубовом гробу.


Тема Re: вегетарианството не е равно на отслабване!нови [re: Ras4o]  
Автор тъrъдъk4e (плюшено)
Публикувано01.12.03 15:59



моя милост също!



Тема разширява се стомахът от неконцентрираната хрананови [re: Spectacular]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано01.12.03 20:19



и аз забелязах същото, имам подобно на малко бирено коремче (без сланина, самият стомах е разширен). Просто вегетарианската храна като цяло не е концентрирана (има високо съдържание на вода), а и има растителни влакна които поемат вода и стават по-обемни. Та номерът е следният :

1) да се използват и концентрирани храни - кълнове (любимите ми - житните - с ябълка, канела, ядки и мед - СУПЕР), варива, тофу, извара/сирене, ядки [предварително кисна ядките във вода, фитиновата киселина и др. така се разграждат и става по-лека храна:), напр. заедно със стафиди и овесени ядки] ,яйцата също са концентрирана храна, лично аз не съм им фен, И
2) да не се яде много наведнъж



ПП: а може би също толкова важно е и движението/тренировките (съдя по себе си)

Редактирано от Люб на 01.12.03 21:29.



Тема благодарянови [re: A3_]  
Автор bamo (mr.)
Публикувано01.12.03 21:07








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.