Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Осъзнатото вегетарианствонови  
Автор A3_ ()
Публикувано28.10.03 09:39



ОМ ОМ ОМ

Здравейте приятели!
Искам да отворя тук една тема за истинското вегетарианство, а не само за немесоядството, защото напоследък осъзнавам, че има огромна разлика между неяденето на месо и вегетарианството. При мен първо дойде неяденето на месо поради чисто здравословни причини. Не че бях болен, но неисках да се разболявам, което 100% щеше да се случи ако продължавах да пъхав в устата си труповете на нещастни животинчета, да тровя мислите и чувствата си и т.н. Но така или иначе самото неядене на месо е само част от вегетарианството. А неяденето на месо + осъзнаването на моралните и духовните му страни съставляват цялото вегетарианство, което дава живот, светлина и цялостно здраве (физическо, психическо, морално и духовно).

ХАРИ ОМ



Тема Re: Осъзнатото вегетарианствонови [re: A3_]  
Автор lex (..безсмъртен..)
Публикувано28.10.03 11:27



Виж моята тема на следващата или последваща страница за Духовното и Физическо вегетарианство

"хм"


Тема Темата беше изчезнала, но я намерих в архиванови [re: A3_]  
Автор lex (..безсмъртен..)
Публикувано28.10.03 11:51



"Тук искам да отворя една голяма скоба и да разгранича вегетарианството на две: духовно и физическо.

Вегетарианството не е само това, което е общоприето да не се яде месо и месни продукти, а и най-вече духовна чистота или духовно вегетарианство.
Само и единствено тогава физическото вегетарианство няма да причини влошено здраве.
Духовното вегетарианство позволява на космическите и земните енергии да си взаимодействат и протичат безпрепятствено през изчистеното тяло и тогава и само тогава могат да се постигнат резултатите, които са описани в тези хубави книжки за вегетарианството, но неизясняващи докрай смисълът му.
Иначе действително както казва Мишо Шамара физическото вегетарианство би довело до влошено и физическо и психическо здраве, ако човек все още си позволява да излъчва негативна енергия, а тя включва най-общо казано: страх, депресии, лоши мисли, чувства, емоции и действия, които са насочени срещу друг човек или дори към себе си или които просто чувстваме. Именно това са унищожителите на тялото и психиката на човека."

"хм"


Тема А какво бе станало ,ако...?нови [re: lex]  
Автор KABИ (търсещият)
Публикувано29.10.03 19:43



-да речем,ви захапе комар?Ще го помилвате ли?Или ще го посъветвате да си отиде по живо-по здраво?Убийството на комара вегетарианска постъпка ли е?



Тема Re: А какво бе станало ,ако...?нови [re: KABИ]  
Автор Aлeдap (демон)
Публикувано30.10.03 09:35



Ще го изпратя в ъгъла да размисли! И повече да не прави така!

Aledar~


Тема Re: А какво бе станало ,ако...?нови [re: KABИ]  
Автор lex (..безсмъртен..)
Публикувано01.11.03 20:43



айде няма нужда да ставаме джайнисти

ще го килна още преди да съм го видял (няма да го ям) ... това си е реакция на мускула, която преминава в мозъка и после обратно до мускула, който реагира почти автоматично

"хм"


Тема Re: А какво бе станало ,ако...?нови [re: lex]  
Автор Ras4o (на Пух приятел)
Публикувано03.11.03 15:53



Не е ли по-лесно да светнеш лампата в коридора, да изчакаш малко да отиде натам и после да изгасиш и да затвориш вратата?
Мрежа на прозореца също върши работа.
Пък и в края на краищата има чудесно мазило за махване на сърбежа от ухапването - едно-две намазвания и все едно не те е хапал.
Струва ли си да го убиваш е въпроса? Какво ще постигнеш с това - удоволствие за възтържествувалата "справедливост"?

П.С. за рефлекса на мускула си прав, но той е придобит, защото така сме научени. С малко усилия може и да се потисне.

А ничего тебе не угрожает,
Только когда ты в дубовом гробу.


Тема Re: А какво бе станало ,ако...?нови [re: Ras4o]  
Автор lex (..безсмъртен..)
Публикувано04.11.03 14:23



има хора, не толкова чувствителни, които не усещат комарите ... е аз ги усещам...

за предпазните мерки си прав... но те са след като те е ухапал

Ама ти верно си роден джайнист :)) Знаеш ли какви са те?

"хм"


Тема Re: А какво бе станало ,ако...?нови [re: lex]  
Автор Ras4o (на Пух приятел)
Публикувано04.11.03 17:11



Ами първо - не знам кои са джайнистите, а и не вярвам да има някакво значение кой като какъв се определя.
И второ - не съм роден такъв. Работя над себе си
Но този принцип - да предотвратиш условията за възникване на насилие е залегнал в повечето Учения. Като започнеш от Буда Гаутама и Христос.
Предполагам е ясно, че говоря по принцип. Изключително малко са хората, които могат така да се контролират, включително и аз не съм от тях.

А ничего тебе не угрожает,
Только когда ты в дубовом гробу.


Тема Re: А какво бе станало ,ако...?нови [re: Ras4o]  
Автор lex (..безсмъртен..)
Публикувано06.11.03 02:34



Джайнизмът е най-ярко застъпен в Индия.
Те са хора, които вървят много бавно и носят със себе си звънче и постоянно звънят с него за да плашат буболечките и да избягат да не ги настъпят.
Това са хората, които ги е страх да дишат, защото така унищожават много живи микроорганизми, но ги е страх и да умрат, защото също ще убият в себе си много микроорганизми.

Сам разбираш, че положението е сериозно

"хм"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.