Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Обикновената дъвка?нови  
Автор lolo ()
Публикувано20.09.03 18:10



Какво ще кажете приятели за дъвката? Чух че в състава и има животински съставки.Някой знае ли нещо по въпроса?

om


Тема Re: Обикновената дъвка?нови [re: lolo]  
Автор Hot lce (непознат )
Публикувано20.09.03 19:50



За животински съставки не знам, но ти стига подсладителя, който хакат в тях



Тема Re: Обикновената дъвка? [re: Hot lce]  
Автор lolo ()
Публикувано22.09.03 21:07



абе така е .Но поне да не е от животини.
:)))

om


Тема Re: Обикновената дъвка?нови [re: lolo]  
Автор A3_ ()
Публикувано02.10.03 00:28



ОМ ОМ ОМ

Дъвката води до гастрит, от там до язва, а от там до рак.

Хари ОМ



Тема Re: Обикновената дъвка?нови [re: A3_]  
Автор Люб (дете)
Публикувано02.10.03 01:08



здрасти

аз търся естествена дъвка ... преди внасяха такива от Турция... а п/и 20-30г. са ми разправяли - са дъвкали сакъз - от смолата на дърветата



Тема Re: Обикновената дъвка?нови [re: Люб]  
Автор KABИ (kavisat@hotmail)
Публикувано02.10.03 09:43



Ти и сега можеш да го дъвчеш-иди на Витоша/може и в Шварцвалд или някъде из Алпите,огледай иглолистните и ще се ориентираш.Ама е доста леплива тази работа- особено по фотополимерните пломби и метални коронки.А аз си имам в изобилие и от двата вида,за да мога да дъвча по-здраво-друго си е с железни зъби.Пък явно и още не съм достигнал това ниво да ми се регенерират зъбите.




Тема Re: Обикновената дъвка?нови [re: Люб]  
Автор A3_ ()
Публикувано02.10.03 14:29



ОМ ОМ ОМ

Прекрасна естествена дъвка е пчелния восък. Дано го има в Шварцвалт .
Друго което е приятно за дъвкане е клончета. А е прекрасно за зъбите. Клончета от ябълки, портокали, дъб, бор. И т.н. Можеш да дъвчеш и клончета с иглички на иглолистни дървета. Смола от бор съм дъвкал, малко лепне, за това повече обичам клончетата. И кълновете могат да се дъвчат дълго.
А ако искаш дъвка, за да си засилиш слюнката, ще ти кажа и йогийска паста за зъби: сол, зехтин и малко карамфил -- се разбъркват докато стане хумогенна смес и с тази паста се мият зъбите, но не с четка!!! /става твърде абразивно/, а с показалец или показалец и среден пръст.

ОМ ОМ ОМ



Тема Re: Обикновената дъвка?нови [re: lolo]  
Автор пpиятeлъ (светъл лъчъ)
Публикувано06.10.03 15:07



mdaaaaa ima razni kokale
jelatin4e de :))
ama tolkova li ti lipsva taz pusta davka
haide nema nijda

нека Светлината огрява Пътятъ ви къмъ НЕГО!!!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.