Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:28 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема А какво ще кажете занови  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано25.05.03 12:39



малките деца?

Не е ли опасно да не ядат месо? Все пак растат имат особени нужди..мислите ли, че е безопасно ако не ядат месо?

Аз не ядях месо около година, просто защото изобщо не ми липсва и в един момент установих, че близо 6 месеца почти не бях яла месо. И никак не ми липсваше. Продълйих така около година, но след като забременях (и малко преди това) започнах да ям пиле и риба. Сега имам малко момиченце на което давам пилешко месо и риба. Не бих рискувала да я лиша от това просто защото не съм съвсем убедена, че е безопасно. Аз също ям пиле и риба, но спокойно мога да мина без пилето например (рибата смятам, че е доста полезна). Но ям защото готвя за семейството и не мисля, че ми вреди особено.
Та въпроса ми беше - Мислите ли, че едно малко дете може да я кара и без месо? И какви са аргументите ви? Аз дори се притеснявам, че тя яде доста малко, защото никога не си изяжда целия обяд, а месото го давам именно там.



Тема Re: А какво ще кажете занови [re: bejb]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано26.05.03 10:08



Ами аз познавам хора, които никога не са опитвали месо - даже една жена на над 70 години и беше в идеално здраве. Не са ми близки познати, че да съм запознат със здравословното им състояние, но изглеждаха съвсем нормални.

Най-добре го ограничи до веднъж-два пъти седмично и когато детето порасне го остави само да избере дали да яде месо или не.

Наблегни на соя, други бобови, много мляко и млечни продукти, гъби.



You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема ne e neobhodimoнови [re: bejb]  
Автор пpиятeлъ (светъл лъчъ)
Публикувано26.05.03 16:06



......izob6to ne e neobhodimo bebeto da se hrani s meso...daje e vredno!!!!!
.....normalno e 4e qde savsem malko i ne mu haresva
.......dobre e izvestno 4e vsqko dete kato malko ne obi4a mesoto i mu e gadno dori
no go karat nasila da qde i taka sled vremeto stava ......
sigurno se povtarqm ve4e no pak 6te kaja 4e indiicite koito ot holqdoletiq ne qdat trupovete na ubitite jivotni se 4ustvat super.......tehnite bebeta ne qdat meso

нека Светлината огрява Пътятъ ви къмъ НЕГО!!!


Тема бебе и месоядствонови [re: bejb]  
Автор Люб (дете)
Публикувано26.05.03 20:40



Здравей

предполагам досега сте яли месо и сте свикнали с него /имам предвид семейството/.При това положение ако се отказвате от него, ще продължавате да ядете същите неща,но без него - а то е заемало определено място - концентриран носител на белтъчини,лесноусвояемо желязо и др. елементи,витамин B 12 ... така че най-добре се консултирайте със специалист, но подберете, понеже доколкото знам не всеки разбира от вегетарианство . Не че неяденето на месо е нещо неестествено, но досега сте свикнали с него и незнанието при избора може да крие опасности.

А детето само ще покаже какво иска.Към това което са писали другите - бобови храни (тофуто е добро),мляко,ядки,ще добавя - редовно плодове и зеленчуци,сега им е сезонът,това е най-добра храна,както и можете да пробвате с някои кълнове - както писа АЗ_,има всичко в тях - житни,ръжени и пр. (кълновете от бобови растения не се ядат сурови,понеже имат отрови,но леко задушаване стига).Лесно се правят и вкъщи и са евтини.;)



ПП:един сайт с малко инфо -

- мисля там някъде имаше и за кълновете

Редактирано от Люб на 26.05.03 20:44.



Тема точно за кълновенови [re: Люб]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано26.05.03 21:29



си мислех. Има в магазина кълнове люцерна, ръж, слънчоглед. Сурови са. Така ли се ядат или се правят нещо? А соевите кълнове? Виждала съм в консервени кутии, но аз по принцип избягвам да купувам каквото и да е в метални консерви. А соеви не съм виждала пресни. Те как се приготвят?
Иначе плодове и зеленчуци яде много;)

Редактирано от bejb на 26.05.03 21:32.



Тема Re: точно за кълновенови [re: bejb]  
Автор A3_ ()
Публикувано27.05.03 09:08



ОМ ОМ ОМ

Най-хубави са кълновете от жито, ръж, леща, нахут, люцерна, слънчоглед -- те могат да се ядат сурови! В покълналия слънчоглед има такива работи, дето и в бадемите ги няма в такова количество.

А храната, която дава здраве на човека се състои от плодове, зеленчуци, кълнове, ядки, мляко, масло, млечни продукти, сушени плодове, растителни масла /студенопресовани/, билкови чайове, мед, пресни плодови или зеленчукови сокове /но не купешки! - те са отрова/, кафяв ориз, зърнени храни.

Храните, които безусловно разболяват човека и внасят смут в ума му са: месо /тука влизат и пилето и силно токсичната риба, в която на 1 грам има 220 милиона бактерии, които предизвикват гниене в дебелото черво, а от там знаете кръвта не минава през бъбреците, за да се филтрира, а отива направо в сърцето, от където тези отрови се разпръскват из цялото тяло. Всяко месо е токсично! Убийството не прощава!/, яйца,тютюн, алкохол /всякакъв! дори и оцет, ако не е ябълков/ бяло брашно, бяла сол, бяла захар /за съжаление често кафявата я правят от бяла + есенция -- по-евтино е/, рафинирано олио, маргарини, кафе, какао, черен чай /за тези, които са здрави, не ядат месо и правят някакви упражнения - асани, дишане, паневритмия, тичане или друго, за тези които искат да навлязат во по-финни сфери-- лукът, чесъна и фастъците също не се препоръчват/. Това са си буквално отрови, в пълния смисъл на думата. Просто не знам с какви думички да го изразя, защото това трябва да се осъзнае, а не да стои като информация.

Важно е храната да бъде 70-80% сурова!!! Ако се обработват термично, то това трябва да е за кратко.
Ако приемем, че храната бива:
1. сурова;
2. сушена;
3. термично обработена -- печена, варена /най-добре на пара/;
4. замразена;
5. консервирана;
в тази стълбица опасноста идва от 5-та позиция.

Важно е плодовете да се ядат на гладно /30 минути преди основното ядене/
Да не се смесват плодове и зеленчуци, диня и сирене, домат и сирене.
Кълновете трябва да се изплакват преди ядене!
Вода и течности се пият един час преди и един час след хранене!
Важно е да се яде с любов и в хармония!
Разбира се човек не трябва да е аптекар в храненето си!!!

Тези простички правила за хранене в началото може да се струват на някой като догми и заробващи принципи, но с прилагането им човек получава, доста голяма свобода. Дори само отказването от месото /всякакво/, носи такива подаръци и благословии, на този който се е отказал от него, че той бива стократно възнаграден. Това е много, много прекрасна постъпка, която бива възнаградена щедро, и колкото повече време минава, толкова повече човек се обогатява.

Всичко най-хубаво!

ОМ ОМ ОМ



Тема Re: точно за кълновенови [re: bejb]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано27.05.03 09:55



Соеви кълнове има пресни по китайските магазини - пробвай този на Графа, като тръгнеш от Славейков към Попа след 20 метра вдясно, малко трудно се забелязва, малка е витрината. Един плик струва някакви стотинки.
Ако търсиш по другите магазини - питай за соя на семена, аз поне не съм виждал да се продават тук, но знам че има - семената се засяват в чиния с мокър памук и след няколко дена имаш готови пресни кълнове с гарантиран произход - собствения ти перваз
Соевите кълнове могат да се ядат сурови - на салата, може и да ги ползваш с други зеленчуци за запържване. В китайската кухня имат малко по-различен начин за пържене на зеленчуците - на висока температура и за много кратко време, без да омекват отвътре. Така отвътре си запазват качествата.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: точно за кълновенови [re: A3_]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано27.05.03 10:43



vsichko drugo e iasno i az praktikuvam sushtite printzipi i gledam da ogranichavam sushtite riskovi hrani...samo mi obiasni zashto ne e dobre da se smesva domat sus sirene molia te...

gagalove's cry


Тема Re: точно за кълновенови [re: gagalove]  
Автор пpиятeлъ (светъл лъчъ)
Публикувано27.05.03 15:07



domat i sirene....naistina mn vkusno ...no spored razdelnoto hranene ne biva da se smesvat osnovnite grupi v-va.....osobenno jivotinski i rastitelni......ne pomnq to4no kakvo ima6e lo6o v tazi kombinaciq, no mai be6e tova 4e domatite sadarjat kiselina/i a puk sireneto e osnova (Ca)......po tozi na4in dvete se neutralizirat i ostavat prodaljitelno vreme v stomaha. koeto zatrudnqva negovata funkciq.......izvestno vreme se pazeh da ne gi smesvam.....Beinsa Duno v edna svoq knijka za hraneneto sa6to opisva tazi kombinaciq kato vredna....no edno ot nai-vrednite kombinacii e smesvaneto na jivotinski i rastitelni hrani......

нека Светлината огрява Пътятъ ви къмъ НЕГО!!!


Тема VNIMANIE!!!нови [re: Ras4o]  
Автор пpиятeлъ (светъл лъчъ)
Публикувано27.05.03 15:13



.....soevi semena, tova si e vsa6nost samata soq.....ima q na jenskiqt pazar...eftina e i e gotina.......!!!edin savet izbqgvaite da si kupuvate amerikanska soq i amerikanski soevi produkti......- usa soqta e geneti4no tretirana!!!

нека Светлината огрява Пътятъ ви къмъ НЕГО!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.