Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Вегетарианството води до влошено здравенови  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано27.05.03 11:04



Още древните диетолози са утановилим, че отказа от консумация на животински продукти в дневната диета води до влошаване на психическото състояние на индивида, изразяваща се в раздразнителност, лошо отношение към другите и неспособност за правилна оценка на ситуацията.
Липсата на важни физиологични съставки води до нарушен хормонален баланс, промяна на цвета на кожата (жълтеникаво бозав), притъпяване на основните сензори (зрение, полова активност), както и на намаляване на цялостния физически тонус на индивида
Вегетарианците са по неиздръжливи от месоядните. Имат нужда от повече сън. Страдат от липса на тонус.
Затова похапвайте от време на време месце!!!!

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: Вегетарианството води до влошено здравенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано27.05.03 11:36



hahaha po-golemi gluposti otnosno vegetarianstvoto ne biah chuval...znachi da zapochnem podred...purvo v tozi klub po-goliamata chast ot horata sa fenove na t.n. novo vegetarianstvo koeto otricha nai-veche konsumiraneto na meso no ne i na jivotinski produkti...posle...spiraneto na mesoto vodi do izkluchitelna pozitivna nasoka na misleneto i po-goliam zariad na polojitelni chustva, kakto i po-malko agresivni misli i idei...vse pak spirash da iadesh ubiti sushtestva....za drugite "loshi efekti" na vegetarianstvoto prosto niama da govoria , poveche ot smeshni sa...za zrenieto i polovata aktivnost e pulna glupost...a za tonusa e nai-goliamata greshka...konsumiraneto na meso e svurzano s mnogo vreme koeto triabva da se otdeli posle za da se smeli ot organizma...dokato rastitelnata hrana se smila za okolo chas, mesoto mu triabvat 5-6 chasa...
ne znam kakvo se opitvash da dokajesh s tova...che vegetarianstvoto e gadno ili puk tursish podkrepa v konsumiraneto na meso za da ne se chustvash gadno
uspeh :]

gagalove's cry


Тема Re: Вегетарианството води до влошено здравенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано27.05.03 12:23



Уфффф... Аман от разбирачи.
Само не разбрах няколко неща:

1) Да се заяждаш ли си дошъл? Има клуб "попържни" за целта

2) Откъде такава убеденост в думите си? Това да не ти го е казал някой лекар-диетолог, фен на здравословното хранене, който пуши като комин и пие медицински спирт

3) Ако си мислиш че ти си човека, който ще ни вкара в правия път, много си се излъгал.
Преминаването към вегетариански начин на хранене е свързано с доста неразбиране от страна на близките и околните. Така че почти всеки вегетарианец се е срещал с хора, които се опитват да го вкарат в правия път и да му обяснят колко е полезно да яде месо и колко е вредно да се откаже от него.
Също така с тълпи любопитни, които го разпитват защо не яде месо, на които се чудиш какъв отговор да дадеш, че да те оставят на мира, щото повечето като им отговориш и започват да спорят с теб.
Така че, пич, ако искаш да научиш нещо за вегетарианското хранене - с какви продукти се заместват месните храни и т.н. - заповядай. Ако си решил да се заяждаш - извинявай, ама не е тук мястото и не е това темата.


"отказа от консумация на животински продукти в дневната диета води до влошаване на психическото състояние на индивида, изразяваща се в раздразнителност, лошо отношение към другите и неспособност за правилна оценка на ситуацията."
А това е ама абсолютна глупост.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: Вегетарианството води до влошено здравенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор пpиятeлъ (светъл лъчъ)
Публикувано27.05.03 14:51



:)))))))))))))))
po sme6no ne6to ne sam 4uval

blagodarq ti za minutkata na zabavlenie
vinagi sam znael 4e mi6o plesnicata moje da e dosta zabaven ako pojelae


нека Светлината огрява Пътятъ ви къмъ НЕГО!!!


Тема един примернови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано27.05.03 15:49



не, че искам да се заяждам. Аз самата също една година не ядях месо, че дори и яйца. Обаче искам да ви кажа, че като бях ученичка (щото вече не съм ) имах един даскал, който беше пълен вегетарианец. Той не ядеше не само месо, но и нищо което има животински произход. Дори гледаше съдържанието на бисквитите, дали случайно не са със масло. Та той беше Ужасно слаб (само кокали), очите му бяха хлътнали в орбитите в дълбоки черни кръгове, беше доста жълт и болнав (това го знам защото на няколко пъти едва му спасяваха живота в болницата), но той беше убеден, че вегетарианството го прави много по-здрав. И като капак на всичко беше адски ИЗНЕРВЕН. Караше се със всички даскали и ученици и въпреки, че беше поклонник на Дънов, това ни най малко не успя да укроти нервите ми. Накрая освен, че изпадна в конфликт с учениците и учителите, напусна училището (щото видители никой не го разбира и ние всички сме заблудени овце), за което съм убедена, че имаше пръст директорката. Тоест помогнаха му да вземе това решение...

Е, това какво е? Аз съм много против пълното вегетарианство, както предполагам и вие.

Лично за мен съм си избрала по-умерен вариант (ям месо но рядко и то само пиле и риба), не ям пържено, пушено, силно препечено, ям много плодове, зеленчуци и кисело мляко.
И естествено не пуша. Е, ся една биричка пък може ли да не пийна...:)))

За мен е много по-вредно да изям една купа с пържени тиквички или картофи, отколкото примерно порция пилешко бонфиле със зеленчуци :)))



Тема Re: един примернови [re: bejb]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано27.05.03 16:40



Пълното вегетарианство не се препоръчва за нашия начин на живот. Никъде не го пише това че е полезно. Ако си някъде в Хималаите, медитираш по цял ден и рядко виждаш човек, освен може би другите монаси - тогава да, може.
Но ако работиш, по цял ден срещаш разни хора, които често не са ти приятни, дишаш приятния градски бриз - тогава не става.

Всеки си избира вариант - зависи защо го правиш. Аз не ям по етични причини - убийството си е убийство, независимо на какво. Но пък припалвам по цигара понякога. И обичам хубаво вино. Или бира с пържени картофи със сирене. Харесват ми тези неща.
Някои хора пък са вманиачени на здравословно хранене. И понякога насила се отказват от много неща - както твоя съученик. А не разбират че когато волята не е достатъчно силна то желанието изяжда тялото и отказът е повече вреден, отколкото полезен. Същият е бил проблема на твоя учител.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: един примернови [re: Ras4o]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано27.05.03 16:50



с една дума - всеки луд с номера си :))

май това е самата истина:)))



...всъщност истината е кой знае каква...и ние едва ли я знаем:)

Редактирано от bejb на 27.05.03 16:51.



Тема Re: един примернови [re: bejb]  
АвторBledenamp;Jult (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 00:13



Istinata e che , "ubijstvoto si e ubijstvo" - kakto kaza Ras4o ! I nikakvi prichini daje i sdravoslovni ne mogat da go opravdayat !! Pulna glupost e tvurdenieto che ne e zdravoslovno da ne se yade meso ! I neka Misho si bie sam shamara che e divotiya da se govoryat podobni izmislizi !



Тема Re: Вегетарианството води до влошено здравенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Дyxчe (отлетяло)
Публикувано28.05.03 00:22



След като човек съзнателно е решил да не хапва месце и от това се чувства добре (брех, даже и рима издокарах), не виждам защо всички останали трябва да го разпитват и пулят , критикуват и хулят.
Ще цитирам моят свекър, който казва следното
"Въпрос на вкус, казал Гарвин и се оженил за маймуна



Тема Re: Вегетарианството води до влошено здравенови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор A3_ ()
Публикувано28.05.03 08:53



:)
Наистина, който му се яде месо и си търси оправдания за това нека да си яде, но за тези, които искат да знаят истината ето я /не съм си я измислил аз!/:
- месото е отрова /пилешко, риба, яйца - всичко!/
- алкохола е отрова /дори една капка бира -- това не е фанатизъм или
екстремизъм а просто наука/
- цигарите са отрова /аз където пуша само на аванта като минавам край
пушачи, ако знаете колко катран събирам, какво остава за тия дето сами
пушата. Приятели тия дробове за какво са ви дадени знаете ли?

Айнщайн на 33 години казва: "Месото ми пречи да мисля" и го отказва. Общо взето всички издигнали се човеци са били вегетарианци.
За веганството - съм съгласен тук в гъстата материя не е много препоръчително.

Не е крайност да не ядеш месо, крайност е да убиваш като имаш толкова много храна!

Всичко хубаво!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.