Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Za sirenento  
Автор Britt (Aes Sedai :)))
Публикувано19.08.03 11:23



Edin priatel mi kaza, che sireneto poneze sydyrza mnogo amini, koito pri prerabotka ostatuchen produkt e amonqk e vredno. PO tazi prichina i mlqkoto bilo gadno.
Vie kakvo shte kazete?

Bretonnier un jour, bretonnier toujours ! / Bretonnier one day, bretonnier always !


Тема Re: Za sirenentoнови [re: Britt]  
АвторBeни (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 22:21



Правилно ти е казал приятелят ти. Това, което ще напиша не е признато от официалната медицина, но от алтернативната е. Млякото, сиренето, кашкавала са вредни при честа консумация. Причиняват камъни в бъбреци, жлъчката и др. За това е най-добре да се яде по-рядко, примерно веднъж седмично.



Тема Re: Za sirenento,а и за другите млечнинови [re: Beни]  
Автор KABИ (kavisat@hotmail)
Публикувано22.08.03 04:11



Един съмишленик да срещна най-после на тази тема.Бях писал преди време нещо на тази тема в ЙОГА,ама много ме критикуваха...Темата бе МЛЯКОТО-ЗА И ПРОТИВ...

То, Времето,лети,не спира,.....и нещо в нас си чезне и отмира....

Редактирано от KABИ на 22.08.03 04:20.



Тема Re: Za sirenento,а и за другите млечнинови [re: KABИ]  
Автор Britt (Aes Sedai :)))
Публикувано22.08.03 12:01



Da i moqt poznat mi kaza syshtoto za zabolqvaniqta, kaza oshte, che visokata konchentraciq na amonqk, kojto se poluchava e vredna za mozyka. Spomena, che ako prekalish s mlechnite produkti moze da te zaboli glava.
Osven tova toj e i lekar i kaza, che i v medicinata se opisvat tezi procesi, makar che ne se izkazva oficialno stanovishte po vyprosa.

Bretonnier un jour, bretonnier toujours ! / Bretonnier one day, bretonnier always !


Тема Re: Za sirenento,а и за другите млечнинови [re: Britt]  
Автор Hищo (пълно)
Публикувано29.08.03 12:35



'Spomena, che ako prekalish s mlechnite produkti moze da te zaboli glava'


Баси, какво ли име на бебетата и малките деца - неспирен главобол!



Тема значинови [re: Beни]  
Автор Mirna_Minkoff (atzuv)
Публикувано30.08.03 15:57



в скоро време ще се гътвам, а;)
Цял живот консумирам предимно сирене и кашкавал( най-вече)
Ей го на, доживах до 28 , ако е рекъл Господ и до 128 ще доживея, но ако утре се смряскам , причината едва ли ще бъде в сиренето и кашкавала.
П.С. Като малка растях джудже на бой, но щом наблегнах на млечните продукти и , ненадейно, взех ,че пораснах
П.С. Камъни в жлъчката се получават предимно при консумацията на месо и по-мазни продукти. Навремето доста се интересувах по въпроса със заболяванията на жлъчката , и даже някъде бях чела, че на Изток , в азиатските страни, заболяванията от подобен род са много редки, благодарение на нищожната употреба на телешко, свинско и тем подобни.)

"Това, което не е забранено, е задължително!"


Тема Re: Za sirenentoнови [re: Britt]  
АвторLus (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 21:10




Хей хора стига сте се занимавали с глупости:))
Искам да уточня че съм вегетарянец от 10 години....
Ама защо се захващаш със сиренето... ако боледува някой от него или злоупотребява или проблема можа да търси другаде... в главата си например:)
И не се заблуждавайте че като сте вегвтартянци задължително ще живеете по-дълго .... не е там логиката а?



Тема Re: Za sirenentoнови [re: Lus]  
Автор Britt (Aes Sedai :)))
Публикувано01.09.03 12:35



Qzte kakvoto iskate:). Men tova ne me interesuva.(Kakto kazah, informaciqta mi e ot chovek uchil i praktikuval medician i chovek uchil v istinska Joga akadeniq).
Samo popitah dali ste cheli 'lichno!!!' neshto konkretno po vyprosa. Ochakvah otgovor ot sorta, "ne, tova ne e vqrno, zashtoto ..." ili "da tova e vqrno, zashtoto ...". Ne ochakvah da ustanovqt problem s glavata mi

I kude vidqhte, da pishe "iskam da ziveq po-dulgo"???????
p.p. Az ne se iztukvam kato vegetarqnec, prosto ne obicham da qm meso.:))

Bretonnier un jour, bretonnier toujours ! / Bretonnier one day, bretonnier always !


Тема Re: Za sirenentoнови [re: Britt]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано01.09.03 17:35



Не се връзвай, от жегите ги боли главата.
До вчера и на мен ми идеше да си я отрежа, студенолюбив съм.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: Za sirenentoнови [re: Ras4o]  
Автор Britt (Aes Sedai :)))
Публикувано02.09.03 09:52



Haha:))
Sega veche trqbva da ti e oshte po-dobre, samo che az, kato vidna zmiq, sum toplolubiva i sega..... imam problemi .....

Bretonnier un jour, bretonnier toujours ! / Bretonnier one day, bretonnier always !


Тема Re: Za sirenentoнови [re: Britt]  
Автор1OO% (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 09:46



Всеки има право на избор!На 35 години съм и от 15 години ям сиренето самостоятелно или с чаша червено воно.



Тема Re: Za sirenentoнови [re: 1OO%]  
Автор WildWind (непознат )
Публикувано06.10.03 23:24



chel sam che konsumaciata na mlechni produkti uvelichava veroiatnostta ot respiratorni zabolqvaniq t.e. kashlici hremi i t.n. Az ne qm meso ot 11 godini i me morqt samo takiva bolesti ot vreme na vreme. Tazi godina sprqh da qm kashkaval i sirene ta shte vidim prez zimata dali shte gi hvashtam pak tezi ligavi bolesti.
za spravka - knigata "Sila za jivot" , Pol Breg ...
A za mnenieto za bebeshkata kyrma iskam da kaja che tq nqma pochti nishto obshto s kraveshkoto mlqko a da ne govorim za sireneto i kashkavala !!!
V kyrmata proteinite sa ne poveche ot 4% !



Тема Re: Za sirenento,а и за другите млечнинови [re: Hищo]  
АвторLora (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 08:05



Zabelezi che v prirodata nikoe zivotno ne se hrani s mlyako sled preminavane na bebeshka vuzrast.Taka trybva da e i pri horata, bebetata ima kakvo da vzemat polezno ot maichinoto mlyako, sled tova mlyakoto nyama hranitelna stoinost. Nyakude byah chetla che pryasnoto mlyako e sluzoobrazuvashto viz kiseloto e druga rabota



Тема Re: Za sirenento,а и за другите млечнинови [re: Lora]  
Автор AЮC (нети-нети)
Публикувано25.10.03 15:12



Ние това го забелязваме, обаче такива сравнения са неправомерни. И животните с удоволствие биха се хранили с мляко много години, само че ги няма кой да им го дава, отбиват ги. Щото в природата няма друго животно, което да го дундуркаш двайсетина години, преди да започне само да се грижи за себе си. При останалите животни е така - година-две родителите го хранят и учат на това-онова, пък после го оставят само да си изкарва прехраната. Е, откъде да си вземе горкото отритнато животинче мляко В джунглата и саваните няма магазини.
Второ, е хората не се хранят с майчино мляко, като пораснат, а с мляко от други същества. А таквоз и другите животни си хапват с удоволствие. Откъде идва поговорката: "Покритото мляко котки не го лочат". На възрастните прасета, ако им сложиш мляко в копанята, мислиш ще откажат ли?
Изобщо това с млякото и млечните продукти са си едни пълни измислици, с които пак някой се прави на интересен, за да привлече вниманието и да поприбере малко парици от жадните за все нови и нови неща люде.
Слузообразуващо било? Да, но само за определен тип хора (в Аюрведа наричан Капха), които съответно трябва да го пият с противодействащи подправки (кардамон). Киселото мляко в никакъв случай не е по-добро, но това е много обширна тема за разговор.



Тема как се правинови [re: Britt]  
Авторbamo (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 19:29



Днес ми казаха че сиренето се правило с помоща на някъв сок от задстомашната жлеза на закланите животни, дали не са ме излъгали?
Докато ми отговорите ще ям само синйо сирене



Тема Re: как се правинови [re: bamo]  
Автор AЮC (нети-нети)
Публикувано08.11.03 23:25



От Омирово време е известен начин за подсирване на мляко със сок от неузрели смокини. На трапезата на древните гърци козето сирене било задължителна компания на виното. Плиний Млади (62-113 г.) споменава меки и твърди сирена.
Около IV век според някои изследователи започнало подсирването на мляко със сирище от стомаси на млади животни. Други твърдят, че методът бил известен още от времето на Аристотел (IV в. пр. н. е.).

А ето с какво го правят днес, ако се съди по офертата на един вносител на мая за сирене и кашкавал:

Chy-Max® Plus
Chy-Max® Plus, (100% химозин), сила 1:16 000, доза 12-20 мл/100л. Мляко
Описание на продукта :

Chy-Max® Плюс е чист, стандартизиран разтвор на Ферментационно получен химозин (FPC), синтезиран при ферментация на Aspergillus niger var.avamori. Chy-Max® e бистра кехлибарена течност, с характерна миризма.
Начин на употреба:
Chy-Max® Extra,(100%химозин), сила 1:48 000, доза 5-10 мл/100л. мляко - Hannilase 650, (микробиална), сила 1:46000, доза 4-8 мл/100л. мляко


Hannilase 650
Hannilase 650, (микробиална), сила 1: 46 000, доза 4-8 мл/100л. мляко
Описание на продукта:
Ханилазе 650 е млекокоагулиращ ензим, произведен чрез ферментация на чиста култура Rhizomucor miehei. Времето за подсирване зависи от характеристиката на млякото: вид, киселинност и съдържание на калциев двухлорид ( 20-30 гр. на 100л. мляко ).
Начин на употреба: Необходимата доза /4-8 милилитра на 100 л.мляко/ зависи от вида на произвежданото сирене, технологичния процес и качеството на използваното мляко. Подходящото количество мая се разтваря внимателно в 10-20 пъти повече охладена чиста вода с неутрално рН (дестилирана). Този разтвор се прибавя към млякото при непрекъснато разбъркване до пълното му разпространение в целия обем за коагулацията. Ако се прибавя оцветител ,той се прибавя преди маята. Разредената мая да не се оставя за съхранение.



Тема Re: как се правинови [re: AЮC]  
Авторbamo (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 16:22



Благодаря за компетентния и пълен отговор



Тема Re: Za sirenentoнови [re: WildWind]  
Автор Clenched_Fist (Shut up'n squat)
Публикувано29.11.03 16:14



Абе човек, кърмата хубаво има не шовече от 4% протеини, ма я ми кажи на ушенце, млякото от кои животни има повече протеини - кравето ли, козето, може би биволското, а да не беше и овчето ....
Ако не можеш, аз ще ти помогна - нито едно от тези!
Айде стига с тия смехотворни изказвания вече



Тема съдърж. на белтъчини в различните млека и кърматанови [re: Clenched_Fist]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано30.11.03 06:07



Кърмата има най-малко белтъчини сравнено с животинските млека, които си изброил. Едно бебе има нужда от много по-малко белтъчини от теле, биволче, яре и пр..

Ето данни : от

(на немски е) взимам - съдържание на белтъчини за 100гр. мляко :
Овче - 5,27гр.
Кобилско - 2,2 гр.
Козе - 3,69гр.
Краве - 3,34 гр.
Кърма - 1,13гр.

логично

Редактирано от Люб на 30.11.03 06:08.



Тема Re: съдърж. на белтъчини в различните млека и кърматанови [re: Люб]  
Автор Clenched_Fist (Shut up'n squat)
Публикувано06.12.03 09:58



Здрасти, съжалявам, но не се оправям с немския.
Целия спор тръгна оттам че млякото и млечните призведения са вредни заради амино групата в протеините, нали така?(оттам много амини и т.н.)
Ако е така, сега какво искате да кажете, че кърмата е съвсем различна като състав от млякото и в нея няма азот ли? Защото натам върви разговора - хем млякото и млечните произведения били вредни, хем кърмата била полезна. А все пак и кърмата е мляко, макар и човешко ... И бебетата нищо им няма от кърмата, дори напротив, а пробвай да храниш едно бебе с краставици да видиш ... И не се опитвайте да ме убедите, че краставиците са по-близки по състав до кърмата, отколкото кравето, овчето и другите млека. Вярно възрастния организъм се различава от бебешкия, ма чак пък толокоз ...

По-здрави.

P.S. Наистина поста го писах леко афектиран, за което се извинявам, не го приемайте лично, нека говорим по същество за напред!



Тема Re: Не е до теориите за и против казеинанови [re: Clenched_Fist]  
Автор Mopraнa. (6% trinity)
Публикувано06.12.03 16:17



Защо някои вегетарианци се чувстват добре с млечните произведения, а други не?

Разбира се и мен като малка са ме хранили с попари и яйца (бъркани със сирене) ... Когато станах вегетарианка, имах органична необходимост от гладуване - не знам защо; за 3 години направих 15 пълни гладувания от по 10-20 и 30 дни ... Още след първото гладуване забелязах, че мляко и яйца повече не ми се ядат. Останаха сиренето и кашкавалът. Добре, обаче, тръгнах за чужбина. Приятелите ми ме бъзикаха, че ще ми изпращат кутии с бг сирене, защото в чужбина това била първата липса, която се усещала най-много. Ами какво да ви кажа, 3 години съм извън България, апетитът за сирене и кисело мляко не ме е споходил до тоя момент, а тук можеш да си ги купиш от всеки магазин. Излъгах малко, в едно от пребиваванията в България ядох сирене, но така се подух, в лицето особено станах като плондер и 3 дни не се показах навън ... Та питам просто, нямам нищо против сиренето и млякото, но наблюдават ли се при вас такива реакции с някои от храните дето /уж/ минават и за вегетариански ...



Тема Re: Не е до теориите за и против казеинанови [re: Mopraнa.]  
Автор A3_ ()
Публикувано08.12.03 16:28




Аз мляко и масло ям.
Но сиренето откровенно не го обичам от малък хич! Ял съм ама ми става едно гадно на стомаха. Кашкавал обичах, ама как ми се подува и на мен лицето от кашкавала понякога. За това го спрях. Мисля, че ми се е подувало лицето от късното, вечерно ядене на солен кашкавал.
Иначе млякото ми влияе прекрасно, особено киселото.



Тема кисело мляконови [re: A3_]  
АвторMelody (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 17:19



В какъв смисъл прекрасно?
Да не би да те разкрасява...
...че и аз да пробвам!




Тема Re: кисело мляконови [re: Melody]  
Автор A3_ ()
Публикувано08.12.03 20:17




Относно разкрасяването не съм сигурен дали е само от млякото.



Тема Re: Не е до теориите за и против казеинанови [re: Mopraнa.]  
Автор 2cool4you (усмихната)
Публикувано15.12.03 11:08



Не знам защо се закачам за твоя постинг/сигурно защото си по- умерена в мнението си/, но аз наблюдавах как реагира организмът ми на промяна в храненето. Работата е там, че за първа година постих великите пости/в момента пак постя- и двата пъти страг пост/ и след приключването му страшно си "паднах" по сиренето, което за двадесет и шест години въобще не ме интересуваше като храна- виж обожавах/вам кашкавал и мляко. След три месечна "луда" консумация на сирена/поне в едно дневно хранене/ получих бъбречна криза/ за първи път/ и се оказа, че имам 5 мм камък в левия бъбрек. Лекарят ми ме пита какво съм променила в храненето си, защото при профилактичен преглед преди три месеца нямаше и следа от това образувание и познайте- посъветва ме да се откажа от прекомерната консумация на сирене. Мисля, че от малка организмът ми си е знаел, че не му понася тази храна и затова не я е търсил...

Любимая, таких как ты, не было, нет и не надо...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.