Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 04.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Силно отвлечен и крайно теоретичен въпрос:нови  
Автор Kupo ()
Публикувано13.08.03 01:47



Представете си...все едно дали Еволюцията,Демиургът или някой гениален трупоядец -учен,магьосник-генетик...мммда,е успял да ...кръстоса(простете за дългата скоба,ама тези девиации са плод на пикочната киселина в клетите ми неврони,знаете-сетих се за Мичурин,кръстоската м/у диня и муха,както и абсолютно нелепата му смърт с магданоза...)...тааа...каква ми беше бедната месоядна мисъл...?
Аха.
Е успял да кръстоса...нещо с нещо.
И имате домат със сърцевина от чисто свинско.
Пъпеш с пилешко .
Ананас с телешко-все тая...
Ако отпадне това проклето от Бога и от собствените ви будни съзнания избиване на животни и (косвено) заставяне на милиони работливи,инициативни и интелигентни хора от ТРЕТИЯ свят да гладуват ...все заради това трупоядопоклонничество...Бихте ли турнали мръвка в чистите си уста?
Не ме разбирайте погрешно...аз съм един много неконфликтен смрадлив трупоядник,черният ми дроб е перманентно зает с обезвреждане на най-свирепи алкохолни отрови от мавруден,цабернет-саувигнон-ен и гъмзов произход...
Това ,моето тук,сред толкоз начетени и ...оммммм...омммм...(МГ 42,ти ненормален ли си,бе ?!?!?!Говедо ?!?!?!) и интелигентни чисти съществае чисто научноизследователски интерес...както аз предпочитам да наричам любопитството си...
Просто забравете импулса си за заяждане-моят е обасним-аз ям мърша,но вие,чистите... ?!
Та,отговорете ми кротко.
Ако знаете,че това месо расте на коренче и е пряк продукт на благословена фотосинтеза,бихте ли хапнали?
Поздрави !
Да са винаги предоволно кълновете в паниците ви и аминокиселините в организмите ви !(Триптофан,Лизин Метионин ! )
Амин !

her sever sikisi,ama lazim iki kisi !


Тема Re: Силно отвлечен и крайно теоретичен въпрос:нови [re: Kupo]  
АвторAлaя (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 03:38



Сега...да разчленим топика на две:))).Има 2 основни причини за вегетарианството-етическа и физиологична.Аз лично спрях да ям месо заради етичната страна на въпроса.А именно-това е убииство с акцент на това ,че е НЕНУЖНО убииство.Ако животът ми зависи от това да убия, ще го направя.Ако животът на детето ми зависи от това-ще го направя с нокти и зъби..ще прегриза артерията на сърната докато е жива...Но от към...колко...500 години в "цивилизования" свят това не се налага...

Да не говорим,че в някои многомилионни култури от 3 хиляди години не се яде месо и още са на картата.Заразлика от почти всички други техни съвременници-трупоядци:))).Сега не искам да генерализирам,че това е причината да оцелеят,но...фактът си е факт...

Тоест да убиваш тук и сега е проява на каприз, безотговорност, жестокост и ригидност-неспособност да се откажеш от традицията, дори когато тя е зло.Защото да убиеш от мързел и каприз е ЧИСТО ЗЛО.

Втората част-че месото е токсично/такова каквото е сега/, и че тялото и енергиината ни система са се променили в последните 50 години повече от колкото някой си дават сметка, е ФАКТ.

Някой храносмилат и отделят месо по-добре от други.Аз вече не го храносмилам добре и не само, че се чувствам отровена физически,но и вибрациите на ужаса и отчаянието, от които е изградена мъртвата плът на същества родени, отрасли и убити в жестокост и тотална противоестественост ми се отразяват зле емоционално.

А за вкуса на месото...вкусовете, с които си отрасъл ти се струват приемливи...В този смисъл-нещо,което има този вкус,но не е токсично,не е изградено от ужас и насилие,и не е плод на ненужно убииство не ме притеснява.
Успех в кръстоската на домат с пиле...Ако успееш,покани ме на вечеря.

Ако не, пак ме поканиНо ще ядем грозде...



Тема Ок,Алайо [re: Aлaя]  
Автор Kupo ()
Публикувано13.08.03 17:41




Да,остарялата звателна форма толкова добре ти отива на ника!
Да се концентрираме на морално-етич...я,чакай,чакай !
Начи,ако все пак се появи доматено месце,ти ,ако организмът ти не бе толкова безнадеждно ..."догмиран",би хапнала ?
Що се отнася до хилядолетните култури....ххех...между другото това е един интересен лаф,не-обект на тукашния разговор...аз лично предпочитам да поживея един човешки живот като хомо сапиенс,а не хиляда години като зеленчук!

Виждаш,уважаема Алая,че сред няколкото разумни и леко заблудени от остоятелствата (подобно на теб) симпатични и общителни тревоядци,се подвизава маса ОМММкащи съидейници
Не зная вегетарианството при тях причина ли е или следствие.
И.
Аз лично нямам намерение да карам никого насила да яде месо.Но не съм и съгласен някой да ме ми вменява качествата на убиец заради това,че се храня нормално

her sever sikisi,ama lazim iki kisi !


Тема Re: Ок,Алайонови [re: Kupo]  
АвторAлaя (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 17:49



Не смятам да отговарям на това.



Тема Разбира сенови [re: Aлaя]  
Автор Kupo ()
Публикувано13.08.03 17:56



-какво би могла да отговориш ?

her sever sikisi,ama lazim iki kisi !


Тема само не разбрах що се мислиш за толкова великнови [re: Kupo]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано14.08.03 14:50



Гледай сега, много е просто.
И тя просто ти го каза, ама ти нали си ... нещо не можа да го схванеш
Хората не ядат месо от две основни подбуди - заради убиването на животни и поради здравословни причини. Т.е. не защото месото е месо, както изглежда си мислиш.
Ето го и отговора на твоя въпрос. Кръстоската на домат с пиле води ли до убийство на животни? Тук е малко сложно да се отговори, защото не е ясно как точно ще се получи тази кръстоска. Ако не води до убийство, значи причината за неяденето му отпада.
Дали е здравословно обаче? Дали това месо от кръстоската ще има само вкус на пилешко, без да е такова по принцип или наистина ще е пилешко. Това е доста важно, защото ако ще е пилешко като нормалното пилешко, то то няма да е полезно, но ако ще е зеленчук с вкус на пилешко, тогава предполагам, че ще е здравословно.
Въпросът, който поставяш не е философски, както на теб може би ти се иска да го разискваш, а съвсем практичен и може много лено да му бъде даден еднозначен отговор, когато отговориш на уточняващите въпроси, които ти зададох.
Колкото до мен лично, ако питаш за вкуса на месото, то той не ми е особено привлекателен. На света има толкова голямо количество вкусни неща, колкото човек не би могъл да изяде за цял живот и затова много често правим избор между вкусното и по-вкусното. Аз имам късмета, че от съвсем малка, когато не съм знаела какво е вегетарианец, винаги съм избирала плодовете и зеленчуците, защото и до ден днешен за мен няма по-вкусно нещо от ябълката и доматаВъпрос на вкус, но аз наистина съм вегетарианец по точно тези причини - плодовете и зеленчуците са ми много по-вкусни, а месото винаги ми е било гадно, от както се помня. Т.е. при мен няма никакви идеологически причини и ако се направи кръстоска между домат и пиле, аз ще си ям нормалния домат, защото прекалено много ми харесва така, както си е...



Тема Re: Силно отвлечен и крайно теоретичен въпрос:нови [re: Kupo]  
Авторвйoжфrмpoaтж (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 16:01



Аз пък не ям месо, щот` ми е гадно. Т.е. подбудите не са само две. И според мен тая е най-нормалната.



Тема Re: само не разбрах що се мислиш за толкова великнови [re: arc]  
Автор Vroomfundel (неиздържал)
Публикувано14.08.03 16:09



Дотук добре, ама защоубийството на растение не е убийство?

Защо не може да мърда, може би? Така и така е преебано от съдбата, няма проблем да го избиваме.

Даже, за някои и убиването на риба не е убийство, за това вече даже и тъпо-абсурдна причина като горната не мога да измисля.

SKINHEADS - MORE HAIR THAN BRAIN

Тема Re: само не разбрах що се мислиш за толкова великнови [re: Vroomfundel]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано14.08.03 18:21



за някои може и да е така, но за мен не е.
т.е. не мисля, че убийството за храна е престъпление. Нали и самите животни се убиват и ядат едни други, това е естествено, защото така е създадена природата. Дали го намираме за ”добро” или ”лошо”, това си е въпрос на гледна точка, но сам по себе си този процес е само едно - естествен.
По същия начин и с растенията. Но ние сме органични същества, живи. Не можем да ядем камъни и да продължаваме да сме живи. Те нещата точно така са нагласени - ядеш нещо живо за да се поддържаш жив. От морална гледна точка може и да не е добре, че за да живее един организъм, трябва да умре друг и да му послужи за храна, но това е единствения начин, по който върви нашата машина - природата.
Друг е въпросът, че хората много често убиват и без да се налага да ядат и този случай не попада под описания от мен ”естествен” ход.



Тема Чакай !!!нови [re: arc]  
Автор Kupo ()
Публикувано17.08.03 20:10



А не можем ли да се опитаме да направим няколко еволюционни стъпки...нанякъде и да минем на фотосинтеза ?
Ок,ам целта ми не е била заяждане,мама му стара !
Добре-разбрах това за доматите.
Аз също не бих клал хубавичките и пухкави пиленца,ако има домат с една вкъсна пържолка от бяло месце вътре !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.