Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 26.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Винаги ме е тормозил един въпроснови  
Автор dma (irq)
Публикувано23.06.03 02:14



Вегетарянството (и цялата култура, която върви с него) не ви ли излиза по-скъпо от, нека го кажа така, омниядството?

Не ме нападайте, просто ми е любопитно.


There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Винаги ме е тормозил един въпроснови [re: dma]  
Автор A3_ ()
Публикувано23.06.03 08:00



ОМ ОМ ОМ

Не, не излиза по-скъпо. Но това е без значение!!!

Учителя Беинса Дуно казва: "Вие казвате -- ей изкарахме евтино на Рила, казвам ви няма значение дали сте изкарали евтино или скъпо, а какво сте свършили..."

Като надхвърлим ограниченото и извратено разбиране, че човек е същество имащо за цел да свързва двата края разбираме, че ние сме извънредно богати. И този кредит, който ни е даден трябва да го използваме. Когато ядем месо ни излиза прекалено скъпо, защото по-често трябва да ходим за нов кредит и повече пъти. А сега по конкретно -- когато човек яде месо се разболява повече, умът му е по-инертен, ще тръгне по-болници, ще почнат болежките и така ще профука една трета от живота си, а това вече е много скъпо.

ОМ ОМ ОМ



Тема Re: Винаги ме е тормозил един въпроснови [re: A3_]  
Автор dma (irq)
Публикувано23.06.03 12:57



Не, не излиза по-скъпо. - това ми стигаше. По принцип нямах нужда от морален урок, но щом държиш..

Разбира се, че има значение. Ако вегетарянството излизаше по-скъпо, то не виждам как по-бедните хора биха си позволили да го практикуват. Много прекрасно звучи всичко, че парите нямат голямо значение, но понякога се налага човек да мисли И за тях.

Този въпрос беше повече принципен, не всеки на този свят може да си позволи да си купи всякакви храни, да има интернет, компютри и т.н, нали?

П.С. Къде пише, че човек се разболява повече като яде месо?!

There's no place like 127.0.0.1

Редактирано от dma на 23.06.03 12:58.



Тема Re: Винаги ме е тормозил един въпроснови [re: dma]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано23.06.03 18:50



Хм... зависи
Зимата е малко по-трудно. Но пък лятото - сметни средните цени на зеленчуците на пазара и на качествено месо с гарантиран произход?
Или това да си набереш кило манатарки, разбира се ако ги познаваш и знаеш къде да ги береш, и да си ги сготвиш с картофки и масло?
Естествено, много зависи в коя държава си. В България излиза с пъти по-евтино.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: Винаги ме е тормозил един въпроснови [re: Ras4o]  
Автор dma (irq)
Публикувано23.06.03 20:51



Ами аз точно защото не съм в България и затова се чудя как успяват хората вегетатянци да се справят с паричната част от нещата. Като знам колко ми струва един килограм домати, да не говорим за плодовете, и се хващам за главата.

В България си имаме местно производство (особено на плодове и зеленчуци) и цените са по-нормални.

Благодаря за отговора.


There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Винаги ме е тормозил един въпроснови [re: dma]  
Автор Люб (дете)
Публикувано23.06.03 21:50



проф. Клаус Лайцман, "германският папа на нутриционистиката" , препоръчва затова да се набляга на съобразеното със сезона и региона производство (ако е възможно и от сигурен източник). Зависи къде живееш, но мисля ако това е основната ни храна, няма особени проблеми с парите.



Тема Re: Винаги ме е тормозил един въпроснови [re: dma]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано24.06.03 16:14



Ами направи си извода тези крави с какво ги хранят, че да излиза толкова евтино месото.
Във всеки случай не е качествен фураж или сено.
Също така има и други видове храни - зърнени, бобови, гъбите растат почти навсякъде, зелении. Цял китайски народ на ориз и бамбук живее .
Лошото с гъбите е че поемат всичко от околната среда, и трябва да ги береш на чисто място.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: Винаги ме е тормозил един въпроснови [re: Ras4o]  
Авторmi (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 07:15



abe, na men hi4 ne mi izliza po-evtino
kolko pari davam za qdki i tem podobni raboti na den samo . . .
a edin hot-dog e samo 60 st. huh



Тема Re: Винаги ме е тормозил един въпроснови [re: mi]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано23.07.03 14:19



Тук говорим за качествена храна.
Дори и да е месо - да е с гарантиран произход и да не е тъпкано животното със стимуланти.
от тези 60 ст извади стойността на хляба, горчицата, заплатата на продавача, печалбата на собственика, разрешително за тротоарна търговия (ако изобщо има), разрешително от ХЕИ (силно ме съмнява) и т.н. такси и данъци.
Сега имаш приблизителна представа че цената на кренвирша трябва да е под 30 ст.
При приблизително тегло на кренвирша 100 гр. цената на кило трябва да е под 3 лв.
Демек стана ли ти ясно какво ядеш? По-добре не се опитвай да си го представиш.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: Винаги ме е тормозил един въпроснови [re: Ras4o]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано24.07.03 07:40



smliani roga i kopita :]
tva samo v bg go ima sigurno, kilogram meso - 8lv , kilogram salam - 3lv........

gagalove's cry



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.