Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Подпрравките с вкус на месо...допустими ли са тук?  
Автор KABИ ()
Публикувано13.06.03 10:22



Току що четях споровете във връзка със създаването на този клуб.И ми хрумна идеята да попитам-как се връзват този вид подправки и добавки, изкуствени, не съдържащи животински продукти в себе си,но имитиращи техните вкус и аромат. От морална гледна точка като че ли всичко е наред...и все пак-как мислите?



Тема Re: Подпрравките с вкус на месо...допустими ли са тук?нови [re: KABИ]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано13.06.03 16:05



Ами на мен лично не ми харесват и ги отбягвам, но нямам особени претенции да не ги ям, т.е. ако нямам друг избор...
Но на мен не ми харесват и някои подправки, които обикновено се слагат в шпеков салам, както и пушени храни (кашкавал) - прекалено много ми напомнят на месо.
Също така предпочитам младо червено вино с плодов вкус, а не със дъбов. По-късно разбрах че старото дъбово вино върви със тежки меса (свински, телешки пържоли), докато младото - със сирене, зеленчуци и леки храни.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: Подпрравките с вкус на месо...допустими ли са тук?нови [re: Ras4o]  
Автор KABИ ()
Публикувано13.06.03 20:04



Така и не разбирам къде е вредата от 1-2 чаши хубаво мерло да кажем.Толкова отпуска и релаксира след тежък ден,че не виждам какво би го заместило.Ти не си йога,доколкото разбирам.Аз правя доста неща от техните,но не спазвам и доста други неща-живея,както ме тласка моето аз.



Тема Re: Подпрравките с вкус на месо...допустими ли са тук?нови [re: KABИ]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано15.06.03 13:24



Ами не казвам че има вреда, казвам че ми харесва да е не повече от две-три годишно и да не е отлежавало в дъбови бъчви. А пък по книгите това отлежалото се препоръчва за пържоли.
Не, не се занимавам с йога. Не съм и яростен привърженик на здравословния живот - позволявам си някои пороци. Даже от време на време тегля по някоя сочна псувня на компютъра, когато някои програмист от някой (без да споменавам имена) софтуерен гигант е решил, че трябва програмата автоматично да променя това което правиш, с идеята че те улеснява.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: Подпрравките с вкус на месо...допустими ли са тук?нови [re: KABИ]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано23.06.03 11:26



Az ne obi4am mirizmata na meso - saotvetno i tezi podpravki ne mi haresvat. Po sa6tija na4in i soevite zamestiteli na meso naprimer - ne vigdam smisal ot tjah za edin vegetarianec.

Freiheit ist die Freiheit der Andersdenkenden.


Тема Re: Подпрравките с вкус на месо...допустими ли са тук?нови [re: KABИ]  
Автор пpиятeлъ (светъл лъчъ)
Публикувано01.08.03 11:46



нещо не мога да разбера
какви са тези подправки с вкус на месо
няма такива........месото има вкус и мирис на мърша и едва когато
го обработят с хиляди химии и го натапчат с подправки то
придобива вкуса и аромата на подправките.....това не значи че тези подправки са с вкус на месо.....нали?.....пък и голяма част от тези подправки идват от Индия, кадето месо не се яде..........друг е въпроса че понякога ти напомнят за месото и започва да ти се гади, но постепенно с времето това се преодолява............подправките са вегетарянска храна и имат много
ценни вещества и затова не мисля че трябва да се отказваме от тях

нека Светлината огрява Пътятъ ви къмъ НЕГО!!!


Тема Приятелъю,опитвал ли си вкуса на соеватанови [re: пpиятeлъ]  
Автор KABИ (kavisat@hotmail)
Публикувано01.08.03 18:52



кайма и разните соеви производни,дето ги има из вегетарианските магазини?Опитвал ли си разни бисквитоподобни , но солени продукти?Опитвал ли си някога чипс-щото част от вегетарианците ядат и такива изкуственяци.Ами всичко има един силен аромат или вкус,а и често и двете,я на шунка,я на месо от пиле и т.н.Без да има и грам месо вътре.Определено не мирише на мърша,а на топлинно обработено месо с подправки.Защото иначе звучи прекалено голословно и елементарно пропагандистки.Това имах предвид,когато зададох този въпрос.Защото част от вегетарианците,с които съм общувал ядат такива боклуци,само и само да се титуловат вегетарианци.Ще дам пример-след 6 месеца на безмесен и безяйчен режим хапнах месо и получих леко разстройство на стомаха.А колкото пъти съм ял от тези соеви боклуци,всеки път киселините в стомаха са ми сигурни.А в същото време покълналата соя няма този ефект,нито вкус.Какво ли има в каймата,кубчетата и другите подобни от соя...?

То, Времето,лети,не спира,.....и нещо в нас си чезне и отмира....


Тема Re: Приятелъю,опитвал ли си вкуса на соеватанови [re: KABИ]  
Автор Troika (практикуващ)
Публикувано01.08.03 19:19



A какво ще кажете за натриевият мононатриевият глутамат? Широко използван овкусител, извлечен от растения, придаващ качество на храната което те кара да я усещаш вкусна и увеличава апетита. Гледам го най-често по опаковките на чипса. Всъщност, май, понеже, сякаш, може би е канцерогенен, така се чува.



Тема Изпитвам погнуса и отвращение не толкова къмнови [re: Troika]  
Автор KABИ (kavisat@hotmail)
Публикувано01.08.03 19:48



месото и яйцата,колкото към всякакъв химически бълвоч,с който тъпчат безогледно повечето храни днес.И като прочета една химическа формула,дето трябва да я ям после,предпочитам май да ям яйца от някоя селска кокошка,купени от някоя баба на пазара,отколкото прехвалените соеви и тем подобни сурогати.То в България все още масовата химия не е завзела всички територии,но по света май е трудно да купиш каквато и да било храна без "подобрители"

То, Времето,лети,не спира,.....и нещо в нас си чезне и отмира....


Тема Re: Приятелъю,опитвал ли си вкуса на соевата [re: KABИ]  
АвторVege (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 23:25



Приятелю KABИ ,
В чипса с вкус на месо , пиле и т.н. освен вкус (!) има и съдържание(макар и минимално) на цитираните продукти !... Що се отнася до : "разстройство на стомаха" и "киселини в стомаха" - това е друга тема незасягаща вегетарианството! ... A-propos , по повод на режима който си правил , това пък за какво (по какъв повод)?!





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.