Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:57 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: А какво ще кажете занови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Hot lce (непознат )
Публикувано18.09.03 07:08



Соята я наричат сурогат именно производителите на месо за които е от жизнено значение тяхната продукция да се продава. Затова и се публикуват всички тези ПЛАТЕНИ изследвания, колко незаменимо било месото и как без него сме щяли да умрем и т.н. Иначе соята е по-пълноценен източник на белтъчини от месото.



Тема Re: А какво ще кажете занови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Hot lce (непознат )
Публикувано18.09.03 07:14



Соя
Орехи
Бадеми
Лешници
Кашу
Може и не в този ред



Тема Re: А какво ще кажете занови [re: A3_]  
АвторAлekcaндpa (Нерегистриран)
Публикувано19.09.03 11:09



Днес открих този хубав клуб. Чудесно е, че го има. Бях писала преди време в Езотерична медицина /или лечение, не си спомням името точно/ , тъй като и аз имах проблеми с храненето. Вегетарианството е един невероятен начин на живот. В най-добрия смисъл. При него възникват ред проблеми, докато се установи - какво, кога и как да ядеш. Много бързо изчезват ред проблеми в организма, да не говоря, че жизнеността скача нависоко.
За това, което пишеш за Запада - да, вярно е, че никой не спори, че месото е ВРЕДНО. Меко казано - вредно, защото то е вредно наистина, но вредата му усещаме чак накрая, когато организмът ни се резстрои частично, или напълно. Но независимо, че го признават, това не им пречи да го консумират почти на всяко ядене и то в количества. Лично аз си го обяснявам с високия стандарт и покупателна способност. Аз живея в Дуисбург, Германия половината от годината и мога ежедневно да наблюдавам с какво си пълнят торбите, пардон - количките при покупки. Другото интересно нещо, което ме впечатли - от известно време се занимавам с интегрална йога. В момента който и да се опитва да ми обяснява, че можеш да вървиш истински по пътя на йога и да плюскаш месо - само ще се усмихна. С разбиране. И ще продължа да ям вегетарианска храна. Този, който знае, ще разбере защо. Но кое беше впечатляващото - на един семинар, на който бях , зададох въпроса необходимо ли е , полезно ли е вегетарианството за йога. Не за функционирането на организма в нормалния живот, защото това е доста относително и е въпрос на избор. Каква си мислиш, че беше реакцията - само трима души от около 60 се оказаха вегетарианци. Другите си бяха месоядни и поддържаха теорията, че не могат да си представят живота без месо.В резултат на това, ако се вгледаш в дневниците на лекарските кабинети, ще се ужасиш. Почти всеки е за нещо на лекар и кабинетите са Пълни.
Мисълта ми беше - грешиш в представата си за Запада.
Независимо от това обаче, аз пак повтарям - вегетарианският начин на хранене е максимално удачното нещо за поддържане на целият ни организъм в оптималното жизнено състояние. Да не говоря, че решава и един вече взел застрашителни размери проблем - затлъстяването.



Тема Re: А какво ще кажете занови [re: A3_]  
АвторLapiz (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 02:37



I meko da go kagesh.....i tvardo da go izrasish,tia glupostta si e vse glupost!!!!!!..............eeeh



Тема Re: А какво ще кажете занови [re: Aлekcaндpa]  
Автор A3_ ()
Публикувано28.10.03 09:24



ОМ ОМ ОМ

Благодаря ти за забележката, малко късно отговарям, ама нешо ми се беше изплазнало.
Понеже и аз практикувам Интегрална йога, ще ми разкажеш ли как са там нещата. Макар, че месоядството говори достатъчно ясно. Понеже си мисля, че ако някои практикува съвестно, отсамосеби си ще отпаднат отровите: месо, алкохол, тютюн, наркотици. Ако имаш време разкажи малко.
Благодаря ти и успех в йога!



ХАРИ ОМ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.