Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: А какво ще кажете занови [re: Elsa]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 14:06



Пробвах. Месоядните миришеха на дезодорант, с вегетарианците
гадно, тъй като не ползуваха дезодоранти. Верочтно пак зашото
са прочели някъде, че е по-здаравословно.



Тема Re: А какво ще кажете занови [re: A3_]  
АвторrosiMoйтo дeтe e нa cвe (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 14:11



Мойто дете е на две годинки, яде месо и не
е хващало още и хрема.



Тема Re: А какво ще кажете занови [re: пипи]  
Автор Elsa (новак)
Публикувано05.07.03 00:20





Takyv rezultat ne mozesh da imash

Znaci lyzesh ce si probval

A za da usetish naistina razlikata triabva i mesoiadnia i nemesoiadnia da ne sa polzuvali dezodorant. Taka ste mozesh da razberesh kolko zlovonno mirishat mesoiadtsite.

Zelaia ti vsicko hubavo !



Тема Re: А какво ще кажете занови [re: bejb]  
Автор Дeлфин ()
Публикувано11.07.03 07:59



Ех, Бейб! И аз дойдох насам с намерение да задам същия въпрос. Ако си спомняш още докато бях бременна питах в нашия клуб дали има вегетарианчета. Според мен ако си добре запознат с този начин на хранене и знаеш важните комбинации(четох, че има спец. комбинации от храни, с помощта на които организма си набавя абсолютно всичко необходимо, вкл. и тези елем., които можело уж само от месото да се набавят, една от тях е ядки с мляко доколкото си спомням, надявах се да ги срещна в някоя от темите тук), та значи ако спазваш тези правила при храненето на детето нищо няма да му липсва и вероятно ще е наистина по-здраво. Майка ми казва, че има такива пациентчета и са в много добро здраве...ОБАЧЕ аз все още не мога да се престраша да изключа месото от менюто на Ева. Още повече, че забелязвам противно на твърденията, че децата не харесват месо, че тя го яде с охота. Когато е в пюре не особено, тя по принцип не обича много зеленч. пюрета, но ако някой и даде да си хапне малко кюфте примерно(знаеш, бабите много обичат да бутат квото не трябва в устите на внучетата), направо се разтреперва от кеф и иска още. Пък ако и дадат пилешко кокалче си го смуче с такова настървение, чак ми е смешно.
Аз примерно също като теб ям само бялото месо на пилето и риба, червено месо страшно рядко и то трябва да е много подправено, за да не ми е гадно, обаче баща и без месо не може, явно тя е като него.
Та все още много се терзая дали постъпвам правилно, особено като чета някои мнения, че лошата енергия от ужаса на убийството остава в месото, че то само затлачва организма и му носи вреда...чувствам се като престъпник на моменти, че не и го спестявам това. Успокоявам се, че в един момент ако тя реши винаги може да се откаже от месото, но пък това като го погледнеш си е чисто бягство от отговорност. По тази логика тя може да реши пак сама от вегетарианка да си стане месоядна.
Има и още един аспект - ясли, детски градини... незнам да има практика да се готви отделно за вегетарианчета. А да не говорим за неразбрани баби, дето само ще чакат да се обърнеш да му пъхнат мръвката в устата. Изобщо като цяло ми се вижда много трудно приложимо. Че ние с теб си отнасяме и без това осъдителните реплики, задето не даваме сладки неща, чипсове, зрънчовци...представи си ако спрем месото какво ще е. Не че ми пука от коментари...но за това си трябва подкрепа от един по-широк кръг от хора, иначе е неприложимо.
Извинявам се за дългото писание



Тема Re: А какво ще кажете занови [re: bejb]  
Авторdai mu (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 11:25



остави детето да яде всичко което иска,не му натрапвай твойте рзбирания и вкусове,то расте и има нужда от всичко,когато порасне само ще реши какво да яде.аз например в пубертета реших че не чм пилешка супа,и 5 години не ядох,същото стана и с таратора и с други храни,мойта дъщеря сега е решила че не яде риба,но раци и скариди яде.Та исках да ти кажа ЧЕ то само трябва да реши какво ще яде и какво не.



Тема Re: А какво ще кажете занови [re: Дeлфин]  
Автордaи мy (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 11:45



нали знаеш че всичко забранено е по интересно и желано,затова храни го нормално,примерно с менюта от книгата'' Детска кухня'' ,а като порасне той/тя сама да си реши как да се храни.Успех.



Тема Re: точно за кълновенови [re: A3_]  
Автор Hot lce (непознат )
Публикувано18.09.03 06:20



Абсолютно те подкрепям и съм съгласен с теб.
Искам само да добавя следното:
1. Захар не трябва да се консумира (по възможност) изобщо, колкото и да се кълнат, че е нерафинирана (ти си писал същото, но това трябва да се подчертава ДЕБЕЛО - не случайно я наричат бялата смърт). Още по вредни от захарта са всякаквите подсладители (аспартам, цикламат, захарин и както и още да го наричат). Най-добре е нещата да се подслаждат с пчелен мед, по възможност не купешки.
2. Храненето - плодовете се консумират първи, като не се смесват с нищо. Ако се яде диня - първа от плодовете. След тях трябва да минат поне 20 минути до приема на друга храна. След това яжте МНОГО зеленчуци (най-добре сурови) и останалото. Млякото се препоръчва да се консумира отделно, между приемите на храна. Също така не е добре на едно ядене да се смесват протеини (мляко, сирене, соя, ядки) и въглехидрати (картофи, ориз, хляб).
3. Солта е не по-малко вредна от захарта и ако можете изобщо я изключете от рациона си.



Тема Re: точно за кълновенови [re: пpиятeлъ]  
Автор Hot lce (непознат )
Публикувано18.09.03 06:23



Не е в киселинността на домата причината (която се проявява само, когато той се добавя към гозбите и се вари), а в това, че доматите се класифицират по-скоро към плодовете, отколкото към зеленчуците (има доста голям спор по този въпрос - относно класификацията на доматите и краставиците)



Тема Re: ха сега де!нови [re: bejb]  
Автор Hot lce (непознат )
Публикувано18.09.03 06:25



Както вече посах има спор по този въпрос: ако домата се причисли към зеленчуците - нищо лошо, но ако е плод то тогава не може.



Тема Re: А какво ще кажете занови [re: Дyxчe]  
Автор Hot lce (непознат )
Публикувано18.09.03 07:02



Сина ми е в осми клас в момента. От година и половина нашето семейство е на разделно хранене и като страничен резултат станахме, почти вегетарианци. Консумираме (и то рядко) риба. Мляко не консумираме нито прясно, нито кисело (не защото някой е казал, че е вредно, а защото не се сещаме за него). Храним се предимно със плодове, зеленчуци, ядки, варива (любимите храни на сина ни са овесени ядки и варени картофи). За тази година и половина той порасна със 30 см и е сред високите от връстниците си. Също така е със над средно физическо развитие без да тренира нищо специално.
Както виждаш, очевидно няма никаква връзка между двете неща и консумацията на месо изобщо не е задължителна (даже бих казал не е желателна) за правилното израстване на детето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.