|
Тема
|
OMV - Автогара
|
|
Автор |
KMETA HA HETA (Честни сини очи) |
Публикувано | 14.12.12 09:21 |
|
Ако искате да сте набутани откъм гориво, там със сигурност ще ви се получи. Отивам вчера с една 3 литрова тубичка(която по - рано е закупена от тях) и се оказва, че тубичката събра 4 литра и малко... После малко поспорихме, че то три литра били 2 пръста под капачката, при което последва логичния ми въпрос, ако 2 пръста са 1 литър и половина, че би трябвало тая тубичка да събере 20 литра грубо... Днес, ще се ходи при управителя!!!
Май трябва да свикваме... И лудите имат интернет...
| |
|
Смятам че и сам можеш да провериш с помощта на шишета с фиксирана вместимост колко точно се събира в тубичката ти. А колкото до вероятността да събира повече гориво от обявеното - има логика. Напълно е нормално, а степента на лъжа в която ги обвиняваш /25% кражба/ е огромна и би се усетила дори и от шофьор който зарежда директно в резервоара.
И не на последно място, OMV дори не работят на франчайз и всички обекти са под прякото им управление, няма как да си позволят кражба при положение че евентуалните щети от разгласяването на такова нещо биха били по-големи от печалбата от кражбата. Което например не може да се каже за Ромпетрол във Възраждане до пресечката за към Орхид Хилс. Там с бензина им увеличих разхода с 50% над нормалното и колата ми се държеше ужасно. И повече не заредих.
Редактирано от checho на 15.12.12 14:47.
| |
|
Хм, зареждам единствено от ОМВ и винаги дозареждам догоре.
И винаги сметката на бордовият компютър колко гориво е изразходвано съвпада с показанията на колонката. И да има разлика, тя е не повече от 50-100 мл, предполагам, че защото след изщракването на пистолета ми допълват до по-кръгла сума.
| |
|
Смятам че и сам можеш да провериш с помощта на шишета с фиксирана вместимост колко точно се събира в тубичката ти.
И това направих - резултата е същия. По другите бензиностанции от веригата може и да не е така, но конкретно на тази... Просто ще сменя бензиностанцията.
Май трябва да свикваме... И лудите имат интернет...
| |
|
OMV може да не е франчайсз, но на практика управлението е като при франчайз защото си дават бензиностанциите срещу определена сума на някой да я управлява и да прибира печалбата, по схемата за франчайз, и там се правят много далавери независимо постоянните проверки.
| |
|
|
|
|