Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:04 16.04.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ГАЗ?!нови  
Автор sisi_be (варньенка:))
Публикувано11.05.07 20:09



Вчера открихме на вратата на входа ни бележка, с която фирма занимаваща се с "газифицирането" на Варна ни уведомява, че поради изкопни работи от 8-ми май до 30-ти юли /забележете периода!!!/ не трябва да спираме колите си около собствения ни блок! И това е най-малкия проблем! Сега ще започне безумно разкопаване на що-годе доброто покритие от асфалт, шум - естествено, прахоляк, после отново полагане на чакъл, асфалт, дупки по същия този асфалт вследствие на "добре свършената работа", и редица други нещица... И това всичкото от джоба на данъкоплатеца! И питам аз - защо е всичко това?!?!?!



Тема Re: ГАЗ?!нови [re: sisi_be]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано11.05.07 20:20



За да има газ, защото е по-екологично чисто и по-евтино от колкото да се топлиш и да готвиш на ток.





Тема Re: ГАЗ?!нови [re: Пaвчyko]  
Автор sisi_be (варньенка:))
Публикувано11.05.07 20:40



Много хубаво, но при нас цялата работа се "побългарява"! Първо едва ли в някоя от европейските страни след такова начинание асфалтовия път остава на бабуни и с ясно очертани участъци, където са положени тръбите! После, ти ще можеш ли да си позволиш отопление и въобще потребление за битови нужди на газ, при положение, че трябва да си платиш около 3 000 лева за инсталация и за уреди, и после всеки месец да плащаш по около 300 лева сметка?! Като гледам новото строителство и качеството му, и с газопровода ще е все тая - ниско качество!



Тема Re: ГАЗ?!нови [re: sisi_be]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано11.05.07 20:55



Инвестицията в инсталацията и уредите е еднократна и след това се изплаща. Много се съмнявам да се плащат фактури от по 300 лева при положение, че във Франция за топла вода, отопление и готвене на газ на апартамент 80кв.м. фактурата е около 60-70 ЛЕВА.



Контролът върху качеството на настилката, полагана от фирмите е работа на общината. Винаги можете да подадете сигнал. При нас един разби улицата с камионите за строежа си; в началото се циганеше да дава пари за ремонт, но като се свързаха с него от общината, веднага поправи асфалта. По същия начин стягаха разни фирми и към Ален Мак да оправят шосето.



Тема Re: ГАЗ?!нови [re: Пaвчyko]  
Автор sisi_be (варньенка:))
Публикувано11.05.07 21:00



Така, ако съм те разбрал правилно драги ми смехурко(Павчуко) твърдиш следното!
1.Ще ми излезе по евтино(Хайде да смятаме заедно)
1.1.-Цялата система струва около 4000лв.,средната сметка на домакинство, която прави всичко на ток е около 100лв.
2.Новата сметка да речем е около 40 лв за газ(нали така?),като прибавим и сметката за ток около 30 лв.(освен ако телевизора или ютията или прахосмукачката ти са на газ)станаха 70лв(?!) разликата е 30 лв(грубо) такааааа 4000/30=133 месеца, което прави грубо 11 години?!?!?!?!!?!?!?!?! Приемам,че моите сметки са криви и ги намалям на половина -около 6 години само РАЗЛИКАТА в цената. И сигурно ще ми обясниш,че за 6 години няма поне един вентил или, някоя друга простотия по инсталацията няма да се счупи? Сега и за инсталацията да си говорим,целия път до блока пробит и развален,входа на дупки,къщата на дупки.

Да живее икономията! Избийте тарикатите,те баламите ще умрат сами!



Тема Re: ГАЗ?!нови [re: sisi_be]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано11.05.07 21:49



Зимата 100лв за ток ли плащаш?! Да не би от перка на покрива да се захранваш?!
Ако искаш, мога да попитам мой роднина, който има фирма за топлотехника и газови инсталации каква е реалната цена и как се избива... Това, че той си пусна газ вкъщи на мен ми говори, че инвестицията е наистина разумна.
Плюс това газта е екологично чиста енергия и мисля, че с всичко, което се случва с природата около нас, би трябвало да се замислим дали да не бъдем по-малко егоисти. Или ще кажеш, че това, че през януари месец ходих във Варна по къс ръкав и, че това лято ще е 6 пъти по-сухо от най-сухото лято в историята на метеорологичните измервания в България (иде реч за 1973г.) не е свързано с човешката дейност?

Ама то има ли смисъл да се нервирам ... важното е да гледаме пари да има в банката, да не ни копаят улицата, пък следващите поколения да се оправят както могат...



Тема Re: ГАЗ?!нови [re: Пaвчyko]  
Автор sisi_be (варньенка:))
Публикувано11.05.07 22:09



хахаха

Наистина ме разсмя! С кое ТВОЕ действие спомогна нашите бъдещи поколения да живеят нормално? Или до скоро не караше жигулка с огромно замърсяване? Или ТЯ тогава държавата беше виновна? И тогава защо още не си минал на газ? И не вярвам България да е най-големият замърсител,че да сме опрели до газификация!



Тема Re: ГАЗ?!нови [re: sisi_be]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано11.05.07 22:32



И кое е смешното? - Че Антарктида, Гренландия и северната полярна шапка се топят ли? А бе как може да си толкова ограничен?! Ако става въпрос САЩ цапат 3 пъти повече от целия ЕС, но да си чул някой да каже "Ние ще продължаваме да оакваме въздуха, защото не сме най-големия замърсител"??? Всеки трябва да прави всичко възможно, за да пазим атмосферата, защото тя не е българска, румънска или американска, а глобална! И това, че на някои хора не им пука за този проблем не е повод да се успокояваме, а точно обратното.

Вкъщи имаме перолизен котел и слънчеви панели. Готвим на газ.
Жигула никога не съм карал и ако това ще те успокои, кола карам 2-3 пъти в годината - през другото време ходя пеш или ако разстоянието или времето не го позволяват, ползвам обществен транспорт. Събирам си боклука разделно и купувам само хартия на чиято опаковка пише, че е рециклирана.
А ти какво правиш?

Редактирано от Пaвчyko на 11.05.07 22:40.



Тема Re: ГАЗ?!нови [re: Пaвчyko]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано12.05.07 08:11



Павчуко,

Моля те спри да се пениш а излез за малко пред входа на дома си и се огледай!
Да виждаш някъде европейски съюз? Или нещо поне малко да прилича на него? Събирал си боклука разделно?! И какво се случва след това? Сигурно отпадъците се карат до свръх модерния завод за прерботка на отпадъци край с.Въглен Варненско? Грешиш там има само едно най-обикновено бунище! Остави Гренландия на хората които са се заели с нейното опазване,направи нещо тук не ми казвай какво правят хората! Аз ли? Карам кола всеки ден,на дизел,всичко в моя дом се прави на ток! Купувам това което ми харесва дори и да не е в рециклирана хартия! Убеден съм,че моята кола замърся по малко от градския транспорт!

Никога няма да се отървем от електричеството! Дори компютъра от който пишеш е на ток! Нали така?!





Тема Re: ГАЗ?!нови [re: chocho_be]  
Автор akosta (Пpимopckи)
Публикувано12.05.07 10:11



Павчуко, гледа напред в бъдещето и да но има повече хора да мислят, като него! До няколко години ще имаме завод за преработка на отпадъци. Надявам се варненци да се научим да си изхвърляме боклука разделно!

За колата изобщо не си прав! Колко с автобусите на градския транспорт, който се движат всеки ден? Във Варна има 205хил. МПС и по мой наблюдения в 90% от леките колите има само по 1 човек в тях!
Според мен много хора се мотаят с колите си от газария. Да не говорим, че да караш кола е все едно да гледаш две деца!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.