Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:49 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: не упреквам литературата,нови [re: f_berry]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано27.08.09 20:27



Сигурна съм, че НЕ се спотайва.



Тема Re: не упреквам литературата,нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор f_berry ()
Публикувано27.08.09 23:57



Защо трябва да се разяснява подобно нещо? Ти, виждала ли си осъзнат вампир да пита къде се намира?



Тема Re: не упреквам литературата,нови [re: f_berry]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано28.08.09 19:29



Е, вампирите тук веднага разпознават естествената си среда. Но смъртните често задават обичайни въпроси.





Тема Впечатлен...нови [re: бyчиниш]  
Автор lSTORlK (GuardianOfTime)
Публикувано28.08.09 19:37



Добре дошла, добре дошла!...

Може би, все още не си разбрала, но интуицията ти (доколкото я притежаваш) те е довела на правилното място.

Казваш: "Де да бяхте вампири..."

Не си вади прибързани заключения за това, дали и кои от пишещите тук са вампири!

Аз само да попитам. А, ако (не) бяхме?
Тоест - а, ако бяхме? - а, ако не бяхме?

Какво значение има, кои потребители на този форум са вампирите, а кои - жертвите им?!

Когато не знаеш до кого стоиш на опашка за билети в киното или - в магазина, или си правостояща в претъпкан автобус, или пък си в компютърната зала, ти не знаеш кой седи до теб - кой е жертва и кой - вампир.

Неизвестното плаши, но то може да бъде и забавно. Можем да си играем на Индиана Джоунс, на изследователи, и да се опитваме да познаем, дали човекът до/пред/зад нас е вампирът или пък е... ссследващата жертва на някой вампир.

Хубаво е да си възпитан. Да си учтив. Да поздравяваш хората около себе си.
Това се среща все по-рядко в днешно време.

Нека оставим настрана еротичната романтика... Роматиката е романтична само в романите.

Тук можеш да попаднеш и на вампири, и на върколаци, а по едно време си отглеждахме и дракон, ама последният напоследък отлетя нанякъде.
Все още чакаме и мрачните елфи отново да ни посетят...

О, падаш си по средновековието, значи...
Е, аз мога да бъда една от вратите или пък - един от пътищата към Миналото, към Средновековието - в частност.

Въпросът е, ако преминеш през Портата или, ако тръгнеш по Пътя назад - към миналото, дали ще пожелаеш да останеш там или ще се върнеш в настоящето (бъдещето, от гледна точка на Миналото), дали ще избереш романтиката на миналото или - реализма на настоящето?

През първия уикенд на месец октомври в гр. Пловдив ще има средновековен панаир. Става дума за историческа реконструкция на Второто бълг. царство (XII - XIV век). Ела в периода 4, 5, 6 октомври 2009 г.

Там може и да срещнеш нЕкой вАмпир, а може и той да те срещне. Прелюбопитен съм да разбера, дали ще го разпознаеш, като се видите, или ще си тръгнеш, без да си разбрала с КАКВО си разговаряла. (Това - между другото)...

Пак да направя едно романтично отклонение... Имаше преди няколко години, във връзка с фентъзито и толкинизма един Маскенд бал в Средната земя, който се проведе в Пловдив.
Там имаше и една група вампири. ВНИМАНИЕ!!! Някои от тях се бяха маскирали (премного успешно!) като... обикновени хора. О, изненада!!!
И нахапаха доста неподозиращи за опасността. Вампирите не подбираха - дракони, светли и мрачни елфи, джуджета, великани, орки, полуорки, хора... Всички раси бяха нахапани и сега вампирите са навсякъде около нас... Както казва една Книга: "Трябва да имаш уши, за да ги чуеш и очи, за да ги видиш..." ("...преди да те ухапят!", но тази част от изречението е премахната от цензурата; не звучала политически коректно...)

Колкото до спането или бодърстването нощем, това е различно за всяка нощ и зависи от настроението, обстановката, професионалните ангажименти и така нататък...

Вампирите не убиват паяци. Това са техните лични синоптици: ако паяжината е голяма, времето ще е хубаво; ако тя е малка, то ще се влоши.

Друга тема е, дали паякът не е вампир и не те е ухапал.

Хайде, стига толкова старчески брътвежи, отдавна не бях писал на някого лично послание. Трябва да си ме впечатлила с нещо (оставям на интелигентността ти да познаеш - с какво!), за да ти напиша такова пространно послание. А мен все по-трудно някой може да ме впечатли...

Лека нощ, деца мои! И сънувайте средновековния панаир!

Мен сън не ме лови, само за това си мисля напоследък - след римската възстановка. (Виж темата, посветена на паметното събитие и ще разбереш!)

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.

Редактирано от lSTORlK на 28.08.09 20:02.



Тема Реалността, която обитаваме...нови [re: f_berry]  
Автор lSTORlK (GuardianOfTime)
Публикувано28.08.09 19:51



"Всеки създава сам реалноста, която обитава..."

Ето една гениална мисъл, достойна за лого на форума ни.
Това би трябвало да се изписва с букви, оцветени в кървавочервен цвят.

---

Елате да посетите една средновековна реалност!

Ще има да се чудите, дали ние сме се върнали в средновековието или... то само е дошло при нас!

Очаквайте специална тема, посветена на това...

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.

Редактирано от lSTORlK на 28.08.09 19:57.



Тема Невероятно добре казано!нови [re: lSTORlK]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано28.08.09 19:52



И нахапаха доста неподозиращи за опасността. Вампирите не подбираха - дракони, светли и мрачни елфи, джуджета, великани, орки, полуорки, хора... Всички раси бяха нахапани и сега вампирите са навсякъде около нас...


Нахапаха, нахапаха... признавам си!





Тема Re: колко вълнуващо, де да бяхте и вампири...нови [re: бyчиниш]  
Автор Solemn*DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано28.08.09 20:02



Коввам темата, понеже смятам, че съдържа интересни гледни точки.



Тема Re: Реалността, която обитаваме...нови [re: lSTORlK]  
Автор f_berry ()
Публикувано29.08.09 02:27



Отсега се точа на панаира през октомври. Когато бях тийнейджърка, средновековието ме вълнуваше изключително много.

Обаче до тогава има доста време... всичко се случва и ако не успея да отида се надявам присъствалите да се сетят да направят по някоя снимка.



Тема Re: не упреквам литературата,нови [re: f_berry]  
Автор HateU (*V*)
Публикувано29.08.09 12:41



ъ?
и кой е?



Тема Re: не упреквам литературата,нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор HateU (*V*)
Публикувано29.08.09 12:42








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.