Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Филмите и книгите, които заслужават!нови  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано01.03.08 12:53



Това е един напълно Професор-Макгонъголовски списък, който смятам постепенно да допълвам и обогатявам. Подбран напълно според моя вкус, той в никакъв слу4ай не претендира за из4ерпателност.

Идеята за него се роди тези дни, когато за пореден път изгледах един от филмите, с които Блъди ме бе6е запознала преди около 3 години. Ефектът от него бе то4но толкова потресава6т, както и първия път, когато го гледах. Затова 6те го поставя на по4етното първо място в списъка (което е и моят на4ин да благодаря на Блъди за това, 4е толкова обогати живота и културата ми

).

Но основната при4ина, за да пусна тази тема е много по-дълбока.
Затварят библиотеки в Дания и Франция, забраняват книги в Англия. Събития, напомня6ти на снежна топка, набира6та скорост по склона. Equilibrium ли е това, което ни о4аква? Minority report?

Зву4и достатъ4но реалисти4но, за да се замислим.
В този списък няма да намерите просто касови хитове, не, макар 4е много от предложенията ми са то4но такива. Тук 6те предложа творения, кара6ти ни да задаваме въпроси. Но най-ве4е, приятели, нека не позволяваме да ни отнемат свободата. Или както казва Блъди:

Първо запо4ват да изгарят книги, а после и хора!


1. Equilibrium


Equilibrium/Depeche Mode - Sweetest Perfection


Feeling Equilibrium



2. Minority report




Тема Енциклопедия на неразгаданите мистериинови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано16.03.08 16:20



Енциклопедия на неразгаданите мистерии, Колин Уилсън и Деймън Уилсън

Ето линк към предговора и някои интересни факти, който пускам специално за ценителите с буден ум:

http://www.bard.bg/fragment.php3?BookID=491

А, ето и линк към оригиналната книга в Амазон, която съ6то купих (сега разполагам и с българската, и с оригиналната версия, маниа4ка съм, нали?):






Някои глави направо 6те ви потресат. Бързам да добавя, 4е авторът задълбо4ено е изследвал вси4ки гледни то4ки.



Тема Re: Енциклопедия на неразгаданите мистериинови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Hateu (*V*)
Публикувано17.03.08 19:21




ъфкорс май диър!
на мен м/у другото ми откраднаха портмонето и заедно с него онова листче в което ми беше записала тази книга....та това в момента ми идва мн добре

"какво ще пиеш" са само първите три думи...

Тема Re: Енциклопедия на неразгаданите мистериинови [re: Hateu]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано19.03.08 16:29



Съжалявам да нау4а, 4е са ти откраднали портмонето.

Но нали знае6 какво е казала народната мъдрост? Който вади кол вампиру, от кол умира.

Крайно време е да се сдобие6 с таз енциклопедия.



Тема Re: Филмите и книгите, които заслужават!нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Aye!! ()
Публикувано20.03.08 01:36



Поздравления за добрия избор - Equilibrium - як филм!
Като прибавим централно Крисчън Бейл и по-странично Шон Бийн...суупер!





Тема Re: Филмите и книгите, които заслужават!нови [re: Aye!!]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано20.03.08 12:09



И о6те по-страни4но, една нова моя тръпка - Уилям Фи4нър в ролята на Иурген...

Какъв невероятно 4увствен глас има този мъж! Не смята6 ли?



Тема Re: Филмите и книгите, които заслужават!нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Aye!! ()
Публикувано20.03.08 16:12



Така е! Но докато не ми обърна внимание ти, не бях си дала сметка! Може би защото марсът ми в овен реагира директно на мъжкарското в Шон Бийн (на момента му познах зодията, когато за първи път го гледах във филм:))), а не знам кое в мен точно реагира на Крисчън Беловото понякога стерилно, но някак пленително присъствие



Редактирано от Aye!! на 20.03.08 16:13.



Тема Re: Енциклопедия на неразгаданите мистериинови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Hateu (*V*)
Публикувано21.03.08 11:54



не знам колко кола е изял оня,ама със сигурност няколко


чакам малко да се упарича,бръм,можеби около хабитуренскататогава ще валяяяяят валяяяят мангизи
ОФФ:къде си в момента,коте?

"какво ще пиеш" са само първите три думи...

Тема Re: Филмите и книгите, които заслужават!нови [re: Aye!!]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано21.03.08 18:29



Много то4но описа Крис4ън.

Реагира 4увството ти за опасност, предполагам. Виж му устните - те винаги вси4ко казват.

Но Фи4нър, ах... Купих си друг филм с него - Страст на ума (партнира си с Деми Мур в главната роля). Не е за6еметява6т, но е добър.



Тема Re: Енциклопедия на неразгаданите мистериинови [re: Hateu]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано21.03.08 18:32



Мноооого на север, предполагам...

Във всяко едно отно6ение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.