Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема ДЕВЕТТЕ САТАНИНСКИ ГРЯХАнови  
Автор Hateu (*V*)
Публикувано07.08.08 12:00



ДЕВЕТТЕ САТАНИНСКИ ГРЯХА
(по "Сатанинската Библия" на Ла Вей)



1. ТЪПОТА - на първо място в списъка на сатанинските грехове. Главният грях в сатанизма. Най-лошото е, че от него не боли. Освен върху невежеството, нашето общество все повече се гради и върху тъпотата. То разчита на хора, които се съгласяват с всичко, което им се казва. Мас медиите поддържат една култивирана тъпота, като състояние, което е не само приемливо, но и похвално. Сатанистите трябва да се научат да прозират триковете им и да не си позволяват да затъпяват.

2. ПРЕВЗЕТОСТ - празното позиране може да предизвика крайна досада и да наруши основните правила на Малката Магия. Заедно с тъпотата, превзетостта поддържа циркулацията на парите в днешно време. Те карат всеки да се чувства голяма работа, независимо дали го бива или не.

3. СУБЕКТИВИЗЪМ - може да бъде много опасен за сатанистите. Да проектираш собствените си реакции, отзиви и усещания върху някой, който може би съвсем не е настроен на твоята вълна е голяма грешка; да очакваш хората да се отнасят към теб със същото внимание, учтивост и уважение, с което ти естествено се отнасяш към тях също е грешка. Хората няма да го направят. Вместо това сатанистът трябва да се стреми да прилага афоризма: "Отнасяй се към другите така, както те се отнасят към теб." Това е работата на повечето сатанисти и се изисква постоянна бдителност, за да не се подхлъзнеш с успокоителната илюзия, че всеки е като теб.

4. САМОЗАБЛУДА - друг основен грях. Сатанистите не трябва да отдават почит на нищо свещено, които им се представя за такова. Не трябва и да се заблуждават когато изпълняват ролите, които се очаква да бъдат играни от тях. Единствено когато се забавляват, би трябвало да могат да изпадат в самозаблуда и то с внимание.

5. СТАДНО ЧУВСТВО - това е очевиден грях от Сатанинска гледна точка. Нормално е да се съгласиш с нечии желания, щом в крайна сметка това е изгодно за теб. Но само глупаците вървят със стадото, позволявайки на едно безлично същество да ги ръководи. Номерът е мъдро да си избереш учител, вместо да бъдеш заробен от прищевките на тълпата.

6. ЛИПСА НА ПЕРЕСПЕКТИВА - това също може да причини големи неприятности на един Сатанист. Никога не трябва да губиш поглед за това кой си и какво си, и каква заплаха можеш да бъдеш за собственото си съществуване. Ние градим историята точно сега, ден след ден. Винаги поддържай по-широка представа в ума си за историческата и социалната картина. Следи закономерностите и нагаждай нещата едно към друго, искайки всичко да си дойде на мястото. Не се влияй от стадните ограничения - знай, че работиш на друго ниво, което е съвсем различно от това на останалата част от света.

7. ЗАБРАВЯНЕ НА МИНАЛИ ОБЩОПРИЕТОСТИ - внимавай, защото това е един от ключовете към промиването на мозъци, когато карат хората да приемат нещо "ново" и "различно", а всъщност то е нещо, което някога е било общоприето, но сега се поднася в нова опаковка. От нас се очаква да се възхитим на "гения" на твореца и да забравим за оригинала. Това спомага за изграждане на общество от еднодневки в наличност.

8. ПРОТИВОПОКАЗНА ГОРДОСТ - първата дума е много важна. Гордостта е велико нещо, до момента, в който започнеш да изхвърляш бебето заедно с мръсната вода. Правилото на Сатанизма е: ако нещо работи за теб, чудесно! Щом спре да работи за теб и се окажеш в задънена улица, единственият изход е да кажеш: "съжалявам, сгреших, бих искал да се погодим" - направи го.

9. ЛИПСА НА ЕСТЕТИКА - това е физическото приложение на Балансиращия фактор. Естетиката има важно значение в Магията и трябва да се култивира. Очевидно е, че в повечето случаи никой не може да изкара някакви пари от класическите стандарти за красота и форма, така че това не насърчава в едно консуматорско общество, но да имаш "око" за красивото е съществено важен Сатанински инструмент и трябва да се използва за най-голяма магическа ефективност. Това не е нещо, което се предполага да бъде прието - то е, каквото е. Естетиката е нещо лично и отразява собствената природа, но има универсално приятни и хармонични конфигурации, които не би трябвало да бъдат отричани.

Double the pain
Double the pleasure
Double your fantasy
Trust beauty, just say la love


Тема ЕДИНАЙСЕТТЕ САТАНИНСКИ ПРАВИЛА НАЗ ЕМЯТАнови [re: Hateu]  
Автор Hateu (*V*)
Публикувано07.08.08 12:07



по "Сатанинската Библия" на Ла Вей


1. Не давай мнения или съвети, ако не ти ги искат.

2. Не говори за проблемите си, ако не си сигурен, че някой иска да ги чуе.

3. Когато си в леговището на друг, покажи уважение към него или въобще не ходи там.

4. Ако гостенин в твоето леговище те раздразни, отнеси се към него жестоко и без милост.

5. Не прави сексуални опити, ако не си получил сигнал за това.

6. Не вземай това, което не ти принадлежи, освен ако не е бреме за друг човек и той не те моли да бъде облекчен.

7. Признай силата на магията, ако си я използвал успешно, за да постигнеш желанията си. Ако отричаш силата на магията, след като успешно си заложил на нея, ще загубиш всичко, което си получил.

8. Не се оплаквай за нещо, на което няма нужда да се подлагаш.

9. Не навреждай на малки деца.

10. Не убивай животни, освен ако не са те нападнали, или за храна.

11. Когато вървиш на открито, не закачай никого. Ако някой те обезпокои, помоли го да престане. Ако той не престане, унищожи го.

Double the pain
Double the pleasure
Double your fantasy
Trust beauty, just say la love


Тема ДЕСЕТТЕ ИДЕАЛА НА СВОБОДОМИСЛЕЩИЯ САТАНИСТнови [re: Hateu]  
Автор Hateu (*V*)
Публикувано07.08.08 12:23



1.Изпитвай гордост от това, че си свободомислещ сатанист и знай,че рядко се срещат подобни.

2.Подбирай думите си грижливо, защото те са ключ към познанието, тъй както могат и да бъдат ключ към разрушението.

3.Не проявявай милосърдие пред очите на своя противник. Това ще допринесе за неговото падение.

4.Знай, че няма Бог там горе, ти си сам този Бог.

5.Ако някой се конфронтира с теб, без никаква причина, а просто да се забавлява, помоли го да спре, и ако не престане, изцяло го смажи с цялата си сатанинска сила.

6.Не позволявай никому да те кара да чувстваш, че в избора си да бъдеш сатанист си допуснал грешка.

7.Отдай се на полета на своите желания и нека никакъв епитет за егоистично не те смущава, тъй като ревността е тази, която изгаря другите мозъци.

8.Запазвай своите дела в тайна, за да се чувстваш добре.

9.Знай, че само ти си този, който може да ти помогне в този свят, а не някакъв си там, увиснал на кръста заради теб.

10.Знай, че като ставаш сатанист, ти вече си се отделил от общото стадо. Ти вече не си само следовник, а може би и водач.

Double the pain
Double the pleasure
Double your fantasy
Trust beauty, just say la love


Тема Re: ДЕВЕТТЕ САТАНИНСКИ ГРЯХАнови [re: Hateu]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано07.08.08 19:55



Интересно. Не знаех, че тези постулати са така... логични.



Тема Re: ДЕВЕТТЕ САТАНИНСКИ ГРЯХАнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Hateu (*V*)
Публикувано07.08.08 20:56



нали


ако не бях от примерно християнско семейство можеше и аз да се присъединя към братята сатанисти

всъщност какво ми пречи да си почитам християнските празници и да поддържам същите принципи като на сатанистите...

Double the pain
Double the pleasure
Double your fantasy
Trust beauty, just say la love


Тема Re: ДЕВЕТТЕ САТАНИНСКИ ГРЯХАнови [re: Hateu]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано07.08.08 21:06



Не зная дали са сатанистки принципи, или са просто принципи, които звучат логично на всяко мислещо същество. Както казах - изненадана съм.



Тема Re: ДЕВЕТТЕ САТАНИНСКИ ГРЯХАнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Hateu (*V*)
Публикувано07.08.08 21:10



чесно казано и аз бях изненадана и затова си помислих че тук ще се зарадвате на темата



чудя се дали ще ме баннат ако я пусна в клуб християнство

Double the pain
Double the pleasure
Double your fantasy
Trust beauty, just say la love


Тема Re: ДЕВЕТТЕ САТАНИНСКИ ГРЯХАнови [re: Hateu]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано07.08.08 21:14



Не знам.


Виж, не знам дали съм се зарадвала на темата... по-далече съм от някои определени крайности. Но ми беше интересно да я прочета.



Тема Re: ДЕВЕТТЕ САТАНИНСКИ ГРЯХАнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Hateu (*V*)
Публикувано07.08.08 21:25



на мен някои идеи мн ми харесаха...
онова за стадното мислене например



Double the pain
Double the pleasure
Double your fantasy
Trust beauty, just say la love


Тема Re: ДЕВЕТТЕ САТАНИНСКИ ГРЯХАнови [re: Hateu]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.08.08 21:33








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.