Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:51 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Е хайде един ОФФ от мен :P~нови  
Автор BloodyDewfall (MindFucker*V*)
Публикувано15.08.06 14:59



Добре де не можах да се сдържа, но след като почти си паднах под бюрото от смях реших да го споделя с тези, които все още се мотаят из клуба.

Темата е:
"Създаване и укрепване на българската държава при хан Аспарух и хан Тервел".

* Прабългарите съществуват още от времето на Ноевия ковчег.
* Според някои сведения "българи" значело "ловци на самураи".
* За разлика от повечето народи прабългарите приемали Ахил за свой вожд.
* Родината на прабългарите била Памид.
* Българите са конно-народна общност.
* Големият български историк Божидар Димитров показва, че прабългарите имат сравнително голям ръст в сравнение със съвременниците си.
* Жилищата им се наричали юрта - сгъваема кожена палатка.
* Юртите са наколни жилища.
* Прабългарите не правели разлика между мъже и жени.
* Главен бог бил Тангра с помощници Слънцето и Луната.
* Ролята на жреца се изпълнявала от всеки почтен мъж.
* Набавяли основните си продукти чрез грабежи.
* Според византийските автори прабългарите се прехранвали с лов и разбойничество и най-общо животът им е характеризиран като звероподобен.
* Бягането по бойното поле при прабългарите се наказва със смърт.
* Титлата хан се използва само по навик.
* Прабългарска находка при село Малая показва богато снаряжение на един велик воин заедно с украсата на коня си, което подсказва, че прабългарите спали с конете си.
* Българите са 100-120 хиляди души - мъже, жени, деца, старци, котки и кучета.
* Един учен, Рециус, определя славяните към дългоглавата група, която по-късно се разпада на дългоглава немска група.
* Славяните били ниски, червенобради, червенооки, червенокожи хора.
* Първоначално живеят в землянки, а после в полуземлянки.
* Землянките са най-често на един етаж.
* Землянките на славяните били в размер от 1 до 4 кв м.
* Домовете на славяните били слабо мебелирани.
* Селищата им се разполагали край реки, езера и язовири.
* Земите, като не принадлежат на никого, са на общината, следователно се установява смесен режим на собственост.
* Славяните поставяли в гроба удушената жена на покойника.
* В чест на боговете славяните принасят жертви - дребни животни, но в повечето случаи - преди война - е възможно и човек.
* Славяните дишали с шнорхел.
* Срещу врага славяните се сражавали с конна пехотница.
* Въпреки взетите предпазни мерки Византия не може да се отърве от похожденията на славяните.
* Славяните нападали бързо своите противници, бързо ги ограбвали и плячкосвали. Те пишели с трески и резки. Създали също календар, на който отбелязвали датата и годината чрез дълбане в стената.
* Византия отгледала в полите си прабългарите, но те й се отплатили твърде зле.
* Аспарух се заинтересова от славяните и преминава инкогнито Дунава.
* Къде Аспарух преминал Дунава - където сега е Аспаруховият мост.
* Аспарух бил строг и инициативен.
* Аспарух допуснал врага да се оттегли, което показва незлобливия характер на хана.
* Аспарух преминал Дунава и нахлува към Долна Азия.
* Плиска - здраво укрепен аул; модерен град със съвременна канализация, водоснабдяване и др.
* По въпроса за победата на Тервел писал Карл Май.


Източник - тазгодишните кандидат-студенти в София и





Тема Re: Е хайде един ОФФ от мен :P~нови [re: BloodyDewfall]  
Автор Benjamin_Andre (Shark-Smile*V*)
Публикувано15.08.06 15:12



Обожавам бисери!

Има страхотни попадения Това със шнорхелите и разликата между жените и мъжете ме разби! Също така минаването през Дунава на Аспарух

Аз си спомням преди време бях прочел един велик бисер:
"Всички видни Българи са ходили голи да възбуждат народа"


Или един друг който един съученик го каза на устно изпитване по литература тая година : "Възраждането е било времето на ония с брадите начело с Иван Звездев писателят"



Тема Re: Втора част?:)нови [re: BloodyDewfall]  
Автор BloodyDewfall (MindFucker*V*)
Публикувано15.08.06 16:19



Император Балдуин увиснал на копието на Аспарух, което по-късно донася неговата смърт.
***
След дълги битки българите най-сетне се добират до заветната си мечта - държавност, оглавена от конската опашка.
***
Прабългарите са властно бедуинско племе, което се препитава от военно дело и наемни убийства.
***
Като помни кубратовия съвет за сноповете пръчки, Аспарух не позволява на хората си да се разпилеят. Изворите твърдят, че от меча му непрекъснато капела кръвта на клетите византийци, които се опитват да се вклинят в държавата.
***
Конската опашка е характерен символ на Аспарух, която води началото си от египетските символи и пирамиди.
***
Славяните са разпокъсани на племена. Занимават се със земеделие, ядат предимно хляб, картофи, зеле и сладки корени, рядко се докосват до месо и обикновено са в състояние на пост и молитва.
***
Религиозните борби са основен проблем на Аспарух. Като водеща фигура и умен човек, той подсказва на своя внук Борис да покръсти българите.
***
Тервел се жени за славянка, пленен от нейните руси коси, едра фигура и заоблени форми.
***
Южните славяни са българи и сърби, които по-късно избухват в междуособици и досега още не могат да се оправят.
***
През 681 година още е много рано да се говори за възраждане, но Мадарският конник подсказва българския ренесанс със своето изящество.
Народът мрази гърци и византийци, затова ги коли и беси безразборно.
***
Външната политика на Тервел е най-важната му черта. Характеризира се с военни почести и парадност.
***
Аспарух не обича тъжните вести и убива вестоносците.
***
След всяка битка идва пир. Затова прабългарите обичат да воюват.
***
Легенда разказва, че Аспарух получава на бойното поле известие от любимата. То е бял гълъб с червен конец. Оттогава си слага мартеница през март.
***
Кирил и Методий все още не са заченати в утробата на майките си, когато Тервел осъзнава, че трябва азбука на този народ, за да го направи нация.
***
Хан Омуртаг е син на Аспарух, който остава в историята със своите строежи. За сметка на това внуците му Пресиян и Тервел са добри българи.
***
Хан Аспарух създава българския народ от три племена: славяни, словаци и словенци.


П.П Клетите византийци наистина.





Тема Re: Втора част?:)нови [re: BloodyDewfall]  
Автор Benjamin_Andre (Shark-Smile*V*)
Публикувано15.08.06 17:10



I really like the red ones



Good Show Sister



Тема Re: Е хайде един ОФФ от мен :P~нови [re: BloodyDewfall]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано15.08.06 18:30



Много забавна тема, Блъди!





Тема Re: Е хайде един ОФФ от мен :P~нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор BloodyDewfall (MindFucker*V*)
Публикувано15.08.06 19:13



Да ако я погледнеш от забавната страна и не се замисляш отде аджеба са си вземали порабългарите тия картофи / търговски връзки с ацтеките/ и дали червенокосите и червенокожи славяни не са резултат от взаимни неприлични действия на индианци и викинги

.

Добре , че не са включени и траките , че щях да се ядосам.

Бе, с една дума кораба потъва нормално. Не искам да си помислям какво са писали милинките на темата за Далчев.



Тема Re: Втора част?:)нови [re: Benjamin_Andre]  
Автор BloodyDewfall (MindFucker*V*)
Публикувано15.08.06 19:21



И на мен ми харесаха нищо че се олях с вишнев сок заради тях.
Замислих се за горките проверяващи - сигурно имат по седмица поне мускулна треска на корема от смях.



А то си е направо трагично. Ако бях министър на образованието щях да се погрижа да има оценка "тъп 0".



Тема Re: Е хайде един ОФФ от мен :P~ [re: BloodyDewfall]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано21.08.06 00:40



Нима вярваш, че всичко това е писано от кандидат-студентите?!





Тема Re: Е хайде един ОФФ от мен :P~нови [re: Sargon lll]  
Автор ~Julien~ (врънкало)
Публикувано21.08.06 10:22



прекалено ли е гениало?



Тема Re: Е хайде един ОФФ от мен :P~нови [re: Sargon lll]  
Автор BloodyDewfall (MindFucker*V*)
Публикувано21.08.06 11:00



Честно казано да, защото имах наблюдения върху подобни теми на завършващи, а от там до кандидатстудентската маса разстоянието е малко.

Бту благодаря за комикса - идеята ми хареса много, но не ми хареса как е нарисуван:( Можеше да се постараят повече






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.