Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Подвизите на сина на Бенджамин Андренови  
Автор savoir-vivre (andre)
Публикувано03.05.06 23:23



Селянинът се беше скрил в един храсталак и трепереше. Трепереше от студ (защото се свечеряваше, а той беше бос и почти гол), от гняв (защото много хора го видяха как полугол търчи уплашено през селото, без да го гонят) и от страх (че може някой да го издаде на оня мръсник с арбалета). Тежки мисли се бореха в главата му и помрачаваха и без това лошото му настроение. Постепенно гневът надделя и се превтрна в омраза. В мислите му отново се възвърна образът на чужденеца, от чийто очи капеха сълзи от смях, когато той поегна към ... последното си средство за самозащита.
Свечеряваше се. Омразата се превърна в желание за мъст, което роди първият си отровен плод - Планът...

23 юни 1388 (село близо до Орлеан)

Скъпа Козет,
тази нощ имах много необичайно и опасно за живота ми приключение. Както вече съм ти писал, любимото ми занимание бяха нощните разходки. По време на една такава достигнах до прекрасна малка долчинка, недалеч от китното френско селце, където се бяхме разположили. Заобградена отвсякъде от дървета, долчинката представляваше прекрасно място за наблюдение на нощното небе. В нея имаше старо гробище, от което лъхаше уют и спокойствие. До него като безмълвни стражи стояха два вековни дъба. Между тях обичах да лежа и да съзерцавам звездите и луната, когато времето позволяваше. Не знам защо, но луната по някакъв начин винаги ми е напомняла за теб и за нощите които бихме имали, ако войната не ни беше разделила.
Въпросната нощ аз пак бях там и от прекомерно съзерцаване бях позадрямал, когато тропот на десетки копита връхлетя в съня ми. Събидих се изведнъъж. Оказа се, че към мен галопират десетки, а може би стотици черни демони излязли от ада и понесли се във вихрен и смъртоносен танц. В устрема си към мен те се блъскаха един друг като при сблъсъците се чуваше грухтене и квичене. Единственото което ми остана бе да грабна меча и щита. Нямах време за отстъпление. Със силен удар на меча, разпорих първото същество, но от инерцията му мечът се изплъзна от ръката ми. С приклякане и разко ставане успях, с помощта на щита, да преметна второто във въздуха. То падна на земята и си строши гръбнака. Чу се ужасяващото му предсмъртно квичене. За останалите нямах нито време, нито възможност да реагирам. Сатанинският им устрем ме повали на земята и аз бях безмилостно стъпкан. Ако не беше бронята ми, вероятно сега нямаше да ти пиша тези редове. Нищо не помня нататък, само един ехиден смях още ехти в ушите ми. Накъсан, слаб смях, който може да се изтръгне от гърдите на джудже или тесногръд човек. Тогава не знаех, че всемогъщата Съдба съвсем скоро отново щеше да ме срешне със стопанина на смеха...

Твой беден и страдащ далеч от теб (за теб) брат



Тема Re: Подвизите на сина на Бенджамин Андренови [re: savoir-vivre]  
Автор lachistein™ (pharisaeertum)
Публикувано04.05.06 02:42



позволи ми да завърша литературното ти дело и сложа край на тази агония

изкуството да изкопаеш с телефонната слушалка собствения си гроб


Тема Re: Подвизите на сина на Бенджамин Андренови [re: savoir-vivre]  
Автор Bloody Dewfall (MindFucker*V*)
Публикувано04.05.06 10:37



Драги господине,
Считам за уместно да ви предупредя да си пазите силите , защото честта не ми позволява да се изправям срещу умаломощени противници.
Вашата самонадеяност минава извън пределите на моята толерантност, поради което ви определям среща след около двадесет години при Арфльор.
Ако имате достойнство, смъртта ви няма да остане непочетена.

And what's he then that says I play the villain...


Тема Re: Подвизите на сина на Бенджамин Андренови [re: savoir-vivre]  
Автор Myxляcaл Xляб (незначителна)
Публикувано04.05.06 12:10



Какъвто бащата, такъв и синът
Виж сега, mon frеre, mon neveu, или какъвто ми се падаш там, и на баща ти го казах вчера, и на теб ще го кажа (относно това, което
наричате "подвизи") едно е да правиш смели постъпки. Друго е разумни. При вашия случай смел=глупав Съветва те да не наследяваш баща си в това отношение (г-н Андре, не казвам нищо против вашата скромна анархистична особа ), но твоето изповедание ми навя тези мисли

Liberté, égalité, fraternité

Редактирано от Myxляcaл Xляб на 04.05.06 12:12.



Тема Синчето ми:))нови [re: savoir-vivre]  
Автор Flying Fredi Andre (*V*IKARUS*V*)
Публикувано04.05.06 14:42



Гордея се с теб синко. Трябва да бъдеш войник, като баща си:) Трябва да се биеш до последно, като баща си и трябва духът ти да е чист, като летен слънчев лъч, който се плъзга по покривите на сградите...Трябва до такава степен да желаеш свобода, че да ти израстнат криле, като моите.

Трябва да свикнеш с това да носиш униформа, тя ще ти е любима тя е по-красива от женското тяло и е много по-чиста от женската плът дори и да си се таркалял по калищата на бойното поле пак ще е по-чиста. Униформата ти е гордостта със всичките й нашивки и пагони. Това е то красота, това е то достойнство...Не генералски пагони ами тези на ефрейтора кашик...

Трябва да знаеш, че никоя жена не е по-красива от пагоните и оръжието ти...Дори и то да е тояга или камък...
Никой приятел не ти е толкоз добър и близък от този с който се биеш рамо до рамо.
Няма нищо по-хубаво от това да крещиш "УРА" и да гледаш уплашените изражения на противниците...
Когато си с униформа не бива нито една мисъл да отделяш за жени или секс или удоволствие, когато си с униформа мислиш само за каузата си всичко останало е безсмислица!

Раните ще са ти ордени, те ще са твоето доказателство за твоите мъки...
Очите ти трябва да са най-чистите, извисени и благородни стъклени предмети на този свят, не бива да се вижда живот у тях...трябва да изглеждат все едно са от стъкло и нищо не може да ги впечатли освен кръвта на противника...

Трябва да се биеш със достойнство и гордост синко, твоите бойни другари са твоето семейство...
Освен тях всеки друг, който те доближи е ненужен и нелеп в своите опити да привлече вниманието ти...

Ходи гордо, тупай подметките на обувките си по паважите предастави си, че из града ти си част от победоносен парад и падат цветя от балконите над теб...
КОгато войната в която участваш свърши, тогава ще можеш вече да се върнеш цялостно при любимата си и да се отдадеш на цивилен живот, до тогава никакво колебание от целта и каузата ти не бива да има...

Докато си с униформа не бива да крадеш и грабиш! Твоята Униформа и твоите очи са най-чистото и благородно нещо на този свят всичко друго сам ще видиш колко мръсно и извратено ще ти се стори...

Аххх слънчевите лъчи пак ме пронизаха и заслепиха със тях пред очите ми се явиха знамена, оръдия и пушки...Ахх ето къде съм желан и търсен, ето къде принадлежа в слънчевият лъч. Виждам ги! Ето ги там моите другари...Дръжте се идвам и аз! Ура дайте ми револвера и маската ми, Ура дайте ми значките и кубинките...
Духът ми излетя високо над мен, Появиха се крилата ми, Аз Фердинант Икарус Бенджамин Андре тук съм при вас, ето ме!
Напред! Напред Екипаж на Бой! Ура за Барона Вакарелхаузен, Ураааа!!!!!!! Класова Война!

Flashbacks синко от време на време се случва:)



Войникът си е войник синко не забравяй!

ПОДАВАЙ СНАРЯДИ!!!!


Benjamin Wonder Wing

Редактирано от Flying Fredi Andre на 04.05.06 14:49.



Тема Re: Подвизите на сина на Бенджамин Андренови [re: savoir-vivre]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано04.05.06 17:29



Скъпи братко,
ти ме караш да се чувствам доста странно... Не знам що за същество си, но не мога да не призная, че постоянно ме изненадваш. А сега, гледам, си тръгнал да трепеш демони адови...че и да епистоларничиш... Я ми кажи, ама честно, християните да не би да са ти промили мозъка?!

Иначе се радвам, че си оцелял, и че имах възможност да се насладя на писмото ти За съжаление нямам повече време, тук животът е прекалено динамичен напоследък... Пък и днес се завръща от Галия един голям приятел, така че трябва да се приготвя за посрещането му

Айдес, поздрави, и не страдай чак толкова - сестра ти ще си мисли за теб дори и по време на бурните фестове, които се задават

The chase is better than the catch



Тема Re: Подвизите на сина на Бенджамин Андренови [re: lachistein™]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано04.05.06 17:35



I've got a gun, you've got a body, let's paint the walls



The chase is better than the catch


Тема татенце,нови [re: Flying Fredi Andre]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано04.05.06 17:39



признавам те!
казах ти аз, още първия път като те видях - пич като кирпич!!!
наистина много бързам, но все някога ще ти отговоря подобаващо!



The chase is better than the catch


Тема Re: Подвизите на сина на Бенджамин Андренови [re: kozaa]  
Автор lachistein™ (pharisaeertum)
Публикувано04.05.06 18:15



ми хубаво като нямаш време
някой да е тръгнал да ти търси сметка?;)
никой не го интересува, а ако и да го, нямаше да си проличи

евтинджосът е повсеместен. вземете си вдигнете акциите, че бетер бракувани куртизанки станахте

изкуството да изкопаеш с телефонната слушалка собствения си гроб


Тема Re: татенце,нови [re: kozaa]  
Автор Flying Fredi Andre (*V*IKARUS*V*)
Публикувано04.05.06 21:47



Мерси за милите думи дъще:)
Гордей се с брат си аз влагам много надежди в него, в теб и във майка ви разбира се.

Benjamin Wonder Wing

Редактирано от Flying Fredi Andre на 04.05.06 21:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.