Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Как и кога станах вампир - есетатанови  
Автор Prof.McGonagull (Jeg elsker HHL)
Публикувано26.04.06 18:15



Смятам, че закованата тема много се разводни, поради което ще се обърна към участниците в конкурса на тема *Как и кога станах вампир* с молба да пуснат есетата си тук. Това ще ни улесни много при изчитането им.

Към останалите твари апелирам - моля ви, пощадете тази тема от излишни разговори, нека тук има САМО есета, така че с Блъди да си четем на спокойствие и да са ни всички пред очите. Понеже, дръзвам да отбележа, изборът никак няма да е лесен...


Печелившият ще бъсе обявен в началото на следващия месец, а наградата ще бъде връчена лично или изпратена по пощата - както дойде.

Редактирано от Prof.McGonagull на 26.04.06 18:18.



Тема иси?нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Claudia (soul sister)
Публикувано26.04.06 18:22



. Как и кога станах вампир? .




Хладните нощи на дъждовния март, топлия и сух въздух на юли, белият сняг покриващ кръвта по прозореца, на който често стоях и я наблюдавах-заиграна в своята унищожителна схватка с поредната жертва...
Не бях творение нито на Господ, нито на Дявола и не знам нищо за тях и тяхните прищявки. По-висши сили бяха вплели нишките си в цялото ми съществувание, сили които не претендираха че имат правото да оплитат съдбите на простосмъртните.
Станах това което съм в далечната 1783 от вампир, чието зло беше мое спасение и наслада.
Ако има думи, които биха могли да определят онова, което бях, те не биха били разбираеми на нито един земен език-съвършенството между чистото и греховното, между доброто и злото. Нито демоните, нито ангелите бяха равни на нас-същества родени от мирисът на смърт, имахме за задача да балансираме живота и смъртта между хората, без да се намесваме пряко, разделяхме душите на умрелите от смъртните, в чиито тела биеше странен орган, който те свързватс изпитване на различни чувства-сърце.
Бродехме по места, на които само най-смелите се осмеляваха да стъпят, а там намираха и своят край-понякога отвратителен, изпълнен с много мъки, друг път бърз и безболезнен-винаги бяхме там.
В нощта която за първи път я видях усещах идващата смърт, която ме отведе при нея. Знаех,че не би трябвало да може да ме види, защото ние сме невидими за очите на смъртните-кой би могъл да си обясни присъствието на такава сила между тях. Но очите й издаваха друго-бяха вперени в прозореца, на чиято рамка седях. С нищо не издаде че ме е съзряла, а продължи да изцежда тялото на поредната си жертва-бавно и премерено, като един истински естет, търсещ насладата от красив и завършен финал.
Никога не се бях замисляла за съществуването на подобно същество, което се храни с кръв. Късметлийте, които я навестяваха за последно сбогом често бяха млади хора които тя оплиташе в загачния си чар без проблем. С времето установих, че е безсмъртна, кръвта е това което й придава всички онези нечовешки качества, които все повече ме привличаха. Нощ след нощ се редяха, а аз все повече започвах да се съмнявам дали зрението й не може да възприеме същество, като мен. Реакциите й го издаваха-сядаше на креслото и отправяше въпросителен поглед към мястото, от където ставах свидетел на нейните закуска, обед и вечеря. Чудно какъв ли образ съм придобивал в очите на подобно същество? Никога няма да разбера, защото след като станах вампир не срещнах повече същества като мен, те не желаеха да ги видя.
Една нощ любопитството ми надделя и влязох в стаята. Приближих се към нея, погледът й беше отвъд четирите стени на стаята, отвъд познатите измерения, отвъд всичко. Бързината, с която се стрелна към мен когато се опитах да я докосна беше абсолютно нечовешка-тя не принадлежеше на света на смъртните. Постепено отпусна хватката, в която ме бе затворила. Видях въпросът в удивените й очите, същия този въпрос, който задават и умрелите. „Не съм нито ангел, нито дявол, а съвършенството между тях”. Изумлението й бързо премина в странна усмивка и видях мислите й, които хвърлиха мен в недоумение „Значи си приличаме”. Тогава не осъзнавах колко беше права-не си приличахме, бяхме еднакви.
Исках да съм като нея, исках да съм с нея, исках да съм онова, което беше тя-вампир. Златната среда между световете, създание появило се на границата между живота и смъртта с един единствен страх-светлината. Погледът й отразяваше собствената ми лудост, на която аз толкова се наслаждавах. Бавно прокара нокът по китката си, от раната потече кръв. С нищо не изглеждаше по-различна от тази на обикновените хора, но усещах съвсем различна сила в нея, не безсмъртен дар, а проклятие-исках го.
Приближи китката си към устата ми, а аз започнах да пия кръвта, точно както тя, през всички онези нощи когато седях на прозореца на стаята й. Усещах как с всяка една капка умира нещо в мен, за да се роди ново, не по-добро, но по-близко до нея. Безплътността, която знаех че притежавам бавно се замествастваше от човешкия облик. Чух ужасния ритъм, в който биеха не едно, а две сърца-еднакъв и напълно равномерен.
Не изпитах болка, като други вампири, когато са били направени, аз не бях човек и нищо в мен не умря. Преродих се и загубих много за да разбера какво е проклятието да бъдеш вампир, но не съжалявам.

модераторите ни са за клуб "Армия на спасението"


Тема Моето есе.нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Flying Fredi (*V*Rothmans*V*)
Публикувано26.04.06 20:16



Кога и Как станах вампир.

Седна на леглото си Бенджамин Вампира, запали си цигарата и със голям хъс започна разказът си пред неговият гост.

Беше Зимна нощ една много красива зимна нощ в интерес на истината не беше, като другите...
От сега ви предупреждавам господине ще бъда кратък в описанията си (Каза той докато си наместваше тирантите)
Да продължа...
Въпросната нощ беше изключително студена, но аз по традиция реших да направя своята нощна разходка из тези земи в които се намираме сега.
Моето дежаву и моята сянка Антон Фантомът на София беше още анонимен дух, който се криеше у мен и беше единият от двамата свидетели на зрелището, което последва малко по-късно през нощта.
Беше приблизително 9/10 часа вечерта, когато вече бях облечен и готов за излизане.
Спуснах се със танцувална стъпка по стълбите на Ционската кула (тази кула в която се намираме сега) направих десен завой и се отправих към дългата улица, онази ето там...виждате ли? (със замах отвори стайният прозорец и посочи с един кокалест, мъртво-син на цвят пръст улицата, която се намираше в ляво от балкона на стаята.
Там, точно там...по тази улица минах след, като слезнах от кулата.

Клиширано звучи, банално дори, но обстановката беше типична за евтин трилър или хорър...филм, който всеки човек е гледал и постоянно се сблъсква със елементарният му сюжет почти всекидневно.

(Засмя се вампира и целуна по бузата наблюдателят...след което)
-Ех всякаш беше вчера знаеш ли?
-И после? (стреснато промърмори човекът)

Една част от улицата беше изцяло под покривката на тънък и кристално чист лед, по който стъпвах. Интересното е, че се усещаше нещо специално във въздуха и всяка молекула, която беше наоколо...
Тоест да...беше клиширано, като сюжет, но това само на пръв поглед...

Скърцаше ледът, като стъпвах на него, но не ми направи впечатление понеже шумът беше много тих та даже увлекателен...
-Нали знаеш!? (Възкликна вампира и със усмивка се обърна към човекът)
-Не точно...продължавай...
-Добре (студено отвърна вампира)

Стигнах до първата пресечка на тази дългата заледена улица и там запалих вечерната си цигара...
На самата пресечка имаше един много красив ъгъл. Там се намираше и краят на една друга малка улица един доста висок тротоар и няколко стъпала цялата тази картина разбира се богато окрасена със оранжево-жълтите градски фенери.
(Бен Спря да говори, стана от леглото и излезна внезапно на терасата. Човекът се учуди и след кратко отиде при него.)

-Какво има? (попита неговият гост)
-Ти знаеш ли колко обичан бях преди...знаеш ли колко бях силен...знаеш ли каква прелестна гледка бях? (със спокоен тон запита всякаш себе си а не този до него)
...Кратко мълчание след, което Вампира от поведението си на спокоен оплаквач избухна в ярост присъщ на ревнив любовник...
-А сега!!! Само спомени ми останаха..Погледни ме!
...Човекът се отдръпна и влезе в стаята...
-Виждаш ли ме! Видяхте ли ме всички!?
Изкрещя през балкона разгневен всякаш целият свят го гледа и очаква обяснение, но в действителност всички вече спяха и нямаше кой да отдели повече внимание от това, което би се полагало на обикновен луд, който се вихри на улицата и по-важното все още на свобода. Бенджамин прекара известно време на терасата сам в размисъл, след което се върна в стаята, но там нямаше никой...вратата към коридора беше отворена...Бен Бавно се придвиждаше из стаята, оглеждаше вещите си в последствие отиде в коридора и там видя гостът си да седи уплашен прав до вратата.

-Сега съм развалина, преди бях съвсем друг...Трябва да спомена че..
-Виждам, че си заключил (шеговито се усмихна и се опита да отвори вратата)
-Да, като гледам си обут вече...можем да тръгваме...
-Къде? (попита човечецът)
-Да ти покажа, къде точно станах вампир...Хайде няма време...

Една случайна минувачка изпадна в паника, понеже видя 2 силуета на мъже единият от които бясно бягаше нагоре и надолу по улицата, крещеше и сочеше с пръсти разни специфични места по улицата обяснявайки на другият, а другият засрамено подтичваше до него и повтаряше "Да, да"

-Вижаш ли, Виждаш ли!? Тук беше мястото...това е дългата улица...докосни я със ръка... (Отчаяно крещеше Бенджамин по своят засрамен другар)

След известно време тичане насам и натам по "дългата улица" Вампира Бен прикани своят свидетел да се успокои и да го последва, докато минаваха покрай един ъгъл/пресечка на улицата.

-Тук какво? (попита човекът)
- Тук станах вампир...разгледай внимателно мястото. Отдели внимание дори и на най-малките детайли виждаш ли ги? Виждаш ли онзи човек със черната риза отсреща, който ни гледа? Виждаш ли зелените линии които минават през въздуха? Виждаш ли всичките думи и кадри които са останали по стените, като боя на платно? Който е минал е оставил част от себе си тук...и тази част е запчечатана завинаги.
Човекът на име Владимир не искаше да разочарова вампира и от състрадание и страх отвърна: Да, бледо но да!

-Виждаш ли онази госпожица с черната рокля? Виждаш ли онзи златен лъв на онзи покрив ето там? Не е ли красив? (разтреперен и разстроен показа той един покрив на един блок наблизо)
-Виждаш ли онова детенце ето там, което се опитва да догони баща си, а той без да го забелязва ходи все по-бързо напред..ето там видя ли ги? Баща му всякаш не го чува, никога не му е купувал играчки и никога не спирал да ходи, за да може го настигне детето..Всяка вечер ги виждам, всяка нощ едно и също...
-Виждаш ли онова момче и онова момиче там точно на до входа на онзи блок това им беше последната целувка, но всяка вечер това, което е останало от тях по стените играе тази постановка отново и отново.

-Да виждам (развълнуван отвръща наблюдателят)

-Виждаш ли онези двамата там дето са седнали на тротоара? Те бяха най-добри приятели, бяха неразделни, но единият се премести от тук и не са се виждали вече от години само тази конкретна сцена остана Вече те самите се забравиха, не се сещат един за друг. Как да го кажа жив спомен?

-Да.
Всъщност бедният човек не виждаше нищо повече от един обикновен уличен ъгъл със съотвените му тротоари, мръсни паважни плочки, стълб, който светеше и един обезумял, треперещ юнуша със сива вратовръзка, черно кожено яке, черни обувки, черен паналон, рошава коса и червени тиранти...

-И знаеш ли? (попита той човека)
-Ето така станах вампир...както си стоях на тротоара и си пуших цигарата...щастливо момче на 15 години изведнъж започнах да чувам и после да виждам тези неща за които ти разказвам, тези които ти твърдиш, че виждаш също. Започнах да виждам собствената си сянка, като отделно тяло от мен, започнах да виждам всяка моя емоция, като отделна личност от мен, започнах да жадувам за кръв, започнах да страдам. Вече не съм щастливото момче на 15 със спуснатите и широки панталони и палавата усмивка...Вече съм Бенджамин Икарус Андре Вампира!
Ето го той ни гледа, моят свидетел! Антоне! (Изкрещя Бен и посочи срещуположната страна на тротоара) Ето го Фантомът на София ето той беше тук тогава, той винаги е тук! Той беше свидетел на всичко това...
Антоне ела да се запознаеш с новият ми другар! Ела, ела тук (в този момент вместо да се покаже страшно-изглеждаша призрачна фигура пред Владимир се чу един тих глас в главата на Бен а именно :Добър Вечер, Приятно ми е, Аз съм Антон Фантомът Софийската Сянка.)

Ироничмо може би ще прозвучи, но всъщност нямаше никакъв силует облечен в черно на другият тротоар, нито златни лъвове по покривите и зелени линии които да минават през въздуха, нямаше нито деца, които да гонят бащите си, нито имаше стари приятели, които да седят на тротоарите, нямаше фантоми, нямаше сенки нямаше никой друг освен тях двамата на този уличен ъгъл...

"TBB" The Baron's Bastards 44-th Rifle Divison *V*

Редактирано от Flying Fredi на 26.04.06 20:23.



Тема хммм...моят разказ? (или "есе";)нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Bloody Marissa (crazy *V*)
Публикувано26.04.06 21:04



-------Кога и Как Станах Вампир---------



Вятърът подхваща листата и ги понася във вихрения си танц. В мрака на нощта те изглеждат черни и зловещи, а свирещата въздишка на ледения повей създава усещането, че са живи същества, мятащи се в предсмъртна агония преди да паднат безчувствени на влажната земя. Мъглата от вечерния порой още не се е вдигнала и разстила белите си ръкави сред дърветата, придавайки допълнителна призрачност на пейзажа. Дъхът на гората е влажен и натежал от скорошния дъжд. Всевъзможни звуци изпълват мрака, този път не е тихо, лошо предчувствие е обзело всички живи и не дотам живи обитатели на планината. Снежна пелена все още покрива по-високите й склонове... Досами най-отдалеченият й връх се движи силует. Силно издължен, сив и безформен, се прокрадва в мрака надолу към гората, където вятърът свисти из клоните на дърветата сякаш, за да ги предупреди за идването на нещо зло и непознато, но несъмнено опасно.
Съществото навлиза сред извисяващите се стволове и след него тревите се слягат, вятърът застива и листата обхванати от него падат неестествено праволинейно на земята. Сянката сее смърт навсякъде. Откъдето мине птиците издават пронизителен Последен крясък, след което се възцарява тишина. Мрачна и тежка, зловеща тишина, която се разпространява и напред, където тази подвижна смърт не е още минала...

Младата жена се сепна в съня си. Студена пот обливаше челото й на дребни капчици. Очите й се отвориха широко и просветнаха в мрака обляни от сълзите. Тя пак го бе сънувала. Имаше нужда да излезе, да се поразсее докато успее да забрави, да се успокои та да може пак да заспи. И така тя отвори вратата на къщичката си и тръгна боса по мократа трева в безлунната облачна нощ. Мъглата й пречеше да вижда къде стъпва, но това нямаше значение, защото тя вече познаваше това място като на длан. Знаеше местоположението на всяко едно дърво, на всеки един камък. Вървеше бавно, но уверено и вдишваше дълбоко от прохладния свеж...хм, защо въздухът бе тъй натежал? Обикновено бързо след дъжда задушливите водни пари изчезваха и особено със спускането на мрака. И тя го усети, тази нощ имаше нещо странно, нещо различно, но все още неопределено... Внезапно се спъна в нещо твърдо и студено, загуби равновесие и падна върху някаква скала. Усещаше влажният хлад на измития от дъжда камък, а болката в палеца на крака й се опитваше да замъгли съзнанието й, но не успя чак дотам, че да не осъзнае, че тази скала вчерашната нощ не бе тук. Наистина прекалено странно, бе готова да се закълне, че същата тази скала съществуваше на няколко километра оттам. Нима бе вървяла толкова много или мъглата бе успяла да я обърка и бе направила смайващ завой из гората та се бе залутала чак дотук?... Тя избягваше това място. Почти никога не идваше тук. Особено нощем. Носеше се мълва, че тук често изчезват заблудили се сред дърветата хора от близкото село. Трябваше да се махне оттам. Бързо...

Поглед над гората... Дърветата почти не се виждаха от покриващата ги мъгла. Тя се стелеше в прекалено правилна спирала над чернеещите се, леко поклащани от вятъра корони. Над бялата рехава пелена се носеха в среднощния си танц няколко изгубени миналогодишни черни листа. Горе тишината бе пълна. На небето дори се виждаха купища ярко светещи звезди, макар и доста неясно заради непрекъснато извиващите се облаци. Луната я нямаше тази вечер. Вероятно се криеше зад някой по-плътен и тъмен воал от сгъстен въздух. Центърът на спиралата на мъглата се движеше бавно и устремено от началото на гората откъм планинските склонове през центъра й към края близо до сгушеното сред обраслите хълмове селце...

Тя усети как ходилата й започват да измръзват. Тревичките покрай тях се покриха със скреж. Сякаш нещо леденостудено мина през тялото й. После още веднъж. Тя извика. Страшна болка разкъсваше гърдите й. Всяко вдишване я пронизваше като хиляди нажежени остриета. Косите й се разпиляха в черно було около лицето й. Вятърът се съсредоточи сякаш само около нея. Изглеждаше като призрак в бялата си нощница, демон със светещи очи с червени зеници. Светлината сякаш извираше от самата нея. Нещо неистинско, нечовешко, зло и могъщо се бореше със собствената й душа за господството над смъртното й тяло. Бавно, но сигурно, жената умираше физически и духът й се мяташе между измеренията, крещейки безгласно, изпитвайки нематериалния еквивалент на режещата болка. Душата й губеше битката и контрола над тялото й, цялото й същество претърпяваше драстични промени с главозамайваща бързина. Тя се превърна в размазано петно сред ледения ураган, чийто център бе самата тя. Сякаш участваше във филм, който превърташе кадрите на прекалено бързи обороти, но кой ли беше режисьорът?... За миг луната разкри частица от блестящата си белота иззад тъмния облак. Нов писък раздра тишината. Този път определено не бе човешки. От вихрушката с невероятно бързина изхвърча нещо и разпери чисто новите си черни кожести криле. В съзнанието му бе съсредоточена една единствена мисъл. Една единствена цел. Да убива.

let life happen. love or hate, laugh or cry, but do not die! just be half dead


Тема есето ми - втори дубълнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано26.04.06 21:54



Да чакам, да дебна, да хващам ... винаги.
Да оцелея ... колкото може по-дълго.

Родена през страховитата ера на Първото царство, преживяла края на Разрухата, скоро открих предназначението си. Проследяването и преследването, предсмъртното потрепване на жертвата и триумфът на кръвта ... прелестни и мистериозни откровения. Не кръвожадно, по-скоро грациозно и дори ритмично разкъсвах пулсиращите артерии – прощален дар за поредното пречупено творение. Притаена, напрегнато се взирах в неподозиращите за присъствието ми, разтърсвани от нервност, превъзбуда, страх...

Привличаха ме прашните коридори на древните храмове, мрачните лабиринти на пирамидите, огромните тераси на зикуратите. Намирах красотата, скрита в строгите очертания на катедралите и в орнаментите на саркофазите. Страшна, искряща красота!

Решена да разбера докрай природата си, направих първата крачка към очарователно приключение – навътре, към безкрайния устрем на разума и границите на мрака, затворил кръга от скрити страхове и забравени въпроси. В края на приключението ще срещна отговорите...

Влизам в нещата, потапям се в поток от усещания, чувствам движението. Осъзнавам силата си, опивам се... Хладната логика и дивата емоционалност, стаени в пламъка на осъзнаването – единни, сияйни - опасни.

Всичко живее... изпълва ме спокойствие, не мисля, не се възхищавам – участвам!

Танцувам с духовете на огъня – малки топчици светлина в алчните, виещи се езици.
Потъвам в гъстата влажна зеленина, а тя ме тласка към тъмните подземни тайни.
Нося се с нимфите по блестящите ласкави вълни, потапям се в дълбоките сини бездни.
Силфите, яхнали въздушни течения, ме отнасят към най-високите планини, към небето.

Където и да се озова – всичко живее, тупти, изменя се – тук и сега са само думи, всичко е относително, и – вечно?

Искам да позная обичта – следвам стъпките на влюбените, захласната се вслушвам в шепота им, натежал от сласт и обещания за нови удоволствия.
Искам да изчезна в тълпата, сянка между останалите сенки, еднакво жадна и за новото, и за познатото.
Искам да оставя след себе си дъх на съмнение, на нещо почти недоловимо, леко и сладостно...

Едновременно съм будна и потънала в сън, почти безплътна, но не мога да помръдна... Всички форми и разновидности са се смесили; опитвам да се изтръгна и да не се изгубя, неистово се улавям за шумовете на нощта... Търся свистенето на вятъра, глухия стон, отекващ в листата, омагьосващия напев на сребристата река, тайнствените подсвирквания на невидими птици, внезапния пукот на сух клон, тихия зов на прилепите...

Внезапно ме разтърсва спазъм – като светкавица, освобождаваща огромно напрежение. Вече няма усещане за време и пространство. Образи и цветове изплитат думи, изписват изречения в света около мен.

Войната ме прогони, но открих убежище.
Хората ще научат какво е страдание, докато мислят, че са победители.
Но аз няма да умра.
И отново ще има война.
Този път няма да сгреша.
Ще съм свободна.
Но няма да умра.


Сама, сама, сама...
Треперя, в края на опасното пътуване. Безумни и странни видения, освободени скрити страсти, дремещи желания, потискано страдание...

Ужасът, донесен от свободата. Силата, донесена от свободата. Равновесието, просмукващо се бавно като прясна кръв в горещия пясък сред олтарите.

Нетърпеливо очакване за нова битка, въпреки носталгията от откритото – знам, че няма да умра... Чувството, заложено в мен ме изпълва, става основно, обсебва ме...

Защо съм тук? Защо съм тук сега? Защо съм това, което съм? Безкрайни въпроси търсят страшните си отговори...


The chase is better than the catch



Тема Ето ме и мен:)нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано27.04.06 09:45



Как започна всичко?? Хммм........май трябва да започна по-отдалеч.

Една хубава пролетна сутрин преди няколко години се събудих с необичайно усещане. Вярно е, че предишната нощ бях вилняла на едно парти, но усещането бе по-различно от махмурлук. Както и да е, време бе да ходя на работа, надигнах се и започнах утринния ритуал по измиване, обличане и пиене на кафе. По едно време ми хрумна „ Що пък да не се измеря на кантара? Може и да съм отслабнала!”. Май тук е моментът да уточня, че от няколко дни бях на ниско калорична диета.
Качих се на кантара и изживях невероятен потрес! Вместо 58 кг., колкото бях преди диетата сега показваше 60!!!! Проклех диетите, диетолозите и кантара!
Целият ден ми беше криво, дори свалките с един колега не ми разведриха настроението. Седях си на бюрото и мислех, как да се отърва от килограмите. Докато се ровех из нета – не си давам много зор на работното място :)) – открих следната обява:

- Предлагам стар и ефикасен начин за доживотно поддържане на идеално тегло БЕЗ гладуване. За справки еди кой си имейл.

Ха! Все едно някой размаха червена кърпичка на разярен бик! Моментално драснах един имейл и вече успокоена забърсах колегата и отидохме да обядваме.
Денят мина, след работа се помотах из магазините и поради липса на притегателен център вкъщи – бях теглила шута на бившото ми гадже преди седмици – се прибрах с лека неохота.
Влизайки ме посрещна котаракът с вой до небесата, че е гладен. Тук е мястото да спомена, че името му беше Принцеса Лея – като хлапе гледах Междузвездни войни и по това време необяснимо за мен защо, симпатизирах на джедаите. Тогава кръстих котето. Уви оказа се, че не е принцеса. Котаракът нямаше нищо против да го наричат Принцеса Лея, стига паничката му да е винаги пълна и да е обект на обожествяване.
Нахраних Принцеса Лея и си поръчах китайска храна. Домакинските задължения бяха нещо, към което бях развила алергия. Готвенето бе едно от тях.
Докато ядах и гледах поредния идиотски диспут на двама кандидат президенти се сетих, че не бях проверила пощата си.
Скокнах и седнах пред лаптопа. Да! Имах отговор. Той бе посочил адрес на кабинета и мобилен телефон. На другия ден излязох рано в обедна почивка и изприпках към спасението ми от килограмите.
Адресът бе на стара къща, но доста добре поддържана. Натиснах звънеца и зачаках. След малко вратата ми отвори малко блед мъж, облечен в дънки и тениска. Ето това бе парче и половина! Винаги си бях падала по блондини, но този беше истински сладкиш за окото. Усмихнах му се с целия си чар и обясних защо съм дошла. Странно, но той въобще не изглеждаше изненадан и само кимна.
- Моля, заповядайте! – каза той – Влезте свободно и по собствено желание.- каза го с особен тон и лека усмивчица. В красивите му сини очи имаше закачливи искрици.
- С удоволствие – отвърнах аз и прекрачих прага. Вратата веднага се затвори зад мен.
Той ме остави да чакам в уютно подреден хол.
След малко дойде и поднесе две чаши с червено вино. Каза ми, че се казва Серг, бил дошъл в БГ от Латвия. Започна се един диалог, в който ме разпита за всичко. Бях ходила на хомеопатия и не ми се видя странно. С всяка дума, която изричах имах чувството, че все повече главата ми ехти. По едно време напълно забравих за какво говоря. Можех единствено да се взирам в него и да го зяпам като гладна котка, видяла паничка с котешка храна. Хормоните ми бяха в главата. Опитах се да не гледам толкова гладно, но без ефект.
Той седеше, отпиваше лениво от виното и само ме гледаше. Имах чувството, че знае за какво си мисля и му е забавно.
- За твоите проблеми решението е да минеш на диета без въглехидрати и мазнини. – това изглежда предизвика една леко иронична усмивка.
- Пробвах всякакви диети, уви без полза – изскимтях аз.
- Има един лесен и изпитан начин – уведоми ме Серг – ако станеш вампир!
Да си призная не се изненадах кой знае колко. Имах познат още от времето, когато аз бях добрата джедайка, а той злия Дарт Вейдър. Той и до днес, въпреки че, бе мъж под чехъл в реалния живот се мислеше за Ситски лорд. „Какво пък – помислих си аз – явно това е нов и оригинален начин за забиване на ново гадже!”
- Добре. Съгласна съм да стана вампир – съобщих аз, с разбиращо кимване и подканяща усмивка тип „ела и ме изяж”.
- Сега вече проблем няма да имаш – увери ме той и ненадейно за мен се наведе и целуна шията ми.- Но сигурна ли си, че го искаш?
- Да!!! Моля те, искам го!- какво точно исках в този момент и аз вече не знаех, но бях сигурна, че го искам и то как!
Усетих леко убождане, след това удоволствието запълзя по вените ми. Всичко стана един голям облак от наслада. Нищо и никой не ме интересуваше, освен това.

Когато се събудих вече беше вечер. Лежах на дивана в хола и същевременно не бях там. Чувах как навън хората ходят по улиците. Стъпките им бяха като тътени. Чуруликането на птичките бе като взривове в ушите ми. Можех да чуя и помириша цветове, за които нямаше думи. Миризмите бяха хиляди и сякаш ги виждах. Над всичко обаче доминираше едни особен сладък кървавочервен мирис, който ме беше събудил. Обърнах глава и видях Серг да ме гледа. Сега не виждах него, а система от кръвоносни съдове, пълни с амброзия. И един ум, древен и свиреп. Можех да видя спомените и чувствата му, да ги усетя. Изпълни ме неистов глад. Той прочете мислите ми – вече можех да усетя съзнанието му – и ми подаде чаша с кръв, затоплена и свежа. Изпих кръвта с настървение. В мен се вляха неподозирани сили. Вече знаех, че съм нов човек. По-силен и интелигентен от месото, което чувах да ходи по улиците. Можех да видя мислите и дребнавите им грижи и знаех, че съм на светлинни години от тях. Аз бях станала вампир!



Тема L'essai :)нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Jina_ (Mind Hunter)
Публикувано28.04.06 13:40



Сън ли беше?
Сън ли беше онази прохладна нощ, онзи мирис, който носи окосената трева и онази прогнила стряха, откъдето с тих предсмъртен стон капките падаха и разбиваха на улицата.
Беше тихо, когато вървях по каменистия път. Един уличен фенер примигваше и хвърляше отровна жълта светлина върху камъните, а нещастните пеперуди, които бяха попаднали вътре, безпомощно размахваха сгорещените си от измамилата ги светлина криле, сетне бавно пропадаха към вътрешността на затвора си. Зловещите, жадни за смърт сенки на сградите ту излизаха изад някой ъгъл, ту се скриваха, сякащ че се плашеха от светилото, но дебнеха да обгърнат в мрак своята жертва.
Лек вятър, по-тих и от шепот на дъждовни капки прошумоля в краищата на роклята ми, заигра с тях едн мимолетен танц, и после все така тихо си отиде, а гласът му заглъхна и се слята с ударите на токовете ми по паветата. Единствено този звук се чуваше в безлунната нощ. Той и немия говор на сенките.
На последния завой сянка и светлина сякаш се сляха в едно, отразиха се в мокрите от дъжда каменни плочи и някъде в далечината от мрака изплува една фигура, която се бе упътила към мен.
Продължих да вървя.
Бавно, без умисъл, вървях към непознатата фигура, чийто силует постепенно се оформяше на бледата, отразена от каменната улица светлина.
Беше жена.
Жена с черна, копринена мантия, жена с красива червена коса, чието лице беше полускрито от сянката на качулката й. Тя не ме поглеждаше, вървеше с наведена глава, ала вървеше така, че допирът й със земята по-скоро се усещаше, отколкото чуваше. И тя не бързеше, дори може би чакаше аз да стигна до нея, а не тя да дойде до мен. Сякаш мъгла от мисли увисна между нас и натежа, сгъсти се, изтласка времето. Дали минаха часове, или миг беше когато се срещнахме?
Пристъпвах напред, накрая спрях и я погледнах. Тя вдигна глава, качулката се плъзна и съзрях мокрото й от сълзи лице, фините й треперещи устни, нежната й, бяла като сняг кожа. Тънка пелена бе замъглила бистрите й очи, но аз знаех, че тя ме вижда кристално ясно, знаех, че тя ме разбира само с поглед, знаех, че усещам какво чувства тя, затова стоях там и чаках без да продумам.
Приближих се и тя склони глава на рамото ми. Прегърна ме, а аз я притиснах до себе си, затворих очи и поех дъх. Времето ни обгърна. Мъглата от мисли се разпръсна и всеки останал шум заглъхна. Дори сенките, може би в очакване, спряха своя шепот. Знаех, че ще се случи нещо.
Тогава усетих болка. Кратка, остра болка, толкова кратка, че стонът, който щеше да се изтръгне от мен потъна обратно и се стопи. Зъбите й се забиха дълбоко в плътта ми. Усетих устните й на меката си шия. Тя изсмкукваше живота от мен, той потичаше във вените й. Някак смътно разбрах, че ще ме жертва, за да спаси себе си, а после ще падна в бездната на сенките. Сърцето ми заби лудо, като за последно, а аз усещах как до мен тупти нейното. Силите ме напускаха.

Видях отражението на косите й, размътено в една локва. Те блещукаха и преливаха от алено до златисточервено на светлината на уличния фенер.

Нежната смъртоносна прегръдка се разхлаби, аз се отпуснах безжизнено и паднах в ръцете й, ала тя не ме пусна. Главата ми бавно клюмна настрани. В мен беше останала капка живот, която не бе взела със себе си. Тогава усетих вкуса на кръв, която се стече надолу до гърлото ми и ме върна към живот. Клепачите ми трепнаха, ала не се отвориха. Кръвта продължаваше да се стича и аз отново почувствах ритъма на сърцето си, който се слята с този на нейното. Топлата течност се разля по брадичката ми и потече по шията ми. Нощта угасна както угасва восъчна свещ. Светлината се стопи, не трепна, просто изчезна. Не отворих очи, не я пуснах. И там стояхме само аз и тя, като едно цяло, когато душите ни се сляха в една душа с две тела, аз умрях в нея, а тя се съживи в мен – аз бях нея, а тя беше мен.

Редактирано от Solemn Dirge на 30.04.06 15:04.



Тема най-сетне и мойта скромна творбичка...нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор always_obsessed (завяно *v*)
Публикувано30.04.06 00:01



Беше поредния мрачен ден в града. Небето беше сиво, но въпреки това хората по улиците не намаляваха... Седях на перваза на прозорец на една стара сграда... Гледах хората вървящи по улиците и в главата ми нахлуваха спомени за времето, когато и аз бях такава...безгрижна, радостна душа...без проблеми и мъка... но неочаквано всичко това се промни... изведнъж...без предупреждение... без знак за прeдстоящото...
Беш толкова отдавна, но живееше в паметта ми все едно се беше случило вчера... Тогава все още бях младо момиче и като всички на моята възраст търесех удоволствието без да се замися за последиците, или отговорността... Тази вечер, както и повечето напоследък, бях на поредното парти при една от приятелките си...и там започна всичко... Вярно, че по това време имах приличен брой почитатели, но никой не ми допадаше достатъчно... докато не го видях... беше рус и зеленоок... вярно нищо по-особено от останалите момчета, но все пак беше някак си по-спциален... в него ме привличаше не толкова външността, колкото цялата мистериозност носеща се около него и изисканите му, за наша възраст, движения... И като всяко момиче, в което изведнъж е пламнала страст и любопитство се опитах да привлека вниманието му... След извесно време на дансинга, той все пак ме забляза и предложи да ме изпрати до вкъщи същата вечер... Така вечерта ни премина в шеги и закачки, и стана време да си тръгвам... Но в този момент вобще не си давах сметка, че вечерта все още не беше приключила...нито за мен, нито за него...
Вярно, че вървяхме по доста заплетени и тъмни улички, но нали все пак бях с кавалер, и то такъв, който дори и крадците не биха подценили, затова притеснението беше далеч от съзнанието ми...
И си вървяхме така, хванати ръка за ръка, но изведнъж той ме пусна и със светкавична скорост се озова пред мен... Докато се чудех какво да кажа той ме хвана за кръста и впи устни в моите... Въпреки първоначаната си уплаха помислих, че да се целуваш с такова момче в тъмната уличка е доста приятно, а и да си призная...възбуждащо...
Но той не губеше време в приказки, а продъжи да ме целува... по устните, по брадичката и сетне по шията...и тогава усетих нещо, което не бах изпитвала досега...с нито една целувка...с нито едно друго момче...на шията си почувствах кратка и остра болка, а после се строполих на тротоара... ”По дявалите какво стана” се питах...и тогава ръката ми попадна посд светлината на една улична лампа...вдигнах поглед и я видях... беше... мъртвешки бяла...Започнах да треперя...почувствах, че ме обзема адски студ... но събрах сили и докоснах шията си на мястото където допреди малко бяха устните на момчето...протегнах пръстите си отново на светлината...на тях иамше кръв...очите ми се напълниха със сълзи, а съзнанието ми с замъгляваше все повече, но изведнъж почувствах как момчето ме вдига за раменете и набутва нещо в устата ми... и оттогава не мога да забравя този вкус на човешката кръв...защото оттогава ми се налагаше да я присвоявам от нвинните си жертви за да оцелея...
Ситен дъжд заромоля и прекъсна мислите ми...
Човешкият живот се променяше за миг...но никой не знаеша как и кога щеше се случи това...Дали щях да си вазвърна миналия живот?..Засега не знаех, но в момента бях щастлива... тук и сега...с човека, който ми даде тази дарба...Според някои благословия, според някои проклятие...Въпрос на лично мнение...зависи от гледната ви точка...

П.П Надявам се да ви хареса и да ми зачетете срока,че днска се озорих с този интернет...

"Митът за Христос ни свърши много добра работа" - Папа Лъв X, XVI век

Редактирано от Solemn Dirge на 30.04.06 17:01.



Тема Re: Как и кога станах вампир - есетатанови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано08.05.06 00:31



Прочетох творбите и останах възхитен от стила и начина на изразяване на участниците тук. Знам, че срокът на писане отдавна е отминал, но ме засърбяха пръстите и реших да си "пробвам перото" на това литературно поприще. Надявам се да проявите снизхождение към това произведение, тъй като за първи път пиша подобно съчинение.

Беше една топла вечер на месец септимий през 811 г. от основаването на Рим /1/, когато августейшият император Нерон стана консул за втори път и неговият любимец, освобожденското първеню Трималхион, най-накрая даде дългоочаквания си пир. Надпиването с вино и надяждането с всевъзможни деликатеси продължи далеч след полунощ и на изпроводяк лично на мен, градския префект /2/ Педаний Секунд се падна честта да пресуша на един дъх кана неразредено фалернско вино /3/. Трималхион остана възхитен от този мой подвиг и лично ме изпрати. Влачех се доволно през атриума /4/ на вилата му, подкрепян от двама германски роби, а главата ми бучеше от погълнатия алкохол. Озовавайки се в градината аз наметнах плащ върху тогата /5/ си и промърморих на слугите си да ме последват.
- Сторете път на градския префект - изрева по навик глашатая при портата.
- Млъквай бре, глупак - срязах го аз - да не искаш да привлечеш насам всички крадци и пройдохи, дебнещи изгоден случай да оберат някой патриций /6/?
Рим нощем не е безопасен дори и за представителите на властта, въздъхнах аз и с притеснение опипах натежалата от ауреуси /7/ кесия /които спечелих днес, играейки на зарове/. В другата гънка на тогата беше мушнат пугият /8/.
По принцип не беше законно да се носи оръжие в рамките на померия /9/, но ако законът се спазваше стриктно, половината град щеше да се озове в Капитолийската тъмница.
Запровирахме се бавно из кривите тесни улички, внимавайки да не нагазим в неприятни субстанции. Мракът беше непрогледен, а светлината от факлите само щеше да ни направи лесна мишена за грабителите, затова ги бяхме угасили. Вигилиите /10/ не се виждаха никъде /навярно бяха запили или просто ги беше страх да въдворяват ред/. Откакто император Нерон и свитата му бяха подхванали нощните си забавления, изразяващи се в обиране и гавра с минувачите и стражата, последната значително беше занемарила задълженията си. От това в пълна степен се възползваха разбойниците и сега безчинствата и произволът се ширеха из всичките 14 квартала на Рим. проклинайки езиците от чучулиги и свинските вимета които се бунтуваха в стомаха ми, аз внезапно осъзнах, че сме объркали посоката и вместо на Палантин /11/ сме се озовали в Субура - най-пропадналия римски квартал, свърталище на роби, проститутки и прочая плебейска паплач.
- Триста фурии, гнусни долни твари такива!!! - изсъсках аз към робите си, моментално изтрезнявайки - ще ви смъкна кожата на гърбовете от бой ако не ме заведете до дома ми. С изненада осъзнах обаче, че слугите ми са се изпарили, оставяйки ме абсолютно сам в напълно непозната обстановка. Мръсни страхливи предатели - на сутринта ще заповядам да ги намерят и разпънат на кръст, но сега трябва да се махам оттук, иначе Рим утре ще осъмне без градски префект. Запрепъвах се на север проклинайки вероломните роби. Небето беше закрито от облаци, беше тъмно като в лабиринта на Минотавъра и не се виждаше нито едно съзвездие, по което да се ориентирам. Само да стигна до големия Цирк /12/ и всичко ще е наред, мислех си аз, стараейки се да не вдигам много шум и призовавайки пенатите /13/ да ме закрилят.
Внезапно почувствах, че не съм сам. Почти инстинктивно забелязах една черна сянка, която се беше притаила до стената на една инсула /14/ вляво от мен. Крайниците ми се вцепениха и неразбираем страх скова сърцето ми. От фигурата лухаше студ, въпреки топлото време. Изпитах странното усещане, че се сблъсквам с нещо свръхестествено и нерационално. Нещо древно и зловещо, навярно излязло от самиия Хадес /15/.
- Какво си ти? - гласът ми беше станал дрезгав до неузнаваемост, а ръката ми конвулсивно стискаше дръжката на камата.
Сянката се раздвижи и две огненочервени очи се впиха в мен. Парализирах се от страх и разбрах какво чувства жертвеният бик, миг преди да бъде заклан на олтара.
- Ето, вземи парите... - кесията ми издрънча на паважа, но създанието не й обърна никакво внимание, а се устреми неумолимо към мен.
"Не ми трябват златото ти" - отекна стържещ глас в главата ми. "Трябва ми твоята кръв - тя ми дава живот и сила".
Усетих убождане по врата, но не можех да се съпротивлявам. Ужас беше изпълнил душата ми и чувствах как с всеки изминал миг силите ме напускат. Ушите ми бучаха, виеше ми се свят и краката ми се подкосиха. Отчаяно се замолих на Хеката /16/ да се смили над мен.
Внезапно в далечината преблеснаха факли и се чу кучешки лай, последван от тропот и викове на хора. С пронзителен писък съществото се отдели от мен и изчезна в мрака. Един от мъжете се приближи и коленичи до мен.
- Имате късмет, господарю - беше Деций, префектът на нощната стража - ще се оправите, имате само две драскотини по шията, а и парите ви са непокътнати.
- Занесете ме във вилата ми... - изстенах аз - Добре свършена работа, момчета. Още малко и щех да се озова при предците си.
На другата сутрин се събудих изкъпан и в добро настроение. Малко ме болеше глава и от лявата страна на шията ми имаше две малки ранички, които пареха. Гръцкият лекар, който ме прегледа, ме увери, че те няма да се инфектират и ми наложи компрес от жиловлек. Въпреки това кошмарният спомен не ме напускаше и смътно чувствах някаква тревога. Дори не ме успокои новината, че вигилиите заловиха избягалите ми роби и ги разпънаха на кръст покрай Via Appia. Привечер започнах да чувствам странна жажда, която неможех да утоля независимо колко вода и вино поглъщах. Установих, че се заглеждам все по-често в шията на една млада египетска робиня и в мен се пробужда дивото желание да я захапе. Към полунощ не издържах и заповядах на иконома си да я доведе. Това не го изненада особено, защото ние, римляните, сме господари на света и може да се разпореждаме с робите си както си поискаме, дори да ги убиваме. Икономът ми смигна заговорнически и ми пожела приятна вечер. Девойката стоеше смутено до леглото ми.
- Седни, дете мое. - подканих я аз, наливайки й чаша вино - Как се казваш?
- Хармион, господарю.
- Как попадна в робство? С престорено загрижен тон я попитах аз, приближавайски се плътно до нея.
- Баща ми имаше много дългове и ме продаде на пазара за роби в Александрия.
- Лош късмет... съчувствено издекламирах аз, а устните ми се допряха до шията й и усетих как артериите й пулсират. - Искаш ли да те освободя?
- Да, господарю! - въодушевено извика тя. Навярно си мислеше, че ще я пусна на свобода. Е, щях да я освободя, но по друг начин.
Впих зъби в сънната артерия и жадно засмуках бликналата кръв. Но вместо очаквания метален вкус сега усещах колко всъщност е сладка тя и как ме изпълва със сила и енергия. Същинска амброзия, достойна за мен.
Усещах конвулсиите на момичето и как духът й напуска този свят, но не можех да спра и пиех, пиех... докато в безжизненото й тяло не остана и капка кръв.
На сутринта повиках иконома.
- К-к-какво е станало, господарю? - попита ме той, пребледнял.
- Малката пачавра ме удари затова я убих, отвърнах раздразнено. Хвърлете тялото в Тибър. А ти тази нощ ще ми доведеш някое хубаво галско девойче, нали? - усмихнах му се дружелюбно аз.
- Както господарят заповяда - разтреперано промърмори човечецът, гледайки втренчено уголемените ми кучешки зъби.

Пояснения:
/1/ - римляните са водели летоброенето от основаването на града си /753 г. пр. н.е./ , така че по нашето летоброене това е 57 г.
/2/ - длъжността градски префект на Рим съответства приблизително на кметската такава.
/3/ - гърците и римляните обикновено разреждали виното с вода, считайки пиенето на неразредено вино за варварски обичай.
/4/ - входното антре на един дом, използвано обикновено като приемна.
/5/ - дългата горна дреха на римския гражданин. Тогата на магистратите била бяла, обточена с пурпурна лента.
/6/ - аристократ, потомък на някой от основателите на Рим, заемал политическа или жреческа длъжност и участвал в Сената.
/7/ - римска златна монета.
/8/ - права двуостра кама, използвана от легионерите.
/9/ - пространството между старите градски стени, построени според преданието от Ромул. Мястото било свещено. В рамките на померия било забранено да се носи оръжие и да се извършват погребения.
/10/ - нощните стражи. Имали са задачата да арестуват хванати на местопрестъплението престъпници, но изпълнявали главно функцията на пожарникари. Нямали оръжие, а носели само тояга и кофа с вода.
/11/ - на Палантин са се намирали дворците на римските благородници, в това число и императорския дворец.
/12/ Големият Цирк /Circus Maximus/ - римският стадион за конни състезания, намиращ се между хълмовете Палантин и Авентин.
/13/ - духове покровители на домашното огнище.
/14/ - многоетажна къща с апартаменти под наем /нещо като нашите блокове/
/15/ - в гръцката и римската митология - Ад.
/16/ - Хеката в древногръцката митология е богиня на мрака, нощните кошмари и и магиите. Имала три глави и три тела. Покровителствала лова, пастирите, обществените занятия на хората (съдилища, война, състезания), защитавала младите хора, пазела децата и осигурявала на пътниците лек път.

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Как и кога станах вампир - есетатанови [re: Last roman]  
Автор lachistein™ (pharisaeertum)
Публикувано08.05.06 00:48



възхитен?!
не очкавах точно ти да "ме хвърлиш в оркестъра" с това мнение
поздрави

изкуството да си прекараш главата през илик, за да си затегнеш колана



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.