Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Вампири
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Клубното ни Сторииии ;-)нови  
Автор Solemn DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано02.05.05 20:09



енд соу май чилдрен доколкото успях да прочета в общото ни стори сме стигнали до тоз момент който ще прочетете по-надолу... Ако всъщност сме стигнали по-далеч то моля пейстнете онова, което моята безобразно любезна и добронамерена личност е изпуснала в старанието си да опрости нещата..(просто много мнения несвързани с разказчето станаха в неговата тема и е трудно да се намери предполагаемото поредно продължение).
Предупреждавам - излишен флуд (макар и всички да го обичаме много), с оглед на целесъобразността на начинанието ни, сладки мои всякакви мили роднини, ще се трие.

"Беше тихо и спокойно, дори прекалено тихо и спокойно. Бурята беше отминала, но все още имаше мъгла, която някак подтискаше и караше да се чувстваш сам.
Небето...небето беше черно, по-черно от колкото би трябвало да бъде и нито един лъч от луната не се просмукваше през (купесто дъждовните)облаците и мъглата...
"Микелито стоеше и пушеше пурата, която преди броени минути бе напоил обилно с бренди...но само в единия край.Цилиндърът на шапакта му отразяваше жалките размити светлини на уличните фенери, които отчаяно и разбира се безуспешно се суетяха премигвайки да преборят мрака, възлегнал се охолно върху цялото протежение на таз самотна, есенна стара улица.Тротоарите бяха мокри,ала той стоеше до един от фенрите и с плавни движения си дръпваше, полузамислен (ако може да се говори за такова състояние на ума в тез тежки вечерни часове),полуотегчен от спокойствието на тази начеваща живота си едва нощ и сух,напълно сух ...... Сякаш бе токущо излязъл от някоя от къщите след края на бурята, а не е стоял през цялото време там......до фенера.....”
+
“Обстановката беше спокойна, летаргична всякаш времето спира. Дъждовните Капки изглеждаха всякаш плавно и тромаво се спускат към земята Пепелта от пурата се ронеше като плът от кости, но леките милувки на вятъра я отнасяха в халотични движения..."

"Микелито опъна запоследно догарящата пура и с тежка въздишка погледна към старата къща отсреща.През гъстия дим видя почти недоловим силует на жена зад завесите на един от долните прозорци.Изведнъж разсеяният му поглед живна и той с плавно движение загаси пурата в стълба като неиспускаше от поглед прозореца.На лицето му за миг проблесна лукава усмивка като светкавица в спокойната дъждовна нощ и угасна заедно с димящата пура.Силуетът прекоси стаята и малкото светлина която нахално се прокрадваше в тежкия мрак угасна.Но очите на Микелито всеоще мърдаха живо,сякаш стриктно следяха нещо през стените.Меланхоличното ромолене на намаляващия дъжд падаше като приятна магия,бидейки толкова ситен че не оставше влага след себе си...Съвсем тихо скърцане разруши спокойствието на тишината-от вратата излезе жена,облечена в скъпа,но измачкана рокля.След хлопването зад нея тя остана неподвижна за няколко секунди и после с неуверени стъпки тръгна към мъжа.Навлизайки в обсега на нищожната улична светлина се видя от изображението и,че беще нервна.....Микелито през цялото време оставаше неподвижен и за миг даже не я изпускаше от поглед. Лицето и беше Бледо като спяща луна,усните и сочни и червени стояха отворени а през тях се процеждаше дъха й,разтваряйки се в блещукащите капки.Езерно сините й очи бяха заковани право в неговите.Стараеше се да изглежда по уверена и непоколебима като взимаше все по големи крачки,ала не беше достатъчно.В ръцете си стискаше здраво...ПИСМО
Тя спря пред Микелито.
Присви леко очи и стисна устни. В мрака наподобяваше пантера, готова да скочи върху набелязаната жертва. Микелито я изпревари като хвана ръката й и я вдигна към устните си:
-Милейди, позволете...
Тя едва не подскочи от мястото си, когато вместо обичайната целувка Микелито й отне писмото. Тя не успя да помръдне, когато той отвори вече разпечатания плик и извади жълтия лист. Вдигна го малко по-нависоко, на светлината на уличния фенер.
По-улицата се разнесе гръмкия му смях.
-Той е мъртъв. Значи все пак спечелих залога?
Гняв смени изражението на недоумение на лицето на младата жена.
-Не мога да повярвам, готов сте на всичко, за да си угодите! Не си и мислете, че ще постигнете целта си! Преследвайте ме, ако желаете до края на света...
Микелито се изсмя отново. Голям черен котарак мина през оградата на близката къща и прекоси бързо улицата. Пак закапа дъжд...
Тя взе обратно писмото и с още по-ускорени крачки се отправи натам, но където беше тръгнала.
Микелито, все още с лукава усмивка на лицето си я изпрати с поглед, след което едва чуто, сякаш не можеше да повярва на прочетеното, повтори:
-Той е мъртъв!
После отново се исмя и продължи по улицата, взирайки се в котаракът, опитващ се да избяга от дъжда..."


Ваш Малтретиращ Мародер Мародериус Мародературский
най-злия тиранин, вампирясвал под лунните лъчи

Редактирано от Solemn Dirge на 02.07.05 22:26.



Тема Re: Клубното ни Сторииии ;-)нови [re: Solemn Dirge]  
Автор vampire_rebirth (Marissa)
Публикувано05.07.05 21:57



това е нещо като продължение, но не съм убедена дали се връзва...ако искате не го приемайте...




Луната грееше неспокойно и от време на време плахо се скриваше зад сянката на някой облак. Светлината й бе слаба и някак зловеща. Усещането, че мракът сякаш ще я погълне идваше може би от факта, че нямаше звезди. Небето бе празно. Нищото изпълваше не само атмосферата, но и душите на малцината минувачи, които дръзваха да кръстосват улиците в този късен час. Въпреки привидното спокойствие на всичко това, въздухът сякаш трептеше от напрежение. На една тясна уличка едвам се различаваше висок и строен силует. Той бе по-скоро сянка. Човешко око не би забелязало движението му, защото макар и бързо, то бе толкова леко, че сякаш лъснатите му до блясък обувки не докосваха земята. Безпокойството и тревогата сякаш се поглъщаха именно от тази фигура. Странно чувство на несигурност бе изписано на лицето му. Тази вечер, да, именно тази вечер той най-после щеше да я види. Тя щеше да му каже...но защо за бога това лошо предчувствие? Знаеше че всичко е наред, нямаше какво да се е случило. Внезапно раздвижване на сенките прекъсна размислите му. Спря и се огледа. Пред него видя силуета на тичаща жена. Тя носеше писмо в ръката си. Дъждът заваля отново, но този път по-силно.



Тема Re: Клубното ни Сторииии ;-)нови [re: vampire_rebirth]  
Автор Dart Marissa (Forest *V*)
Публикувано01.09.05 01:37



никой не иска да пише?
е, аз от скука, при наличието на Никой, ще постна нещо което ще се опитам да измисля в момента....само не ме колете за простотията (и аз не знам докъде ще се простре щото още нямам никва идея за кво ще пиша)


В мрачните сенки на уличните лампи силуетът на Микелито тръгна след жената, с която бе разговарял преди малко. Тя, разбира се, изобщо не подозираше за това. Крачеше бързо и неспокойно. Напрежението й се просмукваше в цялата атмосфера и я преследваше в радиус от няколко метра. Защо точно тя трябваше да разгласи за смъртта му? С какво беше заслужила това? Един обикновен човек на фона на толкова много Безсмъртни. Но дори и тя усещаше, че не бе чак толкова обикновена, колкото й се искаше. Малцина знаеха за съществуването на вампирите, а може би никой друг освен нея нямаше честта да познава децата на нощта толкова отблизо. И макар да не го усещаше все още, много скоро тя щеше да стане една от тях. Пророчеството се сбъдваше, бавно но сигурно - ето, той бе умрял и сега някой друг трябваше да заеме мястото му. Всичко се нареждаше точно по плана, когато....
Тъмна сянка бързо пробяга по тротоара. Чу се изстрел. Микелито лежеше на мократа земя и тежките дъждовни капки се просмукваха в тялото му от дълбоката рана на челото му. Кръвта се стичаше бавно, на струйки по асфалта и потичаше в канавките заедно с дъждовната вода. Абсолютно непредвидено бе отстранен един от главните участници в плана. Сега всичко остана в ръцете на смъртната жена...


forest at midnight

Тема Re: Клубното ни Сторииии ;-)нови [re: Dart Marissa]  
Автор claudia (empath)
Публикувано16.10.05 23:10



желаещи?не!
продължавам, ни ма колете и нима псувайте

туй-от предишния

"
В мрачните сенки на уличните лампи силуетът на Микелито тръгна след жената, с която бе разговарял преди малко. Тя, разбира се, изобщо не подозираше за това. Крачеше бързо и неспокойно. Напрежението й се просмукваше в цялата атмосфера и я преследваше в радиус от няколко метра. Защо точно тя трябваше да разгласи за смъртта му? С какво беше заслужила това? Един обикновен човек на фона на толкова много Безсмъртни. Но дори и тя усещаше, че не бе чак толкова обикновена, колкото й се искаше. Малцина знаеха за съществуването на вампирите, а може би никой друг освен нея нямаше честта да познава децата на нощта толкова отблизо. И макар да не го усещаше все още, много скоро тя щеше да стане една от тях. Пророчеството се сбъдваше, бавно но сигурно - ето, той бе умрял и сега някой друг трябваше да заеме мястото му. Всичко се нареждаше точно по плана, когато....
Тъмна сянка бързо пробяга по тротоара. Чу се изстрел. Микелито лежеше на мократа земя и тежките дъждовни капки се просмукваха в тялото му от дълбоката рана на челото му. Кръвта се стичаше бавно, на струйки по асфалта и потичаше в канавките заедно с дъждовната вода. Абсолютно непредвидено бе отстранен един от главните участници в плана. Сега всичко остана в ръцете на смъртната жена..."


туй-мойто

....Зората скоро трябваше да настъпи а по влажните улици един труп помръдна, помръдна би било силно казано, при положение че локвата кръв около него беше станала толкова голяма че една ли би могло да се забалежи някакво движение.Трупът отново се раздвижи, този път достатъчно видимо дори и да беше затънал в кал. Микелито очевидно беше пощаден от прилично голямата рана която допреди няколко часа бе точно на челото, на мястото където сега нямаше нищо друго освен гладка, опъната като маска кожа(дори прекалено опъната). Въпреки усилията си, той не можеше да се надигне, а усещаше че скоро ще се съмне....най-малкото което трябваше да направи е да намери някое достатъчно дълбоко мазе или нещо през чийто отвор да не проникне светлината. Но беше слаб, а слабостта породи в главата му странни мисли "Не ми ли е омръзнало! Това! Този....този живот! Та това живот ли е! Защо не се откажа, защо просто не остана тук, броени часове, може би вече минути ми остават!"
Тогава обаче се досети, досети се за годините на абсолютна безчувственост към всичко, той беше забравил болката, а знаеше, знаеше че е мъчение да убиеш вампир по какъвто и да било начин(мъчение и към убиващия и към убивания). Обзе го ново чувство....страх, да това също не го беше чувствал от доста време, страх от онова което щеше да стане. Тогава както когато смяташ че всичко е изгубено и си готов да посрещнеш всичко лъч на надежда се появява, в случая беше някакво куче което очевидно не знаеше че пред него не седи труп чийто кости може да разкъса и да се наяде доволно за близките дни, в които ще го пъдят когато скимти жално пред някоя месарница, не това съвсем не беше труп, а вампир, при това вампир, който е видял оскъдната си вечеря. Нещо в Микелито се събуди и с всичките си останали сили той се изправи и впи зъби в кучето. Не беше от най-приятните му жертви, но в случая беше изход за него от светлото бъдеще.

Кучето падна в локвата кръв, а от там се изправи един мъртвец.

Микелито се огледа, вече виждаше добре, отново беше възвърнал сетивата си и погледна към небето:"Нямам време" помисли си той. "Ох, проклети да са, шапката и сакото бяха хубави!"
След едно последно сбогом с прекрасния си подгизнал от кръв цилиндър той разби една от вратите на изоставена къща, разтърси се измежду боклуците за по-голям съндък, който да го побере или за тайна врата която да го отведе към склад за сирене и колбаси напълно недостъпен за слънчева светлина. За негово огромно разочарование склад нямаше, но поне намери няколко прилични сандъци , където ако се свиеше доста неудобно би могъл да се побере, въпреки странното чувство че още е слаб, все пак се сви вътре и зачака, а от утре вечер щеше да мисли.....сега нямаше сили.........




Тема Re: Клубното ни Сторииии ;-)нови [re: claudia]  
Автор blood.drop (oblivious *V*)
Публикувано17.10.05 17:38



Нека малко да пораздвижим нещата:

Бе затворил очи за не повече от минута когато чу тъп удар сякаш нещо беше паднало върху сандъка, или….
- Ха , какво ли си имаме тук? Вампир свит на геврек?
Микелито не можеше да повярва на ушите си, нито на смелостта на човека изрекъл тези думи, който явно не знаеше какво го очаква всеки момент. Гласът със силен чуждестранен акцент му се присмиваше безсрамно. Съжали , че е уморен, иначе би могъл да си направи страхотно представление,ако сетивата му не бяха така притъпени от липсата на сън. Сега нещата опираха до досадна разправа и все пак…още една доза кръв, която щеше да му дойде добре предвид обстоятелствата. Направи рязко движение с ръката си, което следваше да е достатъчно да изхвърли този, който седеше върху капака. Но капакът помръдна само с няколко милиметра. Замахна втори път – същия резултат. Това го озадачи.
- Искате да излезете ли, ваше благородие?
Внезапно капакът хвръкна настрани и Микелито изскочи със същата бързина. Огледа се наоколо и не видя никого, но усещането за чуждо присъствие бодеше кожата му като стотици иглички. Помещението бе изпълнено със сладкия аромат на кръв, но той бе твърде интензивен за да…
Тогава разбра – неговия посетител не бе човек
Това го ядоса може би още повече. Извън етикета бе да безпокоиш някого толкова скоро преди зората. Само да можеше да го пипне…
- О, и какво по-точно ще направиш? – ясен глас прекъсна мислите му
- След като си толкова смел – изръмжа той – защо не се покажеш?
- Не бъди толкова нетърпелив, Микелито.
Посетителят се разсмя отново. В този смях имаше нещо нагло, предизвикателно и..познато. Микелито застина. Започна трескаво да прехвърля в съзнанието си вампирите, които бе срещал, тези с които е оставил неуредени сметки, но това го измори още повече. Стараейки се да е незабележим започна да оглежда помещението отново, осъзнавайки как няма никакво настроение за тази игра.
Изведнъж някой го блъсна в гръб и той се строполи в близкия ъгъл. Извърна лицето си и в очите му се четеше гняв. Преди да успее да се изправи една сянка прикова погледа му. Едно движение в здрача, силует, приближаваща се фигура от мрак.
- Непредпазлив, както винаги.
Микелито се втренчи в лицето на нощния посетител . Бе изминало дълго време, дълго, дори за вампири; но то сякаш се разтвори в небитието. Пред него се разляха същите хипнотични очи от топена стомана, същата зла, привлекателна усмивка.
- Какво по дяволите правиш тук? Откога….
- Спасявам ви задниците, не знаеш ли? Толкова сте увлечени в глупавите си игрички, че не забелязвате какво приближава. Ти, например, знаеш ли кой стреля по теб, или беше прекалено зает да следиш онази жена?
- Ти…ти си видял? Защо не ме извади от локвата? Щеше да ме оставиш да умра там, нали? И къде отиде тази жена,тя…
- О, какви претенции! Само се чуй…Не нямаше да те оставя, просто ми беше любопитно дали ще се справиш. А колкото до жената няма какво друго да кажа , освен че кръвта и не бе особено вкусна и няма да те тревожи повече, освен ако се озовеш в Ада, ако изобщо има такъв.
Усмихна се и го погледна снизходително. Микелито занемя. Беше я убил, но това едва ли трябваше да го учудва, просто го познаваше добре. Но тя, нима тя не бе свързана с едно пророчество, което бе чувал и което бе започнало да се изпълва? Понечи да попита своя гост, но той с решителен жест вдигна пръст към устните си и хващайки го за ръката го поведе по нагоре по стъпала , които сякаш се бяха появили от нищото.


it just happens every day

Редактирано от blood.drop на 17.10.05 17:43.



Тема Re: Клубното ни Сторииии ;-)нови [re: blood.drop]  
Автор claudia (empath)
Публикувано18.10.05 17:05



Блъди, ние напълно спокойно можем както сме почнали да си завършим клубното стори и че и ново да почнем и след това.........


Микелито беше убеден, че тези стълби наистина ги нямаше, защото докато търсеше подходящ сандък обиколи навсякъде,а точно на онова място имаше........не помнеше, всъщност изведнъж всичко което бе станало вчера вече не съществуваше в главата му. Или още беше там, но беше до там объркано, че и сам не можеше да го намери:"Пророчеството, стълбите......куршумът в челото, жената...от къде да почна? За какво е дошъл тук!? За да ми помага! Не бих могъл да повярвам на това! Ох, убил я е!" Точно в този момент нямаше нищо ясно в главата му за това реши че е време да се съвземе. Разбра че вампирът го гледа от известно време седнал върху някакво скъсано канапе:
-Объркан си, Микелито. Виждам го. Но защо? Нима всичко е толкова забулено за теб?
-Ти си страничния наблюдател, ти виждаш нещата ясни.
-Може би си прав.Хайде да вървим имаме работа да вършим.
-Ние? Ами...-каза объркано Микелито.
-Остави я. Тя не беше полезна. Остави и онези които те застреляха.
-Кои бяха? Защо стреляха по мен?
-Твоята задача беше само да останеш жив!-присмехулно рече вампирът.
-Проклет да си! А жената! Защо я уби? Ами пророчеството?И от къде дойдоха всичките тези неща, не помня да ги имаше когато дойдох.-Микелито вече беше на границата на своите сили, но яростта напираше в него. Какъв беше той? Какъв че да убива и нарушава хода на събитията....или може би беше прав.
-Проклет съм, винаги съм бил! Пророчество?! Нима вярваш?Та това са хорски приказки на които вярват само нелепо малаумните. Пророчествата не са за вампири, няма значение какво гласят.Да, Микелито, Робърт умря, радваш се нали? Вероятно прибързаността ти отново те е оставила в неведение и замъглила мислите ти. Нима мислиш че нямаше да го последва и тя? Тя беше вече бита карта.
-Убил си я!
-Сторих преди друг да го сторил, помисли от друга гледна точка, в този мизерен град има по-малко хора от колкото животни и вампири!
-Какво?
-Ти съвсем си оглупял! На всяка задна уличка по здрач чака някой вампир, обикновено не се сдобива с прясна, топла засищата човешка кръв....само тези плъхове и котки!
-Те са тук заради.....
-Пророчество? Глупаци, и ти глупако....вярваш ли?
-Вярвам!-каза решително Микелито.
-Ако се съберат още от тези празноглавци тук ще се изпълни, но аз ще повярвам чак когато стане!
-Направи я вампир!
-Какво? Ти луд ли си? Ще я убият пък и вече може да е умряла.
-Значи не си я убил?-попита учудено Микелито.
-Не съм, оставих я....но вече е мъртва! Остави я! Нека се махнем от тук! Да ги оставим да се самоунищожат!Скоро тук няма да има нищо друго освен пепел!Да, Микелито, знам какво говорят другите и аз имам очи и уши....но как тук! Точно тук ли може да спи един от старите вампири, след като в момента аз съм един от най-старите, може би това ме запази жив за да те намеря!-каза със спокоен глас и продължи.-помня всичко от тогавашните времена.Помня как обиколих цяла Европа през времето когато открих че светът през очите на вампир е дори по-хубав от светът погледнат през смъртно око.Срещнах вампири, но повече от тях са мъртви....
-От къде може да си сигурен?НЕ! Не ми казвай че си ги убил!?!-извика Микелито.
-Не съм убивал вампир без причина. Видях как умира този, който ме направи, видях как умира и убиецът му, но тогава бях далеч по-слаб.Убиваха ги по-силните, тези които не ценяха нищо.Видях как и те умират.Сами...подпалваха се. Но стига съм се залисвал по тези времена. Истината скъпи ми, е че дори и да има останали вампири не вярвам да спят тук, но дори и да спят, трябва да ги оставим.
-Защо?
-И аз това се питам, но нека оставим всички тези предположения, Робърт е знаел нещо. Жената беше така благосклонна да ми спомене нещо преди да припадне. Уви, явно той е бил от малкото, които наистина са знаели пророчеството и са го разбилари.Трябва да знам какво е знаел!
-За това ми трябваше тя! За да го разбера!
-Като се държиш по-най глупашки начин? Нямаш подход към жертвите си, но ти липсва и такъв и при правенето на планове.-каза саркастично вампирът.
-Престани!Карл, искам да знам нещо...какво търсиш?
-Спасявам ви, Микелито!
-Не е това! Омръзна ми!
Микелито стана рязко и блъсна Карл в земята. Но очевидно нямаше такива рефлекси, които да му позволят да стигне до вратата, да я отвори и да излезе за части от секундата.Карл се изправи веднага, изпревари Микелито, удари го и го повали на земята след което заплашително се надвеси над него и с мек, дълбок глас, в който все пак се долавяха нотки на плашеща зловеща саркастичност каза:
-Не, ти ми трябваш и ще ми помогнеш!





Тема Re: Клубното ни Сторииии ;-)нови [re: claudia]  
Автор Wasserbundlei Ustenheim (Abyss o'Silence)
Публикувано18.10.05 19:35




не е много умно.... но е единственото, което мога да дам от себе си, в чест на моя любим Микелито ;-)

- Съмнявам се, не помагам на древни умопобъркани от скука вампири! Аз имам моя пътека и визия за бъдещето на вампириският род!
- Вампирският род!Няма такова нещо като вампирски род, ние сме само искрици по-висше битие от смъртните, но не заслужаваме подобни опредления! Ние не сме нова раса или специален вид, по-скоро облагоетелствани наивници от слепите и хаотични избори на Съдбата - кой да пощади и кой да обрече на безсмъртие и мощ! Само аз мога да спася жалките ви душици от капана, в който сами се затваряте вярвайки безумно в тез старчески бъртвежи.. Пророчествтата са за тези, които искат да бъдат управлявани, управлявани от по-мъдри сили от тези, с които самите те са надарени.... а такива сили няма, не и в този свят!
- Ти си се простил напълно и с последната капчица разсъдък! Ако аз съм глупак, то ти си двойно по-глупав. Пророчествата са за да се променят и да за да упраляваме съдбите си чрез откровението им. Дрвността ти се е отразила зле!- Микелито отблъсна рязко и презрително Карл и изъска грубо - Не си се променил стари приятелю, първо скачаш върху нещастника, а след това се опитваш да го вербуваш за своята кауза.- Микелито се размся гръмко, седна на пода и извади още една пура. Извади бутилката с бренди от вътрешният джоб на сакото си и натопи пурата в гърлото на брендито, след това я запали и си дръпна с такава наслада сякаш вдъхваше от ароматните гърди на японска гейша. - Нима си изоставил старите пътища, драги Карл? Нима не вярваш вече в нищо освен в безсмъртието си и твоята предопределеност да бъдеш достолепният Древен до края на този свят?
- Не ми хареса играта, която играеше централата. Някак избягваше постоянно да задоволи стремежа ми към власт.- Карл се изхили ехидно и отметна дългата си черна коса.
- И това беше причината да се покриеш за толкова векове? Мислех те за мъртав.... поне докато не се разчу че си си направил култ някъде около китайските провинции.
- Хах, китайците са просто деца, известно време ми се нравеше да се правя на бог на подземния свят, но бързо ми омръзна... нищо не може да се сравни с онез времена в Европа и Британия, когато Сернунос и Селена бродеха по земята. Тогава всички бяхме невинни - както хората, така и безсмърните....
- Така е, сега трябва да си поставяме различни маски, да се крием един от друг и най-вече от себе си.- Микелито си дръпна дълго от пурата и погледна угрижено към Карл - Знаеш ли можем да обърнем пророчеството в наша полза. Като шеф на Испанският клон от един век и като много близък до испанският кардинал, съм възложил на няколко много начетени и достойни вампирски побратими да се ровят в библиотеките на Инквизицията за да търсят стари преписи и преводи на пророчествто...
- Оу, ти си се издигнал от последната ни среща, кога успя да навиеш испанските сукалчета да те оглавят на шефското място? Станал си голяма работа, голяма рабта за един послушник в манастира в Ла Рабида!- Карл се изправи и се загърна в тъмният си плащ.
- Испанските сукалчета амиго, се оказаха много полезни за мен и моите интереси. Отдавна съм се посветил на разгадаването на пророчествата свързани с ...."вампирският Род" и трявба да ти кажа, че нашият скромен кръг направи очудващи открития....Разбира се, ако не се окажат само бръщолевения на разни библейски старци, без какпка разум в черепната си кутия. - Микелито се усмихна премятайки пурата в устата си.
- Хехе- отново прихна в смях Карл- Твоите главорези сигурно биха се побъркали от яд ако знаеха, че техният повелител е отнесъл курушум от ловджийски мускет.
- Подигравай се, подигравай се, да видим кой ще се смее последен. Някак знаех, че ще бъда прострелян в главата, определени фраменти от иберийският и скандинавският свитък казват, че "един господар на кръвта ще падне от светкавица в челото ранен и този белег ще му посочи пътя към миналото" а преди това твърдят за същия -"..той ще бъде слуга на Боговете в една свята пещера, ще умре и тогава ще се завърне от мъртвите за да оглави царството на Прилепите, векове след възкресенито си, и изведе своите Прилепи към велико бъдеще в миналото...." - действително е малко объркано, но какво да се прави- древните са имали особено разбиране за поезия!- Микелито поднесе бутилката с бренди към Карл - Ето, пий за мен! Пий в моя чест, аз съм един от избраните- сподели триумфа ми, стари друже!
- Не, не Микелито, отдавна не мога да се наслажавам на човешка храна или вода и алкохол, тялото ми е вече напълно трансформирано...
- Значи вече не можеш дори да лъжеш, че си човек! Хахаха, каква ирония- един от най-хуманните някога вампири, най-обичащият компанията на смъртните е обречен да бъде истински бог, да го делят бездни от безсмъртно и почти безтелесно съвършенство от любимите овчици!- Микелито изрече тези думи по-скоро със съчуствие отколкото с насмешка, това беше проблемът на архвампира - когато иска да се подиграе на себеподобен заради напредналата степен на съвършенство, вампира беше непоколебимо привлечен към мисълта, че някой ден и него ще настигне тази участ. Великите благословии бяха проклятия, за тези които не знаеха дали ги искат. А хората не ставаха за богове, дори и да го искат. Боговете пък не ставаха за хора.....
- Е ако това ще те утеши стари приятелю, аз ще пия и за теб....- шефът на испанските вампири погледна в очите Древния, кимна с жест побрал цялата болка на вампирската съдба и цялото великолепие на божествеността на вампирската същност и отпи.....


Silence!!!

Редактирано от Solemn Dirge на 19.10.05 11:38.



Тема Re: Клубното ни Сторииии ;-)нови [re: Wasserbundlei Ustenh]  
Автор Wasserbundlei Ustenheim (Abyss o'Silence)
Публикувано19.10.05 01:37



Карл въздъхна тежко.
- А какво става с централата? Как я карат там без мен?
- Пълна трагедия! От три века цари абсолютен упадък в най-висшите кръгове на тайничкото ни общество. Арховете са се уплашили жестоко и са се объркали тотално... Страхуват се от пророчеството и си нямат ни най-малка представа какво да правят. Нахвърлили са се като кучета връз кокал на бохемският живот, само дават балове, приеми, пиршества и всякакви забавления, които аристократичните им болни мозъци са могли да родят.... Живеят така, сякаш света няма да го има утре... Направо са се удавили в страх и единственото, с което могат да излекуват ужасените си души е лъжливото, мимолетно въодушевление на светските увеселения.
- Явно доста са оглупели...
- Безподобно. Има само трима-четирима по-мъдри старейшини, които наистина се опитват да се концентрират върху проблема.... ако въобще има проблем.- Микелито се усмихна иронично, загледан в празното пространство пред него- Все още поддържам връзка с тях, но като цяло цeнтралата не е това, което беше.
- Не е вече "Централа"?
- Не е, имено. "Само хайка подплашени зайци, тичащи хаотично из дебрите на човешките удоволствия, без да знаят че в гората от светски радости, в която бродят, се крие вълкът на невежеството, в чиято паст дебне Смърт в Смъртта"
- Удивително! И това ли е от пророчеството?
- Не, това ми го каза моят създател... Като откровение за идните времена. Очудващо наистина, но си пасва с настоящето. Почвам сериозно да се замислям, дали не съм изпуснал най-големия пророк на моето време, без да съм и разбрал дори в чие присъствие съм се намирал...- Испанеца отпи от брендито и стана от пода.
- Вече зазорява, Карл.
- Време беше. Я кажи... имаме ли вампир в Църквата?
- Не. Не можем да се прикрием добре, опасно е.
- Защо? Имаме силни архове?
- Да но, те не могат да се държат като хора, също като теб не могат да консумират нищо, а това е твърде подозрително - светите прасета са твърде лакоми копелета... Обикновен вампир пък, е дори още по-невъзможно, работата на божите наместници е само денем. Затова се държим на дистанция и подкупваме някой и друг кардинал или висш сановник, или пък се сближаваме по по-други начини за да наложим своето. За сега нашите плъхове се справят чудесно, Църквата е добре смазана машина и няма нищо скрито от нашия взор.
Опасявам се обаче, че си се появил в неподходящо време... Връщането ти можеше да бъде триумфално шествие, ако беше подранил с три века... Сега от централата почти няма и следа, а висшите нива на Църквата почват да се усещат, че задкулисни фигури използват по-низшите сановници за свои цели....
- Действително опасни времена.
- Има още по-лошо, стари друже.... Някои от новите вампири, по-младите де, които са на по два три века, също тъсят да сглобят пророческите свитъци, но искат нещо повече от досегашната тирания на старейшините, като че ли е имало таква... Това не е важно, разбира се, нека си мислят младите палета, че може да съществува такъв ред, в който новопосветен да господарува над древен, но това което е наистина неприятно за мен, е че ме бавят с нещасните си малки битки за всеки извоюван от небитието свитък. С таква разпокъсаност и дезорганизация, можем никога да не съберем свитъците навреме за да разберем какво ни очаква и да се подготвим за него.
- Пророчеството е накъсано само по себе си... Помниш ли, че то е писано от различни видове вампири в различни страни и култури на света.
- Да разбира се, както ти казах иберийският и скандинавският свитъци са у нас, сега търсим италийският и още някой ще изскочи скоро... усещам го!
- Така, но те третират едно и също събитие от различни гледни точки.
- Дааа....
- Добре, също така тълкуват събитието по различен начин, всяка култура си има своя визия за бъдещето, някак си... своя концепция за началото, протичането и изхода на даденото събитие...
- Ам... да, има такова нещо, макар да не смея да твърдя, че разбирам имено това напълно. Този факт винаги ме е отчайвал, защото това значи че има повече от два възможни бъдещи изхода от ситуацията, която ще се случи.
- Имено! Туше! - Карл се ухили и тръсна глава, така че дългата му черна коса като грива на ат, изсвистя като шпага във въздуха
Микелито погледна неразбиращо.
- Какво искаш да кажеш, нима това е достойно за утеха?
- Това значи само едно, поне значи това едно с абсолютна сигурност, освен че може да значи и много други неща.
- И какво?!
- Че пророчеството не е сигурно, че то е просто митологичното дърдорене на някакви инфантилни мозъци, или в най-лошия случай - нещастният опит на древни поети да направят недостатъчно достоен за световната история епос, подобен на Махабрахарата или ШахНаме.
- О, пак започваш Карлито... Непоправим си!
- Чуй ме! Разбрах вече, че с добро няма да те откажа от тези древни дрънканици... Макар да може и да има някаква доза истина в тях, страхувам се че не ми е писано да узная!
- Аъъ... Защо?
- Според моите проучвания.. О да, аз също направих някои изследвания на това древно словоблудство навремето, преди да се изгубя в Китай, а и там също и открих почти със сигурност, че това време за което се разказва в това световно вампирско пророчество е чак след още поне два века... Сравних календарите на древните, ползвах нумерологията и астрологията и всичко сочеше, че е твърде рано... А докато стане време.... аз вече може би няма да съм тук, поне не под тази форма...
- А под коя, Карлос? Имаш ли друга?-попита Микелито на свой ред иронично.
- Остави сарказма! Няма вамприска трансформация, през която да не съм минал, опасявам се обаче, че с мен се случват някакви драматични промени, които надхвърлят вампирския опит. От известно време насам, нещо странно се случва с тялото ми... вече дори не съм и... и вампир!
- Как така не си вампир?! Това е невъзможно!
- Може би, но само досега. Вече не мога да пия кръв Микелито.. Не мога! Разбираш ли?! Не мога да пия кръв, не мога да спя ни нощем, ни денем! Не мога да умра по никой естествен за вампирите начин... Разбира се като силен арх, отдавна не ме е страх от слънце или от разни магически дрънкулки, но това е напълно различно! И е много, много страшно, Микелито!
Микелито отвори уста от изненада и пурата му тупна на земята.


Silence!!!

Редактирано от Solemn Dirge на 19.10.05 11:43.



Тема Re: Клубното ни Сторииии ;-) [re: Wasserbundlei Ustenh]  
Автор blood.drop (SenseOfender*V*)
Публикувано19.10.05 14:51



Очевидно гориш от неустоимо желание да усложниш нещата, но сега е мой ред да кажа сюрпрайзззз:

Винаги най-тъмни са миговете преди зората -тишина, затворена в бездни на умиращи звезди и лунен прах…
В съзнанието му препускаха отдавна изречени думи, разпилени по същия задушаващ испански вятър. Той стоеше неподвижно и присвитите му очи шареха по великолепната бяла хасиенда, където се намираше главната квартирата на Испанския клан . Сякаш нищо не се бе променило, освен че бръшлянът, потъмнял от времето, бе впил ноктите си още по-навътре в стените. Спомни си фонтаните във вътрешния двор, които се превръщаха в сребро от луната, екзотичния аромат на южните цветя, които не смееше да откъсне, свещите… Хармоничното спокойствие разстилащо се над мястото, където никой не смееше да пристъпва, въпреки присъщото на хората самоубийствено любопитство. Искаше да отиде, макар и да не знаеше дали там някой може или изпитва желание да му помогне, дали изобщо бе безопасно да разбират , че той е тук. А може би точно това го привличаше – опасността, към която бе пристъпил още с първата си крачка към това забутано испанско градче.
Музиката и смеха , които се чуваха откъм хасиендата ескалираха с всеки изминал миг, безумно кривящи се фигури се мяркаха зад осветените прозорци. Той изсъска несъзнателно при мисълта, че това което бе чул може да се окаже истина, а именно, че това свято място бе обърнато на вертеп. Тръгна напред и с приближаването неприятното чувство в него нарастваше, но продължи и изкачи трите стъпала към вратата. В същия момент тя се отвори със замах и един вампир с размътен поглед едва не го събори. Изгледа го недоумяващо със зяпнала уста и сякаш се канеше да каже нещо, но той не изчака да чуе, а го отстрани с едно властно движение и влезе вътре.
Въпреки нещата , които бе видял в течение на векове , се почувства почти неподготвен за сцената която го завари вътре. Пияни вампири се кикотеха и се търкаляха по омърсените скъпи килими, покрай мъртви човешки тела. Други бяха заспали в странни пози, с петна от кръв по раздърпаните си дрехи, а трети наблюдаваха всичко това с равна незаинтересованост и отпиваха от бутилките си с тежко испанско вино.
Той отвратено извърна глава и затвори очи. Беше като разпадането на империя, необратимо, грозно и жалко, един ужас, който не може да бъде забравен. Усещаше, че е на границата да си тръгне –тези същества бяха пленени от безнадеждност, на която бяха реагирали неадекватно, по лесния начин, който ги водеше към унищожение. А той не бе дошъл тук да спасява вампирския род, макар че знаеше нещо, което…
Кокалеста ръка се впи в рамото му.
- Хей, кой си ти? Как си позволяваш да влизаш без мое разрешение?
Той се извърна към досадника и го погледна право в очите – наперен млад вампир,който едва ли имаше и век, явно натоварен със непосилната за него задача да пази отвратителното им сборище от натрапници.
- Разрешение?
Разсмя се и решително го бутна обратно на канапето, от където беше станал преди секунди. След това срита един вампир , който се въргаляше в краката му и усети как всички погледи се впиха злобно в него.
- Да искам разрешение от някой от вас, свине безподобни? Само ако можете за миг да се погледнете отстрани, ще предпочетете всички да излезете по обед за да се свършат мъките ви. Великия испански клан, чакащ да се изпълни древното пророчество! Каква неописуема картина – сътворили сте си второкласен бордей в който да се напивате до несвяст, надявайки се в такова състояние да посрещнете края на света. Архове? Кой идиот е избрал да ви направи вампири? Вие сте недостойни за това! Вие успяхте да съсипете едно тайнство, градено с векове! А щеше да дойде ерата на вампирите, помните ли, знаете ли изобщо…Нищо чудно като знам какъв шеф сте си избрали, некадърници нещастни. Точно в момента най-вероятно заговорничи срещу вас. Не мога да повярвам, че сте дотолкова оглупели.
Той млъкна за момент. Сякаш отрезвяли, вампирите следяха екстатичните извивки в гласа на непознатия и не знаеха какво да отговорят - думите му се сипеха като удари и им се искаше да се скрият от тях, но той сякаш ги беше приковал на местата им. Изглеждаше толкова млад с разсипаните около нежното му лице къдри, а гнева в присвитите му очи го озаряваше. Вампирът, когото беше свалил на канапето го гледаше с несвястна омраза и изведнъж скочи срещу него.
В следващия момент настъпи хаос. Посетителят го хвана здраво и прелитайки през стаята , го блъсна с всичка сила в стената, остави го да се свлече долу и се надвеси над него. Останалите вампири се разпищяха, но не смееха да се приближат към двамата в ъгъла, повече от колкото бе достатъчно да следят действието. Непознатият се прилепи до техния пазител и заби зъбите си в шията му, след което започна да пие кръвта му на едри глътки и не престана докато гърчещото се в агония тяло не замря съвсем. След това се изправи, пречупи врата му с едно движение и се обърна към другите. Устните му блестяха от прясната кръв, която се стичаше по изваяната му шия, бледа като пароски мрамор.
Те стояха като вкаменени от дързостта на този , който бе посмял да убие един от тях пред очите им, а не беше възможно да не знае правилата. Недоумението и страха ги подчиняваха все повече и повече с всеки миг, но в настъпилата гробна тишина се извиси строг глас:
- Не ти е за първи път да убиеш вампир без причина, нали , Адриане?
Достолепен вампир премина покрай обърканите си събратя , все едно те не бяха там и застрашително застана на крачка от Адриан, но той дори не трепна.
- Колко приятно да видиш позната физиономия сред тази ненужна паплач! Мислех, че си се махнал от тях, Игнасио.
- Мислиш? А какво те кара да мислиш, че този път няма да те убия на място?
- Защото , дори и Осъден, струвам повече от цялата тази сбирщина тук. Освен това искаш да знаеш защо съм тук и дали не ми известно нещо повече за проклетото ви пророчество.
- Не мога да отрека , че си прав и в двата случая – усмихна се той- Ела...тук не е подходящо място да говорим. А вие – обърна се той към другите – разчистете тази кочина!

Минаха през вътрешния двор и Адриан се спря да измие лицето си във водите на фонтана и вълничките станаха алени. Щеше му се да остане още малко тук, но тръсна глава и настигна Игнасио. Влязоха в стаята му и той заключи след себе си, след което погледна към госта си.
- Подценихме те твърде много тогава, а сега вече е късно. Сега дори нямам желание да изпълня присъдата ти, но това не значи, че други са го изгубили. Тази вечер си създаде много нови врагове, страхливи и подли, а това ги прави още по-опасни. Нима търсиш начин да се самоубиеш?
- Не. Не! Търся нещо съвсем друго и то ме доведе чак дотук, въпреки мълвата за това което ще заваря. Ти не би позволил това никога , аз те познавам. Защо си абдикирал и си оставил всичко да се срути пред очите ти? Мога да си представя болката, която изпитваш, болка отровена от гняв. Не е заради пророчеството, ти знаеш повече от всички и си ми казвал, че е рано. Защо…
- Защото се уморих, Адриане, разбираш ли? Беше време, когато исках да изчезна – знаеш какво значи това, нали? И тогава се появи Микелито с чара си и с пленителните си идеи за пророчеството което ще ни извиси и ще ни направи господари на света. Тогава всички, дори недостойните от нас, направените по погрешка или по време на безмозъчен импулс ще станат могъщи. И те повярваха и се заровиха в стари книжа, търсейки нещо, което повечето от тях нямат достатъчно опит и знания да разберат и затова правят пропуски. Но повярваха, а срещу вяра се противостои трудно, понеже тя не признава доводи. А дори и аз не знам дали някой спи тук.
- Бих могъл да ти кажа – промълви Адриан – Но в момента важното е не кой спи тук, а кой броди. Кой се разхожда и оплита Микелито в амбициите си и манията си за власт. Това знаеш ли?
Игнасио го погледна продължително и се запита дали това , което му хрумна е възможно. Не искаше да признае пред него , че е изгубил много свои способности, включително тази да усеща кога някой Древен наближава. А и останалите рядко му казваха важни неща вече, дори и да знаеха. Микелито го уважаваше, но го смяташе за отживелица със смешни идеали. Ах, тази умора! Нима спасението стоеше пред него в момента – мъдър и силен вампир, излят във крехката форма на деветнадесет годишен младеж. Адриан, Византийчето, Осъденият…Имаше само един Древен, когото той бе готов да преследва навсякъде, с такава страстна безпощадност, същия който го бе довел тук в онази великолепна есен, когато идеалите изглеждаха толкова истински…
- Мислиш, че Карл е тук?
- Не, не мисля. Уверен съм! Мога да го усетя от километри, освен това се досещам какво иска да направи.
- Никога ли няма да се спреш, Адриане? Пространството, времето, огъня, убийствата…Нима си струва всичко това, нима все още го обичаш толкова много?
Адриан не отговори, но устните му потрепнаха и извърна очи.




Тема Re: Клубното ни Сторииии ;-) [re: blood.drop]  
Автор claudia (empath)
Публикувано19.10.05 22:00



връщаме се обратно при скъпия Микелито
ааххх, блъдии, ахххххх
Туй то Адниан ми е фаворит(що не Константин!!!)

Карл седеше на едно разпрано канапе далеч от прозореца и гледаше залезът на слънцето, Микелито все още спеше, но той не можа, пък и нямаше желание да се вре по подобни прашясали сандъци. Някой беше близо, този някой беше негов познат, стар познат, усещаше го, чуваше го:"О, аз знам че си тук, скъпи, знам че си решил да се правиш на смел. Отново.....Но с какво изразяваш смелостта? Смъртта? Ти намираш решение само чрез нея....о, ако знаех какво става с мен, ако знаех какво ще става и занапред....щях да те срещна"
Карл продължаваше да седи умислен. Помнеше първия път когато срещна Адриан. Беше през едно от първите му пътувания до Византия. Помнеше страстта в очите му, страстта с която убиваше, беше неописуема дори за стар вампир, а тогава той не беше такъв. Беше млад, такъв какъвто беше и Карл, времената бяха забележителни, пиеше с хората, смееше се с тях, обичаше ги. Сега презираше всяко същество.
В неговите мисли изведнъж нахлу нещо странно. Чужди мисли, странни мисли, някой се опитваше да му говори. Знаеше за тази способност на арховете, но не знаеше че той я можеше....мислите не бяха като на човек, формата беше сложна, формата не беше смъртна, не беше и като на повечето прости вампири.Ако се напрегнеше малко.......
-Адриан?!-възкликна той.-Ах, глупако, какво си мислиш че правиш!?
Мислите придобиваха още по-ясна форма, вече чуваше глас в главата си, глас мълвящ забравени слова, забравени езици, които биха значели:"Карл, Карл, Карл....обстоятелствата ни събраха отново, ти и аз, различни цели, различни страни....."
Гласът замлъкна.
Карл разтърси глава, стана и погледна където спи Микелито.Дръпна капака рязко, издърпа Микелито от там без голямо усилие:
-Стана ли?
-Очевидно да! Защо ме будиш?-попита ядосано Микелито. Последните слънчеви лъчи вече се бяха скрили, но той инстиктивно сложи ръка на очите си.-Какво искаш?
-Тръгваме.-изръмжа Карл.
-Къде? Какво говориш? Какво те е прихванало?-попита стреснато Микелито.
-В къщата на Робърт. Още сега. Нямаме време за губене. Ако Робърт е знаел нещо, то и къщата ще знае. Тук има друг, друг който при първа възможност не би те жалил.
-Какво искаш да кажеш?
-Вампир, много стар вампир, трябваше да е мъртъв преди години, но го пощадиха, сега е скитник, обикаля и убива. Търси и не се спира пред нищо.
-Защо съм му аз? За какво съм ви на всички вас?
-Ти, глупако, сам си вреш главата където не ти е работа! Сега бих те оставил и бих си тръгнал, но уви си ми прекалено ценен.Адриан не би се поколебал да мине през теб за да стигне до крайната си цел.
-Адриан? Игнасио ми е говорил за него. Но...какво ще иска?
-Глупак! Какво може да иска. Явно си станал прекалено известен тези години. Всички малко или много вярват в това проклето пророчество! А ти, ти разпалваш желанието им да разкрият още, ти!-Карл се поразходи малко из стаята, явно мислеше. Отиде до Микелито, издърпа пурата, която той преди малко беше запалил и дръпна силно и дълбоко. Пое дима и изръмжа нещо:
-О, проклет да си ти! Но чакай! Казваш че Игнасио още е жив? Тази пура не струва.-погледна мрачно и метна пурата.
-Той ме направи това което съм, той ме издигна. И защо по дяволите хвърли пурата? Опитай се поне да се преструваш!-Микелито запали нова пура.
Карл го гледаше с презрение:
-Махни тази пура. Дразниш ме!Хммм, защо не го усетих когато дойдох, явно е станало прекалено пренаселено от вампири.
Тогава изведнъж отново нечии мисли минаха през главата му,забравени от времето езици.....
-Карл?!
-Трябва да побързаме.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.